Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 юли 2018, 17:00 ч.

Хормонални изследвания - 8

• 19 008
  • 218
  •   1
Отговори
  • София
Хормонални изследвания  

Полови хормони  
LH -  Лутеинизиращ хормон  - 3 ден от МЦ
FSH - Фоликуло-стимулиращ хормон - 3 ден от МЦ
E2 - Естрадиол -3 ден от МЦ

Prolactin /PROL/ - Пролактин - в дните около О. до 7-ми ден след нея.

Testosterone /Ts/  - Тестостерон - няма значение деня от МЦ
4 Androstenedione - Aндростендион - няма значение деня от МЦ

Progesterone /PROG/  - Прогестерон  -  само на 7 ден след доказана Овулация

Хормони на ЩЖ:
TSH ( Тиреотропен Хормон )  - на чист ден от МЦ
FT 3 ( свободен Т3 )  - на чист ден от МЦ
FT 4 ( свободен Т4 )  - на чист ден от МЦ

Антитела на ЩЖ:
ТАТ анти тиреоглобл. антитела / anti-Tg /  - няма значение деня от МЦ
МАТ анти микрозом.антитела / anti TPO /  - няма значение деня от МЦ

Хормони на НбЖ:
DHEA-S  -  Дехидроепиандростерон -сулфат   - няма значение деня от МЦ
17-OH Progesterone  -   17-OH Прогестерон - на 3 ден от МЦ

Хормони на панкреаса
Insulin / Серумен Инсулин / - няма значение деня от МЦ

Показатели за ЯР:
Inhibin-B / Инхибин Б / - 3 ден от МЦ
AMH  / Анти-Мюлеров хормон / - 3 ден от МЦ, заедно с Inhibin-B или самостоятелно - няма значение деня от МЦ
- желателно е да се пускат заедно, защото се тълкуват заедно

Справка за Изследванията - по договор с НЗОК, 2012г

Лабораторни тестове - промо пакети

Старата тема

# 1
Здравей, Денис, не съм си мислела, че ще дойде този ден, но ей на. Не мога да си разтълкувам изследванията като чета референтните стойности. Моля за малко насока.  Взех да си мисля, че съм в менопауза. Grinning Изследванията са направени на 4ти ден от цикъла. На 32 г съм. Благодаря предварително.

Извинете, обърках единия файл.

Последна редакция: сб, 07 юли 2018, 00:12 от AnMary

# 2
  • София
Здравей!
Изследванията не показват пременопауза.
ЛХ е висок, но причината може да е ранна О. /  и е изследван на 4-ти, а трябва да е на 3-ти ден от МЦ - друга причина да е по-висок/.
Може да имаш и ПКЯ - трябва да те видят на УЗ

# 3
Както и предположих, скапаният E2 и сега като се оказах права, какво да правя се чудя.......Иначе гледам да спазвам диета, пия добавки, ама......а искам и да забременявам, но и да не ми се скапе организма. Като гледам колко потресаващо нисък е прогестеронът, но то е сигурно заради високият естроген

Майка ми е оперирана към хормоночувствителен рак на гърдата и съвсем настръхвам Sad

Иначе е взета пробата днес, но след обяд, бях пила кафе и яла ябълка и малко белвита, това дали има значение, според мен не?

Между другото се усетих и по графиките. Защото имам изразена двуфазност, но от 2-3 години държа ниска темп. във втората фаза. 36.9 максимум, а преди не беше така , държах 37,1-2. Ехографски винаги имах овулация...........та остават скапаните хормони.

# 4
Здравей!
Изследванията не показват пременопауза.
ЛХ е висок, но причината може да е ранна О. /  и е изследван на 4-ти, а трябва да е на 3-ти ден от МЦ - друга причина да е по-висок/.
Може да имаш и ПКЯ - трябва да те видят на УЗ

Благодаря, Денис, бях преди 3 месеца на УЗ и нямам ПКЯ. Поне от кисти до сега не съм страдала. Имам миома, но тя едва ли нещо бърка. Овулацията ми е късна около 17 ден при 29 дневен цикъл. Ще го пусна другия месец пак на 3ти ден. Заедно lh fsh

# 5
Здравей, Денис ,моля те да коментираш изследванията на една приятелка.Правени са на 2-ри ден от МЦ,защото ми казва ,че на 3-ти вече и свършва и почти няма течение.Тя е на 40 години ,няма деца,ходила е само на някакъв пишман гинеколог,който нищо не и е диагностицирал.Тези изследвания са правени в Център за репродуктивна медицина по мое настояване.Но бих искала да коментираш резултатите .И да дадеш съвет на какви доктори да ходи и какво друго да си изследва.
Inhibin - B    18.92    pg/ml       21 - 53
AMH         0.12      ng/ml       0,03 - 5,47
FSH         8.83        mIU/ml     фоликуларна фаза-3.50-12.50,
LH         7.76        mlU/ml     фоликуларна фаза-2.4-12.6,
Estradiol (Е2)     164.4   pg/ml     фоликуларна фаза-12.4-233
Prolactin          21.32   ng/ml       3,34 - 26,72
Testosteronе     0.510   ng/ml       жени 0.1-0.75
DHE-S         225.900     ug/dl    (18-21 год. 51-321, 21-30 год. 18-391, 31-40 год. 23-266, 41-50 год. 19-231, 51-60 год. 8-188, 61-70 год. 12-133, над 71 год. 7-177  )

# 6
Ето и моите изследвания с ниския страдиол. Бях хи качила в предната тема , след като е направена новата

# 7
Здравейте, накратко моята история - правим опити от 6 месеца, направихме всички изследвания - проходими тръби, имам ПКЯ, нямам овулация, високо ТСХ, инсулинова резистентност, ММ е с 4% морфология. След 2 месеца стимулация с Клостилбегит, днес излезе кръвният ми тест на един ден закъснение - 165 mU/ml. (на седмото небе съм)

Въпросът ми е, мога ли да продължавам да пия Метфогама 2000 mg на ден, дуфастон 2 по 1, ел тироксин 25mg. ТСХ тествано днес е 3.5, което също ме притеснява, и не знам дали да не увелича дозата на елтирокса. Благодаря ви Simple Smile

# 8
  • София
Здравей, Денис ,
Скрит текст:
моля те да коментираш изследванията на една приятелка.Правени са на 2-ри ден от МЦ,защото ми казва ,че на 3-ти вече и свършва и почти няма течение.Тя е на 40 години ,няма деца,ходила е само на някакъв пишман гинеколог,който нищо не и е диагностицирал.Тези изследвания са правени в Център за репродуктивна медицина по мое настояване.Но бих искала да коментираш резултатите .И да дадеш съвет на какви доктори да ходи и какво друго да си изследва.
Inhibin - B    18.92    pg/ml       21 - 53
AMH         0.12      ng/ml       0,03 - 5,47
FSH         8.83        mIU/ml     фоликуларна фаза-3.50-12.50,
LH         7.76        mlU/ml     фоликуларна фаза-2.4-12.6,
Estradiol (Е2)     164.4   pg/ml     фоликуларна фаза-12.4-233
Prolactin          21.32   ng/ml       3,34 - 26,72
Testosteronе     0.510   ng/ml       жени 0.1-0.75
DHE-S         225.900     ug/dl    (18-21 год. 51-321, 21-30 год. 18-391, 31-40 год. 23-266, 41-50 год. 19-231, 51-60 год. 8-188, 61-70 год. 12-133, над 71 год. 7-177  )
Здравей!
Изследванията показват, доста намален, почти изчерпан ЯР. Да се консултира със специалист по репрод. медицина.
Е2 е висок, може да има и киста - желателно е да се направи УЗ-преглед.
Пролактинът е висок, трябва да се провери през втората половина на МЦ.
Да изследва също Инсулин + Глюкоза, на гладно.

ТСХ, Т4, ТАТ и МАТ - също трябва да се проверят.

Ето и моите изследвания с ниския страдиол. Бях хи качила в предната тема , след като е направена новата
//imagizer.imageshack.us/v2/50x50q90/922/OQdJrl.jpg
Да, Е2 е нисък - може да е лабор. грешка.
КЗ е висока. Не изследва ли и Инсулин?
Другите са добре.

Здравейте, накратко моята история - правим опити от 6 месеца, направихме всички изследвания - проходими тръби, имам ПКЯ, нямам овулация, високо ТСХ, инсулинова резистентност, ММ е с 4% морфология. След 2 месеца стимулация с Клостилбегит, днес излезе кръвният ми тест на един ден закъснение - 165 mU/ml. (на седмото небе съм)

Въпросът ми е, мога ли да продължавам да пия Метфогама 2000 mg на ден, дуфастон 2 по 1, ел тироксин 25mg. ТСХ тествано днес е 3.5, което също ме притеснява, и не знам дали да не увелича дозата на елтирокса. Благодаря ви Simple Smile
Браво и тихичко Честито! Hug
Повтори ЧХГ след 3 дни, заедно с Прогестерон и ТСХ.

За Метфогаммата се консултирай с лекаря / дозата, която приемаш не е малка/
За прогестина - консултация с АГ.
За Л-Тироксина, не го спирай и след като провериш ТСХ се консултирай с лекаря, който ти го е назначил / но той не се спира при бременност - важен е за развитието на бебчо/

Последна редакция: пт, 06 юли 2018, 18:30 от denis.

# 9
Денис, може ли да коментираш и моите резултати, в понеделник съм на преглед, ще ти сложа и графиката, защото и тя е странна?

# 10
  • София
Денис, може ли да коментираш и моите резултати, в понеделник съм на преглед, ще ти сложа и графиката, защото и тя е странна?
//imagizer.imageshack.us/v2/50x50q90/922/BJ1HAO.jpg
Прогестеронът е нисък, Е2 е висок - прилича на ЛУФ.
Отиди утре да те видят на УЗ, поне да разбереш дали е това, защото, ако претърпи обратно развитие, остава незасечен/недоказан ... а това може да се случва или всеки МЦ, или през няколко МЦ , което създава проблем за зачеване. Ако се докаже ЛУФ, могат да се вземат някакви мерки.
Ще чакам да пишеш.

ПП.
ЛУФ се доказва трудно, а сега ти имаш и изследвания, които предполагат ЛУФ.

# 11
Те ме готвят за ин витро мен с МФ, утре няма как лекарят ми го няма чак в понеделник сутрин.

Би ли било проблем за ин витро?Само това съм нямала до сега

# 12
  • София
Те ме готвят за ин витро мен с МФ, утре няма как лекарят ми го няма чак в понеделник сутрин.
Би ли било проблем за ин витро?Само това съм нямала до сега
Не е проблем за инвитро, но покажи изследванията на лекаря си.
НСПВС могат да потиснат О. и те да са причината.

# 13
Не е грешка ниския естрадиол. Почнахме стимулация и тръгна нагоре. Не знаех, че ще пускам ПКК и съм пила кафе с мед 1 час преди изследването. Инсулин съм изследвала март месец. Беше леко завишен. Спрях тесто и сладко, започнах да играя гимнастика. Доктора каза, че това едостатъчно

# 14
  • София
Не е грешка ниския естрадиол. Почнахме стимулация и тръгна нагоре. Не знаех, че ще пускам ПКК и съм пила кафе с мед 1 час преди изследването. Инсулин съм изследвала март месец. Беше леко завишен. Спрях тесто и сладко, започнах да играя гимнастика. Доктора каза, че това едостатъчно
Ок.
Успех! И ще чакам новини  Peace

# 15
Една приятелка се вдъхнови и тя да си проследи хормоните. На 3-ия ден от цикъла са правени изаледванията. LH и FSH са й доста разминати. Денис, може ли да коментираш..?

# 16
  • София
Една приятелка се вдъхнови и тя да си проследи хормоните. На 3-ия ден от цикъла са правени изаледванията.
Скрит текст:
LH и FSH са й доста разминати. Денис, може ли да коментираш..?

ФСХ е висок, но ако е над 30 год. може да е от възрастта.
Другите са добре.
Е2 ми се струва малко висок - дай рефер. за ФФ, че не се виждат

# 17
  • София
119,6 pmol/l = 32,58 pg/ml

# 18
Здравейте! Искам да попитам хормонални изследвания само с направление от личния ли? И кой хормони трябва да изследвам? И така нареченото изследване за проходими тръби как се случва? С приятеля ми правим втори месец опити и не става притеснена съм защото в миналото имам 2 аборта поради нежелана бременност и след втория ми се промени менструацията всеки месец получавам розово кафяво течение седмица преди дата ми Sad

# 19
  • София
Здравей отново, Денис. За трети пореден месец съм с висок естрадиол. Днес втори ден пуснах изследвания и пак е висок. Последния месец пих фемостон. Пия добавките както говорихме вече втори месец. Лекарката каза да продължавам и да чакаме естрадиолът да спадне. Старият ми гинеколог предложи да пия дияне 35 един два месеца. Какво е твоето мнение ,? Много ще съм ти благодарна, не мога да чакам до безкрай и естрадиол все да е над 300. Нямало задържани фоликули .

Лаб. N: 3770288 - 25.7.2018 г. 10:23:41
Изследване
Резултат
Единици
ДГ
ГГ
Пато
ПОЛОВИ ХОРМОНИ
FSH (фоликуло-стимулиращ хормон)
8.68
mIU/ml
FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Фоликуларна фаза
-
3.5
12.5
FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Овулаторна фаза
-
4.7
21.5
FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Лутенизираща фаза
-
1.7
7.7
FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Мено пауза
-
25.8
134.8
Естрадиол
329.6
pmol/l
Естрадиол - Фоликуларна фаза
-
46
607
Естрадиол - Овулаторна фаза
-
315
1828
Естрадиол - Лутенизираща фаза
-
161
774
Естрадиол - Мено пауза
-
18.4
201
Резултатите от изследванията не са диагноза, те трябва да бъдат тълкувани oт лекуващия лекар в контекста на общото състояние на болния.
 Обратно горе
©

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 15:37 от melinda11

# 20
  • София
Здравейте! Искам да попитам хормонални изследвания само с направление от личния ли? И кой хормони трябва да изследвам? И така нареченото изследване за проходими тръби как се случва? С приятеля ми правим втори месец опити и не става притеснена съм защото в миналото имам 2 аборта поради нежелана бременност и след втория ми се промени менструацията всеки месец получавам розово кафяво течение седмица преди дата ми Sad
С направление от АГ или Ендокринолог.

Проходимост на тръбите:
-   Сонохистерография /Хидротубация/

- Хистеросалпингография / Цветна снимка /

Здравей отново, Денис.
Скрит текст:
За трети пореден месец съм с висок естрадиол. Днес втори ден пуснах изследвания и пак е висок. Последния месец пих фемостон. Пия добавките както говорихме вече втори месец. Лекарката каза да продължавам и да чакаме естрадиол да спадне. Старият ми гинекология предложи да повдигне 35 един два месеца. Какво е твоето мнение ,?много ще съм ти благодарна, не мога да чакам до безкрай и естрадиол все да е над 300. Нямало задържани фоликули .
Изследване
Резултат Единици ДГ ГГ Пато
ПОЛОВИ ХОРМОНИу
FSH (фоликуло-стимулиращ хормон)12.3 mIU/ml
FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Фоликуларна фаза - 3.5-12.5
FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Овулаторна фаза- 4.7-21.5
FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Лутенизираща фаза- 1.7-7.7
FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - Мено пауза- 25.8-134.8
Естрадиол 300.0 pmol/l
Естрадиол - Фоликуларна фаза 46-607
Естрадиол - Овулаторна фаза 315-1828
Естрадиол - Лутенизираща фаза 161- 774
Естрадиол - Мено пауза 18.4 - 201
Резултатите от изследванията не са
Здравей!
Не изследва ли ЛХ?
Е2 е висок, може причината да са и андрогените. Ако не си ги изслдвала е добре да го направиш.
Провери АМХ и Инхибин В / на 3 ден от МЦ/

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 15:33 от denis.

# 21
  • София
Благодаря ти Денис! Не, само това. Ами инхибин б пуснах сутринта. Кои андрогени да пусна утре - трети ден? Благодаря отново!

# 22
  • София
Благодаря ти Денис! Не, само това. Ами инхибин б пуснах сутринта. Кои андрогени да пусна утре - трети ден? Благодаря отново!
Посочени са на 1 стр. на темата

# 23
  • София
Благодаря, Денис. Ще пусна значи тестостерон dhea s, 4 androstendion 17 ох прогестерон, вероятно и белтъци и глобулини ще трябва да пусна....

.Инсулин инсулинова резистентност съм изследвала, нямам... Наистина не разбирам от къде идва този висок естрадиол и дали диаметър 35 и ядене на белтъчна храна би помогнало...

# 24
  • София
Благодаря, Денис. Ще пусна значи тестостерон dhea s, 4 androstendion 17 ох прогестерон, вероятно и белтъци и глобулини ще трябва да пусна....

.Инсулин инсулинова резистентност съм изследвала, нямам... Наистина не разбирам от къде идва този висок естрадиол и дали диаметър 35 и ядене на белтъчна храна би помогнало...
Пробвай - няма да ти навреди.
Протеин и колаген са само от полза.

17ОН Прогестерон - точно на 3 ден от МЦ.

ПП.
Диане 35?

# 25
Денис, възможно ли е удебелени обвивки на яйчниците да са причина за ЛУФ?

# 26
  • София
Денис, възможно ли е удебелени обвивки на яйчниците да са причина за ЛУФ?
Да, възможно е.

# 27
  • София
Да, Денис, благодаря! Диане 35 ми предложи Старият ми гинеколог, не репродуктивен да пия за месец два за високия естроген... Не знам. Утре е 3 ти ден и ще ги пусна отново, а в петък ще ида при ендокринолог гинеколог за допълнителен коментар. Извинявам се за грешките. Пиша от телефон...

# 28
  • М
Денис, би ли споделила мнение за тези резултати?

# 29
  • София
Здравей отново Денис!

Излязоха ми АМХ и инхибин, другите още не са излезли.

Преди 3 месеца:
Скрит текст:
AMH ( анти Мюлеров хормон )   0.96   ng/ml   1.00 - 6.80
inhibin B (Инхибин Б)   83.00   pg/ml   40 - 200

Сега:
Скрит текст:
Име на теста (изследване)   Резултат   Единици   Референтни стойности
AMH (анти Мюлеров хормон) II generation   1.276   ng/ml   1.00 - 6.80
inhibin B (Инхибин Б)   13.357   pg/ml   40 - 200

Инхибин Б толкова нисък за напълно изчерпан яйчников резерв ли говори? Как е възможно да падне толкова бързо?

# 30
  • София
//imagizer.imageshack.us/v2/50x50q90/921/LPIjud.jpg
В12 е висок, ако не си направила почивка, поне 10-на дни от приема на В12 - добавка, най-вероятно е от това.
Вит. Д може да е по-висок, добре е да приемаш добавка вит.Д, но за дозата се консултирай с лекар.
ТСХ е добре, антителата - също, нямаш Хашимото.
КЗ и Инсулина са високи, консултирай се с ендокринолог, най-вероятно трябва да направиш обременяване с глюкоза.
Ще чакам да пишеш какво е мнението на лекаря Peace

Здравей отново Денис!

Скрит текст:
Излязоха ми АМХ и инхибин, другите още не са излезли.

Преди 3 месеца:
Скрит текст:
AMH ( анти Мюлеров хормон )   0.96   ng/ml   1.00 - 6.80
inhibin B (Инхибин Б)   83.00   pg/ml   40 - 200

Сега:
Скрит текст:
AMH (анти Мюлеров хормон) II generation   1.276   ng/ml   1.00 - 6.80
inhibin B (Инхибин Б)   13.357   pg/ml   40 - 200

Инхибин Б толкова нисък за напълно изчерпан яйчников резерв ли говори? Как е възможно да падне толкова бързо?
Здравей!
След определена възраст / което е много индивидуално/, ЯР доста бързо намалява, респ. АМХ и Инхибин В падат много по-бързо.
Консултирай се със специалист по репр. медицина и не губете време.

# 31
  • М
В12 е висок, ако не си направила почивка, поне 10-на дни от приема на В12 - добавка, най-вероятно е от това.
Вит. Д може да е по-висок, добре е да приемаш добавка вит.Д, но за дозата се консултирай с лекар.
КЗ и Инсулина са високи, консултирай се с ендокринолог, най-вероятно трябва да направиш обременяване с глюкоза.

За вит.Б12 и вит.Д направих почивка около 14 дни. Иначе приемам метилиран Б12 и вигантол.

През януари правих обременяване с глюкоза и това бяха резултатите:

Назначиха ми диета и Сиофор 3х500мг.
Днес реших контролно да пусна КЗ и инсулин на гладно, да видя как са нещата. Нормално ли е при прием на лекарства и диета, нивата да са такива? А иначе като резултат съм отслабнала.

# 32
  • София
Благодаря ти Денис!

Поне мога да си поплача на спокойствие. утре ще посетя репродуктивен ендокринолог-гинеколог.

Пия все още фемостон и всичките добавки. Може би трябва да спра ДХЕА, въпреки, че репродуктивната лекарка каза да продължавам с него. Да попитам и теб - за високия естроген и андрогени дали мога д апия сао палмето и по колко мг? Май ще се откажа от идеята за забременяване, питам по принцип ..?

Само 17 ОХ Прогестерон не е излязъл още.

Скрит текст:
Чернодробна ф-я - разширен   Профил   *   *
***** Биохимия   пакет   *****   ***************
Общ белтък (Total protein)   76.10   g/l   64.00 - 83.00
Албумин (Albumin)   49.00   g/l   35.00 - 52.00
Билирубин - общ ( Total Bilirubin )   10.30   µmol/l   До 21.00
Билирубин - директен ( Direct Bilirubin )   3.67   µmol/l   До 6.00
АсАТ (GOT; AST)   13.00   U/l   До 32.00
АлАТ (GPT; ALT)   16.30   U/l   До 33.00
Гама ГТ ( GGT )   19.00   U/l   До 40.00
Алкална Фосфатаза ( Alkaline Phosphatase )   67.00   U/l   До 105.00
ЛДХ ( LDH )   252.00   U/l   240.00 - 480.00
ХБДХ ( HBDH; LDH1+LDH2 )   121.00   U/l   72.00 - 182.00
ЛДХ 5 ( LDH5 )   12.48   % от тоталното LDH   6.00 - 16.00
***** Кръвосъсирване   пакет   *****   ***************
% активност по калиб.крива   78.00   %   70 - 130
PT секунди   15.5   sec   11 - 15
INR   1.13      0.8 - 1.2; Терапевтични граници: 2 - 3.5
Фибриноген ( Fibrinogen )   3.04   g/l   2.00 - 4.00
Биохимия
Забележка:
Триглицериди (Triglyceride )   1.18   mmol/l   Препоръчителна стойност до 1.70
Хормонален анализ
Забележка:
Testosterone ( Тестостерон )   1.66   nmol/l   0.22 - 2.90
DHEA-S ( ДХЕА-С )   11.10   µmol/l   1.65 - 9.15
4 Androstenedione ( 4 Aндростендион )   7.710   nmol/l   1.396 - 11.866
17-OH Progesterone ( 17-OH Прогестерон)   Неготов   nmol/l   фол.0.30-2.42;лут.1.82-6.97;овул.0.91-4.24;менопауза 0.39-1.55
Секс Хормон Свързващ Протеин ( SHBG )   154.20   nmol/l   Ж: 27-128; M:20-49г.18-54; М: ≥50г. 21-77
Cortizol (Кортизол )   178   nmol/l   7:00-10:00ч.-124.2-662.4;15:00-19:00ч.- 49.68-179,4
ACTH ( АКТХ в плазма )   12.070   pg/ml   7.2 - 63.3

Край на справката.

# 33
  • София
Благодаря ти Денис!

Скрит текст:
Поне мога да си поплача на спокойствие. утре ще посетя репродуктивен ендокринолог-гинеколог.

Пия все още фемостон и всичките добавки. Може би трябва да спра ДХЕА, въпреки, че репродуктивната лекарка каза да продължавам с него. Да попитам и теб - за високия естроген и андрогени дали мога д апия сао палмето и по колко мг? Май ще се откажа от идеята за забременяване, питам по принцип ..?

Само 17 ОХ Прогестерон не е излязъл още.

Скрит текст:
Чернодробна ф-я - разширен   Профил   *   *
***** Биохимия   пакет   *****   ***************
Общ белтък (Total protein)   76.10   g/l   64.00 - 83.00
Албумин (Albumin)   49.00   g/l   35.00 - 52.00
Билирубин - общ ( Total Bilirubin )   10.30   µmol/l   До 21.00
Билирубин - директен ( Direct Bilirubin )   3.67   µmol/l   До 6.00
АсАТ (GOT; AST)   13.00   U/l   До 32.00
АлАТ (GPT; ALT)   16.30   U/l   До 33.00
Гама ГТ ( GGT )   19.00   U/l   До 40.00
Алкална Фосфатаза ( Alkaline Phosphatase )   67.00   U/l   До 105.00
ЛДХ ( LDH )   252.00   U/l   240.00 - 480.00
ХБДХ ( HBDH; LDH1+LDH2 )   121.00   U/l   72.00 - 182.00
ЛДХ 5 ( LDH5 )   12.48   % от тоталното LDH   6.00 - 16.00
***** Кръвосъсирване   пакет   *****   ***************
% активност по калиб.крива   78.00   %   70 - 130
PT секунди   15.5   sec   11 - 15
INR   1.13      0.8 - 1.2; Терапевтични граници: 2 - 3.5
Фибриноген ( Fibrinogen )   3.04   g/l   2.00 - 4.00
Биохимия
Забележка:
Триглицериди (Triglyceride )   1.18   mmol/l   Препоръчителна стойност до 1.70
Хормонален анализ
Забележка:
Testosterone ( Тестостерон )   1.66   nmol/l   0.22 - 2.90
DHEA-S ( ДХЕА-С )   11.10   µmol/l   1.65 - 9.15
4 Androstenedione ( 4 Aндростендион )   7.710   nmol/l   1.396 - 11.866
17-OH Progesterone ( 17-OH Прогестерон)   Неготов   nmol/l   фол.0.30-2.42;лут.1.82-6.97;овул.0.91-4.24;менопауза 0.39-1.55
Секс Хормон Свързващ Протеин ( SHBG )   154.20   nmol/l   Ж: 27-128; M:20-49г.18-54; М: ≥50г. 21-77
Cortizol (Кортизол )   178   nmol/l   7:00-10:00ч.-124.2-662.4;15:00-19:00ч.- 49.68-179,4
ACTH ( АКТХ в плазма )   12.070   pg/ml   7.2 - 63.3

Край на справката.
Според мен, да - ако не реагираш добре на ДХЕА или дозата е висока, се повишават ДХЕА, Е2 и/или Тестостерона.
Потърси второ мнение за приема на ДХЕА.
По-добре, не приемай нищо повече, за да не се усложни хормоналния дисбаланс, който имаш в момента.

Какъв ДХЕА приемаш?
- само ДХЕА, или
- 7Кето ДХЕА?

# 34
  • София
пише само   DHEA 50mg.... Не зная какъв е... Да спра всички добавки?

# 35
  • София
пише само   DHEA 50mg.... Не зная какъв е... Да спра всички добавки?
Taзи не е хубава форма и точно тя дава такива странични ефекти, които създават още по-големи проблеми, ако не се следят нивата на хормоните, които ти посочих.
Пусни ми на ЛС, да погледна какво  друго приемаш като добавки Peace

# 36
  • М
Денис, извинявай много, ще погледнеш ли и моя пост? Blush

# 37
  • София
Скрит текст:
За вит.Б12 и вит.Д направих почивка около 14 дни. Иначе приемам метилиран Б12 и вигантол.

През януари правих обременяване с глюкоза и това бяха резултатите:

Назначиха ми диета и Сиофор 3х500мг.
Днес реших контролно да пусна КЗ и инсулин на гладно, да видя как са нещата. Нормално ли е при прием на лекарства и диета, нивата да са такива? А иначе като резултат съм отслабнала.
Инсулинът е по-добре, но КЗ е висока - говори с лекаря си.
ИР не се лекува, тя само се контролира / с правилен режим на хранене, спорт, медикамент, добавки и т.н. - това си е просто определен начин на живот/
Може би ти трябва още време. Това, че си отслабнала е добре, но го прави бавно и разумно, за да не стресираш много тялото и да ти е по-лесно и приятно.  Следи и другите хормони - защото трудно ще успяваш, ако там има някакви отклонения.
Браво на теб! - на правилния път си Peace - трябва само воля и постоянство.

# 38
  • М
Благодаря ти много! Flowers Hibiscus
Аз всъщност проблеми с килограмите не съм имала никога. Даже хората около мен винаги са се чудили как си хапвам добре, а не ми личи Blush  И сега като ти казвам, че съм отслабнала, това означава от 56-7кг преди на около 52-3кг сега (167см съм). Просто си мислех, че свалянето на килограми е някакъв показател, че диетата и сиофора действат и очаквах други резултати днес... Confused
Репродуктивен специалист ми назначи изследването за ИР и излязоха тези резултати (от януари).

Кои други хормони да следя? Половите ли?

# 39
Денис, въпрос и от мен.
Възможно ли е ТСХ от 2,44, след два цикъла на противозачатъчни, да падне на 1,22 ? Мислех, че ще се вдигне от противозачатъчните.

# 40
  • София
Скрит текст:
Благодаря ти много! Flowers Hibiscus
Аз всъщност проблеми с килограмите не съм имала никога. Даже хората около мен винаги са се чудили как си хапвам добре, а не ми личи Blush  И сега като ти казвам, че съм отслабнала, това означава от 56-7кг преди на около 52-3кг сега (167см съм). Просто си мислех, че свалянето на килограми е някакъв показател, че диетата и сиофора действат и очаквах други резултати днес... Confused
Репродуктивен специалист ми назначи изследването за ИР и излязоха тези резултати (от януари).
Кои други хормони да следя? Половите ли?
Всички хормони са посочени на 1 стр. и е добре да се следят на 6 месеца, когато се правят опити за бебе и когато има някакъв хормонален дисбаланс, който се лекува, за който се приема медикамент.

Денис, въпрос и от мен.
Възможно ли е ТСХ от 2,44, след два цикъла на противозачатъчни, да падне на 1,22 ? Мислех, че ще се вдигне от противозачатъчните.
На кой ден от МЦ е изследван? /при 2,44 и 1,22/
Приемаш ли нещо за ТСХ /когато е бил 2,44/?

Може по-краткия прием на ОК, особено ако е нискодозиран, да не е успял да му повлияе и да потисне функцията на ЩЖ.

Лято е, ТСХ физиологично се понижава.
Приемаш ли някакви добавки или нещо от рода на ФБърнарите? МВ с йод?

# 41
  • Варна
Здравейте, гинекологът мо каза да си пусна LH и FSH, поради много нередовен цикъл, миналата година имаше месеци, в които ми идваше през 15 дни или пък закъсняваше доста. Пих 3 месеца Дуфастон и през това време всичко беше наред. И след това отново аномалии-закъснения от по 30, 40, 50 дни. Забелязах и промяна в цвета и т.н. На ехограф като ходих в края на март ми каза, че всичко е наред и не вижда причина да не ми дойде и ме прати да си пусна тези хормони, като съответно, не беше на 3 ден от МЦ по обясними причини. Та, резултатите са следните:
LH 69,20 mlU/ml   
FSH 39,46 mlU/ml
Както се вижда, никак не са добри. Направо ми каза, че показват менопауза и едва ли не, това е положението. На 38 години съм и второто си дете го родих през 2016 г. Та, реално, след раждането започна тази промяна. Моля, за мнение и съвет. Иска ми се, ако е необходимо, да си пусна и други изследвания, но какви не знам. Лекарят нищо друго не каза. В понеделник пак ще ходя да ме види, тъй като последния ми цикъл беше на 16.06 и от тогава никакъв го няма вече 2 месеца. Много съм объркана и притеснена.

# 42
  • София
Здравейте, гинекологът
Скрит текст:
мо каза да си пусна LH и FSH, поради много нередовен цикъл, миналата година имаше месеци, в които ми идваше през 15 дни или пък закъсняваше доста. Пих 3 месеца Дуфастон и през това време всичко беше наред. И след това отново аномалии-закъснения от по 30, 40, 50 дни. Забелязах и промяна в цвета и т.н. На ехограф като ходих в края на март ми каза, че всичко е наред и не вижда причина да не ми дойде и ме прати да си пусна тези хормони, като съответно, не беше на 3 ден от МЦ по обясними причини. Та, резултатите са следните:
LH 69,20 mlU/ml   
FSH 39,46 mlU/ml
Както се вижда, никак не са добри. Направо ми каза, че показват менопауза и едва ли не, това е положението. На 38 години съм и второто си дете го родих през 2016 г. Та, реално, след раждането започна тази промяна. Моля, за мнение и съвет. Иска ми се, ако е необходимо, да си пусна и други изследвания, но какви не знам. Лекарят нищо друго не каза. В понеделник пак ще ходя да ме види, тъй като последния ми цикъл беше на 16.06 и от тогава никакъв го няма вече 2 месеца. Много съм объркана и притеснена.
Здравей!
Високи са - показват проблем с функцията на яйчниците, най-вероятно си към края на пременопаузата.
Може да изследваш всички хормони посочени на 1 стр. за да се види къде още има проблем.
И не се притеснявай, може да приемаш добавки, които малко да удължат тази пременопауза и М да е по-редовна. Peace

# 43
  • Хасково
Здравейте! В София  в коя лаборатория си пускате хормони? За Бодимед - всички ендокринолози я препоръчват, но вече имам едно наум. Confused

# 44
  • София
Здравейте! В София  в коя лаборатория си пускате хормони? За Бодимед - всички ендокринолози я препоръчват, но вече имам едно наум. Confused
Цибалаб и Кандиларов

# 45
  • Варна
denis. благодаря за мнението. И аз мисля да си пусна и останалите хормони, но тъй като нямам идея кога въобще ще ми дойде и дали изобщо ще ми дойде, май само хормоните на ЩЗ мога да изследвам към момента. Те и тези не са ми правени на 3-тия ден и нямам представа колко достоверен е резултата, но с тези високи стойности май няма голямо значение кога са пускани. Мога ли и другите да ги пусна сега, при положение че не знам кога ще ми дойде или да чакам? Видях, че има ваучери за Кандиларов и мисля да си взема. А за добавки, предписа ми Ремифемин, който, доколкото четох, е само за облекчаване на симптомите, а не за регулиране на цикъла. Каза, че единствено ХЗТ може да ми го регулира, обаче при меое изключена, поради фамилна обремененост. Аз не мога да преценя дали имам типичните оплаквания като вълни и т.н., не съм усетила такива. Чудя се все още дали да го купувам. Като се замисля, май от преди 3 години и повече започна да ми се скъсява цикъла и отвреме-навреме да има закъснение, но не му отдавах голямо значение, още повече, че януари 2016 г. забременях веднага, когато решихме, че искаме второ дете. Излиза, че май съм "хванала последния влак", без да знам Simple Smile

# 46
  • София
denis. благодаря за мнението. И аз мисля да си пусна и останалите хормони, но тъй като нямам идея кога въобще ще ми дойде и дали изобщо ще ми дойде, май само хормоните на ЩЗ мога да изследвам към момента. Те и тези не са ми правени на 3-тия ден и нямам представа колко достоверен е резултата, но с тези високи стойности май няма голямо значение кога са пускани. Мога ли и другите да ги пусна сега, при положение че не знам кога ще ми дойде или да чакам? Видях, че има ваучери за Кандиларов и мисля да си взема. А за добавки, предписа ми Ремифемин, който, доколкото четох, е само за облекчаване на симптомите, а не за регулиране на цикъла. Каза, че единствено ХЗТ може да ми го регулира, обаче при меое изключена, поради фамилна обремененост. Аз не мога да преценя дали имам типичните оплаквания като вълни и т.н., не съм усетила такива. Чудя се все още дали да го купувам. Като се замисля, май от преди 3 години и повече започна да ми се скъсява цикъла и отвреме-навреме да има закъснение, но не му отдавах голямо значение, още повече, че януари 2016 г. забременях веднага, когато решихме, че искаме второ дете. Излиза, че май съм "хванала последния влак", без да знам Simple Smile
Може да изследваш всички хормони, без тези, които се изследват на 3 ден от МЦ и Прогестерон  на 7 ден след доказана О.
За Ремифемин - билков продукт - ако нямаш симптоми на менопауза, не го приемай, той няма да помогне много за нормализиране на МЦ.

# 47
  • Хасково
А пускали ли сте си хормони в две лаборатории едновременно, за да се уверите, че резултатите са верни? Ноември месец ендокринолог ме насочи към Бодимед. ТСХ и пролактин ми бяха доста завишени. След това си пуснах в МБАЛ Надежда и всички изследвания ми бяха в норма. Сега съм с доста силно изразен косопад и много изтъняла коса, което е по притеснителното. Резултатите ми в Надежда(ТСХ, Тат,Мат, FT3, FT4) са в норма.  Вчера бях при доктор Гайдурков, който явно има договор с Кандиларов, защото ми изписа изследванията на тяхна бланка. Трябва да си пусна около 30 показателя на немалка стойност. Ако е в Кандиларов, ще ми ги поеме допълнителното здравно, но  дълбоко се колебая, защото изчетох доста отзиви за грешни резултати.

Последна редакция: нд, 19 авг 2018, 22:43 от Ivayla_

# 48
Ако не се открие проблем с хормоните, помисли и за евентуален дефицит витамини, като вит. Д например.

# 49
Ivayla_, Кандиларов са с репутация, че имат точни резултати, макар че едва ли липсват и негативни отзиви, както за всяка една лаборатория. При съмнения се повтаря и в друга лаборатория, но не бих повторила целия списък от показатели за около 200 лв., който вероятно ти е назначен. И да, Гайдурков работи с Кандиларов, но няма да те върне, дори и да му отнесеш изследвания от друга лаборатория. Аз се изследвам в 2-3 лаборатории основно, когато както ми е удобно.

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 05:09 от soul81

# 50
  • Варна
Пуснах си хормони на ЩЗ и резултатите са:

Хормони
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
fT3 II                                                 5.02             pmol/l             3,1 - 6,8                            ECLIA
FT4 II                                                13.75             pmol/l             12.0-22.0                            ECLIA
TSH                                                 3.5             uIU/ml             0.27 - 4.2                            ECLIA
TAT                                                       <0.700             IU/ml             < 115                                    ECLIA
MAT                                                10                     IU/ml             < 34                                    ECLIA

Виждам, че всички са в границите на референтната стойност, като TSH и FT3 са малко завишени. Имам ли място за притеснение? По-нататък ще си пусна и полови хормони, но чакам да ми дойде, което не е ясно кога ще се случи Simple Smile, затова започнах с тези, които не зависят от МЦ.

# 51
smile29 имаш хипофункция на ЩЖ, TSH ти е висок, FT3 е ок, FT4 - нисък има недостик и от там хипофункцията. Консултация с ендокринолог който ще ти назначи прием на Л-тироксин.

# 52
Здравейте,
Родих преди 6 месеца. През бременността ТСХ ми беше висок в началото и ми изписаха хормонално-заместителна терапия с Еутирокс първо дозата беше 25-50мг, след 5ия месец се увеличи на 50мг дневно. След раждането спрях хапчетата, защото не ги бях приемала преди бременността и два месеца след това пуснах контролни изследвания, като пак нивата му бяха доста високи, затова отново продължих с 50мг на ден. Сега пак пуснах изследвания и това е резултата

Въпроса ми е да спра ли отново Еутирокса и да направя контролен преглед след 40 дни?

# 53
  • София
Здравейте,
Родих преди 6 месеца. През бременността ТСХ ми беше висок в началото и ми изписаха хормонално-заместителна терапия с Еутирокс първо дозата беше 25-50мг, след 5ия месец се увеличи на 50мг дневно. След раждането спрях хапчетата, защото не ги бях приемала преди бременността и два месеца след това пуснах контролни изследвания, като пак нивата му бяха доста високи, затова отново продължих с 50мг на ден. Сега пак пуснах изследвания и това е резултата

Въпроса ми е да спра ли отново Еутирокса и да направя контролен преглед след 40 дни?
Здравей!
ТСХ доста е паднал и в момента си в Хиперфункция.
Консултирай се с лекар, но не спирай медикамента рязко, защото това стресира жлезата.
Ще чакам да споделиш, какво е мнението на лекаря Peace

# 54
Здравей, Денис би ли коментирала моите хормони!Скоро ми предстои ЗЕТ и си пуснах ТСХ и пролактин с хиперпролактимия съм и взимам по четвърт таблетка достинекс. Според теб  трябва ли да взимам някакъв медикамент за сваляне на ТСХ и би ли ми навредила такава стойност при ЗЕТ?

# 55
Здравейте искам да попитам какви могат да бъдат причините поради които изследванията (и по точно Пролактинът) да са високи. От максимална стойност 780 моите са 1140.

# 56
Денис, може ли да пусна половите хормони, вкл. инхибин и амх на втори ден от цикъла?

# 57
Здравей Денис, може ли да помоля за помощ за мерните единици на пролактина. Изискаха ми го от клиниката, но все пак искам и аз да съм наясно. Бременна съм в 10 г.с. Резултатът ми е
1227.00   mkIU/mL
Не съм спала снощи добре, та най-вероятно е и по-нисък, намирам в интернет референтни стойности за бременни, но не мога да се ориентирам в мерните единици, дали са същите и дали влизам в референтните. Искат да ме карат да пие бромокриптин, а аз се опъвам, защото смятам , че всичко е наред.

Това е което откривам като референтни
Бременни (първи триместър) – 190-4050 mU/L
https://www.arsmedica.bg/lab/hormoni/prolaktin

Може ли да те помоля за коментар на мерните единици?

# 58
Здравей Денис, може ли да помоля за помощ за мерните единици на пролактина. Изискаха ми го от клиниката, но все пак искам и аз да съм наясно. Бременна съм в 10 г.с. Резултатът ми е
1227.00   mkIU/mL
Не съм спала снощи добре, та най-вероятно е и по-нисък, намирам в интернет референтни стойности за бременни, но не мога да се ориентирам в мерните единици, дали са същите и дали влизам в референтните. Искат да ме карат да пие бромокриптин, а аз се опъвам, защото смятам , че всичко е наред.

Това е което откривам като референтни
Бременни (първи триместър) – 190-4050 mU/L
https://www.arsmedica.bg/lab/hormoni/prolaktin

Може ли да те помоля за коментар на мерните единици?

Преди да забременея със синът ми ,бях с висок пролактин.Пих 2м. Достинекс и забременях.
АГ-то,което ме следеше каза категорично да спра с терапията,но от кръстницата ми знаех,че може да доведе до спонтанен аборт и в 6г.с бях при нейният лекар в Плевен.
Категорично беше на мнение да продължа по схема с Достинекс до 12г.с.Доверих му се на 100%.

Не искам да ви плаша,просто споделям опит!

# 59
То аз вече съм в 10 г.с и бебчетата са добре.Развиват се според нормите.

# 60
dydito, би ли споделила кой е лекаря от гр.Плевен?

# 61
dydito, би ли споделила кой е лекаря от гр.Плевен?

Петър Иванов,в КИРМ

# 62

Здравейте , искам да попитам как ви се виждат Мойте изследвания на 2 ри ден от цикъла?

# 63
Здравей, Денис! Може ли коментар за моите изследвания на хормоните и да попитам  за високия Anti Thyroglobulin какво показва?

Съотношението между FSH  и Lh( на втори ден от цикъла са изследвани) не е добре, за какъв проблем говори?

# 64
Здравей и от мене Денис.
     Много ми се иска да откажа цигарите, а правим опити за бебче. Мислиш ли че е безопасно да пия Табекс в дните преди О или да отложим изцяло опитите през цикъла през който го взимам?

# 65
Здравейте и от мен. Имам нужда от малко помощ за разчитането на резултатите. Правени са на 3ти ден от МЦ. Ще бъда много благодарна, ако ме посъветвате как бих могла да ги рвгулирам. Благодаря предварително! Ето ги и тях

# 66
  • Пловдив
Денис помогни ми, миналия месец ми откриха задържан фоликул от дясно, обаче не знам защо имаше пик на лх много късно, този изобщо не засяках пик на лх, отидох на доктор на 21 ден и каза яйчниците са чисти, имах зацапване, ходих на прогестерон и бета чхг и резултата за прогестерона е плачевен, според теб на какво може да се дължи..  

# 67
  • София
Моля за коментар на резултати на близка. На 25год. От 4 месеца липсва месечен цикъл. Била е на преглед няма задържан фоликул.
Какво още да изследва, за да се изясни какво става с цикъла ѝ?
Скрит текст:

# 68
  • София
Здравейте, днае ли някой референтните стойности на прогестерона - всички фази в клиника Кандиларов ?
Търсих в сайта им няма нищо а на резултата ми не пише коя фаза е и съм в съмнение че е сбъркана.
Благодаря !

# 69
Имам назначени хормонални изследвания, включително ЛХ и ФСХ. Тук виждам, че се пускат на 3ти ден от МЦ, но Док ми каза, че мога да ги направя м/у 3-ти и 7-ми ден. Попитах и в Бодимед и от там ми отговориха, че не е проблем да ги направим и на 6-ти ден, както ще се падне при мен.
Мислите ли, че това би било проблем?
Утре трябва да пусна: ЛХ, ФСХ, ТСХ, Естрадиол, Тестостерон, Пролактин и ДХЕАС.
На 19ти - 22ри ден - Прогестерон.

ПС: От лабораторията ми казаха, да си предвидя 10-15мин. авансово време, защото след като отида ще ме сложат да полежа за малко. Един от хормоните можело да даде грешен резултат ако това не се направи. Стана ми интересно, кой е този толкова чувствителен хормон? Simple Smile Хванах се на бас с ММ, че това е тестостерона. Grinning

# 70
Пролактина е Simple Smile

# 71
  • София
Имам назначени хормонални изследвания, включително ЛХ и ФСХ. Тук виждам, че се пускат на 3ти ден от МЦ, но Док ми каза, че мога да ги направя м/у 3-ти и 7-ми ден. Попитах и в Бодимед и от там ми отговориха, че не е проблем да ги направим и на 6-ти ден, както ще се падне при мен.
Мислите ли, че това би било проблем?
Утре трябва да пусна: ЛХ, ФСХ, ТСХ, Естрадиол, Тестостерон, Пролактин и ДХЕАС.
На 19ти - 22ри ден - Прогестерон.

ПС: От лабораторията ми казаха, да си предвидя 10-15мин. авансово време, защото след като отида ще ме сложат да полежа за малко. Един от хормоните можело да даде грешен резултат ако това не се направи. Стана ми интересно, кой е този толкова чувствителен хормон? Simple Smile Хванах се на бас с ММ, че това е тестостерона. Grinning
Ако искаш, резултатът да е максимално обективен и показателен - спазваш дните посочени на 1 стр.

# 72
Denis, трябва да чакам още един цикъл, а при мен очевидно има проблем, който трябва да се реши.
Предполагам, че дори да не са максимално обективни резултатите, няма да са тотално грешни?

# 73
  • София
Denis, трябва да чакам още един цикъл, а при мен очевидно има проблем, който трябва да се реши.
Предполагам, че дори да не са максимално обективни резултатите, няма да са тотално грешни?
Ако не можеш да чакаш ги правиш сега.

# 74
  • София
Момичета, обърнете внимание , че обикновените АГ искат хормоните на 3-5 ден от МЦ и единственото,  което гледат е дали са в референтните стойности,  от друга страна обаче репродуктивните клиники ги искат на 2-3 ден от МЦ,  защото за тях има огромно значение всяка конкретна стойност.
За да не си хвърляте парите на вятъра и за да имате максимална информация от направените изледвания правете ги на 3ти ден. Ако по някакна причина това е невъзможно,  по-добре на 2ри,  отколкото на 4ти ден.

# 75
аз съм правила и на 2-3 ден и на 4-5 , няма голяма разлика, вкл. ТСХ и пролактин....... няма ли проблем, няма проблем, има ли проблем- има.

тсх-то и на "Чист" и на "мръсен" все си е ниско, а пролактина все си е висок.........другите нямам проблем, не и в тази ччаст на цикъла, естрадиола ми седи висок във 2-та част, за сметка на прогестеронът......

# 76
Моите излседвания са готови и ще се радвам на мнение.
Повечето неща, освен пролактина, са в норма.
ЛХ/ФСХ съотношението е 0,82. Не знам добре ли е или е ниско?
За пролактина съм майче най-притеснена, зяащото е НАД допустимите нива. Sad

ПС: Може ли по тези изследвания да се установи причината за високия пролактин - ПКЯ, щитовидна жлеза или др.? Или трябва да се правят допълнителни излседвания?
В събота съм при гинеколога ми и предполагам той ще ме изпрти при ендокринолог. Но това чакане ми се струва мноого дълго.

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 12:37 от Rocket

# 77
За пролактина спази ли, да не си яла и пила същият ден, без секс, алкохол и тежки трапези предишният ден и без много движения. сутринта, ппреди теста, аз само мия зъбите и отивам и после мия всичко останало......тества се до 2 часа след събуждане, като условието да си спал добре също?

# 78
Cherry, всичко спазих. Включително ме сложиха да лежа 10мин спокойно преди да ми вземат кръв.

# 79
Ами завишен е.....не е фатално, ще го коригирате. Аз бях на достинекс 1/2 на седем дни и го държах в норма без проблем, до тест, след това се спира. За зачеване се иска да е около 200, не повече, но при теб не е мноооого завишен, аз съм била с около 1200 единица и пак лесно го вкарахме в норма. Не се тревожи, лекарят ще ти назначи терапия и ще го коригирате.

ТСХ  е лееееко завишено, пусни витамин Д, сигурно си с дефцит и от там скача ТСХ-то.

# 80
Благодаря за коментара Cherry Simple Smile
Сигурно пролактина е причината за нередовната ми менструация и проблема с фоликулите и овулацията.
За ТСХ, аз мислех, че ми е в норма. Или поне в граници, според реф. стойности.

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 18:41 от Rocket

# 81
  • София
Доколкото знам/съм чела завишен пролактин в първата фаза на цикъла може да потисне овулация, а във втората част да пречи на синтеза на прогестерон. Също така ТСХ е добре да е под 2, нищо, че е в реф. стойности и завишеният ТСХ  може да е причина за завишен пролактин.

# 82
Мерси Лейс.
Явно аз бъркам референтните стойности и стойностите нужни за забременяване. До колкото разбирам за Пролактин те са около 200, а за ТСХ- под 2?
Ще взема направо да си запазя утре час и за ендокринолог, за да не губя излишно време.

# 83
Здравейте,мили момичета!   Миналата седмица бях на гинеколог,назначими изледвания-цитонамазка,микробиология и няколко хормона. Цитонамазката и микробиологията са ми перфектни,проблем имам със последното изследване, според  гинеколожката трябва да пия 6 мес. глюкофаж 3 х 500 мг, и РИХТЕР САЙКЪЛ БАЛАНС САШЕ  х 2 на ден.  Според Вас-как са ми изледванията,дали има нещо притеснително,защото вече доста време бебеправим,но не се получава.Разбира се,че си записах час при ендокринолог,но ще е след 1 седмица и ще се побъркам до тогава.
Глюкоза на гладно 5,2 ммол/л   реф. 2,8-6,1
Гл. на 60 мин- 9,5      реф до 8,9
гл. на 120 мин- 3,5  реф до 7,8

Инсулин- 21,27
Инсулин на 60 мин- 289,2
Инсулин на 120 мин 28,15

DHEA-s 17,11 ref. 2.68-9.34
Prolactin 593   ref. 102-493
Testosterone 2,5 ref.  0,22-2,9
  ASAT- 25,4  ref  < 31
ALAT  42,7  ref , 34

Благодаря ! Simple Smile

# 84
  • София
Здравейте,
Скрит текст:
мили момичета!   Миналата седмица бях на гинеколог,назначими изледвания-цитонамазка,микробиология и няколко хормона. Цитонамазката и микробиологията са ми перфектни,проблем имам със последното изследване, според  гинеколожката трябва да пия 6 мес. глюкофаж 3 х 500 мг, и РИХТЕР САЙКЪЛ БАЛАНС САШЕ  х 2 на ден.  Според Вас-как са ми изледванията,дали има нещо притеснително,защото вече доста време бебеправим,но не се получава.Разбира се,че си записах час при ендокринолог,но ще е след 1 седмица и ще се побъркам до тогава.
Глюкоза на гладно 5,2 ммол/л   реф. 2,8-6,1
Гл. на 60 мин- 9,5      реф до 8,9
гл. на 120 мин- 3,5  реф до 7,8

Инсулин- 21,27
Инсулин на 60 мин- 289,2
Инсулин на 120 мин 28,15

DHEA-s 17,11 ref. 2.68-9.34
Prolactin 593   ref. 102-493
Testosterone 2,5 ref.  0,22-2,9
  ASAT- 25,4  ref  < 31
ALAT  42,7  ref , 34
Благодаря ! Simple Smile
Здравей!
Имаш ИР и само с пиене на Глюкофаж и Инозитол, няма да си помогнеш много. Трябва и определен режим на хранене, добавки  и спорт.
Пролактинът е висок, както и ДХЕА.
Трябвада провериш ТСХ, Т4, Т3, ТАТ и МАТ, Андростендион и 17ОН Прогестерон на 3 ден от МЦ ... за да може ендокринолога да определи къде точно е проблема и да ти постави точна диагноза.
Всичко се контролира, не се притеснявай.
Имаш висок АЛАТ /показва проблем с ЧДроб/  -каква е причината, лекар преценява -алкохол, медикаменти, наднормено тегло, неправилно хранене, заболяване.... както и ИР/
ПП.
Глюкофаж, започва се с ниска доза, по 1/2 табл. след хранене, първо по 1-2 табл./дн. и постепенно увеличаваш, до посочената доза ... и това продължава 5-6 дни.

# 85
  • Sofia, Bulgaria
АМХ  0,144
 На втори ден от МЦ са правени.
Естрадиол/Estradiol       102.4       pmol/L     жени- фол.фаза 55-411
LH       9.575       mIU/ml     Жени фол.фаза 1.2-12,50,
FSH       11.26       mIU/ml     Жени фол.фаза 3.2 - 15.0
имам ли шанс 

# 86
  • София
АМХ  0,144
 На втори ден от МЦ са правени.
Естрадиол/Estradiol       102.4       pmol/L     жени- фол.фаза 55-411
LH       9.575       mIU/ml     Жени фол.фаза 1.2-12,50,
FSH       11.26       mIU/ml     Жени фол.фаза 3.2 - 15.0
имам ли шанс 
Шанс - винаги има, колкото и безнадежно да е положението  Peace
АМХ е доста нисък, но той може да варира и затова трябва да се изследва с Инхибин В.
ФСХ и ЛХ са високи, показват НЯР.
Посети клиника по репрод. медицина - не трябва да губите време.
Опитай също с добавки, те, за кратко /6-8 -10 месеца/,  успяват да подобрят състоянието на половата функция, и увеличават шанса, особено ако се съчетаят с АРТ процедура, при доста намален ЯР /влияят много добре на АМХ и Инхибин В/.

# 87
  • София
Денис, би ли погледнала и моите изследвания.
3 ти ден от МЦ. Няколко антрални фоликула 4 по 9 мм, другите по-малки. Лигавица 4 мм.
Хормони:
Естрадиол 32,85 рс 27-122
ФСХ 8,19 рс 3,85-8,78
Стимулация от 3 до 7 ден фостимон 300
7ми ден
Естрадиол 341,7 pg/ml
Прогестерон 0.25 ng/ml
ЛХ-2.7 mlU/ml рс 2.12-10.89
8 ми ден 3 фоликула по 16-17 мм, 3 по 14-15 мм, лигавица 12 мм
Хормони
Естрадиол 457,1 pg/ml
Прогестерон 0,31 ng/ml рс 0.31-1.52
ЛХ - 2,5 mlU/ml
От 8 ми ден днес минавам на менупур 225, цетротид, утре пак същото в 16 ч., в 22.00 ч. Хориомон, във вторник пункция.
Как ти се струват нещата?

# 88
  • София
Денис, би ли погледнала и моите изследвания.
3 ти ден от МЦ. Няколко антрални фоликула 4 по 9 мм, другите по-малки. Лигавица 4 мм.
Хормони:
Естрадиол 32,85 рс 27-122
ФСХ 8,19 рс 3,85-8,78
Стимулация от 3 до 7 ден фостимон 300
7ми ден
Естрадиол 341,7 pg/ml
Прогестерон 0.25 ng/ml
ЛХ-2.7 mlU/ml рс 2.12-10.89
8 ми ден 3 фоликула по 16-17 мм, 3 по 14-15 мм, лигавица 12 мм
Хормони
Естрадиол 457,1 pg/ml
Прогестерон 0,31 ng/ml рс 0.31-1.52
ЛХ - 2,5 mlU/ml
От 8 ми ден днес минавам на менупур 225, цетротид, утре пак същото в 16 ч., в 22.00 ч. Хориомон, във вторник пункция.
Как ти се струват нещата?
Според мен са добре - стискам палци и ще чакам новини Peace

# 89
  • София
Благодаря! Дано са добри новините.

# 90
Аз имам един малко по-общ въпрос. От какво зависят реф.стойности в разлучните лаборатории - от начина на провеждане на изследването или от нещо друго?
Днес бях при гинеколога си, за да види изследванията. Казах му, че се притеснявам от високото ФСХ- 8,6, защото е към горната граница.
Той ми обясни, че ще е към горната граница ако реф. стойности са от 1 до 12. В случая, от 3,5 до 12,5, моята стойност е малко над средната 8, което според него е ОК.
Сега виждам в по-горния пост на Катето, че при нея референтните са до 8.78. Затова се чудя от какво се определят тези стойности?

# 91
  • София
Аз имам един малко по-общ въпрос. От какво зависят реф.стойности в разлучните лаборатории - от начина на провеждане на изследването или от нещо друго?
Днес бях при гинеколога си, за да види изследванията. Казах му, че се притеснявам от високото ФСХ- 8,6, защото е към горната граница.
Той ми обясни, че ще е към горната граница ако реф. стойности са от 1 до 12. В случая, от 3,5 до 12,5, моята стойност е малко над средната 8, което според него е ОК.
Сега виждам в по-горния пост на Катето, че при нея референтните са до 8.78. Затова се чудя от какво се определят тези стойности?
Денис ще каже по-точно, но понеже си цитирала моите рс, мисля че има значение и фазата на цикъла. Пък и да по мои наблюдения различните Лаборатории работят с различни апарати, които броят по различен начин показателите и вероятно за това и рс са различни. Поне аз на прост не медицински език така си го обяснявам.

# 92
Катето, аз от известно време чета различни статии публикувани на български, английски и руски.
Виждам, че в много от тях са включени нови изследвания, според които референциите за определен хормон са "еди какви си". Така например в повечето американски сайтове забелчзах, че нивото на ТСХ за забременяване се определя на <2,5. Тук обаче това ниво в повечето случаи е определено на <2.
Затова се зачудих какво определея различните реф. стойности в различните лаборатории. Дали начините на изследваня, уредите или напримерно новите проучвания, според които за определен хормон има нови приемливи граници. Simple Smile
Оф, малко объркан ми стана въпроса, за което се извинявам. Flowers Hibiscus

ПС: Другата седмица трябва да си запазвам час и за ендокринолог, ако случайно имате мнение за добър такъв в Стара Загора, ще се радвам да споделите Simple Smile

Последна редакция: сб, 20 окт 2018, 19:08 от Rocket

# 93
  • София
Референтните стойности зависят от метода и реактивите. Всеки реактив пристига с листовка, в която са написани референтните стойности за дадената партида.

Последна редакция: сб, 20 окт 2018, 21:39 от Nandin

# 94
Здравейте момичета
Бихте ли коментирали моите  резултати от 3-ти  ден на МЦ
Inhibin B -149,9  pg/ml  (21-53)
AMH -1,49 ng/ml (0,58-8,13)
LH -3,84 mIU/ml (1,8 -11,78)
FSH- 5,37 mIU/ml (3,03- 8,08)
Естрадиол -61 pg/ml (21-251)
Пролактин -18,99 ng/ml (5,18 -26,53 )
Благодаря предварително Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 22:46 от kaliya_kaliya

# 95
Здравейте, моля за коментар на моите изследвания, че има още време докато ги види док.     

25 OH Vitamin D/Витамин Д тотал   24.92    L*   ng/ml   реф. 30.00   100.00
Витамин B12   200.2   pmol/L   реф. 141.00   489.00

TSH (Тиреотропен Хормон)   1.240   mlU/L   реф. 0.27   4.20
FT4 (Свободен T4)   15.470   pmol/L   реф. 12.00   22.00
FT3 (Свободен T3)   5.200   pmol/L   реф. 3.10   6.80
Аnti TG - Ab   28.500   IU/ml   реф. 0.00    30.00
Anti TPO - Ab   25.440   IU/ml   реф. 0.00   34.00

Предварително Ви благодаря!

# 96
  • София
Здравейте момичета
Inhibin B -149,9  pg/ml  (21-53) - това вярно ли е?

Здравейте, моля за коментар на моите изследвания, че има още време докато ги види док.     

25 OH Vitamin D/Витамин Д тотал   24.92    L*   ng/ml   реф. 30.00   100.00
Витамин B12   200.2   pmol/L   реф. 141.00   489.00

TSH (Тиреотропен Хормон)   1.240   mlU/L   реф. 0.27   4.20
FT4 (Свободен T4)   15.470   pmol/L   реф. 12.00   22.00
FT3 (Свободен T3)   5.200   pmol/L   реф. 3.10   6.80
Аnti TG - Ab   28.500   IU/ml   реф. 0.00    30.00
Anti TPO - Ab   25.440   IU/ml   реф. 0.00   34.00

Предварително Ви благодаря!
Имаш дефицит на вит. Д, В12 може да е по-висок - трябва да ги приемаш като добавки.
Другите са добре, нямаш Хашимото.

# 97
Много благодаря!

# 98
Здравейте момичета
Да, това са референтните граници от лабораторията

# 99
  • София
Скрит текст:
Здравейте момичета
Да, това са референтните граници от лабораторията
Добре е да те видят на УЗ - висок е и причини може да са стимулация, последните месеци, ЗФ , да е инцидент или лабор. грешка.
Ще чакам да пишеш какъв е коментара на лекаря.
AMH е нисък, показва проблем с ЯР / освен ако не си била на стимулация скоро/
ФСХ е висок  - може да е от ЗФ/киста или да показва също НЯР
Другите са добре

# 100
Вероятно има някакъв проблем, но нито един от лекарите не го вижда, защото няколко ендокринолози ми казват, че нещата са ок, АГ- също. Стимулация не съм имала скоро, освен преди около година с клостилбегит- еднократно, но мисля че е минало много време от тогава. През ноември имаме консултации в истанбулските клиники, тогава ще е прегледа, защото тук "всичко е наред"!
Благодаря Simple Smile

# 101
  • София
Здравей Денис,
би ли коментирила резултатите на сестра ми, правени на 2-ри ден, на 33 години, от 1 година правят безуспешни опити за забременяване:  

LH   5.6    U/l   2.4 - 12.6   ECLIA

FSH   7     U/l   3.5 - 12.5   ECLIA

Пролактин    213     mIU/l   102 - 496   ECLIA

Естрадиол    305.5     pmol/l   46 - 607   ECLIA

Тестостерон    0.98     nmol/l   0.29 - 1.67   ECLIA

DHEA-S    5.5     umol/l   1.6 - 9.1   ECLIA

Inhibin B   83.7     pg/ml   10 - 270   ELISA

AMH (Анти-Мюлеров хормон)   1.5    ng/ml   0.1 - 10.4   ELISA

Предварително благодаря!

# 102
Може ли коментар на резултатите ми от прогестерона.
22ри ден от цикъла (като не е доказана овулация).

Резултат: 17,51 при реф. стойности 1,7 до 27.

Може ли при тези резултати са се определи, имало ли е или не овулация?

# 103
  • София
Вероятно има някакъв проблем, но нито един от лекарите не го вижда, защото няколко ендокринолози ми казват, че нещата са ок, АГ- също. Стимулация не съм имала скоро, освен преди около година с клостилбегит- еднократно, но мисля че е минало много време от тогава. През ноември имаме консултации в истанбулските клиники, тогава ще е прегледа, защото тук "всичко е наред"!
Благодаря Simple Smile
Ако някой лекар изкаже предположение за по-високите нива на Инхибин В, или дори, ако се установи че е лабор. грешка, моля те да споделиш. Peace

Здравей Денис,
би ли коментирила резултатите на сестра ми, правени на 2-ри ден, на 33 години, от 1 година правят безуспешни опити за забременяване:  
LH   5.6    U/l   2.4 - 12.6   ECLIA
FSH   7     U/l   3.5 - 12.5   ECLIA
Пролактин    213     mIU/l   102 - 496   ECLIA
Естрадиол    305.5     pmol/l   46 - 607   ECLIA
Тестостерон    0.98     nmol/l   0.29 - 1.67   ECLIA
DHEA-S    5.5     umol/l   1.6 - 9.1   ECLIA
Inhibin B   83.7     pg/ml   10 - 270   ELISA
AMH (Анти-Мюлеров хормон)   1.5    ng/ml   0.1 - 10.4   ELISA
Предварително благодаря!
Здравей!
ФСХ, АМХ и Инхибин В показват, че ЯР започва да намалява и не трябва да губите време.
Посетете клиника по репр. медицина.
Е2 е висок, може да показва ЗФ/киста - трябва да те видят на УЗ.
Ще чакам да пишеш какъв е коментара на лекаря.
ПП.
Шанс има, не се притеснявай, но просто не губете време.

Може ли коментар на резултатите ми от прогестерона.
22ри ден от цикъла (като не е доказана овулация).
Резултат: 17,51 при реф. стойности 1,7 до 27.
Може ли при тези резултати са се определи, имало ли е или не овулация?
Да, имало е О.  Peace

Последна редакция: чт, 01 ное 2018, 12:33 от denis.

# 104
Денис, моля за коментар на моите изследваня  на 3 ти ден от МЦ, години 35
Име на тест (изследване)   Резултат   Единици   Рефер.граници от - до
LH   6.050   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   8.00
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   9.60   80.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   0.20   6.50
FSH   7.940   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   2.90   12.00
          овулаторн пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   6.30   24.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   7.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   17.00   95.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   1.70   12.00
Prolactin   584.300   mlU/ml      
          (не бременни), за пол:Жена, възраст:Всяка      mlU/ml   102.00   496.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   86.00   324.00
Estradiol   40.460   pg/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   18.00   147.00
          овуларен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   93.00   573.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   43.00   214.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   0.00   58.00
Testosteron   <0.087   nmol/L      
          жени /20-49 год./, за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.29   1.67
          над 50 г., за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.10   1.42
AMH (анти-Мюлеров хормон)   1.50   ng/ml   1.00   6.80
Inhibin B (Инхибин Б)      µg/ml   40.00   200.00
DHEA-S   2.25   µg/ml      
          жени 19-48 год, за пол:Жена, възраст:Всяка      µg/ml   0.10   3.33
          деца 1м-1год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.09   3.38
          деца 1-9 год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.05   0.85
          деца 9-11 год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.05   0.98
          деца 11-15 год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.20   2.03
          деца 15-17 год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.28   2.38
          мъже 19-59 год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.35   4.41

# 105
  • София
Денис, моля
Скрит текст:
за коментар на моите изследваня  на 3 ти ден от МЦ, години 35
Име на тест (изследване)   Резултат   Единици   Рефер.граници от - до
LH   6.050   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   8.00
          овулаторен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   9.60   80.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   0.20   6.50
FSH   7.940   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   2.90   12.00
          овулаторн пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   6.30   24.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   7.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   17.00   95.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   1.70   12.00
Prolactin   584.300   mlU/ml      
          (не бременни), за пол:Жена, възраст:Всяка      mlU/ml   102.00   496.00
          мъже, за пол:Всеки, възраст:Всяка      mlU/ml   86.00   324.00
Estradiol   40.460   pg/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   18.00   147.00
          овуларен пик, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   93.00   573.00
          лутеална фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   43.00   214.00
          менопауза, за пол:Жена, възраст:Всяка      pg/ml   0.00   58.00
Testosteron   <0.087   nmol/L      
          жени /20-49 год./, за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.29   1.67
          над 50 г., за пол:Жена, възраст:Всяка      nmol/L   0.10   1.42
AMH (анти-Мюлеров хормон)   1.50   ng/ml   1.00   6.80
Inhibin B (Инхибин Б)      µg/ml   40.00   200.00
DHEA-S   2.25   µg/ml      
          жени 19-48 год, за пол:Жена, възраст:Всяка      µg/ml   0.10   3.33
          деца 1м-1год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.09   3.38
          деца 1-9 год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.05   0.85
          деца 9-11 год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.05   0.98
          деца 11-15 год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.20   2.03
          деца 15-17 год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.28   2.38
          мъже 19-59 год, за пол:Всеки, възраст:Всяка      µg/ml   0.35   4.41
ФСХ е висок, показва проблем с функцията на яйчниците.
Пролактинът е висок, той създава проблем на МЦ и О.  Трябва да провериш ТСХ, Т3,Т4, Инсулин+ Глюкоза, на гладно, Андростендион
Тестостеронът е нисък - може да е лабор. грешка или ако си на някаква диета... хапваш ли достатъчно месо?
АМХ и Инхибин В показват, че ЯР е започнал да намалява и не трябва да губите време.

# 106
  • София
Денис, привет,

Моля те за коментар на моите изследвания, пуснати на 22-ри ден от МЦ, тъй като до срещата с док. имам 1 месец.

Инсулин - 0 min 2,76 uU/ml
Инсулин - 60 min 15,29 uU/ml
Инсулин - 120 min 10,88 uU/ml

Глюкоза - 0мин 4,40 mmol/l
Глюкоза - 60мин 4,43 mmol/l
Глюкоза - 120мин 3,59 mmol/l

За съжаление в резултатите от изследването не са ми дали никакви референтни стойности. Правено е в болница Надежа в София.

Ето и хормоните:

Пролактин (Prolactin) 279 mIU/l      реф.  М: 56 - 278 F: Пременопауза:70,8 -567 Постменопауза: 58 - 416
TSH (ТСХ) 1,55 mIU/L                          реф. 0,38 - 5,33
fT4/fT4     11,94 pmol/l                         реф. 7,86 - 14,41
TPO - Ab (MAT) 0,3 IU/ml                     реф. 0 - 9,0
Tg-Ab (TAT) 0,1 IU/ml                            реф. 0 - 4,0

Не е ли странно, че глюкозата е с почти еднакви стойности през цялото време?
Виждам, че ТАТ и МАТ са много близо до долна граница. Това проблем ли е и какво означава?

# 107
Сега ми излезна и витамин Д.
11.9 при реф от 20 до 30. Като пише, че най-добре да р над 30.
Явно съм със сериозен дефицит.
За него при ендокринолог ли трябва да ходя или при личния лекар?

# 108
Сега ми излезна и витамин Д.
11.9 при реф от 20 до 30. Като пише, че най-добре да р над 30.
Явно съм със сериозен дефицит.
За него при ендокринолог ли трябва да ходя или при личния лекар?

На мен гинеколог ми определи дозата на Вит.Д.....но може би и личния да може да ти каже....
Аз започнах с 35к.на седмица и после ме накара да пусна контрола по време на приема, за да коригираме дозата....
в момента съм на 21к. седмично поддържащо...

# 109
Мерси Калина, аз сега бях при личния. Изписа ми Вигантол, по 2 капки на ден. Общо за седмица 14 капки.
Дано помогне Simple Smile

# 110
  • София
Мерси Калина, аз сега бях при личния. Изписа ми Вигантол, по 2 капки на ден. Общо за седмица 14 капки.
2 капки са нищо. Аз на бебето давам по 4

# 111
  • София
2 капки са нищо при такъв дефицит. Аз едва поддържам що годе прилични нива с 8 капки/ден

# 112
Ох, явно ще трябва да ходя и при ендокриноложката за 2ро мнение. И на мен ми се сториха малко две капки. То едва ли е от вчера този дефицит, ама да видим.
Пак хубаво, че днес имаше промоция на вит. Д и ми предложиха да ми го направят. Иначе сама сигурно нямаше да се сетя. И на това съм доволна.  Simple Smile

# 113
  • София
Ох, явно ще трябва да ходя и при ендокриноложката за 2ро мнение. И на мен ми се сториха малко две капки. То едва ли е от вчера този дефицит, ама да видим.
Пак хубаво, че днес имаше промоция на вит. Д и ми предложиха да ми го направят. Иначе сама сигурно нямаше да се сетя. И на това съм доволна.  Simple Smile
Ако питаш мен си почвай по 8 капки на ден и след 3 месеца контрола. Всички говорят за предозиране, ама не се предозира толкова лесно. А и сега започва сезона без слънце.

# 114
Здравейте,
Какво мислите за лабораторията Кандиларов? Колко струват изследвания на тсх и фт4 там и доволни ли сте?

# 115
Сега си видях изследванията от 63 nmol/l за 3 месеца х30к. средно на седмица се е вдигнал вит.Д на 117nmol/l, което вече е в оптимално количество и сега съм намалила на 21к. седмично

# 116
  • София
Цитат
Правени на 2-ри ден, жена на 33 години.

LH    5.6     U/l   2.4 - 12.6   ECLIA

FSH    7     U/l   3.5 - 12.5   ECLIA

Пролактин    213     mIU/l   102 - 496   ECLIA

Естрадиол    305.5     pmol/l   46 - 607   ECLIA

Тестостерон    0.98     nmol/l   0.29 - 1.67   ECLIA

DHEA-S    5.5     umol/l   1.6 - 9.1   ECLIA

Inhibin B    83.7     pg/ml   10 - 270   ELISA

AMH (Анти-Мюлеров хормон)   1.5     ng/ml   0.1 - 10.4   ELISA
Моля за коментар Hug

# 117
Денис ти е отговорила вчера в 12:26. Може би не си прочела поста докрая. Simple Smile

# 118
Здравей Денис,
Януари месец изследвах хормоните и АМХ беше 2.2 (цибалаб) . Миналия месец правих лапароскопия и подготсяхме документите за фонда и пуснах пак АМХ (изискването е да не е по старо от 6 месеца) но в лабофаторията на Токуда и резултата беше 0.79...Възможно ли е за няколко месеца АМХ да падне толкова или по скоро може да е грешка? В месеца в който го изследвах бях със задържан фоликул и на преднизолон около една седмица и се чудя дали пък това не се е отразило на ниския резултат? Чакам да ми дпйде МЦ и пак ще го изследвам заедмо с другите хормони, но до тогава ще се побъркам... И има ли някакви добавки, с които все пак да го повиша малко защото така и по фонда не можем да кандидатстваме понеже условиете е АМХ да бъде над 1... А възможно ли е ако имам инсулинова резистентност и не прилагам лечение АМХ да се влияе (имам известни съмнения и скпро ще направя пак едно обременяване с глюкоза).
Благодаря!

# 119
  • София
Цитат
Денис ти е отговорила вчера в 12:26. Може би не си прочела поста докрая. Simple Smile

Извинявам се, наистина не съм го видяла. Благодаря Денис!

# 120
  • София
Здравей Денис,
Януари месец изследвах хормоните и АМХ беше 2.2 (цибалаб) . Миналия месец правих лапароскопия и подготсяхме документите за фонда и пуснах пак АМХ (изискването е да не е по старо от 6 месеца) но в лабофаторията на Токуда и резултата беше 0.79...Възможно ли е за няколко месеца АМХ да падне толкова или по скоро може да е грешка? В месеца в който го изследвах бях със задържан фоликул и на преднизолон около една седмица и се чудя дали пък това не се е отразило на ниския резултат? Чакам да ми дпйде МЦ и пак ще го изследвам заедмо с другите хормони, но до тогава ще се побъркам... И има ли някакви добавки, с които все пак да го повиша малко защото така и по фонда не можем да кандидатстваме понеже условиете е АМХ да бъде над 1... А възможно ли е ако имам инсулинова резистентност и не прилагам лечение АМХ да се влияе (имам известни съмнения и скпро ще направя пак едно обременяване с глюкоза).
Благодаря!
Дай реф. граници.
По-принцип, не трябва да се сравняват стойности, на изследвания правени в различни лаборатории.
Изследвай АМХ заедно с Инхибин В - на 3 ден от МЦ.
И да, добавките влияят добре на АМХ и Инхибин В, а ИР им влияят зле.
За ИР вземи мерки - режим на хранене, спорт, добавки, медикамент.

# 121
Здравей Денис,
Благодаря!
Дай реф. граници.
По-принцип, не трябва да се сравняват стойности, на изследвания правени в различни лаборатории.
Денис януари АМХ 2.232 (на 3ти или 4ги ден ог МЦ) в цибалаб реф.ст-сти: 1.00-6.80, октомври АМХ 0.79 (на 2ри ден от МЦ и първи цикъл след лапароскопия) в токуда реф.ст-сти: 0.14-10.4. Витамин Д изследвах миналата година и беше 88.11 при реф ст-сти 50-120. При изследването за ИР хома индекса все ми около 2.5, а даже веднъж беше 2.7, но лекарите смятат, че няма нужда от лечение... Този месец ще пусна пак всички хормони на 3ти ден в цибалаб заедно с АМХ и Инхибин (него не съм го изследвала до сега), заедно с Б12, вит Д и ще направя обременяването с глюкоза пак.
Между първото и второто изследване не съм имала никакви стимулации. Често обаче имам задържан фоликул/киста, но никой лекар до сега не изказа съмнение за нещо, а съм посещавала няколко репродуктивни специалисти в големи клиники за репродуктивно здраве... В писледните месеци имах доста проблеми с лигавицата, но с дуфастон и естфофем я подобрихме.
Имам тромбофилия и повишени НК клетки, за които правя вливки... Имам назначен 7 кето деа от 25мг 2х1 капсула и от утре ги почвам...
Вече съм отчаяна... А миналия месец направих 31г...Възможно ли е вече да съм с ИЯР при положение, че никога не съм имала стимулации. Да първото ми дете е ин витро, но от процедури изцяло на ЕЦ...

# 122
  • София
Скрит текст:
Здравей Денис,
Благодаря!
Дай реф. граници.
Денис януари АМХ 2.232 (на 3ти или 4ги ден ог МЦ) в цибалаб реф.ст-сти: 1.00-6.80, октомври АМХ 0.79 (на 2ри ден от МЦ и първи цикъл след лапароскопия) в токуда реф.ст-сти: 0.14-10.4. Витамин Д изследвах миналата година и беше 88.11 при реф ст-сти 50-120. При изследването за ИР хома индекса все ми около 2.5, а даже веднъж беше 2.7, но лекарите смятат, че няма нужда от лечение... Този месец ще пусна пак всички хормони на 3ти ден в цибалаб заедно с АМХ и Инхибин (него не съм го изследвала до сега), заедно с Б12, вит Д и ще направя обременяването с глюкоза пак.
Между първото и второто изследване не съм имала никакви стимулации. Често обаче имам задържан фоликул/киста, но никой лекар до сега не изказа съмнение за нещо, а съм посещавала няколко репродуктивни специалисти в големи клиники за репродуктивно здраве... В писледните месеци имах доста проблеми с лигавицата, но с дуфастон и естфофем я подобрихме.
Имам тромбофилия и повишени НК клетки, за които правя вливки... Имам назначен 7 кето деа от 25мг 2х1 капсула и от утре ги почвам...
Вече съм отчаяна... А миналия месец направих 31г...Възможно ли е вече да съм с ИЯР при положение, че никога не съм имала стимулации. Да първото ми дете е ин витро, но от процедури изцяло на ЕЦ...
Имаш ИР - вземи мерки, защото, когато се понижат нивата на инсулина, това повлиява добре и репр. функция вкл. О. и яйцеклетките.
Свидетели сме, постоянно, как само един Инозитол влияе добре, без дори да се вземат други мерки.
Каквото и да е положението при теб, отчаянието не ти помага, вземи се в ръце и направи каквото трябва - там където има дефицит го попълни, направи всичко възможно да контролираш отклоненията /ИР и т.н/ и този ЯР не го мисли.
Пий всички добавки /знаеш кои са и как се приемат/, защото няма друго, с което да си помогнеш и бъди повече оптимист - докато има надежда, има и шанс.
Успявали са момичета и при по-лоши резултати. Понякога е много трудно - най-вече психически, но го приеми като един път, който трябва да извървиш, ще падаш, ще ставаш, понякога ще спираш ... но знаейки, че накрая те очаква твоето малко щастие, трябва да вървиш към него...то чака ... а ти си длъжна да продължиш ... и заради него.
АМХ може много да варира, не го мисли толкова. Добре е да провериш и Инхибин В, макар че установихме, че и той може да бъде повлиян, е сравнително по-показателен за ЯР.

# 123
Скрит текст:
Здравей Денис,
Благодаря!
Дай реф. граници.
Имаш ИР - вземи мерки, защото, когато се понижат нивата на инсулина, това повлиява добре и репр. функция вкл. О. и яйцеклетките.
Свидетели сме, постоянно, как само един Инозитол влияе добре, без дори да се вземат други мерки.
Каквото и да е положението при теб, отчаянието не ти помага, вземи се в ръце и направи каквото трябва - там където има дефицит го попълни, направи всичко възможно да контролираш отклоненията /ИР и т.н/ и този ЯР не го мисли.
Пий всички добавки /знаеш кои са и как се приемат/, защото няма друго, с което да си помогнеш и бъди повече оптимист - докато има надежда, има и шанс.
Успявали са момичета и при по-лоши резултати. Понякога е много трудно - най-вече психически, но го приеми като един път, който трябва да извървиш, ще падаш, ще ставаш, понякога ще спираш ... но знаейки, че накрая те очаква твоето малко щастие, трябва да вървиш към него...то чака ... а ти си длъжна да продължиш ... и заради него.
АМХ може много да варира, не го мисли толкова. Добре е да провериш и Инхибин В, макар че установихме, че и той може да бъде повлиян, е сравнително по-показателен за ЯР.

Благодаря много Денис. Още този месец ще пусна хормоните, АМХ и Инхибин Б, както и вит Д и Б12, а също и обременяването с глюкоза... Надявам се на по добри резултати... Предстои ми пътуване в чужбина и като се върна почвам с колкото мога повече добавки...

# 124
Здравей Денис.
    Искам да те попитам какви стойности на инхибин Б бих могла да сметна за добри при референтни от 40 до 200 и при положение че съм на 39г.
     Вече 8ми ден си чакам резултата, та реших да се информирам предварително.  Hug