Хитринки за всякакъв случай - 17

  • 76 092
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • София
  • Мнения: 5 546
Искам съвет за мазно  петно върху блуза от естествена коприна - пробвах с Тайфун - убиец на петна на Изи, ама не се махна...А друг път този Тайфун ми е помагал - явно зависи от материята...
От една приятелка химик текстилен знам, всичко мазно се извлича със спирт, колкото по-висок процент по- добре. Навлажни хубаво петното , даже може и да го намокриш изчакай 10 -тина минути и изпери.

# 47
  • Мнения: 45
Здравейте, мога ли да помоля за хитринка.за почистване на нова кухня. Кухнята е бяла, прахът от монтажа е полепнал..сега жълтее Confused

# 48
  • Мнения: 1 297
Здравейте, мога ли да помоля за хитринка.за почистване на нова кухня. Кухнята е бяла, прахът от монтажа е полепнал..сега жълтее Confused
Хитринка няма да помогне. Хващай парцала и с препарат за стъкло.

# 49
  • Мнения: 809

Лепне ли ? В смисъл премахнали сте защитното фолио и е лепнело и стърготините са полепнали или просто си жълтее от прах ?

# 50
  • Мнения: 45

Лепне ли ? В смисъл премахнали сте защитното фолио и е лепнело и стърготините са полепнали или просто си жълтее от прах ?
Жълтее от прах, нямаше защитно.фолио на плоскостите.
Аз това се чудя препарат за стъкло, обезмаслител или някакъв препарат, ако знаете.за почистване на мдф.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Гланц ли е?
Ако не е гланц с микрофибърна кърпа и препарат за мебели. Последно взех на Медикс, доволна съм.
Скрит текст:

# 52
  • Мнения: 9 569
Ами ако е само прах, без петна, мазнотии и прочие, защо въобще трябва препарат? Влажен парцал и много бърсане..

# 53
  • Мнения: 4 196
И при мен е така. Майсторът каза първо с приставката за прах на прахосмукачката, после с препарат за стъкло. МДФ боя е моята.

# 54
  • Мнения: 809
Ако е само прах със суха кърпа се забърсва и готово . Ако е боядисвано не се ползват препарати само суха или влажна кърпа . Ако е гланц и лепне или с бебешко олио или с някаква мазнина и пада . В къщи всичко е или черен гланц мдф боя или гланцови плоскости ( да ме пита човек защо ) сложиш ли препарат после мазалото е още по голямо ( в краен случаи препарат за стъкла )

# 55
  • Мнения: 1 146
Искам съвет за мазно  петно върху блуза от естествена коприна - пробвах с Тайфун - убиец на петна на Изи, ама не се махна...А друг път този Тайфун ми е помагал - явно зависи от материята...
От една приятелка химик текстилен знам, всичко мазно се извлича със спирт, колкото по-висок процент по- добре. Навлажни хубаво петното , даже може и да го намокриш изчакай 10 -тина минути и изпери.
Аз успешно за мазни петна използвам препарат Спот. Евтин е и много ефикасен.

# 56
  • Мнения: 5 593
Как да оправя кожени маратонки? Преди няколко дни газих вода в един голям порой и бяха много мокри отвътре, но изсъхнаха. Днес ги обух, но като се прибрах, установих, че краката ми миришат ужасно на спарено. Някакви идеи? Не мога да ги изпера, защото както казах, са кожени.  

# 57
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Как да оправя кожени маратонки? Преди няколко дни газих вода в един голям порой и бяха много мокри отвътре, но изсъхнаха. Днес ги обух, но като се прибрах, установих, че краката ми миришат ужасно на спарено. Някакви идеи? Не мога да ги изпера, защото както казах, са кожени.  
Аз моите бели кожени маратонки си ги пера с четка и сапун.Нищо им няма. Не ги пера в пералня.

# 58
  • София
  • Мнения: 5 546
Как да оправя кожени маратонки? Преди няколко дни газих вода в един голям порой и бяха много мокри отвътре, но изсъхнаха. Днес ги обух, но като се прибрах, установих, че краката ми миришат ужасно на спарено. Някакви идеи? Не мога да ги изпера, защото както казах, са кожени.  
Зависи  от много неща. Ако кожата е ръка и нямат дебела подплата, мисля че не е проблем, ако е велур е кофти, може да останат ореоли от прането. В пералня е по -добре защото ще ги изцеди хубаво, видях в спортните магазини продават спрей за освежаване отвътре.

# 59
  • Мнения: 813
 Само пране ще помогне за миризмата. Аз нося само кожени маратонки, всякакви естествени и изкуствени кожи, гладки и велурени. Важното за кожата е да не се пере в топла вода, пералнята ми ги пере перфектно на програма за ръчно пране в студена вода.

Общи условия

Активация на акаунт