Първата среща!?

  • 1 763
  • 51
  •   1
Отговори
Толкова много неща започнаха да ме мъчат с наближаването на термина ми, че..........
Седнала съм тук и се чудя каква ли е първата реакция на мамата като види бебчо? baby_neutral
Какво си помислихте, какво изпитахте като го видяхте за пръв път?  Outta Joint

# 1
  • София
  • Мнения: 2 530
Разплаках се, подкосиха ми се краката.

# 2
  • Мнения: 590
Много бях объркана Crazy,защото три пъти ми повториха,че е момче,а аз очаквах момиче Joy
Интересувах се дали си има всичко newsm78,а те hahaha  След това се размазах от кеф.

# 3
  • Мнения: 733
Разплаках се и си пожелах господ да го дари със здраве и късмет в живота. Чувството е неописуемо, трябва да го изживееш  Hug

# 4
Когато видях Марти за пръв път, ми се стори най-хубавото бебе, което съм виждала.Той обърна главичка към мен и ми изглеждаше толкова крехък и беззащитен, че веднага почувствах нужда да се грижа за него и да ги закрилям.После плаках 1 час.

# 5
  • Мнения: 3 161
Не е нещо, което се описва с думи... но много майки, родили естествено, казват, че е най-щастливият миг в живота им. Аз бях секцио и от упойките се чувствах много зле, треперех, само пуснах една сълза на радост, като ми казаха, че е момиче (такова ми беше желанието), после ми го донесоха след час - много беше хубаво, но бях адски измъчена от операцията и ми бяха притъпени усещанията. А и детето беше вече увито като пашкул, само главата му се виждаше; чак у дома си го видях голичко и много ме е яд, че не можах по-рано.

Втория път ще направя всичко възможно да родя естествено, и ще настоявам да ми го дадат веднага, още преди да са го измили и опаковали - да ми го сложат на гърдите и ще му дам веднага да суче (поне в мечтите ми е така...). Това е най-добрият вариант, и за майката, и за бебето, от психологическа гледна точка, защото моментът е особен и се създава най-силна емоционална връзка (не съм го измислила аз - има си такива теории за bonding в минутите след раждането; впрочем касаят и бащата, ако има шанса да присъства).

# 6
  • Петрич
  • Мнения: 321
Когато го видях за първи път си помислих,че е много грозен,изобщо не беше розавото бебче,което виждах да се ражда по филмите.Всички бебета,които видях там ми се струваха много грозни. Embarassed
Наскоро се видях с едно от момичетата, с които раждахме.Тогава си мислех,че неиното бебе е по-хубаво от моето,а сега Ванката ми се видя 100 пъти по-красив.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 320
Това е чуство, което не може да се опише.  Като ми го дадоха 5 мин. след като го извадиха (аз съм с операция) го целунах по главичката и ...... незнам много странно чуство! 4 часа след като излязох от операционната пак ми го доведоха, гушнах го, разглеждах го- пръсти, очички...... много мъничък и всъщност толкова голям, как е седял в корема ми.  Crazy Галех го по ръчичките и всякаш времето спира, а на света си само ти и бебенцато! Оффф много объркано стана, но това е нещо, което не може да се опише, няма такава силна дума да кажеш какво е!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 787
Разплаках се с глас и започнах да го целувам.Доктора много ми се смееше после hahaha
Иначе ми се стори ужасно хубав и ми заприлича на баща си веднага.Абе,моето чадо си беше Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesНай-хубавото

# 9
  • Мнения: 2 910
Първата ми среща с бебето не мина според очакванията ми. Бях малко в несвяст след тежкото раждане и само попитах добре ли е, всичко ли си има и след това я видях чак на третия ден след раждането. Да гушнеш малкото си човече е голямо изживяване и неописуем момент Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 364
страхотно е усещането-разтреперих се от щастие като я видях!

# 11
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Разплалах се. Не можах да спра да плача от щастие! Чувството е невероятно и не може да се сравни с нищо друго!

