Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 юни 2018, 18:58 ч.

Бебета и телевизор

• 6 719
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
Аз пък не съм виждала дете, което може да издържи цели 10 часа пред телевизор.

# 46
И на мен ми интересна темата. Аз съм си тв манияк от малка. И телевизора у нас не се спира. Така е било винаги и така ще е. От малка я успивам на тих телевизор. Или на музика. Свикнала е. Заглежда се отвреме навреме. Но повече от 10-15 минути детски на ден не й пускам. Примерно Маша или Бейби тв,Дисни Джуниър-там са на английски. Тя обаче се показва като подчертано музикална и много обича музика и още отсега танцува. Пускам й всякакви канали, но има предпочитания към БГ Мюзик. И само като чуе музиката почва да танцува. Разбира си това е за кратко и понякога се заглежда в танцуващите и ги имитира. Аз съм на мнението, че ТВ не е толкова вредна колкото я изкарват. И не съм по крайностите. Телефони и таблети е друга работа и ще се старая да ги ограничавам. Но не знам как ще стане кято сме все на тях.Надявам се докато парастне (тя сега е на 1 и половина) да не са вече толкова вървежни телефоните. На като гледам те вече 2 -3 годишните са на телефоните. Аз самата се усещам зависима от тях. И трябва да измисля нещо по въпроса.

# 47
  • BG
Цитат
На мен пък са ми необходими научни изследвания, защото без да се сърдите - потребител във форум може да напише каквото си поиска. Особено пък когато се амбицира да докаже някаква теза. Първо беше фейсбук, сега пък се оказа Вашето собствено дете - защо направо за него не разказахте?

bg tatko, ами по вашата логика, защо пък другите потребители трябва да вярват на вашата словеснa логорея?

Последна редакция: сб, 25 авг 2018, 13:24 от Stronger and Happy

# 48
Телефони и таблети е друга работа и ще се старая да ги ограничавам. Но не знам как ще стане кято сме все на тях.

Аз този проблем го реших ето така:

1. Малкия счупи два телефона за по 350 лв и трети смартфон не купих.
2. Вместо смартфон, инвестирах 25 лв в китайско телефонче, наподобяващо стар Нокиа, от Кауфланд, с който малкия единствено прави некачествени снимки и слуша радио, плюс говори с баща си. 3 функции = голям кеф. Simple Smile

Да знаеш колко малко им трябва, за да са доволни... Simple Smile И колко съм спокойна, че този телефон няма счупване... А, ако има, то 25 лв се прежалват. И вместо да се карам, давам му да ползва телефона колкото си иска. И го разучи еднакво бързо. Simple Smile

Таблет все още не е виждал. Най-вероятно в 1-ви клас може да види... Единствения източник на интернет остава лаптопа.

# 49
Синът ми беше на 5 месеца, когато му пуснах Unitel classica (не знам дали го изписвам вярно). До година и девет месеца не позволяваше телевизорът да работи на друг канал. Ползваше го като фон - поглеждаше към екрана от време на време, но се заглеждаше по 5-6 минути само на оркестрово изпълнение, когато можеше да наблюдава диригента. Единствено това и Сънчо. После откри Бейби Тв и другите детски канали, като вече предпочита Екидс и Картуун. Но като цяло телевизия гледа малко, предимно в леглото, но кака му след 5-10 минути изключва телевизора. От време на време вечер като учим двете той отива в детската и си пуска телевизор. Проговори много рано и много правилно. От двегодишен има достъп до таблет, отскоро и до Интернет и ютуб и се учи как да отсява това, което гледа. От записаните в Галерия руски филмчета понаучи някои думички на руски, но повече разбира. На морето се опита да общува с една рускиня.
Относно ученето на английски. В групата му има дете, което говори само на английски. Българче е. Разбира български. Като вземам малкия съм ги засичала - детето говори на майка си само на английски, тя на него - на български или на английски с ужасен акцент. Но синът ми и в края на първа група се оплакваше, че момиченцето говори само на английски и не го разбират.
Не знам каква връзка има, но познавам няколко деца с аутизъм или от спектъра, които се опитват да комуникират на английски, доколкото изобщо тези деца влизат в някакъв контакт и комуникация.
Дъщеря ми пък не проявява почти никакъв интерес към телевизия и детски. По едно време й харесваше за животни по Охота и рыбалка, но пак вечер на лягане се сеща за него. От няколко месеца има телефон и Интернет, влиза в ютуб и си пуска музика и Маша или приказки на български, които са кратки (около 10минути). С изненада установих каква помия ни залива в тубата, доста зор видях да шкартирам всичко и да й направя канал с приемливи неща. Сега си пуска основно там, не че не се опитва да гледа и прословутите "клипчета", но е край мен и има контрол, а с времето се изграждат и навици.
Понякога ми се е искало децата да се кротнат пред телевизора, за да мога да свърша нещо (няма кой да ги изведе през това време), ама на, нямам късмет - предпочитат да играят и да прекарват колкото се може повече време навън. Ако има как да се прибират само за тоалетна, храна и сън ще са най-щастливи.
Стана много дълго. Към авторката - пускайте на детето класическа музика, казват че развива мозъка. За най-малките може би най-подходящ е Дък тв. Там периодично има пауза, в която приканват деца и родители да си намерят друго занимание. За малко по-големите, аз лично най-харесвам Екидс.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт