На море в Турция - тема 52

  • 110 052
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 270
Tania1234 В този форум сме все почиващи няма от тур.агенции.Съвета ми да разгледате хотелите в сайтовете на агенциите и когато се спрете на някой питайте.Ще ви помогнем с каквото можем.
Няма тур агенции.Има само тур агенти.Smirk

# 721
  • Мнения: 157
Здравейте момичета и момчета! Питах преди известно време, но явно надали някой му е обърнал внимание, затова сега повтарям въпроса с молба, ако  имате впечатления, сте  чули за този хотел MC BEACH PARK HOTEL***** в Алания, моля, нека ги сподели. За пръв път ще почиваме в Турция и не зная какво ни очаква.

# 722
  • Мнения: 1 710
Здравейте момичета и момчета! Питах преди известно време, но явно надали някой му е обърнал внимание, затова сега повтарям въпроса с молба, ако  имате впечатления, сте  чули за този хотел MC BEACH PARK HOTEL***** в Алания, моля, нека ги сподели. За пръв път ще почиваме в Турция и не зная какво ни очаква.

Не съм посещавала хотела, за това се въздържах от коментар.
Веригата е позната като такава, предлагаща икономична почивка за непретенциозни клиенти. По-ниската цена конпенсират с по-еднообразна храна, по-малко персонал, по-семпли стаи и т.н. Веригата има минуси, но ако сте позитивни можете да имате добра почивка, особено щом нямате база за сравнение в Турция.

# 723
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
Здравейте,
има ли някой от пътувалите до Кушадасъ, който да е ползвал екскурзиите до остров Самос ( Гърция ) ?

# 724
  • Мнения: 157
Здравейте момичета и момчета! Питах преди известно време, но явно надали някой му е обърнал внимание, затова сега повтарям въпроса с молба, ако  имате впечатления, сте  чули за този хотел MC BEACH PARK HOTEL***** в Алания, моля, нека ги сподели. За пръв път ще почиваме в Турция и не зная какво ни очаква.

Не съм посещавала хотела, за това се въздържах от коментар.
Веригата е позната като такава, предлагаща икономична почивка за непретенциозни клиенти. По-ниската цена конпенсират с по-еднообразна храна, по-малко персонал, по-семпли стаи и т.н. Веригата има минуси, но ако сте позитивни можете да имате добра почивка, особено щом нямате база за сравнение в Турция.
Благодаря много. На път съм да се откажа. Когато избирах хотел, не се водех много от цените. Добре, а кой хотел бихте ми препоръчали? На брега на морето, с пясъчен плаж и хубава храна. Ще бъда много благодарна.

# 725
  • Мнения: 1 710
Florentia, добри варианти за по-бюджетни почивки са хотелите от групата Ефталия в Алания. Няколко хотела са разположени един до друг и ползват общ аквапарк. Добро обслужване, прилична храна, нови хотели, с изключение на Ефталия Вилидж, който е по-старичък. Плажът им обаче е пясък и чакъл и до него се стига през подлез.
Друг изпитан вариант е 4 или 5-звездния Лонисера, отново в Алания. Това са два съседни хотела, които ползват общ аквапарк, отворен тази година. Добри хотели, хубава храна, любезен персонал, активна анимация. На плажа има малко чакъл.
Хубав плаж имат хотелите ВонРизорт, които са в Сиде. Три хотела, разположени в съседство, с общ плаж и аквапарк. Там плажната ивица е много широка и пясъкът е най-добър сравнен с другите две предложения.  Храната е добра, условията за почивка са добри, анимацията е активна.
Това са едни от най-предпочитаните хотели, които поддържат по-нисък ценови клас. Има доста българи, които са почивали в тях и са доволни. Много е изписано и тук и във ФБ групите за почивките в тези хотели, така че можете да добиете добра представа. Ако си харесате някой хотел и имате нужда от допълнителна информация, сигурна съм, че във форума има много хора, които ще откликнат.

# 726
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Florentia, аз като почивала в Ефталия Марин и ВОН Голден бийч, ще си позволя да направя сравнение. Твърдо за Вон - наистина Ефталия няма с какво да го мине - нито плажът е хубав, храната е стандартна хотелска, да, пързалките са по-екстремни, но се чака много за тях, няма никаква природа, единствено апартаментът ни бе по-хубав и по-модерен, но все пак във Вон бяхме в къщичките. Във Вон има платформа на плажа с бар и уникален плаж, вкусна храна с типични турския ястия и десерти (във Ефталия въобще нямаше баклава). В Ефталия не бих се върнала (само ако е прекалено евтин, бих), за Вон - тръгвам още утре..

# 727
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Здравейте, предстои ни почивка през септември в Турция - Мармарис. Въпроса ми е кой от предлаганите екзкурзиите си заслужават да се посетят? Колебаем се за о. Родос, какви са Ви впечатленията от там ? Благодаря предварително Simple Smile

# 728
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Здравейте, предстои ни почивка през септември в Турция - Мармарис. Въпроса ми е кой от предлаганите екзкурзиите си заслужават да се посетят? Колебаем се за о. Родос, какви са Ви впечатленията от там ? Благодаря предварително Simple Smile
Ходила съм в Родос на отделна почивка за 20 дни. Райско кътче е - сблъсък на християнство, османска и арабска култура, има много хубава крепост, голяма, затваря се с порти и е цял град с магазинчета и заведения. Самият нов град също е много интересен, пристанището е очарователно, едно от чудесата на света е там (въпреки, че са останали само две колони) Заслужава се да се види и,  разбира се, 1 ден е крайно недостатъчен Wink

# 729
  • Мнения: 83
Благодаря ви, както винаги сте прекрасни бг мами Heart Eyes

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте, предстои ни почивка през септември в Турция - Мармарис. Въпроса ми е кой от предлаганите екзкурзиите си заслужават да се посетят? Колебаем се за о. Родос, какви са Ви впечатленията от там ? Благодаря предварително Simple Smile
Задължително отидете. Това е прекрасен остров.

# 731
  • Мнения: 943
Въодушевих се и аз за Родос и дори потърсих цени за ферибота Simple Smile
Споделете, моля, задграничен паспорт достатъчен ли е  за пътуване от Мармарис до Родос?

# 732
  • Мнения: 2 617
Какво друго може да се изисква?! Родос е в  Гърция, а и с двете държави нямаме визов режим.

# 733
  • Мнения: 140
И Родос и Кос според мен си заслужават. Екскурзиите са целодневни, с катамаран. Гледките са уникално красиви. Ако човек обича да пътува и да се любува - си заслужава. Но зависи от нагласата с която си тръгнал, ако искаш само басейн и хотелска почивка, няма да ти харесат. Нужен е само задграничен паспорт и фотоапарат Simple Smile

# 734
  • Мнения: 943
Какво друго може да се изисква?! Родос е в  Гърция, а и с двете държави нямаме визов режим.

Така казва логиката, но съм се сблъсквала с много нелогични неща и исках да съм сигурна, т.е. да имам потвърждение на логиката от изпробван източник.
Нагласата ми е да видя, колкото може повече неща - история, природа, нещо екстремно дори. Не ме блазнят лукс, аквапаркове, анимации, не ми пука дали ще ми сменят хвалиите всеки ден или дори през 3 дни. Ако е за това - и в БГ се предлага същото. Радвам се, че стана дума за Родос, защото ще бъде интересно и за съпруга ми, и за дъщеря ми.

Общи условия

Активация на акаунт