Искам да попитам нещо

  • 884
  • 10
  •   1
Отговори
Здравйте пиша ви за първи път малко не съм на ясно с нещата надявам се че ще ми отговорите та въпроса ми е вярно ли е че Край на 1-ви триместър е 12 седмициа,това ми показа калколатора в bg-mamma последната ми менструация беше на 15.03.2006, в четвъртак ходих на гинеколог и ми каза че съм в 12 седмица а терминат ми е на 22 декември може ли да ми кажете 12 седмица кой месец е и коя седмица благодаря ви предварително  bowuu

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
трети месец

# 2
  • Мнения: 7 474
Цялата бременност е 40 седмици - 10 лунарни месеца , ако ги смяташ така си в края на 3 ти мес.
  Ако ги смяташ по календарните 9 мес. си в началото на 3 мес.

# 3
  • Мнения: 1 150
Цялата бременност е 40 седмици - 10 лунарни месеца , ако ги смяташ така си в края на 3 ти мес.
  Ако ги смяташ по календарните 9 мес. си в началото на 3 мес.

Е, това как ме е обърквало  Crazy
Нямам какво да допълня

# 4
  • Мнения: 7 474
Цялата бременност е 40 седмици - 10 лунарни месеца , ако ги смяташ така си в края на 3 ти мес.
  Ако ги смяташ по календарните 9 мес. си в началото на 3 мес.

Е, това как ме е обърквало  Crazy
Нямам какво да допълня

И аз много се обърквах докато  схвана, че има лунарни и календарни месеци ooooh!

# 5
те как се изчесляват в лунарни или календарни месеци ,искам също да ви попитам лунарния месец колко дена са

# 6
  • Мнения: 1 150
те как се изчесляват в лунарни или календарни месеци ,искам също да ви попитам лунарния месец колко дена са

1 месец има 4 седмици, ти си в 12-та 12/4=3м.
Аз така смятах.
Май лунарните вървяха месец на пред, в смисъл, че ако по календарен се в началото на 3-тия, по лунарен си в края на 3-ти месец.
Лео го е обяснила доста ясно.
Лунарен или календарен все са си 4 седмици,
Дано не съм те объркала  Peace

# 7
  • Мнения: 619
лунарния месец е от 28 дена,а календарния-30/31 дена.като се насъберат няколко месеца,става объркването Simple Smileв която гестационна седмица си делиш на 4 и получаваш в кой месец си.

# 8
  • Мнения: 1 029
И аз в началото много се обърквах от това смятане на гестационни седмици, лунарни  и календарни месец. Затова си възприех, че влизам в съответния месец на датата, на която ми е определен термина. В твоя случай всеки месец на 22-ро число влизаш в следващия месец, т.е на 22 юни ще влезеш в 4-ти месец. А иначе си следя и в коя гестационна седмица съм, защото някои от изследванията се правят в точно определен период, именно според гест. седмица, пък и накрая ще е по-лесен ориентир за самата теб. Поне за мен е така.   Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 6 259
И аз в началото много се обърквах от това смятане на гестационни седмици, лунарни  и календарни месец. Затова си възприех, че влизам в съответния месец на датата, на която ми е определен термина. В твоя случай всеки месец на 22-ро число влизаш в следващия месец, т.е на 22 юни ще влезеш в 4-ти месец. А иначе си следя и в коя гестационна седмица съм, защото някои от изследванията се правят в точно определен период, именно според гест. седмица, пък и накрая ще е по-лесен ориентир за самата теб. Поне за мен е така.   Rolling Eyes

 newsm10 И аз бях възприела тази "методика".

# 10
  • Мнения: 8 917
лунарния месец е от 28 дена,а календарния-30/31 дена.като се насъберат няколко месеца,става объркването Simple Smileв която гестационна седмица си делиш на 4 и получаваш в кой месец си.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт