Фотосесия с кърмещи майки

  • 7 332
  • 139
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 161
Кърмещи майки, с basilisk организираме една фотосесия с професионален фотограф в студио. Ще снимаме майки, кърмещи децата си (в процес на кърмене). Би било добре да има майки с деца на различни възрасти. Ако има желаещи да станат модели, моля да се обадите, може и на ЛС. Според броя на желаещите ще определим дали можем да снимаме всички или ще подберем (по-точно фотографът ще подбере - той има идеи да прави фото-изложба по-нататък). Всичко е в името на каузата, знаете - да популяризираме кърменето и да покажем колко е красиво! Добре е да сте от София или да не ви затруднява пътуването с дете до София. Очакваме ви!

# 1
  • Мнения: 1 896
Не се чудете много дълго, защото ще се опитаме да направим снимките тази седмица. Ще има професионален гримьор и фотографът е наистина реномиран (известен и като кинооператор).
Ако искате да се включите, може да ми пишете и на ЛС, предполагам и на emem също.

# 2
  • Мнения: 4 242
С най-голямо удоволствие бих дошла, но бюста ми не е чак за пример Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
пхю и мен ако кърменете не ме беше направила такова свинче/пак него овинявам Laughing/и аз бих дошлаа..

# 4
  • Мнения: 453
Аз съм кандидат модел! Де се е чуло и видяло да се правят снимки и аз да не се изтипосам за модел! Simple Smile
Не съм в супер форма, но Мини ще отсрами и двете ни!

# 5
  • Мнения: 3 760
И аз не се чувствам фотомоделски настроена, но ако трябва ще се прежаля  Wink

# 6
  • Мнения: 462
А не може ли да участвам само със снимка... лично правена и пратена по нета?

# 7
  • Мнения: 3 161
Поли, принципно може, като решим какво точно ще правим със снимките. Аз мислех и за фотоконкурс, така че да се включат и кърмещи от други градове (и страни). Но за изложба примерно трябва да има единна концепция. За календар (ако решим да правим) също. Ако имаш хубави снимки, мисля, че имаше такава тема някъде (не съм я виждала скоро). А и изобщо, сега идеята е да използваме професионалния фотограф, който сме намерили.

Благодаря на всички включили се за готовността. Ще ви държа в течение. Май е добра идея да пускате ЛС и на двете ни с basilisk, иначе ще се разделят половината при едната, другите при другата и няма да знаем с какво разполагаме.

# 8
  • Мнения: 462
Поли, принципно може, като решим какво точно ще правим със снимките. Аз мислех и за фотоконкурс, така че да се включат и кърмещи от други градове (и страни). Но за изложба примерно трябва да има единна концепция. За календар (ако решим да правим) също. Ако имаш хубави снимки, мисля, че имаше такава тема някъде (не съм я виждала скоро). А и изобщо, сега идеята е да използваме професионалния фотограф, който сме намерили.


Аз разбирам идеята за фотосесията и много ми харесва. Със сигурност, ако си бях в България щях да направя всичко възможно да дойда... Просто не съм сега и няма да се появя тази седмица Cry. А в същото време много ми се иска да участвам, та затова питах. За мен кърменето е наистина нещо много красиво!

Така, че ще чакам развитието на нещата и ще подготвя материал през това време Simple Smile. Къде да пращам, по принцип, снимките?

# 9
  • Мнения: 2 885
Подкрепям инициативата на emem и basilisk.  Hug Hug Hug
Доста се поозорих с търсенето  на качествени фотографии на българки майки-кърмачки при подготовката на информационните материали за ЛЛЛ.
Поздрави за идеята.
Нем

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Понеже дебелата Герта не е идеала за кърмачка- моя милост с прискърбие няма да участва Mr. Green Но с удоволствие ще ви завиждам и ще ви се радвам.  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 735
Емем ,басилиск ,кажете дата!

# 12
  • Мнения: 462
Аз да изкажа едно леко песимистично предположение: например моето бебе на 5 месеца е трудничко да го нахраня като сме на чуждо място. Спасението е слинга. Но тогава нищо не се вижда.

Как смятате да организирате правенето на красиви снимки с бебета, които едва ли ще искат да сучат в обстановката на прожекторите и в обкръжението на още една камара бебчовци? Само на съвсем малките бебенца не им пука къде и как сучат, защото "нали се сещате, те си нямат много други развлечения" (цитирам по памет от една статия Heart Eyes).

Не бих желала това да прозвучи като упрек, защото много ми се ще да успеете!... просто да се имат предвид подобни обстоятелства при организацията.

Успех мили мами!

# 13
  • Мнения: 3 161
Поли, може и да си права - но бебета (и деца сучещи) - разни. Миналата седмица с basilisk  се срещнахме с фотографа в една сладкарница на Плиска и на нейния малчуган изобщо не му направи впечатление публиката - отиде и се насука, а моето дете гледаше със завист, защото на нея вече не й се дава да суче навън.

Да кажа още, че се надявам да се разрастне проектът, фотографът да се запали и да направим няколко сесии на различни места (примерно на открито в парка, в кафенета, на плажа във Варна, защото фотографът ще ходи натам това лято, а и basilisk ще е там).

Имаме и една идея за календар - за всеки месец бебе на съответната възраст, като мечтата ми е за януари бебето да е току-що излязло от мама, но се съмнявам, че ще успеем да заснемем точно такъв момент. Макар че те в родилните като видят камера, май по-лесно пускат - за татковци вече тарифата се вдига  Wink.

Освен това, снимките са едно, а идеите как да се приложат - друго. Ако имате такива, и най-вече бихте се заели с осъществяването им - ще се радвам да се обадите. Немирница, за следващите брошури ще имаш материал надявам се!

# 14
  • Мнения: 3 447
Имаме и една идея за календар - за всеки месец бебе на съответната възраст

Айде сега, това е дискриминация спрямо кърмачетата над годинка Laughing

# 15
  • Мнения: 3 161
споко сега, просто това е идеята за календара (една от идеите по-точно). Ще има няколко отделни теми и със сигурност ще включим ходещите и говорещите. Нали и нашите са от тях  Wink.

# 16
  • Мнения: 3 447
Виж какво, предлагам да направите "екстремен" вариант на календара - за януари кърмаче на 1 година, за февруари - на 2 години.... и т.н. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 6 243
... и със страницата за октомври, ноември и декември отваряме работа на Социалните и на правозащитните организации.

# 18
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
... и със страницата за октомври, ноември и декември отваряме работа на Социалните и на правозащитните организации.
Хахахахааха Laughing
Може да се направи календар и само с порастнали кърмачета newsm78

# 19
  • Мнения: 1 559
   чудесна инициатива! Поздравления, Емем и Басилиск!  bouquet
    Пратих ЛС на Емем, надявам се да успеем да сме в София когато са снимките Praynig  В противен случай, дано поне тези във Варна да случим като сме там Wink

# 20
  • Мнения: 1 947
   Страхотна идея!!! Като излезе календарът, пишете как ще се продава, че да си закупя един брой!!! Чудни сте!!!

# 21
  • Мнения: 3 161
... и със страницата за октомври, ноември и декември отваряме работа на Социалните и на правозащитните организации.
Хахахахааха Laughing
Може да се направи календар и само с порастнали кърмачета newsm78

Ами въпрос на възможности и организация - аз се надявам някой друг да поеме нещата за календара, защото нямам опит с печатници, но стига да намерим финансиране, може единият календар да е 0-12 м, а другият само за големи сукалчета. Но освен календари, могат да се направят и много други материали - брошури, картички, галерия в Интернет (примерно към сайт за кърмене). Планираме също фото изложба (в идеалния случай - по време на Световната седмица на кърменето). А представете си да убедим някое кафене да сложи такива постери и да стане baby cafe за срещи на кърмещи майки. Идеи много, но иска и много работа и добра координация. Така че - крачка по крачка. Сега се фокусираме на фотосесията, а като видим с какъв материал разполагаме, ще мислим как да го използваме. Това с календара беше само един пример. Имайте предвид обаче, че фотографът ни е безплатен, но всяко друго начинание ще иска финансиране (поне в началото - после вероятно ще се изплати), така че трябва да мислим и как да събираме средства за бъдещите проекти.

# 22
  • София
  • Мнения: 63
Ами ние сме кандидати за фотомодели, не се притесняваме от публика. А и си нямаме хубава кърмаческа снимка.

# 23
  • Мнения: 127
... и със страницата за октомври, ноември и декември отваряме работа на Социалните и на правозащитните организации.
hahaha  Joy Joy Joy
Чудех се тоя път какво оправдание да си намеря, за да не участвам, ето сега си го имам - февруари не ми е любим месец, а ние сме в тая възраст за втория календар  Wink Идеята ми се вижда готина, но аз лично не кърмя навън, камо ли пред камера  Embarassed А и Цветина търси "цици" само за приспиване и по друг повод не мога да я накарам, колкото и баба й да обяснява, че и при следобедното заспиване търсела цици от нея  Confused

# 24
  • Мнения: 3 161
Както казах в началото, не се знае дали ще успеем да съберем всички желаещи в един ден... засега изглежда, че желаещите са малко повече, отколкото е възможно да заснемем наведнъж, в което няма лошо. Ще говоря с фотографа да направим още една сесия, ако е навит (надявам се да му харесаме и да продължим съвместната работа). Идеята с календара 0-12 месеца засега отпада, защото е доста трудоемка и изисква повече време и организация (както казах, това е само един пример). Понеже преди да започнем, е добре фотографът да има някаква идея от лицата, които ще снима, бих помолила всички желаещи да пратят по една снимка до понеделник вечер на мен и basilisk (лице, не цици  Laughing). По възможност и снимка на детето. Във вторник имаме среща с фотографа и ще му предложим да избере с кои лица да започнем, както и да помислим предварително за някаква обща концепция на сесията.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 883
И на мен ми се иска да се включа Peace

# 26
  • Мнения: 3 379
И аз се наредих на опашката Simple Smile Като гледам обаче ще се класирам ако имам късмет чак когато се намерят пари за календар на кърмачета над 1-година, засега някъде между февруари и март, но мисля да обявя конкурс кой първи ще се класира за октомври  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 980
Бихме се включили, но Габи абсурд да засуче навън пред интересен декор и светлини...

Мога да се оправят лесно нещата с фотошопа, докато се излежавам, а тя пие от сламка  Mr. Green, но идеята се опорочава... Sunglasses

Желая успех.  Hug

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 15:28 от mama monik

# 28
  • Мнения: 3 926
И ние, и ние Hug Сияна не отказва цоки, където и да е Grinning
Ще пиша и ЛС.

# 29
  • Мнения: 35 961
и аз , и аз Simple Smile

# 30
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз пък ще чакам да се запали фотографа и да дойде тук на морето.
Пък може да се пробваме. Въпреки, че не знам дали моето кърмаче няма да реши да гледа наоколо какво става,вместо да яде  Mr. Green

Ако кажете каква е идеята за календар,може да се спретне нещо newsm78

# 31
  • Мнения: 2 614
Принципно, ако не бях все още буренце Sick бих участвала, но ак фотографа може да позамаже нестройното ми тяло съм готова да участвам с половингодишното ми от днес кърмаче!
Така, че Емем и Базилиск, ако не се съберат достатъчно желаещи - аз съм насреща!

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз пък ще чакам да се запали фотографа и да дойде тук на морето.

И аз ще чакам да стане пътуващ фотограф. Може да се отбие в Стара Загора на път за морето. Mr. Green

Успех ви пожелавам момичета и вече нямам търпение да гледам снимките!

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Фото-конкурс за кърмеща снимка ще има през август, организиран от Център за бременни жени и радио ФМ+, като миналата година.

Тази идея е друга. И с малко по-различни цели Grinning
Поради напредналата възраст на кърмачето аз няма да участвам Laughing но се надявам повече майки от цялата страна да се включат, каузата е добра и благородна!

# 34
  • София
  • Мнения: 2 164
И ние ще се включим  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 980
... но се надявам повече майки от цялата страна да се включат, каузата е добра и благородна!

А какви са каузите? И на настоящият проект и на този през август?  Thinking

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Като м.г. - конкурс, наградки, обявяване по радиото...забава с леко повишаване на положителното възприемане на кърменето по този начин.

# 37
  • Мнения: 3 161
Ето един сайт, където предлагат календари с кърмещи майки. Идеята е да си закупите такъв и да го подарите на педиатъра си, така че да замени календарите с АМ и да напомни на майките кой е истинският начин за хранене на бебетата. Подобна би била и идеята на една изложба. Кандидатите за снимки - моля разгледайте и помислете за позите, в които вие и детето ви се чувствате най-комфортно да кърмите.

www.beautyofbreastfeeding.com

http://www.beautyofbreastfeeding.com/wst_page5.html Ето тук има повече снимки от същия сайт.

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 07:33 от emem

# 38
  • Мнения: 1 735
Ето един сайт, където предлагат календари с кърмещи майки. Идеята е да си закупите такъв и да го подарите на педиатъра си, така че да замени календарите с АМ и да напомни на майките кой е истинският начин за хранене на бебетата. Подобна би била и идеята на една изложба. Кандидатите за снимки - моля разгледайте и помислете за позите, в които вие и детето ви се чувствате най-комфортно да кърмите.

www.beautyofbreastfeeding.com

Страхотни снимки!  Heart Eyes Много арт и с много чувство!  Two Hearts

# 39
  • Мнения: 670
И двете сме в чудесна форма, но за съжаление не можем да присъстваме и да покажем колко сме отворени към кърменето пред обектив  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 614
Снимките са страхотни!
А позите, в които се чустваме най-комфортно и двете са тази и ето тази Не че не се е случвало и права на алея в парка "Кайлъка" в Плевен и как и къде ли още не Joy

# 41
  • Мнения: 1 146
И аз искамммм Laughing

А идеята за календара е страхотна Peace

# 42
  • Мнения: 1 812
  И ние се кандидатираме, ако не сме закъснели!  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4 153
Идеята е страхотна. Много ми се иска да помогна с нещо - с календара или сайта, но бебето се буди доста често и едвам смогвам да сготвя. И по-добре да не обещавам.
Дано снимките да станат добри. И да се направи календар, който да може да подариме на педиатрите. Дори и да е само на 1 лист с 12-те месеца и много снимки.

# 44
  • Мнения: 2 149
Zdrawejte!
Ideqta e super i ako moje 6te se probwame s Tonkata!
Izpratih snimki na li4ni belejki na Basilisk, a zaqwka za u4astie  Grinning na EMEM.
/pi6a na latinica, za6toto fonetikata lipswa ne6to..., izwinete me, molq!/

# 45
  • Мнения: 2 149
Разгледах снимките и много ми харесаха!
Кърмя бебока легнала или "стандартно".
Но пак да напиша - много готино решение!

# 46
  • Мнения: 3 161
Момичета, благодаря за активния интерес към темата и проекта. Ние днес правихме пробни снимки в домашна обстановка, да видим как ще тръгнат нещата. Ами май хубави станаха (тези, които видях - за себе си не мога да кажа, защото не се виждах  Wink ); обаче съм гроги. Моето дете беше подивяло и сега буквално ме болят всички мускули (а нея сигурно дупето - не ми е навик, но днес се наложи). Да не говорим, че като се разигра с детето на basilisk, нито можех да я преоблека, нито да я сложа на гърда, когато ни дойде реда (е, успях - но трудно).

Та така - видяхме как става, следващия път ще направим сесия с 2-3 майки само - така пожела фотографът (мисля, че малко го уплашихме с лудницата, която могат да създадат само 2 ходещи деца). Показахме му снимките, които сте изпратили. Всички са много хубави, но се налага да се направи селекция. Няма да обявявам публично на кои се спря, ще пиша на ЛС на избраните. Както казах, ще направя всичко възможно да направим още една среща, по възможност на открито (за да има къде да тичат големите кърмачета), и да заснемем всички изявили желание. Така или иначе, за календар трябват повечко снимки, но явно всичко ще се прави на етапи - няма как да стане наведнъж.

Засега закриваме "кастинга"; като наснимаме малко, може пак да отворим темата.

P.S. Ако ви е харесала идеята, не пропускайте възможност да се снимате в кърмеща поза, пък както чухме от Бу, и конкурси ще има скоро.

# 47
  • Мнения: 4 153
Идеята е страхотна. Много ми се иска да помогна с нещо - с календара или сайта, но бебето се буди доста често и едвам смогвам да сготвя. И по-добре да не обещавам.
Дано снимките да станат добри. И да се направи календар, който да може да подариме на педиатрите. Дори и да е само на 1 лист с 12-те месеца и много снимки.

# 48
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
И, аз да кажа че идеята е наистина страхотна! Жалко, че е завършил кастингът, но пък и моят бюст не е много, много за снимки!
Ако се стигне до развитие на идеята за календара, ми се иска да помогна, примерно с предпечата, или обработката, или каквото може! Не, че имам много свободно време, но вечер се намира по някой и друг час! Имайте ме в предвид!

# 49
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Ей, идеята наистина е страхотна, ама то аз докато разбера и кастинга приключил Blush
Ама ще следя  Hugнещата, та да се включа при следваща възможност.

# 50
  • Мнения: 3 161
Малко е от днес за вчера - но така се развиха нещата. Утре (събота, 15. 07) след 12 ви каня на среща в Ментов носорог, градината. Ако не вали, разбира се - ако вали, ще мислим за друг ден. Ще си говорим за ССК 2006 и ще направим малко снимки. На снималите се вече ще нося снимките (на диск - няма да можете да ги видите веднага). Поканила съм нашия фотограф, с идеята да ни наобикаля и да щрака в моменти на кърмене, но не като официална фотосесия, а разсеяно. Искаме и такава серия снимки да направим. Ако пък си хареса някого, може да се задълбочи с него само. Искам да приемете това като една възможност, но не и като обещание, че непременно ще влезете в изложбата или календара. Доколкото разбрах покрай тази акция, ако от една сесия, в която се правят поне 100тина снимки, излязат 2-3 добри (от фотографска гледна точка), сесията се смята за успешна. И все пак си струва да опитате. Кастингът е открит за всички кърмачки, заповядайте!

# 51
  • Мнения: 3 550
Къде е този носорог?

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 823
Къде е този носорог?

И аз това се питах? newsm78 Бих дошла с удоволствие,стига да не ми е много далече.

# 53
  • Мнения: 3 161
Срещу Южния парк, вход откъм ул. Нишава, авт. 76. Блок 4, ул. Някакъв водопад. Следващия блок след бившия магазин Малкия принц, а сега Чикко.

# 54
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще дойдем, наблизо ни е.Само се притеснявам от часа - Ники към 12.30 почва да клюма, така го научиха в яслата...Така че ще останем може би само около половин час.Пак ще изпусна всички клюки #Cussing out

# 55
  • Мнения: 3 161
Момичета, и днешната сесия приключи, повече от успешно бих казала. Изложбата се развива много добре. Ако някой е имал желание, а не е успял, моля да ме информирате и ако е възможно, ще органзиирам още една последна сесия в София. Не обещавам да стане, но обещавам да опитам.

Освен това тези дни фотографът ще пътува до Пловдив. Има ли желаещи?

# 56
  • Мнения: 2 323
Ex...и кастинга, и носорога пропуснах...пфуу, така е като не чета много напоследък! Имаме желание да участваме! Ако не се включим в снимките, поне да видим резултатите   Grinning

# 57
  • Мнения: 3 760
Леле ка ме е яд  Crazy
Чак сега прочитам  Cry
Иначе щяхме да дойдем...
Ама не е честно така - пускайте нова тема за подобни мероприятия!  #Cussing out

# 58
  • Мнения: 942
неискам да ставам нахална ама към Варна няма ли да идва?

# 59
  • Мнения: 3 161
Ами не е сигурно дали ще успее... имаше такава идея, но го натиснахме да прави бързо изложбата, за да е готова за 7. 08, и май няма да успее да пътува. Ако стане, ще ви кажа разбира се.

# 60
  • Мнения: 352
Момичета, и днешната сесия приключи, повече от успешно бих казала. Изложбата се развива много добре. Ако някой е имал желание, а не е успял, моля да ме информирате и ако е възможно, ще органзиирам още една последна сесия в София. Не обещавам да стане, но обещавам да опитам.

Освен това тези дни фотографът ще пътува до Пловдив. Има ли желаещи?


Ех емем,...така ме е яд че пропуснах!!!
Много жалко, че чак сега виждам темата - но ако има следващи такива кастинги...моля те да ми пишеш... много искам да участвам с бебка...за протокола тя е на 1г и 1 месец сега.

# 61
  • Мнения: 3 161
Последно повикване в последния момент...

Трябват ни готини майки с малки бебета (до 6 месеца) за една сесия днес следобед, 5 ч. Моля обадете ми се спешно на 0886 711 292, ако искате да се класирате. Повече снимки няма да има, наистина е последен шанс.

# 62
  • Мнения: 296
Аз малко нерешително да питам къде се провеждат снимките днес? Имаме желание да дойдем, днес все още сме под 6 месеца, че утре ще ги навършим  Joy

# 63
  • София
  • Мнения: 3 648
Ние сме на 4 месеца/ утре става/ и можем ако има възможност да се отзовем! Ще звънна на тел. за подробности

# 64
  • Мнения: X
Това за Пловдив вече не важи,така ли? Е,много ме е яд,ама като не влизам често в кърмаческия-от кърмене навън,време не остава...Иначе тук има страхотни мами и бебоци и щях да навия поне 4-5  от тях.... Tired

# 65
  • Мнения: 3 550
Ние сме вече големи, но поне да попитам къде ще е изложбата. Прочетох, че ще се организира за 07.08.

# 66
  • Мнения: 3 161
Благодаря на всички за интереса и участието в снимките. Хубави неща направихме вчера. Обадете ми се всички снимани, ако не сте си взели снимките, защото имам дискове за вас. Не обещавам, че всички ще се появят в изложбата - крайното решение е на фотографа, а и се търси цялостен ефект и звучене на изложбата, не само индивидуални хубави снимки, така че мног осполучливи снимки също ще паднат.

Изложбата е от 7 до 13 август в Галерия СИБАНК, ул. Славянска 2, точно зад Нродния театър. На 7 е откиването и ще бъде лудница, но бих предложила да се уговорим и да отидем колективно да я видим примерно на 8. 08 следобед (5 ч?). Само предложение; ще пиша допълнително.

# 67
  • Мнения: 3 926
Еми, чудесна е идеята за 8-ми Grinning Напълно съм съгласна, а и така ще можем ние БГ-Маммите да се видим Grinning "насаме" Wink

# 68
  • Мнения: 3 161
Момичета, откриването на изложбата е на 7. 08. Бих искала да благодаря на  всички, които взеха участие във фотосесията и да ги поканя на откриването на изложбата, независимо дали са в крайната селекция или не. Както казах, не всички снимани са влязли в изложбата, моля да не се сърдите, а и да имате предвид, че ще ползваме снимките и за вестници и списания по-нататък. Пишете ми на ЛС за повече подорбности.

За да няма изненади на самата изложба, ще кажа сега имената на майките/бебетата, които са включени в експозицията: Бу, Сладка хапка, Мяу, една неизвестна на мен пловдивчанка, ~Цвети~, two, basilisk, кетито, tasia, Сиана на Асинка, Деметра, Валентина. Да знаете, че аз и Ирина също не успяхме да се класираме в крайната селекция, въпреки че сме "с връзки" - все пак право е на фотографа да търси цялостно звучене на изложбата и да сложи това, което той смята за най-добро свое попадение. На всички участвали той дава диск със снимките им (дисковете са у мен и ще се уговорим как да си ги получите).

# 69
  • Мнения: 6 243
Направо ми е чудно, че фотографът ни е харесал. Като знам каква жалка картина бях, докато уговарях моята маймуна да суче, а тя само тичаше и крещеше като изтървана наоколо. Направо пародия на кърмачка. Може да ме е съжалил, той много симпатичен човек изглежда.

Еми, аз все се канех да ти пиша, че направо тук да си кажа - върнах се в студенските години с тия двамата сладури, дето ни снимаха. Тогава с такива едни пичове се въртях...къде от философския, къде по-арт някви...пък сега ...  леш!!!:xarms:

# 70
  • Мнения: 3 161
Хапке, ми то не е конкурс за красота. Важното е снимката да носи атмосфера, да казва нещо ново... поне това сме търсили, а доколко се е получило - ще видите сами. Имаше и доста хубави майки, с които не се е получил търсеният ефект. Едната даже я викахме втори път, и втория път направихме страхотни кадри, а първия не станаха... Моля никой да не възприема включването в изложбата като харесване/нехаресване. Изкуство - някой път се случва, друг път не става... Важното е, че процесът беше интересен, а надявам се резултатът да е ефектен и да предизвика реакции.

# 71
хеиии  мамчета кажете как да си стимулирам кърмата

# 72
  • София
  • Мнения: 4 381
fifi76, тук може да прочетеш по-подробно как се прави http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14870

# 73
  • Мнения: 453
emem, basilisk, изключително ми беше приятно да бъда част от това събитие! Благодаря за приятните емоции!  bouquet

# 74
  • Мнения: 3 161
Благодаря и аз на всички, които участваха във фотосесията. Станаха хубави неща. Мисля, че всички бяха доволни вчера и харесаха изложбата. При това имаше страшно много хора, въпреки че точно преди откриването се изля пороен дъжд и сигурно още доста хора са се отказали да дойдат. Моето семейство едва успя да дойде съвсем в края на откриването, след като близо час са обикаляли в колата и са чакали да спре дъжда.

Днес (вторник, 08. 08) в 5 ч. ще се появя със сигурност в галерия Си Банк, така че ще ви очаквам. Освен това ще нося дискове със снимките на майките, на които не съм дала до сега. Да се надяваме, че няма да вали. Очаквам ви!

# 75
  • Мнения: 3 271
От вчера те чакам да се появиш с отзиви. Радвам се, че е било толкова хубаво, колкото се очакваше. Има ли идея снимките да са достъпни някъде след изложбата? Ако са ви ги дали на някакъв дигитален носител, мога да ги кача на сайта ми и да си ги гледаме Simple Smile Ако няма проблем с права и т.н, разбира се.

Поздравления   bouquet

# 76
  • Мнения: 3 926
Еми, аз и тук да напиша - страхотно е!!! има само един недостатък... много малко снимки, бееее Grinning Щеше ми се да са много, много повече - калейдоскоп от кърмещи мами Heart Eyes
Но пък така е камерно Grinning Имахме един режисьор, който казваше - ако след края на прадставлението публиката стои и съзерцава, сякаш очаква още да не е свършило, значи сме си свършили работата Grinning Та, явно сте си свършили работата - стоях и исках още, още снимки Hug

# 77
  • Мнения: 755
Божеееееее лудостта няма край.../шегувам се де/ и аз съм за кърменето , но чак пък фотосесия... това си е направо изхвърляне то бива популяризиране и гласност , ама пък вие вече откачате бре мацки! Не се заяждам просто се чудя ... с добро. newsm78 Rolling Eyes Laughing Laughing

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Божеееееее лудостта няма край.../шегувам се де/ и аз съм за кърменето , но чак пък фотосесия... това си е направо изхвърляне то бива популяризиране и гласност , ама пък вие вече откачате бре мацки! Не се заяждам просто се чудя ... с добро. newsm78 Rolling Eyes Laughing Laughing
Би могла да се чудиш и наум или още по-добре - вместо просто да се чудиш да посетиш днес изложбата в Сибанк. Сигурна съм, че това ще реши част от чуденките ти Wink

# 79
  • Мнения: 6 243
Божеееееее лудостта няма край.../шегувам се де/ и аз съм за кърменето , но чак пък фотосесия... това си е направо изхвърляне то бива популяризиране и гласност , ама пък вие вече откачате бре мацки! Не се заяждам просто се чудя ... с добро. newsm78 Rolling Eyes Laughing Laughing
Какво значи изхвърляне, бе мацко?
Ако една кака се снима по цици не се изхвърля и не е лудост, а като се снима майка с детето си, е "откачане". не ти ли се струва, че много едностранчиво мериш нещата. По-добре иди виж изложбата. Ако и след това така мислиш, твоя си работа.

Емем, казах ти го вчера, ще го напиша и сега. Поздравления!!! Страхотна работа сте свършили. А самата изложба е точно тав, което си представях - много естетска, много красива, изключително поетична композиция. Струва си да се види.

# 80
  • Мнения: 755
Цитат
Ако една кака се снима по цици не се изхвърля и не е лудост, а като се снима майка с детето си, е "откачане". не ти ли се струва, че много едностранчиво мериш нещата. По-добре иди виж изложбата. Ако и след това така мислиш, твоя си работа.
Не виждам общото на каката с циците и  кърмещата майка/не е удачно сравнението според мен/ , но както и да е... мисля просто че светът пощурява щом прави изложби от един естествен акт като кърменето ... това естествения път на развитието ни , но изборът вече е друго нещо . Поетична композиция е нещо невиждано и различно , а кърменето е най-естественото нещо между майката и детето т.е. нищо невиждано и различно . Добре де това е моето виждане... разни хора разни идеали!!! Peace

# 81
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Форчън, кака, иди и виж за какво става дума поне Wink
Фотографиите са просто красиви.

# 82
  • Мнения: 3 161
Fortune, не знам какво те притеснява в заснемането на един естествен акт и дали би предпочела изложба с някакъв неестестен акт - по-интересно ли ще е?  Grinning

Няма да ти обяснявам защо е нужна такава изложба, но интересът, който поражда тя още в началото, говори, че е необходима.

Асинка, сори мила, но това е художествена изложба, не каталог на кърмещи майки. Имахме много повече кадри, но ефектът би бил съвсем различен. Но не се безпокойте - имаме доста идеи за използването на фотографиите занапред. Това е и причината да не ги постваме в интернет засега. Имайте малко търпение!

Също моля тези от вас, които са получили дискове със снимките си, да си ги ползват за лична употреба.  Ако имате някакво желание за медийни изяви, свързани с публикуване на снимките, моля да се съгласуват с авторите на изложбата - наистина има неща като авторско право и е редно да се уважава това.

# 83
  • Мнения: 755
Форчън, кака, иди и виж за какво става дума поне Wink
Фотографиите са просто красиви.
О.К.  Laughing Peace
Цитат
Fortune, не знам какво те притеснява в заснемането на един естествен акт и дали би предпочела изложба с някакъв неестестен акт - по-интересно ли ще е? 
Нищо не ме притеснява мен както казах ... разни хора разни идеали , а че свътът е пощурял няма две мнения. А ако знаеш за още колко работи е необходима изложба... ама няма инициатори. Laughing Peace Laughing

# 84
  • Мнения: 6 243
... разни хора разни идеали , а че свътът е пощурял няма две мнения.  Laughing Peace Laughing
Хм.
Бих предпочела да слагаш себе си в пощурялата част, а не мен. Аз определено съм си с акъла. Crossing Arms

# 85
  • Мнения: 755
... разни хора разни идеали , а че свътът е пощурял няма две мнения.  Laughing Peace Laughing
Хм.
Бих предпочела да слагаш себе си в пощурялата част, а не мен. Аз определено съм си с акъла. Crossing Arms
Хм... хайде да не сме толкова докачливи... бъди широко скроена все пак... светът е оцелял , защото се е смял ! Laughing Нека уважаваме правото си на мнение все пак и спазваме добрият тон. Laughing Peace

# 86
  • Мнения: 6 243
Не съм в настроение да споря какво е изкуство и какво не. Има хора, за които фотографията на Христос в съд с урина е изкуство, има други, за които изображението на кърмеща майка - не е. Права си, че хората са различни. Радвам се, че съм различна от теб. И не съм докачлива. Имам си позиция и я защитавам, също като теб , с тази разлика, че аз съм виждала фотографиите, а ти не.

Умишлено не слагам такива   Peace Peace емотикони в този си постинг, защото не искам  Peace. Имаме различни мнения просто и е добре и ти да го приемеш.

# 87
  • Мнения: 755
Не съм в настроение да споря какво е изкуство и какво не. Има хора, за които фотографията на Христос в съд с урина е изкуство, има други, за които изображението на кърмеща майка - не е. Права си, че хората са различни. Радвам се, че съм различна от теб. И не съм докачлива. Имам си позиция и я защитавам, също като теб , с тази разлика, че аз съм виждала фотографиите, а ти не.

Умишлено не слагам такива   Peace Peace емотикони в този си постинг, защото не искам  Peace. Имаме различни мнения просто и е добре и ти да го приемеш.
Доста докачлива си щом толкова думи употреби за да ми обясниш ,че имаш собствено мнение. Това е съвсем ясно... отстоявай си го не те убеждавам в противното , а за изложбата ... видях я и не мисля , че е изкуство . По-скоро е красиво пресъздадена връзката между майката и детето, която е съвсем естествена , а изкуството не е нещо естесвено ... мога доста да пиша на тази тема , защото там съм в стихията си , но не мисля , че затова иде реч тук! Приемам , че имаш различно мнение , но май ти имаш проблем с моето?!?! Мисля че вече издребняваме и доста спамиме , така че не смятам да се пререкавам напразно с теб кой как мисли и възприема тази фотосесия!!!!!

# 88
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Стига, моля. Не разваляйте темата за хубавата инициатива с пререкания. Не ми се мете в късния следобяд Simple Smile след-празнично ми е.
Кой какви вкусове има - ясно е, че няма да сме еднакви.
Все пак - личното ми мнение е, че фотосите са направени с много вкус, много арт и нежни, красиви (тук ли е местото да кажа, че и аз имам претенции да разбирам от изкуство и до известна степен да ми е професия последното?!)
Което не значи, че идеята и изложбата ще се хареса на всички.
Критиките обаче - другаде. Тази тема е за самата изложба, за снимките. А не за арт-критика Wink

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 16:20 от Голяма Щука

# 89
  • София
  • Мнения: 2 901
Радвам се, че този път джънгърът не е мое дело!  Подкрепям всички майки, които смятат, че такава изложба е необходима. За съжаление е необходимо много повече от изложба, но за пореден път се сблъскваме с факта, че за хубавите и некомерсиални неща пари няма!

Fortune, един съвет от мен - отиди и виж изложбата! Бързо ще ти стане ясно, че това не е колекция от снимки на майки, които са искали да се видят изтипосани на обществено събитие! Това е арт отговорът на нещо толкова интимно и красиво, което за съжаление се нуждае от пропаганда! И не се притеснявай, че някой ще забележи критичното ти присъствие - оказа се, че на откриването вчера са присъствали много кърмещи фаворити, а аз да взема да не се запозная с тях, защото не съм разбрала под чии ник фигурират!

# 90
  • Мнения: 6 243
Ами има голяма разлика между "луд свят, откачена работа, бла-бла" и "ходих, видях, неми хареса". Кажи че не ти е харесало и толкоз. Дреме ми.

# 91
  • София
  • Мнения: 4 381
Поздравления на организаторите за изложбата! Страхотна е! Фотосите създават невероятна атмосфера.

# 92
  • Мнения: 755
Цитат
Дреме ми.
smile3532

# 93
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Първо- да се включа в спора. Едно е да кажеш не ми харесва изложбата, друго вие сте луди.
Първото е мнение.Второто е квалификация и е обидна, и няма място тук.

Точка по това.

Еми, изложбата за мен е страхотна. Във всяка снимка има различно послание в една обща тема. Беше подбрана и подредена с вкус, желание и много лично отношение. Евала на фотографа за окото. И като се има предвид, че това не е просто фото изложба а събитие и със социална значимост, тръгнало от едно хрумване и осъществено от професионален фотограф, ангажирайки красиви млади жени от цяла България за една благородна кауза, самото реализиране на проекта е вече повече от успех. Имаше журналисти, университетски преподаватели, представители на някои министерства, които подкрепиха не само каузата и изложбата, а и гражданското общество, заело активна позиция.
Еми, отново поздравления за труда.

# 94
  • Мнения: 755
Явно човек няма право да реагира спонтанно и да изкаже лично мнение ... е съжалявам за което нетърпимостта на различно мислещите е жалко! А ,да и когато четете постингите ми вгледайте се  внимателно и после вадете изводи , че съм нарекла някой луд и друго подобно... вадите думите ми от контекста и ги тълкувате както в момента ги възприемате ... това е по-обидно от моето различаващо се мнение/ и не дотам , защото аз казах че са красиви , но не са изкуство това  са две различни категории, които не е необходимо да се допълват , за да съществуват /  мисля! Грешките в този живот идват от недоглеждане затова гледайте по два пъти преди да квалифицирате и да назидавате ! Това е няма да взимам отношение повече от уважение единствено към Голяма Щука... моите почитания  Simple Smile  bouquet

# 95
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Ех, от бачкане и глупости не можах да отида да я видя ни вчера, ни днес.
Търся кандидат мераклии да дойдат утре с мен да разглеждаме - Миленче, Белинда? май вие не сте я гледали още.
ПП Галерията работи до 7, нали?

# 96
# 97
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Божеееееее лудостта няма край.../шегувам се де/ и аз съм за кърменето , но чак пък фотосесия... това си е направо изхвърляне то бива популяризиране и гласност , ама пък вие вече откачате бре мацки! Не се заяждам просто се чудя ... с добро. newsm78 Rolling Eyes Laughing Laughing
Аз чета изключително внимателно Wink
Квалификации правиш ти и всичко което си написала по нагоре важи за тебе с пълна сила. Много е кофти да се обезцени труда и усилията на хората, организирали това. Аз не съм от тях, но за щастие мога да оценя значимостта на събитието.
Нищо лично. Само уточнявам.

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 19:09 от yosarian

# 98
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
кикик:) Това е снимка от похода, нали Mr. Green

# 99
  • Мнения: 453
Fortune, да се каже просто, че "изкуството не е нещо естесвено" си чист софизъм, който мога да контрирам с други 100, без да съм в стихията си.
Намесвам се в обмяната на мнения, защото и аз съм една от тези, които квалифицираш като "луди".
Ние не сме луди, ние сме авангардът, който проправя пътя на едно ново разбиране за кърменето в България. Може би средствата ни ти се струват екстремни. 
И не, не ти е чак толкоз "различно мнението" от това на средностатистическия българин. Той по традиция "свестните счита за луди". Утехата ми е, че след 5 години, при този темп на работа на лактивистките, никой няма да смята за "откаченост" кърменето на обществено място, примерно.
И никой няма да се пита при вида на художествена снимка на кърмачка, аджеба, изкуство ли прави фотографът Румен Василев (меджу другото оператор на  филма "Мила от Марс" - един от малкото стойностни арт-продукти в наши дни).

# 100
  • Мнения: 1 503
Та като говорим за изкуство ,да се включа и аз hahaha...Нали и ние с моето бебе сме сред лудите Mr. Green.Та аз на изложбата не можах да отида,но фотографът ми беше показал няколко кадъра.Мисля ,че сред мамите  бяха  Деметра,Ту и още една много сладка мама и синът й ,но незнам ника newsm78.
Е т'ва ако не е изкуство да хванеш емоцията в точния момент ,то какво е?
Ако според някой изкуство е само да мажеш с четката по платното,ок....
А като става дума за естествени процеси...то и половият акт е нещо естествено,но незнам колко милиона филми има Grinning
Сигурна съм на 100% ,че изложбата е била номер 1 Peace
Еми,а моят диск прати ли го? Thinking

# 101
  • Мнения: 3 161
Утре, сряда, между 12 и 14 ч. ще се излъчи арт предаване по радио Христо Ботев, за което дадох кратко интервю по повод изложбата и кърменето. Мисля, че се получи добре. Слушайте, ако имате възможност.

А споровете за изкуството ми се струват малко безсмислени е случая. Изложбата се получи. Аз съм напълно доволна от резултата и от реакциите на публиката и на спонсорите. Не ме притеснява, че на някого не му е харесало или смята, че такива акции са излишни - както казва Fortune, хора различни, вкусове разни. Нека не я нападаме, че е изразила едно мнение, макар и малко провокативно.

# 102
  • Мнения: 3 271
Тинки, няма да успея никоя от вечерите май  Embarassed Как си за петък вечер или уикенда? Ако не, ще се стягам за утре. По коментарите съдя, че е точно това, което очаквам от нея. Също и по плаката  Wink

Еми, предполагах, че има права, все пак е авторска изложба на фотографа. Предложих място на сайта ми, ако има нещо, което може да се сподели с публиката. За да го видят повече хора. Когато и каквото пречениш, че може да се казва (не само за изложбата става дума), насреща съм   bouquet

# 103
  • Мнения: 1 812
 Поздравления!  bouquet  bouquet  bouquet Изложбата много ми хареса. Фотографиите излъчват нежност и естественост.  Очарована съм от фотографа, мамите с децата са много красиви , а организаторите са се справили прекрасно!

# 104
  • Мнения: 5 026
 Изчетох всичко за фотоконкурса и разбирам, че си струва да се види изложбата. Но! Аз не съм от София и имам огромното желание да разгледам снимките! Има ли някакъв начин? Линк?Надявам се!

# 105
  • Мнения: 6 243
Изчетох всичко за фотоконкурса и разбирам, че си струва да се види изложбата. Но! Аз не съм от София и имам огромното желание да разгледам снимките! Има ли някакъв начин? Линк?Надявам се!
Не, засега снимките не са качени в нета.
Има възможност да се видят, когато бъдат изложени в други градове. Засега такава идея има за Пловдив и Варна, но нощета са в процес на уреждане.

# 106
  • Мнения: 3 161
Правим всичко възможно, за да видят повече хора снимките. Дайте ни малко време. Още не съм си поела дъх от маратона с фотосесиите, изложбата и цялата кампания по ССК, която се разрасна далеч над очакванията ни и просто трябваше да надскочим себе си, за да сме адекватни на събитието.

А който може, все пак препоръчвам да види снимките тази седмица, защото после няма да е същото - самата галерия е страхотна и е активен участник във възприемането на материала; размерът на снимките (70/100 см) също. На екрана на монитора просто не е същото.

# 107
  • Мнения: 3 271
Правим всичко възможно, за да видят повече хора снимките. Дайте ни малко време. Още не съм си поела дъх от маратона с фотосесиите, изложбата и цялата кампания по ССК, която се разрасна далеч над очакванията ни и просто трябваше да надскочим себе си, за да сме адекватни на събитието.

Напълно те разбирам!! Когато и както можеш! Сега релакс и се радвай на успеха! Защото капманията мина повече от добре!!

А който може, все пак препоръчвам да види снимките тази седмица, защото после няма да е същото - самата галерия е страхотна и е активен участник във възприемането на материала; размерът на снимките (70/100 см) също. На екрана на монитора просто не е същото.

Снимките на хартия са си нещо различно, а и разбира се обстановката прави разлика  newsm10 Там сме!

# 108
  • София
  • Мнения: 505
И аз посетих изложбата - очарована съм! Поздравления на фотографа и моделите!

Бях с мъжа ми - той се впечатли най-много от напредналата възраст на някои от кърмачетата!

# 109
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
И аз да си кажа впечатленията. Голямо БРАВО на Емем и Басилиск за инициативата. А фотографът си е свършил прекрасно работата, изложбата наистина въздейства. Кърменето изглежда толкова лесно, приятно, нежно и интимно колкото наистина е. Много, много красиви снимки има. Най ми хареса една мама, легнала на пейка в парка, а детето лежи на гърдите й (я кажете коя е?). И на Деметра с тримата й сина много ме впечатли. Както и една майка с мнооого дълги крака  Grinning...Всъщност както съм тръгнала, ще изредя всичките. Наистина чудесна изложба, и ще ми е приятно ако има възможност един ден да си закупя книжка с фотосите, например.

# 110
  • Мнения: 3 271
Знаех си, че ще е така! Скоро ще я видя и аз. Благодаря ти много, че сподели впечатления. И аз бих си купил албум или нещо друго, дано го реализират.

# 111
  • Мнения: 1 896
Не мога да видя изложбата наживо, но вчера разгледах едни снимки от откриването й в www.bulphoto.com
Най-много ме впечатли снимката на Хапката с червената коса сред зеленината.
Хапке, напомняш ми за любимата ми Буря на Джорджоне с плетеницата от листенца върху кожата на жената http://www.wga.hu/art/g/giorgion/tempest/tempest.jpg
Невероятна снимка, много сте красиви и останалите също. Деметра с трите момченца и другите, които не можах да разпозная, а също и two с татуировките.

# 112
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ихааа, колко хубаво са се получили снимките по време на изложбата. Laughing

# 113
  • София
  • Мнения: 2 162
А някой ще ми обясни ли къде се намира галерията?

# 114
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Като застанеш с лице към Народния театър и тръгваш от лявата му страна. Зад Народния театър сградата е на Си Банк- няма начин да я подминеш. Влизаш и питаш охраната на къде е галерията. От там нататък е лесно.

# 115
  • София
  • Мнения: 6 743
До кога ще я има изложбата и мога ли например в събота или неделя да я разгледам  newsm78
Момичета, това което виждам от булфото е много красиво   bouquet  Hug

# 116
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Най ми хареса една мама, легнала на пейка в парка, а детето лежи на гърдите й (я кажете коя е?).
Пак Деметра с малък Борко Grinning

# 117
  • София
  • Мнения: 2 901
Някой знае ли до колко работи изложбата - все пак е в сградата на банка..., а събота и неделя...

# 118
  • Мнения: 3 161
Галерията работи от 11 до 19 през седмицата и от 15 до 19 в събота и неделя. До края на неделния ден ще можете да видите снимките; мисля, че ще се свалят в понеделник.

# 119
  • Мнения: 3 550
Вчера се засякохме най-случайно с Белинда на изложбата. Чудесни снимки! А коя е една руса майка, вързана на опашка на студийната снимка?

# 120
  • Мнения: 3 595
Нямам търпение да дойдат във Варна  Hug Страхотно се е получило! Жалко, че не стигнахте до Варна  Whistling Ако пак правите да наминете насам  Hug

# 121
  • Мнения: 3 271
Снимките от откриването са разкошни   bouquet
Деметра и Борко са голямо присъствие и по стените, и на живо  Hug Даже и с тати  Wink

# 122
  • София
  • Мнения: 2 901
Вчера пак ходих за да щракна снимки, за да ги покажа на майка ми. Предупреждавам ви, че входа откъм Славянска е затворен след работното време на банката, та един човек от съседната сграда ме упъти да видя служебния входи  от там директно в залата се влиза след малко коридорче. Наближаваше 7 часа и работеше още. Колкото и да гледам сниките, не мога да добия обаче онова усещане от самата зала!

# 123
  • София
  • Мнения: 6 254
И аз днес ходих в обедната почивка. Много хубави снимки. bowuu  bouquet

# 124
  • Мнения: 4 242
Аз още не съм се класирала, дано утре следобед успея, толкова много искам да видя изложбата!

# 125
  • Мнения: 2 614
Галерията работи от 11 до 19 през седмицата и от 15 до 19 в събота и неделя. До края на неделния ден ще можете да видите снимките; мисля, че ще се свалят в понеделник.
Мери, за съжаление май няма да успееш в понеделник, но пробвай! Изложбата е много красива и въздействаща!

# 126
  • Мнения: 4 242
Правдичка аз за днес (неделя) говорих мила.
Ходих, успях в последния час преди края на работния ден.
 Очарована съм момичета! Действително изложбата е много въздействаща, фотографиите са невероятни, моделите прекрасни! Радвах ви се от сърце и гледах в прехлас дълго време снимките ви! Още с влизането в галерията потръпнах от вълнение, казах си ето ги, това са нашите момичета! Hug
Браво за чудесната работа на всички ви!  bouquet

# 127
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Разгледах снимките от откриването и определено ми се иска да направите и в Пловдив изожбата. Там ще успея да ги видя.
Страхотни сте!

# 128
  • Мнения: 1 586
Днес се върнах в София. Последно изпуснах ли я изложбата? Sad
Къде ги гледате снимките онлайн? Нещо не успях да намеря линк при бърз преглед на темата.

# 129
  • Мнения: 804
Къде по точно в bulfoto видяхте снимките, нещо не ги откривам. А и съм любопитна като всички Blush

# 130
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
В събитията от 8 август е инфото за изложбата.

# 131
# 132
  • Мнения: 1 503
Хей Иви ,благодаря за линка.И аз сега ги виждам...Ама те така големи са още по-яки Hug Peace Hug
Чакаме и в Пловдив Naughty

# 133
  • Мнения: 3 595
Мноооого яки  Joy чакам ги и аз ама да видим кога  Hug

# 134
  • Мнения: 3 161
Steisi, русата майка е tasia. Заведението е 703.

Момичета, работим по публикуването на снимките във вариант, в който да могат да се видят от повече хора, но все още няма нищо сигурно и няма да давам подробности. Подготвяме календар на първо време, имаме и други идеи. Мисля, че и пътуваща изложба ще има, но съм оставила задачата на basilisk, защото аз нямам възможност вече да се занимавам с това.

Бих искала отново да благодаря на тези от вас, които подкрепиха идеята и изявиха желание да се снимат. Независимо дали сте минали кастинга (не успяхме всички да заснемем) и дали сте влязли в окончателната селекция (не всички снимани бяха показани накрая), вашата подкрепа и ентусиазъм много помогнаха.

Благодаря също на тези от вас, които помогнаха в осъществяването на изложбата: Charr, която ни свърза с хубава печатница и уреди голямо намаление; Андреа$, която предложи галерия (макар че не стигнахме до използването й, защото ни направиха оферта, на която не можехме да откажем); Деметра, която уреди галерията на СИБАНК, заедно с пълен PR, плакати, коктейл при откриването и т.н.; Валентина, чийто съпруг ни подсети да се обърнем към другия ни основен спонсор - Mothercare (английска верига магазини за детски стоки), които дадоха солидна сума за отпечатването на огромните фотоси и имат желание за сътрудничество и в бъдеще; и всички, които даваха идеи и морална подкрепа.

Имам все още дискове със снимки на някои от вас и бих искала да ви ги дам. Ще опитам в неделя следобед да организирам една среща в Ментов носорог (с/у Южния парк) за тази цел, но ще ви помоля да ми пишете дали ще идвате, за да съм подготвена (трябва да записвам някои от дисковете). Засега това е вашият "подарък" от фотосесията - можете да си разпечатате някои снимките за лично ползване (но моля не ги ползвайте за публикуване без изрично допитване до авторите!  Wink).

И последно: много е възможно идеята да продължи и в бъдеще да има още фотосесии, така че имайте готовност да се включите отново, ако възникне възможност!

# 135
  • Мнения: 3 595
С нетърпение чакам да разгледам снимките Simple Smile Успех и занапред ще следя  Hug

# 136
  • Мнения: 3 161
Забравих да спомена и Yvonne, която положи доста усилия да намери галерия във Варна. Може и още някой да съм забравила - простете!  Embarassed

# 137
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
За питащите майки от Пловдив: ако се уреди и е възможно изложбата да е пътуваща, ще се опитаме да я направим и в Пловдив. Ако някой има връзки с галерии, да свирка на ЛС - аз имам една прекрасна галерия предвид, но не знам дали ще мога да я уредя за без пари. Надали ще се постигне ефекта от първата изложба в Сибанк (много силен PR и реклама имаше), но въпреки това ще е хубаво повече хора да я видят.

# 138
  • Мнения: 5 026
 Разгледах ги, но не мога да добия точна представа. Предполагам, че на живо е много впечатляващо! Съжелявам, че не мога да я разгледам!

# 139
  • Мнения: 3 161
Цитат
Имам все още дискове със снимки на някои от вас и бих искала да ви ги дам. Ще опитам в неделя следобед да организирам една среща в Ментов носорог (с/у Южния парк) за тази цел, но ще ви помоля да ми пишете дали ще идвате, за да съм подготвена (трябва да записвам някои от дисковете).

Дадоха превалявания днес следобед. Предлагам да отложим срещата. Може и на ЛС да се разберем да ви дам дисковете през седмицата.

Общи условия

Активация на акаунт