Искам да кажа ... (148) през юли 2018

  • 266 216
  • 6 054
  •   1
Отговори
# 2 670
  • София
  • Мнения: 18 679
Али, никакъв комплект не е, само дробчета. Рецептата ми каза една майка от отчетната - то е дроб сарма като за бебе, без запръжки, пипер и т.н. Ще я копна, ето:

За дроб сармата:
Първо варя дробчетата. Варя ги всичките, но използвам половината. Режа ги на ситно и в тавичка ги слагам. Добавям доста пресен лук, слагам домати (направила съм си лятото бурканчета, та от тях слагам половин буркан от 250 грама). Добавям и джоджен (сушен слагам, такъв имам). Малко сушени зеленчуци (аз доста ги ползвам). Понякога слагам и чушка и морков. Накрая слагам шепа ориз. Доливам с вода спрямо количеството на ориза. Аз слагам и малко сол, тук вече е въпрос на избор. Пека на силна фурна.

Хърче, не не сме пробвали кехлибар, защото той не търпи никакви гривни и герданчета. Аз слагам, той дърпа и тъй Sad

# 2 671
  • София
  • Мнения: 18 699
Линче това е боб богат на протеини.Прилича на червена леща,но е жълт.

# 2 672
  • Мнения: 986
Ей,въртим,сучем,пак на ядене и манджи се върнем! Joy
Аз готвих лятна супа,ММ каза студена се била ядяла.Детето сега я яде топла-каза-чудесна е,браво!Втора купичка иска.За сефте я правя,дано наистина е хубава!/ММ опита,одобри с ентусиазъм!/
Иначе-жега е.Ходихме на контрола с кастрираните гадинки-добре са.Котака орева света,ама пък нито едно не ми е сърдито...

# 2 673
  • Бургас
  • Мнения: 7 308
Каква е тая лятна супа? Не обичам студени манджи. Винаги си притоплям яденето. Мъжа ми пък вади от хладилника и яде.

Последна редакция: сб, 14 юли 2018, 14:32 от lina_bs

# 2 674
  • Мнения: 22 036
Е, поне и аз сега мога да се включа. Метнах едни зелеви сърми и сега варя останалото зеле, което ще направя на фурна - НОВА - със свиня.

Лина, има някои неща, които са ми по-вкусни студени. Мусака, пържени тиквички, бакла с чесън на фурна, имамбайълда.

Последна редакция: сб, 14 юли 2018, 14:47 от Down Under

# 2 675
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Мога да ям всичко студено аз  Peace.Даже предпочитам.
Наспортих се,напазарувах и се нама'ах с пърленка и пикантна сръПска наденица и чери-та.Мляс.
А,и машината ремонтирах  bowuu.Борих,сецах,тръгнА.
Пускам си едно кафе,душ и се курдисвам на двора да се пИка.Момчетата ще гледат тенис.
Нямам никакво време за другарки.Ама и те за мен,явно,щото никой не ме врънка да се виждаме.Тъй,че сме взаимно доволни  Mr. Green.
Моят синчо тъгува за лагерните другари.Пак аз тря'я му организирам социалния живот.Казах му да ги издири във ФБ,да си направят уговорка за мол-че,кино... Thinking
'ич не ми се помръдва довечера нийде.
Как ви се пътува през уикенда,не знам.Аз искам да си ошетам и да си лежа.Ама,може би,щото поимваме инфраструктура и няма к'во да дирим другаде. Уж ще каним свеки на гости...някога, ама синът й отлага и се ослушва... Crazy

Последна редакция: сб, 14 юли 2018, 14:45 от ДжеНа

# 2 676
  • Мнения: 17 986
Джена, и моята е супер щастлива, бърза да ми затваря, че да бяга да играе. Хотелът бил супер, плажът също, само се притеснявам от вируси. Едно момченце още снощи вдигнало 39, там са родителите, отделили са го от другите. Само да са здрави!!!

# 2 677
  • Canada
  • Мнения: 3 456
Жестоки, жестоки жени  Mr. Green Никаква милост нямате към хората, които трябва да свикват да живеят на фотосинтеза и слънцеядство  Mr. Green То пък и слънцето се скри, дъжд е валяло, смятайте значи  Mr. Green

Фонсе , нямам представа дали се навъртат , той казва ли нещо ? Такъв борсук е на тази тема , че няма на къде . Една алфа фимейл си го обича от 4 годишни , но сега са в различни училища и не се виждат всеки ден . Тя толкова беше “ overpowering “ , че той милия се криеше по едно време . А е хубаво момиче . 😂 Знае ли човек като пораснат може и да се харесат и по този начин . 😋😝
Засега момичетата са сраАаам 😝🤪😜

Леле, Хърче, ще ни изплаши хубавото момче тази ми ти амазонка  Crazy Ще я израсте фазата на срама, ама за споделянето комай момчетата са по трудни  Crazy

Тъкмо се зарадвах и аз, че има проекто-гадже моята девойка, щото нали знаете че жената имала три етапа в живота си - да ядосва баща си, да нервира мъжа си и да тормози зет си  Mr. Green, и тя го разкарала. А тъкмо доволно потривах ръчички, че ще карам две фази успоредно  smile3508

Лина, дано е безобидно и бързо да минава  Hug

Зварте, върлува нещо по канадско явно  Crazy Нас май и двамата ни тресе кризата на средната възраст едновременно, плюс тийнка, плюс куче в любовна фаза... идилия  bowuu

В кафе-машината сипвам само филтрирана вода. Иначе трябва да се сложи един филтър на резервоара или да се чисти с декалцифиращи таблетки  Peace

Студено ям без проблем, виж студена вода не мога да понасям  Flutter

Със сигурност пропускам сто неща, ама още не съм си изпила кафето  #Crazy

# 2 678
  • Мнения: 22 036
Fonce, аз пък не мога да пия не студена вода. Или е ледена, или е чай с лимон.

# 2 679
  • Мнения: 17 986
Уффф много съм зле значи, лежим си на шезлонгите двамцата, водата кристална, кафенце, сладолед, цаца, бира...а аз гледам дечицата във водата и гърлото ми е стегнато. Жаки, зарази ме, и аз се връщам години назад, предпочитам да мажа през половин час, да събирам кофички, да ги гоня за шапки, ама да са си до мен

# 2 680
  • Мнения: 12 982
Райче, да ти пратя една мераклийка за замъци? Побъркала е баща си😂🤪😂

# 2 681
  • Мнения: 22 036
Рая, и аз като теб съм фен на онзи период, ама мина Sad.

# 2 682
  • София
  • Мнения: 18 679
Хайде сега - всички мераклийки, по едно бебИ, да ви дойде акълът в главата Satisfied

Козуначко яде дроб сармата. Аз - доволен!

# 2 683
  • Мнения: 6 704
Бравос на тоз' Козуначко!

Фонсе, какъв е тоя нов режим дето го правиш?! Много рестриктивен ми се чини.

Вайле е с татко си на плажа, да видим после какво ще са дробили, че много не мелят брашно двамата.

Аз съм редовна с упражненията, пот се лее доволно.Само как вървят упражнения с пържени филии не знам.

# 2 684
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
 Белинда, изненада ме с тази дроб сарма. Аз знам, че черен дроб на малки деца не се дава.

Болните да оздравяват. Гадост е посред лято да е болен човек.

Общи условия

Активация на акаунт