Колко поседнал на близо 4 месеца?

  • 1 033
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 733
Здравейте мами  Joy Моя син е близо на 4 месеца, а иска все да е дигнат и да гледа. На какво положение мога да го слагам? Имам предвид, че на количката сме на 1 положение, т.е. това след абсолютно легналото. Дали мога да го слагам на 2 положение? Ако да, колко време може да седи така? Може ли в къщи да го слагам полуседнал, на около 45 градуса имам предвид?
Извинете за многото въпроси ама като съм новам си питам.

# 1
  • Мнения: 262
Аз започнах да слагам на полулегнало при навършени 5 месеца и на седнало, но не за дълго, при навършени 6.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 787
При навършени 4 месеца стояхме по цял ден на 45 градуса вдигната количката.Свалях го долу само когато спеше,иначе беше голяма борба Laughing

# 3
  • Мнения: 4 965
На тази възраст още му е рано.
След навършени 5 месеца може на 45 градуса, а седнал - чак, когато си седне самичък. За да е по-надигнат - може да ползваш бебешко столче, което е с твърд и леко заоблен гръб, но задължително да става за бебе над 3 мес., а не над 6 или повече.

# 4
Мисля,че още му е рано за полуседнало, защото на мен ортопеда ми каза,че не е хубаво да му се натоварва таза преди 6 месец, а като е полуседнало,то си тежи на дупето.Кошницата за кола, обаче, която си е под ъгъл и е за от новородено нагоре е конструирана и одобрена от разбирачи и всъщност аз си я ползвах и нямаше проблеми Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 680
щом си го иска детето и му е удобно Hugслагай го,но не прекалявай! Naughty

# 6
  • Мнения: 4 668
Моят син си стоеше в кошчето за кола полуседнал , добре че се монтираше на количката и така спасявахме положението , изобщо не искаше да лежи . Спокойно може да стои и в шезлонг , когато сте в къщи !  Laughing

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз не съм го слагала нито на 45 градуса, нито на 90.
Мисля, че на тази възраст им е още много рано на децата Peace

# 8
  • Мнения: 577
Според мен няма проблем да го слагаш полу легнал,то детето щом си иска значи е готово и аз го сложих много от рано на 45 градуса,а сега вече е на 90

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз започнах да я слагам на 45 като навръши 4 месеца. Четох, че това не пречи щом бебо има желание, а дори помага за укрепване на мускулите.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 740
Дияна я слагах полулегнала в количката след 5тия месец. В мен съм я държала, с гръб към мен, полулегнала. Зяпаше наляво-надясно кат я разнасях в кенгуруто.

# 11
  • Мнения: 4 621
Според мен няма проблем да го слагаш полулегнал, но седнал на 90 градуса, мисля, че е още рано.

# 12
  • Мнения: 683
И
При навършени 4 месеца стояхме по цял ден на 45 градуса вдигната количката.Свалях го долу само когато спеше,иначе беше голяма борба Laughing
ние така, но мисля че по принцип е малко раничко.Ако го изправяш отначало да е за кратичко...

# 13
  • Мнения: 4 399
Според мен му е рано още. Моята бебка се надига и сама от легнало положение. Седи също и в шезлонг, но не искам да я слагам седнала в количката, нито полуседнала. Разбира се тя пищи винаги когато е будна и не иска да лежи, но аз съм и свикнала и има неща с които няма да направя компромис. Иначе напипа ли 2 пръста е седнала преди да се усетиш. Понякога дори се набира на активната гимнастика и се опитва сама да седне, но това е друго и е хубаво защото тренира мускулатурата.

# 14
  • Мнения: 8 917
Според мен със сигурност по-малко от 90 градуса newsm78 Гери започнах да я слагам на навършени 5 месеца Peace

Общи условия

Активация на акаунт