За царевичните пръчици

  • 7 727
  • 62
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Аз ли нещо съм сбъркана?Не давам на Ива царевични пръчици.Не мога да разбера защо някои майки непрекъснато тъпчат децата си с тях.Също не мога да разбера очудването им после,че те нищо друго не искали да ядат,след като са погълнали половин пакет пръчици.Не мога да разбера и защо създават навик в децата непрекъснато да ядат нещо.
Обаче като отидем в парка,и навсякъде пакети с царвечни пръчици.Ива все там се върти.И бърка,и взима,и се маже цялата,защото по половин час ги мачка в ръка.Аз ясно казвам всеки път,че не искам детето ми да яде такива неща.Но въпреки това всеки път разни майки много държат да бъдат любезни и непрекъснато й дават.Е, аз какво да направя в този случай?
Разбира се,всеки има право да храни децата си както смята за добре.Знам,че нищо няма да й стане от една-две.Все пак не съм се вманиачила дотолкова.
Но въпросът е другаде.Нещо като при непушачите,които трябва да вдишват цигарен дим,защото никой не може да отрече правото на пушачите да пушат.

Последна редакция: сб, 03 юни 2006, 22:45 от yulinga

# 1
  • Мнения: 2 885
Разбирам те напълно. Макар Стефан да е много малък, за да яде такива неща, мисля да огранича максимум приема на всякакви зрънчо, чипс и прочие. Не знам как ще стане, но ще се боря със зъби и нокти. Та аз толкова много внимавам сега с какво го захранвам, камо ли след време всички усилия да отидат на кино...... ooooh! ooooh! ooooh!
Днес бяхме в парк Заимов с наши познати с момиченце на 2 години. Детето е с един алергичен родител, но поради липса на информация и слушане на педито е захранена с плодово пюре в 3 месец и сок на 40-тия ден. Днес изяде пред мен някакви царевични пръчици с такъв мирис на непрани от 2 седмици чорапи, че ми се догади. Изпи сок Капи кайсия с куп консерванти. Питали педито дали могат да дават такъв сок и тя разрешила Shocked Оправданието било, че детето се храни с тяхната храна все пак и "нямало спасение" от всякакви такива нездравословни храни, щото децата гледали едно от друго. Все си мисля, че сок на Хипп или тези големи 4 л бутилки на Кинелла са по-подходящи за 2-годишно, отколкото Капи, Куинс, БББ, Теди и др. марки сокове???!!!
Ох, ще му мисля като ми опре ножа до гърлото... newsm78

# 2
  • Мнения: 2 804
Ние си ги хапваме с удоволствие , но не прекаляваме 1-2 пъти в месеца и не мисля че има нещо лошо в тях.
Аз съм на принципа да пробваме всичко дори и в малки количества!

# 3
  • Мнения: 2 804
Ми тя и нашата кака яде каквото ядеме ние вече година и си е добре , аз гледам да използвам по-малко подправки и даже като беше на 10 месеца яде и люта супа при свекърва ми , че даже се и облизва ,а като свърши плака за още.

С тия реклами е ужас от малки знаят всичко та наистина е трудно да се справям с капризите и ,но с повечко воля и по мек тон се получава.
 

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
yulinga, моят отговор го няма. Аз също съм опитвала да давам, но като видях как се цапа(значи има много боя) и колко са солени, спрях да давам. Сега понякога давам солетка, бисквитка или някакво крекерче. Все още не ми е писнала като види друго дете да яде, но и ако това стане, ще видим как ще се справяме. Не се притеснявам да отказвам, ако ни черпят и при мен номера "да не му/й стане нещо" не минава. Аз преди да подам на детето от нашето ядене, първо питам майка му дали му дава и дали мога да почерпя.
Едно предупреждение към даващите в големи количества от тази вкуснотия - внимавайте води до надебеляване и затлъстяване, не се шегувам, от лекар съм го чула.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Истината е, че аз му ги давам, за да го залъгвам. Embarassed Просто, докато се мъчим да вечеряме с татито, Коси е адски бесен или крив и единственото, което може да го забаламоса временно е да дъвче нещо /коричка хляб, сухар, бисквита, "Сламчо"/, та затова.
Иначе, взимам "Сламчо"- оранжевата торбичка, щото са с по-малко подправки.
Гледам постоянно състава на храните - оцветители, овкусители, набухватели,... някакъв ужас е! Shocked Особено при снаксовете!!! #Crazy
Ако не се налага, въобще не тъпчи детето с такива боклуци.

# 6
  • Мнения: 308
аз също бях против пуканките, солетите и т.н. но на един рожден ден мояте видя че всички деца ядат и опита и тя беше на 10м. толкова много и харесаха, че за пръв път я видях да стой на едно място цял час. сега и давам когато искам да си свърша някаква работа или когато я возя в количката защото не стои мирно и постоянно иска да слезе а аз не мога едновременно да бутам количката и да тичам след нея  на оживени места, така че те са необходимост при нас.

# 7
  • Мнения: 4 621
Ами защото иска и си ги хапва с такова удоволствие Hug
Знам, че не са иобщо полезни, поради факта, че са пържени, но смятам, че ако не се прекалява няма да навредят Blush

# 8
  • Мнения: 1 416
Давам й, когато си поиска. Ние не обичаме зрънчовци, обикновено навън й се прияжда, покрай останалите деца...  Laughing Без угризения й давам да со похапне, колкото пожелае.  Peace

# 9
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Веднъж му дадох всички майки ми се подиграваха, че го гледам по книга  Shocked. Техните деца също били здрави и ме уверяваха, че са изяли доста пакети с царевични пръчици  Rolling Eyes
За мое учудване синът ми така ги хареса, че плака за още  Crazy От тогава обаче съм далала само два пъти по една  Simple Smile Смятам, че са вредни и не са полезни, няма смисъл да тъпчим децата с излишни неща  Peace Понякога като гледам с какви продукти готвят в кухнята съжелявам милите душички, но не можем вечно да ги пазим от всичко, затова мисля да му спестя поне пръчките  Tired

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Е,разбира се,че няма как да ги предпазим от всичко.Но дори ако оставим настрана полезни ли са или не пръчиците,на мен ми е чудно защо майките непрекъснато пъхат разни неща в устите на децата си,докато те си играят.После "ама те си искат".Ами като свикнат така,ще си искат.И това "те си искат" за мен не е довод.Ами ако ме гледа,че пия ракия и си иска всеки път,аз да й давам тогава,че да не й стане нещо. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 667
Колкото и де се стараем да храним децата рационално, идва един момнт, когато те започват да ядат неща, които са ужасно вредни. За пример е дъщеря ми - 2-ри клас. Тя разполага с собствени пари в училище /още от миналата година, защото всички деца имат/ и яде и си купува точно такави боклуци. Опитвам с обяснения, но на нея и е вкусно, а и всички други деца ядат около нея. Не е пълна, но от тези боклуци ми се струва, че се позакръгли.

# 12
  • Мнения: X
Само да кажа нещо, което всички бъркат - НЕ СА ПЪРЖЕНИ.  Правят се от царевично брашно пръчици, които минават за много кратко през пещ на много висока температура, където "избухват" и после се овкусяват. Не са толкова вредни, колкотосе считат, естествено не става въпрос да се прекалява с тях.

Аз давам понякога за разнообразие, за глезотийка и т.н Не пречи на храненето - това би значело да не давам солети, плод и т.н извън храненията - няма такова нещо, поглезваме се от време, все пак е дете и малко щърволинки не са кой знае каква беда.

А на мен пък ми омръзна с това псевдо здравословно хрнене - това не, онова не, а то няма нещо, което да не съдържа консерванти, оцветители, добавки и т.н поне малко. Ако се спрем на плодове и зеленчуци - оле майко - е там колко нитрати и чудеса имааа ooooh!

Не прекалявам в нищо, Ния мина на кисело мляко на 7м., захранена е относително рано, давам забранени неща понякога и мога да кажа, че расте здраво и будно дете, което за три месеца на ясла е отсъствало три дни заради зъби. 

# 13
  • Мнения: 8 917
Аз избягвам д а й давам, но когато го правя е предимно защото на нея й харесва Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Само да кажа нещо, което всички бъркат - НЕ СА ПЪРЖЕНИ

Може, може, но защо са толкова ужасно мазни тогава?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт