Мами в Италия 8

  • 13 859
  • 309
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 475
Здравейте и от мен!  Hug

mcdirock ,и за мен беше удоволствие!  Hug
  За новия мол чух и аз..гледах му даже сайта  Rolling Eyes нагледала съм се на такива мастодонти в САЩ...
А petiuccia не се притеснявай пиши каквото ти хрумне..ние тук след стотина постинга вече се познаваме добре!  Wink

  хайде лек ден на всички!
   bouquet

# 106
  • Мнения: 3 425
Ей ни на и нас...та като сме да си споделяме болешките....абе може ли толкова ревливо дете да имам...егати почти 9 месеца ми наду ушите и като спи повече от 30мин (през дена де) и се чудя дали е добре!
Петьофи, глей никой нищо не ме пита,ама аз си казвам  Joy и ми олеква  Joy иначе кой ще ме търпи само да се оплаквам  Joy
Додо(демек Доменико  Crazy ) е страшен симпатяга и ми се издига все повече в очите щом не гледа калчо  Peace Направо супер!
Мкдироче,коя среща???С кой?Само аз ли пак не съм разбрала  #Crazy
Бимба, не се ядосвай и при мен стана същото...чаках,чаках и накрая като разбрах,че съм бреми и ми звъннаха...сега си гледай спокойствието и не се ядосвай!Всяко зло за добро Simple Smile
Ленииии,пие ми се капучо  Joy

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 15:39 от Kaлa(Bella13)

# 107
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Кала не се плаШи. И моето джудженце спеШе по половин 4ас на ден докато не стана на годинка ( и отгоре на това заспиваШе ве4ер към 23 4аса  #Crazy ). После ве4е се "о4ове4и" и запо4на да поспива по 4ас,4ас и половина,даже два следобяд.  Peace
Видяхме се с моята съседка Джорджа  Party

# 108
  • Мнения: 5 475
Я да ви дам един сайт,от където може да си свалите книги на български език.  Peace
За който иска да чете!  Wink

# 109
  • Мнения: 81
Браво, Джорджа!!/за сайта/ Praynig smile3501 newsm10 
Вече успиах да го преведа и пусна на моето съкровище и той беше много изненадан. май трябва да пробвам 3D салона. Сигурно ще бъде много вълнуващо да гледаш филм там!?  smile3508 Вече приключвам работния ден и както казва една колежка "се саформям" към тръгване. Пожелавам на всички валнуващи почивни дни, пълни с емоции!!! newsm44 newsm44 newsm44  bigdance2  love001

# 110
  • Мнения: 5 475
petiuccia аз съм гледала 3D филми в Епкот,един от парковете на Дисни във Флорида и наистина е вълнуващо...там обаче има и ефекти като пръскане с вода и подухване на вятър,тресене на седалките ...направо като истинско.  Peace
  Лек ден на теб и весел уикенд!
   bouquet
 

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 19:26 от Giorgia

# 111
  • Мнения: 6 167
ей, кво правите!
черпя ви капучо , ако на някой му се пие по това време)))

кала, аморе, от безсъние ( твоето де,  ) се отслабва , тоест има и нещо положително в цялата история за твойто ревливото  Laughing

буржоата ( Ани) май реанимира вече няколко дена от посещението на любимия, уж щеше да разказва....

в момента започва откриването на мондиалето...

нещо не съм в насторение, оставям ви!   bouquet

# 112
  • Мнения: 3 425
Салве момичета(момчето ве4е не се включва при нас ?!)  Flutter

Нещо се губите по фронта...то май си е нормално все пак е уикенд!

Имам нужда от малък ХЕЛП...най-вече към мамите в Рим!Как се проверява дали едно пермессо е готово(незнам от какъв тип е)???
Тука ми задават задачки закачки и си мислят,че Италия е колкото Сан Марино   Rolling Eyes В Ливорно например  bowuu се проверява онлайн по номера,но в Рим не го намерих това на сайта на куестурата!В Наполи,Деси каза,чрез смс-и...абе удобно и без да се блъскаш много  Crazy

Мкдироче,сперанцата умира последна  Tired
Лени, по таз логика трябва да съм се стопила вече  Joy
Пиколина сигурно учи усилено и само ни контролира,а може и на някоя вила да е отишла!
За 3Д..ние в Рим бяхме в един такъв киносалон с 3Д и пръскане и люшкане,но не беше кой знае какво...може би щото амортисьорите(дали е правилно написано newsm78) на седалките скърцаха доста и не успяхме да се съсредоточим върху документалното филм4е  Joy

  bouquet 

# 113
  • Мнения: 5 475
Здравейте на всички!  Hug
Днес едно слънчице е пекнало при нас... Peace
Дано на всички ви уикенда е пълен със светли емоции!
  bouquet

# 114
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
здравейте и от мен  Grinning настина това лято просто ме учудва,все духа и се мръщи,що за чудо,един плаж на сме направили като хората,а друга година до това врме вече све се обелили 2 пъти   grinning039
какво съм пропуснала,кое е момчето,което е писало тук?
Джорджа,регистрирах се там,за сайта с книгите де,и ми е интересно,мога ли да търся не според автор,че гледам така ми излизат подредени,а според заглавия,нещо не откривам за сега такъв вариант
Лени пием капучино и още каккккккккк  Coffee даже много ме радва рекламата на тази кафеварка,по точно капучиноварка  Laughing и много ми се ще да си имам една такава.ти твоето как го майсториш?
днес малка активност тук,явно всички са навън,аз пък скарикирах малката на бабите и съм фриииииии,поне за малко  Wink форумът е моййййййййййй  hahaha

# 115
  • Мнения: 6 167

Лени пием капучино и още каккккккккк  Coffee даже много ме радва рекламата на тази кафеварка,по точно капучиноварка  Laughing и много ми се ще да си имам една такава.ти твоето как го майсториш?


buona domenica

пикола, искам да ти кажа, за Мукка-та. Нали за нея става в-с.
капучо , като моето ( хехе) става на еспрессо машина.
аз мисля, че ви разказвах как ходех по баровете да дебна как се прави капучино... отне ми няколко седмици проучване и поне 1 пакет кафе и незнам колко млека в опити. въобще, аз съм луда.

миналото лято харесах Мукка-та, тя не е свалила цената си ( 39.90) от началото.
хубава е, но добре, че пуснаха тая отчаяна реклама да видя , че прави безумна пяна, която е на големи шупли, т.е за нищо не става. тоест, не те съветвам да я купуваш.

за капучино е важна силата на парата на машината, т.е в домашни условия - трудно ще успееш да направиш пяна, като в бара ( гъста и без шупли).
ние имаме Делонги, еспрессо машина, която е непрофесионална. купихме я за 29 евро намалена.

след много опити, вече успявам да извадя от машината максимума ( т.е да кажем около 70/80% от качеството в бара).

как го правя -
пускам късо кафе ( като слагам повечко кафе, притиснато е доста, за да капе, а да не тече и така прави пяна кафето)

после загрявам парата и като е готова пускам проба защото то почва да пуска вода в началото повече, отколкото пара. та, източвам малко водата, за да не ми разрежда много млякото

млякото в каничка като по баровете около 2 пръста мляко ( зависи от каничката всъщност) , като съм установила, че и в млякото има значение, но няма да се увличам в обяснения  Wink

като пусна парата в млякото в началото не движа каничката, а просто го затоплям доста , то почва да прави пяна отвътре. и накрая малко движа нагоре надолу каничката.
като е готова винаги я удрям леко ( като солниците в БГ), за да се отдели по-добре от стените.

и после :  в кафето поръсвам какао ( доста слагам), после си имам отработени движения, така че да сипвам малко кафе и много пяна, като наливам ореола от какао се получава , както на снимката ( но аз трудно докарвам сърце и пак знам защо, но няма да обяснявам)), моя става кръгъл

има подробност и във формата на .чашата ( защото аз започнах от твърде голяма чаша), но преди да ме изпратите на преглед при психиатър приключвам разказа  Joy Joy

абе цялата опрерация трае има няма 3 минути.

тоест, не купувай Мукката, купи си домашна еспрессо машина с повече барове налягане )))

  chef

# 116
  • Мнения: 3 425
Буона доменика и от нас;)

Лени,аморе, не се притеснявай и аз съм от твойта партия ...като реша нещо и дебна, и  шпионирам  Joy Но си права качеството от бара с големите мощни машини, вкъщи с малките машинки трудно(невъзможно) се постига!Млякото трябва да е прясно и пълномаслено(не от лунга консервационе и скремато)!За кафето и каймака...хм...аз бих казала добре затъпкано,но трябва и да има арабика,а и малко по-ситно смляно!Абе майсторлък си е,а и 'ръчичка' трябва да имаш,а ти шъ мъ извиниш,ама не тъ виждам зад бара да праиш кафета...теб те виждам на едно друго място  Peace
Пикола,мом4ето е мъжа на Медеа,но нещо и нея я няма дали пък не са в Бг?!
Ани и тя се изгуби...дано да учи,като леля ни  smile3529
Лени,забравих...снощи успях да видя рекламата...супер е  newsm10
Ние ве4е сме с 2 зъба  newsm47
Личи,че пиша с 1 ръка  #Crazy
Буона доменика  newsm51

# 117
  • Мнения: 6 167
Буона доменика и от нас;)

Лени,аморе, не се притеснявай и аз съм от твойта партия ...като реша нещо и дебна, и  шпионирам  Joy Но си права качеството от бара с големите мощни машини, вкъщи с малките машинки трудно(невъзможно) се постига!Млякото трябва да е прясно и пълномаслено(не от лунга консервационе и скремато)!За кафето и каймака...хм...аз бих казала добре затъпкано,но трябва и да има арабика,а и малко по-ситно смляно!Лени,забравих...снощи успях да видя рекламата...супер е  newsm10
Ние ве4е сме с 2 зъба  newsm47
Личи,че пиша с 1 ръка  #Crazy
Буона доменика  newsm51


мале, да ни ви ухапи сега с тез цели 2 зъба!  Wink
аз днес чистя, следобяд се отдавам на козметични процедури, че с тез сключени вежди съм като...  мома на Добруджанска нива.

аз откак съм дошла направо се разбивам от хубави кафета.  фолям кеф. страхотно е, че не са много скъпи и можеш вкъщи да имаш добро качество и тн.  в момента съм на лаваца клуб, много ми харесва! вий какви кафйета пийти?

рекламата на майките с ФИат Идея ли Калче? кви са агресивни, а? много ме кефят.


айде, пак сме на капеллети днес наобяд при свеки.
тая жена много си я обичам, но няма ли да смени менюто?  Laughing


# 118
  • Мнения: 5 475
 Хайде поздрави на отмарящата банда!  Hug

piccola аз пък до сега не съм се регистрирала ,дъщерята ми прати линка и това,което вудях беше точно подредба по азбучен ред на авторите.. #Crazy

Буона доменика и от мен!
  bouquet

# 119
  • Мнения: 5 475
Лека и успешна седмичка на всички!    Wink
 smile3525

Общи условия

Активация на акаунт