# 12
  • Мнения: 5 370
На мене ми го донесоха в стаята, след като излезнах от упойка.
Само протягах ръка, но не можех да го пипна, защото бях набодена със системи.
Бая сълзички източих.............
А той си беше наистина невероятно оформен и с едни гоооолеееееми очи, както и досега.
Все си мислех, че ще ми го вземат и повече няма да ми го върнат. #Crazy Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 804
Това е чуство, което не може да се опише.
Аз родих първата си дъщеря след което  веднага ми я показаха ,но аз нямах думи ,а ми се стичаха само сълзи по бузите от щастие .Първо я провериха пред нас дали и е наред всичко след каето още неизмита ми я сложиха да я кърмя.И няма да забравя тия широко отворени очета как се взираха в мен с любопитство да ме огледат обстойно за да е сигурна че съм аз.Е най , най-вълнуващото ми преживяване в живота до момента .Тогава усъзнах , че сме станали родители честитих на съпруга ми които ми беше упора през цялото време и ми беше честитил преди това.
Докато ме позакърпиха Самира и мъж ми си играеха вече ,след което още около 3 часа сука без да иска даже и да се снимаме.
С втората бях сама таткото гледаше каката .
Та като излезна ми я показаха и нея пичти веднага ,пак се радвах но вече с по други чувства .Нея я гушнах веднага та като си отидох сама/ само се подпирах на една от акушерките/в стаята след около 30 минути и тогава почнах да я храня .Очите и бяха надути и ме мереше само с еднете си оче .За това пък  през деня и през ноща все при мен стоеше само да ми я преобличат къпят и преглеждат сме се разделяли и то с не много голямо желание от моя страна.
По между другото беше единственото бебе дето не плачеше а само примрънкваше при нужда  в отделението .
Успех от мен и после да пишеш за твоето изживяване .[/color]

# 14
  • Мнения: 4 668
Когато доктора ми го даде да го видя имах чувството , че не е реално и че това красиво бебе не може да е моето . Преди си представях , че ще е по - червен и сбръчкан , а той - беличък и с едни големи сини очи . Изпитах щастие и невероятно облекчение , че всичко е наред .

# 15
  • Мнения: 1 910
Абсолютно нищо. После ми се губят моменти. Като се поосвестих, си мислех, че е много оформено, чисто и хубаво (разбира се) бебе за новородено.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 057
Когато го видях за първи път си помислих,че е много грозен,изобщо не беше розовото бебче,което виждах да се ражда по филмите...
Родих нормално, дадоха ми го след два часа. Целунах го по главичката и се разплаках. Изпитах облекчение, че всичко свърши добре и бебето е здраво и жизнено.

# 17
  • Мнения: 3 205
Първата ми реакция беше: "Колко е красив!", щото и аз като Pipinka очаквах някакво червено смачканко и грозничко човече, а той един рус, бял, с дълги мигли и пухкави бузки... Разтопих се.

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Разревах се, едва дишах от вълнение и с триста зора успях да се надигна от леглото, за да го прегърна, а то едно вързопче, спящо....

# 19
  • Мнения: 922
И двата пъти се разплаках. И двата пъти бях категорична, че по-хубави бебета не съм виждала...
И двата пъти, веднага щом ми подадоха бебета (още преди да ги отнесат, за да ги изкъпят), ги погледнах и им казах добре дошли и че много ги обичам...
не може с думи да се опише, за миг забравяш всичко, времето спира, дъхът ти - също.
Заради този миг си заслужава да изживееш контракциите и напъните преди това.
Успех и леко раждане Hug

# 20
  • Мнения: 5 140
Тя е нещо страхотно, първата среща.
Направо си се разревах от кеф и ми трепереше всичко.
Мъж ми и той се разрева при първата среща с бебка.

# 21
  • Мнения: 1 448
След като прочетох постингите на момичетата преди мен ме е срам да напиша какви чувства изпитах като го видях за първи път  Cry

# 22
  • Мнения: 2 885
Като го видях между краката ми току-що излязал извиках: Принце мой!
Само това повтарях. Най-хубавото бебе - бял, с руса коса. СТРАХОТЕН!
Още и е пред очите сцената, с едната ръчичка вдигната нагоре.
На доктора му виках, докато ме зашиваше: Стефан се роди, докторе.....Стефан.....Колко е хубав! Hug

# 23
  • Петрич
  • Мнения: 321
След като прочетох постингите на момичетата преди мен ме е срам да напиша какви чувства изпитах като го видях за първи път  Cry
И аз се чудя дали нещо не съм сбъркана newsm78.Почуствах някакво облекчение, когато го видях,но не съм плакала от умиление.По-скоро ми беше някакво странно,все едно не се случва на мен.В интерес на истината сега като гледам "Такъв е животът" плача когато бебето се ражда,когато майката го види за първи път,но когато родих аз не изпитах такова нещо.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 483
Като го видях за първи път, няколко секунди, след като се роди моето слънце, видях просто едно малко свито пашкулче и ми се стори много мъничък (роди се 3200). В първия момент не можах да повярвам, че излезе толкова бързо, направо не очаквах да е само с три напъна. Изпитах щастие, когато му проплака два пъти и му чух гласчето - някак си не можех да повярвам, че чувам гласа на детето ми. След това го занесоха някъде, а аз си поохках, докато ме шиха. Но след три часа, когато го сложиха при мене на носилката, за да ни качат в стаята, си го нацелувах и бях убедена, че това е най-съвършеното, красиво и мило бебе на света. Цяла нощ след това не спах и бях в еуфория от това, че раждането е минало и резултата е прекрасен Laughing

# 25
  • Мнения: 1 416
Аз раждах със секцио и спинална упойка. Минутите преди да извядят Маргарита, имам чувството, че бяха по-емоционални, отколкоот мига, в който проплака. Плачех, вълнувах се, чудех се...
Когато видях лилава мишка (роди се в осмия месец, заради прееклампсия), по-скоро бях шашната, че съм майка... Е, радвах се и че е жива и в добро състояние. Не са ми я давали, наблюдавах я отдалече...  Sad
После ми я донесоха чак на другата сутрин. Изживяването беше страхотно, ново и интересно. Най-мило ми стана, че тя ме позна и се опитваше да се гушка, ама аз - окована в системи...  Sad

# 26
  • Мнения: 4 621
То не може да се опише с думи...просто е невероятно Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 683
Разплаках се и си пожелах господ да го дари със здраве и късмет в живота. Чувството е неописуемо, трябва да го изживееш  Hug
облеклчение - че се роди, че е здраво /уж/, че е момиче - за това си мечтаех,...изобщо мноооооооооого емоции наведнъж  Hug

# 28
  • Мнения: 2 237

 Мъчно ми е да го напиша,но не изпитах нищо...Само исках да легна и да спя Sad  Още тогава си казах че нещо с мен не е наред.(в последствие се оказах права,разболях се от тежка следродилна депресия )
Радвах се че имам дете,но някак си не осъзнавах какво ми се е случило.
Чак в последните два-три месеца взех да идвам на себе си и се светнах какво всъщност ми се е случило ! (не ми се смейте,доста късничко е,ама пуста депресия чак сега ме поотпусна....)
Искрено се надявам следващия път да изпитам това,за което говорите !

# 29
  • Мнения: 3 447
Раждах със секцио и само ми го подадоха да го целуна. Поревах си малко от облекчение, че всичко е наред. Беше стряскащо грозен - виолетово-червен, със стърчаща  черна коса, голяма глава като телевизор и много, много гневен Laughing
През следващите 24 часа исках единствено да се наспя (за последните 2 години нощта след операцията май ми е единствената със здрав, непробуден сън). На другия ден ми го донесоха. Разглеждах го, изучавах го... Беше ми по-скоро интересно, отколкото вълнуващо. Едва на четвъртия ден, когато бебо  ми заспа на гърдите, внезапно ме споходи "онова" чувство. Но за сметка на това със страшна сила Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 113
Родих със секцио и ми я показаха два часа след това. Акушерката я държеше и едва успях да я помилвам с ръката си заради системата. Непрекъсната повтарях: "Колко е хубава! Виждала ли си такова красиво бебе до сега?" Кой знае какво си е помислила жената - бебе като другите! Но за мен беше (и сега е) най-красивата ...

# 31
  • Мнения: 8 917
Няма думи, които могат да опишат чувството - то трябва да се изживее просто Peace

# 32
  • Мнения: 292
Наистина беше най-вълнуващият момент в живота ми  Hug Веднага след като се роди го сложиха на корема ми и аз като го видях се разплаках от щастие. Таткото беше до нас и той плачеше и ни прегръщаше. Горкият беше толкова много развълнуван и може би малко изплашен, че не можа да среже пъпната връв  Laughing така че ми дадоха ножицата на мен и аз я срязах. Мъничкото през това време се изака на корема ми и само помрънкваше. Избърсаха го и го завиха с две одеала и го сложиха на гърдата ми да суче. Този момента няма да забравя никога през живота ми - сучейки отвори за пръв път очички и ме погледна мен и баща си. Беше (и сега си е ) наи-красивото бебе на света  Heart Eyes  

# 33
  • София
  • Мнения: 39 745
Облекчение  Joy и радост. После реших, че е много грозна Simple Smile
Мъж ми видя Дияна за повече преди мен, и каза "позна ме, веднага ревна" Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 1 456

Изживяването е неописуемо.Едновременно радост и страх,объркване,непознати и незнайни чувства,
Прекрасно е!

# 35
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ами много чувства в мен напираха радост,объркване,усокояване че всичко е минало добре,исках да си гушна бебчето и изобщо неща които трудно се описват с думи а се усещат ... помислих си "лелеее колко прилича на мъжа ми..." и бях до там щото трябваше да ме шият и се унесох щото бях с пълна упойка ... и така до втората ни среща  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 2 849
Определено много си го харесах и постоянно разпитвах за него дали е добре и дали си има всичко Crazy .Веднага  го оприличих на татко му . Heart EyesРадвах се ,че всичко е минало нормално и спокойно .

# 37
  • Мнения: 3 929
Страхотно облекчение! Че е здраво. Цунках го и казах: "Колко си грозен!" Не ме разбирайте погрешно.

# 38
  • Мнения: 515
Нетърпение да я видя и пипна. Никой обаче и не мислеше да ми я слага на корема (а аз толкова исках). Бях се леко повдигнала на лакти (обаче ми се скараха) и я следях с поглед какво й правят. Като я повиха, поисках да я пипна и й погалих слепоочието.

А като ми я донесоха след 6 часа изпаднах постепенно в някаква вътрешна сдържана еуфория е точната дума. Най ми беше странно, че си мислех, че искам да видя през прозореца фойерверки в наша чест.  Laughing - Толкова ми беше едно - еуфорично-щастливо.

А си милсех и аз че ще ме хване следродилната депресия(понеже бях чела за нея и я очаквах), и още я чакам ...Дано да не я и дочакам де...

# 39
  • Мнения: 5 391
Най-красивият миг в живота ми!Спомням си с умиление всеки миг от раждането!Мисля, че не се разплаках като го видях и чух да проплаче, попитах как е и започнах да кроя планове за бъдещето ни Heart EyesБях най-щастливата!

# 40
  • Мнения: 120
Въпреки, че родих здраво, оформено и много хубаво бебе, бях разочарована отначало. Толкова много исках момиче, а родих момче. Когато лекарят ми каза:"Честито, имаш мъж", му отговорих:"Знам" и то с такъв тон, че той вероятно помисли, че не съм добре. От това ме е срам сега, но това беше първата ми реакция. Embarassed После ми трябваше време да свикна, защото много често казвах на сина ми - на мама момичето. После се поправих. Но и доскоро по улицата ме спираха хора и казваха, че имам много хубаво момиче, особено ако косата му е малко по-дълга.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 317
 В първия момент казах: "Много е малък" (роди се три седмици преди термина). Успокиха ме, че си е съвсем доносен. После ми го дадоха. Всичко ми беше като на филм.  А той беше прекрасен. Чудех се защо кават, че бебетата са грозни.  JoyТой си беше много хубав. Най-хубавия...

# 42
  • Мнения: 1 006
Много бях объркана Crazy,защото три пъти ми повториха,че е момче,а аз очаквах момиче Joy
.
И аз така! JoyИ после се разревах от радост.

# 43
  • Мнения: 8 917
"Стоях в коридора на болницата в нощта, след като тя се роди. През прозореца можех да видя всички малки плачещи бебета и някъде сред тях спеше това, което беше мое. Стоях там часове, изпълнена с щастие, докато сестрата ме изпрати да си легна"  - ЛИВ УЛМАН



"От момента, в който я видях - малко червено същество, изкъпано в странната плуваща светлина на операционната, аз я обикнах безкрайно, със сила, за която не бях подготвена" - СЮЗЪН ЧИЙВЪР



 Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 3 760
Ами аз не очаквах някаква специална емоция... В края на краищата очаквах едно непознато бебенце... Но се развълнувах. А когато след два часа ми я дадоха за минута, си поплаках мъъъъъъъъъничко  Laughing

# 45
  • Мнения: 223
раждах със секцио и когато ми я показаха за миг, след като я извадиха въобще не можах да я видя добре, а и бях замяна от упойката - помня само една лилава петичка. но на другия ден по обяд като я видях истински първата ми мисъл беше - божичко, колко е хубава - и се разплаках. тесен - нетесен таза ми, май следващия път ще се пробвам за нормално раждане, пък ако ми и разрешат веднага да го сложа да засуче, може би ще е даже още по-хубаво (въпреки че не мого да си го представя)

# 46
  • Мнения: 2 381
Раждах със секцио.Не мога да опиша с думи какво изпитах, когато акушерката ми показа Паолина.Може би това беше майчинското чувство Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 723
Чувството е неистова ЕУФОРИЯ! Бях страшно щастлива, че всичко мина (раждах 48 часа), че бебето е здраво! Прегръщах я и я целувах, плаках от радост, но не мога да кажа, че я заобичах от първия миг - та аз още не я познавах..Това чувство започна да се заражда при първата ни среща, но по-късно го усетих като истинска, майчина любов. Просто отначало още не можеш да осъзнаш какво точно се случва и сякаш не се случва на теб, много странни, непознати и различни емоции се вихрят в теб... Peace

# 48
  • Мнения: 1 259
Когато ми го показаха онемях Embarassed, и очите ми се напълниха със сълзи.След като ми го донесоха после в стаята го разглеждах дълго,дълго и му се любувах целия ден Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 3 367
облекчение че са живи и добре;не съм плакала,изобщо такива като описаните вълнения не ми се случиха;с Ния бях много гладна и това ми беше зора;Стефан вика така ужасно и дьлго като се роди че ме беше малко срам от израждащия екип и съде пращах баща му да го успокоява..
хора всякакви,няма рецепта за "първата среща"
леко раждане

# 50
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Зависи дали ще родиш нормално или секцио. При мен беше секцио и когато го видях се зарадвах, но не съм изпитала майчински чувства или нещо невероятно, просто го видях и продължих да лежа почти безпомощно. Като започнах да го кърмя бах най - щастливия човек на света.
Желая ти леко раждане   bouquet

# 51
  • Мнения: 292
Сина си го видях около 6-7 часа след раждането - тогава ми го донесоха, че имали много работа (вече знаех от майка ми и мъжа ми колко е красив Wink). Казах само "Господи, колко е мъничък ... и хубав!!!" А сестрата ме пита - 3,5 кг малък ли ти се вижда - и се разсмя ... Исках да го погаля, а не ми го дадоха въобще тогава, не го докоснах даже Sad. Чак на третия ден го взех в ръце и му се порадвах .... и осъзнах, че никак не е малък на фона на другите бебоци наоколо Simple Smile
 А дъщеря си видях веднага след като я извадиха от мен, първо я чух как изплака тихичко и се разтреперих ... сякаш ме свързаха с някакаъв вибратор и така си треперушках ... поне 10 мин.  без да мога да се овладея (а те си ме ... работиха ...). Донесоха ми я да си я гушна и целуна и после пак я отнесоха да я ... обработват. Апропо, веднага се впечатлих от бузките и и отбелязах факта, че е по-различна от баткото...  По-късно си я поисках и я държах в ръце и и се радвах ... около 30 мин. - истинско блаженство, а тя спи и се усмихва като ... ангелче Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт