Мами в Италия 8

  • 13 870
  • 309
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 425
Салве бандааааааааааа  Crazy
Личи си,4е аморето е било почивка уикенда;)3 дно не съм ви 4ела и ей ни на  Crazy
Даниела, и аз това все се канех да питам...за тез комари!Аз видях в аптеката някаква серия на Кикко и се чудя?!Имаше едно с ултразвук,който дразнел ушите на комарите ...това ми звучи малко кат измишльотина....вие как мислите?!  newsm78
Лени аморе;)Венеция е супер местенце...бих се върнала с удоволствие  Flutter Една бърза рецептичка от 'мой'та ' приятелка Антонелина  Joy Ние му викаме полпетоне,та: правиш сместта за кюфтаците(лук,малко чесън,магданоз,мокър хляб,черен пипер-тази смес добре намачкана я оставяш да престои в хладилника от ве4ерта за сутринта,на сутринта добавяш яйце и си ок).....необходимо ти е хартия за фурна,конец за фурна и 200грама прошуто крудо....режеш хартията достатъчно дълга,та да можеш да завиеш продуктите като руло!После 'разстилаш' хартията и жърху нея разстилаш прошутото,така 4е после като поставиш сместта от каймата посредата да можеш да увиеш всичко!Увиваш добре, завръзваш в единия край,увиваш,за да стигне конеца до другия край,завръзваш и си готова!Фурна 180 градуса горе долу 4ас е при мен ...зависи от фурната(като по4нат да загарят краищата на хартията и самата хартия е тъмно кафява!НЯМАМ ВРЕМЕ ДА ГО ПРОчЕТА ...дано се разбира,4е аз кат се впусна в обяснения и се губя  Joy
имам чувството,че живеем,за да ядем,а не обратното  #2gunfire
До скоро  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 804
Аз за вечера ще правя крем супа,инсалатоне  и  пържена риба /преди това я държа обаче в марината и става мнаго апетитна/.  chef
И температура вече имам ,та програмата е пълна. ooooh!
Лека вечер !

# 17
  • Мнения: 3 425
И още едно малко включване: Дессита мила,вземи си обърни клавиатурата към монитора или обратно,4е иначе ще има да чакаме да ни напишеш  Joy

# 18
  • Мнения: 3 425
Даниела,каква е марината?

И вземи се оправяй бързо!Аз пак почвам да давам Осцилокоцинум,4е да не ни хване някое грип4е,щот разгологъзените каки подсмърчат пак ахахахах

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 18:13 от Kaлa(Bella13)

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Хелоу дами   Party
Как ви мина дългия уик енд ?
Ние в4ера съЩо бяхме в зоната на Павия и изкарахме много приятен следобяд. Татето размахваШе стикове и топки на поразия а ние с Джулката се кефехме на слън4ице и на зеленко.Отдавна не ни се беШе слу4вало да излизаме така сред природата и ве4ерта съответно малката фурия беШе нокаут и рано рано се отряза а и ние покрай нея  Twisted Evil
Калин4е обожавам кЮфтета по 4ирпански ( добре ме подсети  Peace)  Blush
Кала и аз съм и фен на Антонелка ама пусто като ходя на работа нямам много време да я гледам  Confused
Бимба аз пък да си кажа 4естно според мен тая година времето е супер и се надявам да се задържи такова,заЩото ненавиждам тукаШното влажно,задуШно и гореЩо лято  #2gunfire
Аз все оЩе от комари не мога да се опла4а,дали заЩото се задържа по хладни4ко до момента ... newsm78 Единствено в4ера на голфа ме ухапа един и Джулия съЩо. А,да, и нея я бяха хапали в двора на детската градина два пъти. Ина4е по принцип използвам спрей на Аутан.

# 20
  • Мнения: 2 804
Как се правят тия чирпански кюфтенца ,че аз с българските гозби съм на Вие?
Моята марината е :1 лимон на който взимам сока  , а рестото нарязвам на едро
                                  магданоз , сол , кимион , лют пипер , черен пипер,
                                заферано , чесън , дзендзеро и малко вода.
Тази марината използвам и за пържени крилца и за риба с нея намазвам всяко парче и след това оставям да престои поне 2 часа.
Дано да ви хареса .
Май скоро няма да се оправя ма да не ми се вдига много температурата че няма кой да ми гледа децата.
Лека нощ мамчета ! Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 3 425
Лека нощ и от нас  Tired
Аз се изморявам с едно,а Даниела с 2 не се оплаква  Blush
Ние тоз месец ще правим кръщене...споделете опит,4е тук май е по-различно?!
Хубави неща си записах,та да видим какво ще скроя тия дни:)
Ани и аморето какво ли направиха?!

Айде сега да питам за защитните крем4ета?Мажем ли или не мажем?

Ако някои има това с микровълните за комари да казва дали действа моля?

 smile3502

# 22
  • Мнения: 1 545
Ей мъ и мене  Laughing
Кали, от няколко дена пак си имам нормален монитор, та вече не пиша с гръб към него  hahaha
Обаче имах проблеми с Интернета и сървъра, които тази вечер успяхме да разрешим, та пак съм на линия.
Като гледам, добре сте си изкарали уикенда, бравус! Ние все плочки лепим по терасата или нещо подобно, луд умора няма, нали знаете. Не ни се очертават скорошни почивки или пътувания, освен до Рим, ама това толкова често го правим, че не се брои даже. Другата неделя ще ходим, че канадските гости си отиват, и да прекараме за последно с тях един ден.
Даниела, оправяй се по-скоро, и дано малките да не се заразят.

# 23
  • Мнения: 2 804

Даниела, оправяй се по-скоро, и дано малките да не се заразят.
Мерси Деси , самоче те точно тия малките ме заразиха.

# 24
  • Мнения: 2 379
Хилоууу!

Цяла вечер ви чета на почивки и вижте кое време стана, докато ви прочета! Confused

Аз тука какво да ви кажа... Последните 4 дена бяха оползотворени на максимиум! Laughing
Днес в 18.30 качих аморето на самолета, прибрах се и още от вратата със засилка се хвърлих в леглото и моментално заспах. Просто бях скапана вече. Щях да откарам и чак до сутринта, ама Симоне се обади да каже, че си е пристигнал, та ме събуди и кво-кво - айде на форума Hug
Истината е, че и в момента мисълта ми не тече особено ясна Laughing Утре ще ви разказвам, пък сега отново нинна-нанна...


P.S. И учих, и учих! Дори и за учене намерих време през последните дни. Да не тръгнете да ми се карате!

Хайде, за сега от мен бачи & абрачи!
До скоро  bouquet

# 25
  • Мнения: 5 475
Охооо ,Ани, Hug
нещо ни пооредяха редиците напоследък  newsm78 ..и аз нямам много време да пиша,че съм в движение...днес вечерта дъщерята заминава за Холандия..и от утре ще съм малко по-свободна!
  Гледам mcdirock  е направо щастливка...снощи си броих пъпките от комарите- на единия крак са 15,на другия-17...и то бях облечена с дълъг панталон и чорап.. #Crazy ...и те са си направили едно хубаво барбекю с мен!
 А за времето вчера четох в Метро,че се чакало горещо лято...да видим дали са познали..засега много признаци не се виждат.
  Лек ден!
   bouquet
 

# 26
  • Мнения: 6 167
ха добро утро!
на болните - стига вече - лято е! неискам вече оплакващи се , а само оплакващи се от комари, изгаряния и тук таме някое стомашно разстройство.

на завърналите се - честито, очаквам разказ.
и Ани, хубаво е, че си учила, защото ми изостава оперативно-техническия план за твойта сватба. Joy

аз отивам за втори път за пермессо-то. дано не ме отлагат повече, защото  нямам нерви да чакам...
ся са гримирвам Wink за служителките да ги дразня ( че приличат на Филип Тотю) и след малко тръгвам.

поздравявам ви с рекламата на Фиат Идея с майките с количките. ей, воинствен народ са това майките. Много харесвам Идеа, ама аз харесвам много коли... да си гледам в Пандата най-добре. в следващата серия Бонд ша кара Панда кат мойта  Grinning И сега като ме питат каква кола карам , отговарям - като на 006)))

чудя се нещо... за убития войник на 25 години. не ме разбирайте погрешно ( ужасно е семейство да загуби дете) , но при толкоз убити цивилни араби , за които никой не говори, да гледам по телевизията президента  и тн.. при загинал войник... питам се за цената на човешкия живот и двойния аршин в тоя свят...  newsm78

хайде стига философия , въпреки че имам още 2 неща да ви споделя - за вчерашната рецепта , която стана фантастична и за 10 мин, и за списъка с места - никой нищо не ми е казал.... ( а мой мъж са интересува вече)))

# 27
  • Мнения: 5 475
аз отивам за втори път за пермессо-то. дано не ме отлагат повече, защото  нямам нерви да чакам...

чудя се нещо... за убития войник на 25 години. не ме разбирайте погрешно ( ужасно е семейство да загуби дете) , но при толкоз убити цивилни араби , за които никой не говори, да гледам по телевизията президента  и тн.. при загинал войник... питам се за цената на човешкия живот и двойния аршин в тоя свят...  newsm78

  Стискам палци този път да го вземеш!  Peace
  А за войника и аз си имам особено мнение...да не говорим и,че тези войници са всичките платени и то доста!Не става дума за героизъм.. Shocked

# 28
  • Мнения: 3 425
 newsm59  Честит Рожден Ден на Ванеса  newsm18 От хубави неща да не се отървеш   uraTada  party023

Лени, успех с пермесото...стискаме палци  newsm10 (някаква подобна картинка си предстви)

Колкото по на изток се отива,толкоз по-малко струва човешкия живот  #Crazy

# 29
  • Мнения: 1 049
добро утро и от мен преди да започна домакинството малко снимки от Хърватския излет   bouquet
http://s72.photobucket.com/albums/i168/zai4e/viaggio%20isole%20croate/
Много е красиво струва си да се види   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт