Страх ме е

  • 1 490
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
 Cry Вече наближава бебо най-накрая да се появи, а аз вместо да грея от щастие, цялата се треса от гадни мисли и умирам от страх дали всичко ще е наред, дали ще е жив и здрав, дали няма да има някакви усложнения.......
 Crazy Вече дотолкова съм се побъркала, че дори насън ме преследват ужасните мисли. Всяка нощ сънувам кошмари, които са толкова реални, че дори като се събудя имам чувството, че това наистина ще се случи....... Sick
 Знам, че е адски тъпо, но ме е толкова страх и трябваше да го споделя с някого....
Чувствахте ли се и вие така уплашени преди щастливото събитие?

# 1
Не се страхувай.Всичко ще мине.Когато видиш дребосъка, ще забравиш какво си преживяла.Аз имах много тежко раждане, но въпреки това искам и второ дете.Просто това беше за мен една кошмарна нощ, която вече е в миналото.Никога няма да я забравя, но вече гледам по друг начин на раждането.Важното е, че малкият се роди жив и здрав.Всичко хубаво!Желая ти успех!

# 2
  • Мнения: 733
Спокойно не си единствената. Аз бях много панирана преди да родя и мисля, че е нормална реакция. Всичко ще е наред бъди спокойна заради бебчо, че и на него предаваш тези вълнения. Леко раждане ти пожелавам и всичко ще е наред   bouquet

# 3
  • Мнения: 77
Мила нормално е да те е страх и аз изпитвам същото колкото повече наближава толкова повече мисли започват да ми нахлуват из главицата че чак не се понасям  Rolling Eyes
Трябва да преодолееш това си състояние и да мислиш позитивно за да бъдеш спокойна, защото е наистина важно  да събираш сили за големия ден  Heart Eyes
Раждането е най-естественото нещо което се случва на жената това е най-щастливия миг в живота ни. Изпълват ни смесица от чувства на страх болка и радост нима не е чудо..........
и тези малки същества  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Пожелавам ти леко раждане и на всички мамита на които им предстои  Hug  Hug
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 398
И на мен ме беше ужасно много страх. Зная и колко голяма нужда имаш от това някой да те успокои, защото аз поне изпитвах такава.  Затова ще ти кажа не се страхувай, мисли позитивно и знай, че като дойде момента няма да мислиш за страха. Всичко трае броени часове.Ти и твоето бебче ще се справите. Природата си знае работата. А сега се глези и си поспивай, че после е трудното.   bouquet

# 5
И мен ми беше едно такова притеснено, някак си не си представях как ще се случат нещата на практика.Обаче никога не съм си позволявала да мисля, че на детето може да не му е нещо наред, прогонвах всяка гадна мисъл. Sunglasses А накрая така ми беше писнало да мъкна корема и да не мога да спя като хората,че отидох да раждам с кеф!

# 6
  • Мнения: 2 978
Хормонииии хормонииии Whistling

Спокойно..аз толкова бях изпръцкала Mr. Green, че като се роди бебка, ги накарах да ми я дадат да и преброя пръстчетата на ръцете и краката...дали са по 5..луда работа Sick Laughing

Мисли само хубави неща
Успех!!!  bouquet

# 7
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
О, и аз живеех в страхове от консултация до консултация. Добре, че всеки месец докторът гледаше бебка на видеозон, защото иначе щях да се побъркам.
Не се притеснявам! сега вече е време да се настроиш позитивно и да мислиш за мига, когато ще гушнеш бебчето си. Леко раждане!

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Най-напред се успокой, мисли позитивно, колкото и трудно да ти се струва.
твоите отрицателни/положителни емоции и всякакви вълнения се предават на бебчо.
Нормално е да изпитваш страх, но, повярвай ми, колкото по-спокойна си, толкова по-добре за теб. Peace Peace Peace
Пожелавам ти от все сърце едно леко, безпроблемно и бързо раждане.
Всичко да е наред, да си гушнеш и цункаш твоето мило бебенце
Леко раждане  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 922
нормално е да те е страх. ВСеки го е страх от неизвестното...
Но всъщност няма нищо страшно. Още повече, че когато започне, няма да се сетиш да се страхуваш. Емоцията така те завладява, че не ти остава време за странични неща като страх, например.
Отпусни се и мисли за доброто на бебето. Твоето нервно напрежение се отразява и на него.
Гледай да се разсейваш - повече разходки, не оставяй сама, гледай сериали - те заангажирват вниманието, говори по телефона всеки път, когато те нападне страха. Въобще прави неща, които да откъсват страха от теб
Успех и леко раждане Grinning

# 10
  • Мнения: 5 140
Най-напред се успокой, мисли позитивно, колкото и трудно да ти се струва.
твоите отрицателни/положителни емоции и всякакви вълнения се предават на бебчо.
Нормално е да изпитваш страх, но, повярвай ми, колкото по-спокойна си, толкова по-добре за теб. Peace Peace Peace
Пожелавам ти от все сърце едно леко, безпроблемно и бързо раждане.
Всичко да е наред, да си гушнеш и цункаш твоето мило бебенце
Леко раждане  bouquet  bouquet  bouquet

Взе ми думите от устата, демек от клавиатурата.
Бебун стискам палци и леко ражданееееее.

# 11
  • Мнения: 549
споко бе жена!Аз също очаквам включване-38седмица съм и нямам притеснения.Нито с първото съм се шашкала нито сега.Не мисли лоши неща,настройвай се за положителни емоции!

# 12
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
                      ПРИВЕТ и   от мен!  Искам да ти кажа,че аз също се чувствувах като теб!  От самото начало ме гонеше  страшна  параноя , която ме преследваше  до края. Въпреки, че раждах за втори път, но това нямаше значение, не можех изобщо да спя нощем. Сънувах кошмари.                             Но всичко това е вече минало. Когато отидох да раждам   не изпитвах и грам страх   или притеснение,  бях напълно спокойна.    Сега съм толкова щастлива и се радвам  на  второ то си детенце!             УСПОКОЙ СЕ!   Всичко ще бъде ОК!!! newsm10 smile3525

# 13
  • София
  • Мнения: 154
Разбирам те напълно. И аз се страхувах много преди раждането, още повече, че и преносих една седмица. Но как да ти кажа - няма друг начин, пък и не е толкова страшно. Всъщност, в момента, в който гушнеш своето дете за първи път, ще забравиш за болката, за страха. Това е миг, който няма как да ти опиша с думи. Пожелават ми да го изживееш скоро!
Леко раждане и здраво бебче от мен! thumbsup

# 14
  • Мнения: 2 804
При мен не беше по различно даже и с двете бременности нощем се будех разхождах се из къщи събудя мъж ми и той пак ми се смее...
Бре откачи мойта жена успокойсе и спи всичко ще мине без проблеми.
Така и беше ,но е нормално да се страхуваш от туй дето не знаеш.
Работата е там че ако наистина е толкова кофти жените като мен няма да се навиват да правят други деца ,след време се забравя.
Сега се успокой заради бебока , че той чувства 2 пъти повече от теб туй дето чувстваш ти.
Когато му дойде момента слушай  и по възможност изпълнявай  максимално препоръките на акушерките които ще ти помагат.
Успех и после да ни разправиш как е минало. Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 106
И аз бях така,по4ти през цялата бременност си мислех страшни неща,дори и като отидох да раждам също
и в крайна сметка вси4ко приклю4и 4удесно
Не се шашкаи,вси4ко ще мине добре
Леко раждане

# 16
  • София
  • Мнения: 1 486
И аз изпитвах такива чувства, преди раждането. Бях се панирала от страх от болката, бях изчела сума ти разкази за раждания и все си мислех, че моето няма да е от леките. Най-накрая се оказа, че мина бързо и възможно най-леко. Не че не ме боля, обаче май страхът беше по-голям...
Хубавото е, че като тръгнеш да раждаш, страхът вече го няма, просто изчезва и се съсредоточаваш върху това, което става с теб. Съветвам те да се поразровиш в нета за материали и методи за по-леко раждане и да се настроиш положително. Аз познавах лекаря, който ме израждаше (бях с уговорка) и му имах голямо доверие - това определено ми действаше успокояващо. Ще видиш, че като мине ще си най-щастливият човек на света  bouquet

# 17
  • Мнения: 566
СПОКО!напълно нормално е да се страхуваш. и аз минах в началото на бременността през такъв период, но го преодолях. сега се надявам да не се повтори с наближаването на момента! даже в момента не ми минават мисли и за самото раждане. наслаждавам се на почти непрекъснатите ритничета в корема и чакам с нетърпение да гушна малките крачета

# 18
  • София
  • Мнения: 39 758
И мен, и теб, и нас... било ни е страх.
Успокой се, мисли позитивно и всичко ще е наред.
пожелавам ти леко раждане и да гушкаш малък бебчо   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 029
Нормално е да се притесняваме за самото раждане и за здравето на бебето, особено с наближването на момента. И аз изпитвам страх, но пък се успокоявам с факта, че всички жени минават през това и оцеляват, значи сигурно не е чак толкова страшно.  Rolling Eyes Пък и казват, че след това всичко се забравя бързо.
Кураж и леко раждане!  Peace

# 20
  • Мнения: 1 942
И аз усетих, че ме гепи страха накрая. Тресе ме ден или два и седнах да "поговоря със себе си". тогава осъзнах, че нищо не зависи от мен. Помолих се в църква и се отавих на съдбата си. Вечерта преди секциото ми /бях планово такова/ не се чуствах като пред заколение  Laughing, а бях май най-усмихната и спокойна от цялата рода, наспах се и всичко мина ОК. Кажи си  "Каквото ми е писано" и спри да мислиш за това. 

# 21
  • Мнения: 4 621
Нормално е да се приресняваш и да си задаваш всички тези въпроси. Аз бях същата, а предполагам, че и всяка бременна, очакваща своето съкровище. Скоро ще забравиш притеснянията и тревогите, когто се появи малкото човече Heart Eyes
Успех Grinning

# 22
  • Мнения: 683
Спокойно не си единствената. Аз бях много панирана преди да родя и мисля, че е нормална реакция. Всичко ще е наред бъди спокойна заради бебчо, че и на него предаваш тези вълнения. Леко раждане ти пожелавам и всичко ще е наред   bouquet
Спри да мислиш за раждането - пробвай да си представяш малкото човече, мисли как ще се грижиш за него и разни такива, помага.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 404
Нормални са ти страховете, миличка, всичко ще мине  Hug

# 24
  • Мнения: 86
ПО-ненормално щеше да е ако не се притесняваше.Страха е човешка емоция,която ти можеш да контролираш,защото е по-лошо за тебе като се шашкаш.Аз също родих много трудно,но това не е фактор за сравниение,защото при всеки е различно.Мисли си само хубави неща-как ще го гушнеш,как ще му барнеш ръчичката...и ще се почувстваш по-добре.Знаеш ли всичките тези болки,които се изпитват по време на раждане на мене ми дадоха да разбера колко ми е мило и скъпо това детенце.Хубавите неща се запплащат скъпо и трудно нали знаеш.В момента ,в който го чуеш да изплаче и ще си забравила за всичко. Hug

УСПЕх и Леко раждане!!!  bouquet





02.05.2006-50см. 3250кг.
07.05.2006-51 см. 3065 кг.
22.05.2006-54 см. 3900 кг.
02.06.2006-55 см. 4400 кг.

# 25
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Не се притеснявай мила, това е повод за щастие, не за страх. Ще видиш, че всичко ще мине идеално и ще гушкаш малкото човече щастлива  Heart Eyes Това ще е най - хубавия миг в живота ти   bouquet

# 26
  • Мнения: 3 092
И на мен ми предстои да раждам - даже мако закъсняваме ама явно ще се ползваме от привилегията на всички госпожици да се появим по-късно даже и на първата среща с мама  и тати smile3522
Реших да не се страхувам.Не бива да го правя.Сигурна съм че всеки изпитва страх от неизвестното , но не можеш да се отдаваш на това.Бори се с него.
По-скоро си чети темата за първата среща и за емоциите на другите мами , които са гушнали бебтата си- а раждането е един естествен процес които ще мине.пожелавам ти леко и бързо раждане!  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 416
Аз пък от нищо не се боях, въпреки проблемната бременност и гадната диагноза...  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 8 769
И двата пъти изобщо не ме беше страх. Първия път си умирах от любопитство що е то раждането, а втория път нямах търпение да приключи, за да си гушна бебето (защото знаех вече процедурите...един вид-бях гърмян заек) Mr. Green
Успокой се, защото предаваш негативните емоции на малкото човече. Всичко ще бъде наред! Grinning

# 29
  • Мнения: 955
Всички сме минали през това .... Втория път дори направих нотариално пълномощно на мъжа да може да изтегли едни пари от сметката ми, ако нещо ми се случи  Laughing
Всичко ще бъде наред, съвсем скоро ще си имаш бебче и тогава отново ще имаш страхове, но малко по-различни .... когато проходи ще те е страх да не пада ...... когато почне да излиза сам на площадката ще те е страх от още повече неща ..... когато замине сам на море - пак ще се страхуваш .... когато се ожени - пак ....

# 30
  • Мнения: 8 917
Cry Вече наближава бебо най-накрая да се появи, а аз вместо да грея от щастие, цялата се треса от гадни мисли и умирам от страх дали всичко ще е наред, дали ще е жив и здрав, дали няма да има някакви усложнения.......
 Crazy Вече дотолкова съм се побъркала, че дори насън ме преследват ужасните мисли. Всяка нощ сънувам кошмари, които са толкова реални, че дори като се събудя имам чувството, че това наистина ще се случи....... Sick
 Знам, че е адски тъпо, но ме е толкова страх и трябваше да го споделя с някого....
Чувствахте ли се и вие така уплашени преди щастливото събитие?
Нормално е да се чувстваш така - притесняваш се, искаш всичко да мине гладко, бебчето да е живо и здраво. И така ще бъде - не го мисли. С мислене не става нищо, но виж спокойствието е безценнно и ще ти трябва Peace

# 31
  • Мнения: 7 091
Прочети тази тема, тук съм превела статии, които може да са ти полезни:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.0;all
 и този
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99214.0;all

Успех и леко раждане!  bouquet

# 32
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
не не съм се чувствала изплашена или поне до такава степен ... естествено че си мислех за предстоящето събитие но мислех в положителна насока как ще се гушкаме като се роди и т.н.  ...истина е че неизвестното плаши но се опитай да се успокойш няма да си първата която ражда няма и да си последната, отдай се на приятни занимания - като купуване на бебешки неща,приготвяне на стаята и така времето минава неусетно ...
леко и безпроблемно раждане ти желая  Grinning

# 33
  • Мнения: 40
Ох, и мен ме страх  Rolling Eyes. Предстои ми секцио много скоро / в 36-а седмица съм/ и изпитвам пани4ески страх. Сигурно е нормално, особено при първа бременност, но това ве4е не се издържа. Не мога да мисля за ни6то друго, не мога да за4ета книга друга освен за бебета и бременни, не мога да гледам филми без да мисля за това. Направо се побърквам. Мъжът ми ве4е е вдигнал ръце, горкият, как ме издържа незнам Embarassed.
Дано вси4ко е наред!
Леко раждане и дано скоро да гу6каме сладки, здрави и пухкави бебета!  Peace

# 34
  • Мнения: 3 092
bubkabub бъди сигурна че няма да си помогнеш мислеики и постъпваики така.На мъжа ти вероятно и сигурно не му е все едно .Знам че на теб ще ти правят секцио а не на него , но той си мисли за тебе , тревожи се и сигурно не по-малко от теб иска всичко да бъде наред. Simple Smile
Леко раждане ти пожелавам! Hug

# 35
  • Мнения: 82
  Съвсем нормално е да се притесняваш, но по- добре изгони всички лоши мисли и ще видиш че ще се почувстваш по- добре Peace
   Всичко ще мине нормално БЪДИ СИГУРНА Hug Peace

# 36
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Даа нормално е да се притесняваш, аз първия път преносвах а и нямах време за притеснения.Обаче като влязох в болницата нямах търпение да родя защото толкова ми тежеше че малко оставаше да ревна да я вадят от мен hahaha.Мисли си как ще го гушнеш само това PeaceПожелавам ти леко ,бързо и безпроблемно раждане  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт