Лятно слънце грее,мама хубавее,а НОЕМВРИйското мъниче побутва я с ритниче!

  • 32 649
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 647
море да ти отговоря на въпроса. Защото една моя приялка се върна от Щатите бременна.
Нищо хубаво не мога да кажа за там.. щом са и казали,че това е цената значи е това. На това момиче само да и кажат "да бременна си" са и искали трицифрена сума. И после е питала колко пари ще и струва раждането( а тя е осигурена там )са и казали едни 30 000$. Еми тя се прибра в България в 5ти месец и  не беше ходила нито един път на преглед там.

# 706
  • На север
  • Мнения: 1 377
При нас няма нито скрининг, нито фетална морфология. И да искаш да си платиш няма. Знам че някои си правят пренатест тук, но не съм сигурна дали тук или отскачат до съседите. Не съм разпитвала понеже знам че ще е ужасно скъпо. Иначе по ЗК ми се полагат 2 ехографа и прегледи при личен лекар или акушерка (по желание) всеки месец по един. Там носиш урина всеки път. На мен там ми и мерят кръвното и кръвната захар. Там те слушат с доплер, а доколкото разбрах последния месец ти мерели корема и опипвали как е застанало бебето. Над 2000 кр като направиш за лекарства и прегледи (не на частно) вече всичко ти е безплатно. Аз ги направих още февруари така че не плащам никаква такса никъде и инжекциите са ми безплатни. Иначе изследванията, които личният ти назначава са безплатни така или иначе без значение дали са витамини, Тсх или пълна кръвна. Раждането без значение дали е естествено или се наложи секцио (само по медицински причини, не може по желание) е безплатно.
Трудно ми е да повярвам, че в Щатите едно раждане е толкова скъпо. Може би ако не си осигурен???? Просто там хората хич не са толкова богати и ако е истина как раждат?

# 707
  • Мнения: 161
Всъщност, дали са 4 или 2 диоптъра, важното е очните дъна да са здрави. За да се препоръча секцио, задължително се минава през очен лекар, който да установи, че е по-добре да не се напъваш. Не го решава АГ-то според едните диоптри.
С първата бременност ме изпратиха при офталмолог, който след прегледа каза, че съм за секцио. Предполагам и този път ще е така.

# 708
  • Мнения: 2 603
И на мен ми се вижда много голяма тази сума, да не говорим колко емигранти има там и имат по повече деца, не ми се вярва да плащат по 30 хил за всяко. Иначе за изследвания може и много скъпо да е. Може би зависи каква ти е осигуровката.

# 709
  • Мнения: 647
Това е което ми каза,ако ме е излъгала и аз Ви лъжа.
И на мен ми се вижда доста голяма сума.
Но факт е,че повечето семейства в Щатите живеят с огромни заеми.
За другото,не съм там,не съм била и нямам идея как стоят нещата.
Това ми казаха,това споделям

# 710
  • Мнения: 2 173
И двете ми братовчедки родиха в Лос Анджелис, при удобен случай ще ги питам колко струва едно раждане там при различните обстоятелства.

Аз съм със същите диоптри и с леко изменение на едната ретина, казаха ми, че с вакуум мога да родя нормално, ако се наложи и форцепс. И ... аз умрях от страх. Да ме режат на парчета, но детето ми с форцепс доброволно- не.

# 711
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Не знаех какво е форцепс, прочетох и се ужасих....Cold Sweat

# 712
  • Мнения: 2 603
Да, аз не казвам, че ти лъжеш. Просто ми се вижда странно. Знам, че там имат огромни заеми за колеж и обучение, за здравните знам, че е голям проблем ако не си плащаш и съответно нямаш.

# 713
  • Мнения: 2 603
Янна, правилно, то това са забранени практики в някои държави.

# 714
  • На север
  • Мнения: 1 377
Ето една снимка от мен за лека нощ Simple Smile

# 715
  • Мнения: 6
Здравейте мами. Нова съм във форума, но се записвам да ви следя. Моята принцеса е за 13 ноември и се чудех, за мамите който сте в Бг на каква количка се спряхте?Blush

# 716
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Момичета, близката, за която е питах е моята сестра.Още не сме се похвалили на никого, само родителите знаят и ние.Тя е в 11г.с. в момента.Тази вечер говорихме, ние по скайп си говорим с нея.Този тест е бил точно такъв пренатален, биохимичен не са ѝ предложили, този бил в пакет с първата фетална.Но на този етап тази сума не може да си я позволи и затова няма да си го прави.Каза, че ще попита иначе за показателите за нухалната гънка и наличие на назални костици при следващия преглед.Това може да се измери все пак.
Иначе раждането ми каза, че ще им струва около $4-5000.Може би има разлика в различните щати и наистина зависят много неща от здравната застраховка.Но като цяло мед. услуги са скъпи и за много неща има доплащане.
Още малко остана да избута третия месец.Тя е притеснена, защото имаше един спонтанен аборт миналата година и тогава в друга клиника неглижираха зацапване около 8ма седмица и я пратиха да чака.Сега е на прогестерон, изследвали са го и ѝ беше нисък.Надяваме се, че всичко ще е наред този път.
Иначе да, там си се живее общо взето на кредит.То даже е задължително там да имаш кредитна история, иначе е трудно да купиш разни големи неща, да си наемеш квартира и т.н..Друга икономика е просто.Колежите са скъпи, тя завърши колеж миналата година и семестрите ѝ струваха около $3500 всеки, а са по 3 на година.Та така, да не се отплесвам със спам.

Благодаря за споделените мнения!

Desertspring, добре дошла!За количката, аз съм в България, но смятам да си поръчам количката от Англия или Германия.Следя за изгодни промоции, но фактически след средата на август ще гледам по-сериозно.Лично аз съм се спряла за сега на Mamas & Papas Urbo 2.Ако нещо не ми дойде друго на акъл.Искам лека количка, пълно легнало на летния кош, голям сенник.И ще си взема сет с кошница и кош за новородено.С дъщеря ми бях с по-тежка количка към почти 12 кила беше и по едно време я смених с лека лятна количка.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 127
Не знаех какво е форцепс, прочетох и се ужасих....Cold Sweat

Аз за това спрях да чета просто. А ако някой реши да ми разказва ужасии (незнайно защо, българката има навика когато друга българка и каже, че е бременна, първата да извиква от паметта си всякакви бивали и небивали истории за други, трети и пети родилки, които това или онова им се е случило) ама директно и грубо ги режа, защото наистина ми писна. Добре съм и ще бъда добре. Ако нещо ще се случва, ще е на мен, а не на комшийката. Съдба със съдба не си приличат. Както и да е ... въпреки това, вие сега ме качихте на черешата с тия очи ... аз имам астегматизъм и не голям диоптър. Ще взема да ида да ме прегледат за всеки случай. Laughing
Относно срещата, колко сме във Варна и някоя от другите дами има ли път насам? Ще е забавно! Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 718
  • Мнения: 161
Аз се спрях на Адбор Зара 3 в 1. Но дали няма да сбъркам с нея, като й гледам височината се притеснявам. Иначе страшно много ми хареса. Аз съм висока 1.54.

# 719
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Аз също съм за зара 3в 1. Кое точно те притеснява във височината?

Общи условия

Активация на акаунт