Мами в Италия 8

  • 13 867
  • 309
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 425
Даниела,ааа тогава ще питам дали става да се праща багаж или разни неща,защото са бусове и пътуват с багажи по краката и главите!Няма ли някакви автобуси?Пощите много ли са скъпи?Аз само получавам  Blush
Амимомми,какъв е този 3 тест?Биохимичния скрининг ли?

# 241
  • Мнения: 2 427
Kalla Bella ,mnogo mersi! Heart Eyes
Inache tri testa se sastoi v izmervane na cherepnata kutia na ploda i sapostavianeto na razmerite na glavata otnosno tialoto+vzemane na krav.
Ne mi e osobenno iasen nachina po koito izchisliavat vsichko,no tri testa se pravi za da se otkriat eventualni malformazii u ploda-spina biffida,sindrom na down i t.n.Pod vnimanie zatova izchslenie se vzemat godinite na maikata,pokazatelite v kravta....ossbennostite na razmerite na ploda i tam kakvo li oste ne.I dotuk perfektno!Samo che tozi vid test savsem ne e nauchno izdarjan,a e nesto kato teoriata na veroiatnostite,kazva ti kakv prozent e veroiatnostta da rodish dete s malformazii.T.e, ako testa izleze pozitiven-deteto e nai veroiatno uvredeno,ano e negativen deteto e OK.Ako result.e posit. se pravi aminocentesata ili tam kak mu se vika po balgarski ne znam.Toi e gore dolu sas sastata tochnost kakto i tritesta 50-80%,ostanalite 50-30%v koito se sastoiat greshkite obache sa po trevojni.Na moia priatelka bez malko ne predizvikaha rajdane v 6 mesez zastoto spored profesorite v universitetskata bolniza v Torino deteto beshe sas spina bifida.Dobre che reshi da go ostavi vapreki strahovete si ta sega ima dasteria na 5 godini ,koiato samo deto ne se okachva na poljuleite,taka prasti ot zdrave... newsm44
Aminocentezata e osobenno opasna i nejelana.Pravi se po prinzip ako riska deteto da se rodi uvredeno e mnogo goliam.Dori i nai dobrite ginekolkzi sa uspiavali da predizvikat abort ili prejdevremenno rajdane vzemaiki okoloplodna technost za izsledvania.

# 242
  • Мнения: 2 427
da tri testa e mai biohimichnia skrining .Aaaaaaxxxxxxxx,sory za aminocentezata,vinagi ne uspiavam da ia kaja ili napisha pravilnoooo :35:amniocentesa
BTW,gledam tuk che tritesta v balgaria se pravi kam 10-14 sedmiza i taka pone garantirat po goliam uspeh v tochnostta..

# 243
  • Мнения: 1 100
Здравейте дами  bouquet

Благодаря на вси4ки за топлото посреЩане!
Бре, Ще се озоря малко, докато свикна на темпото Grinning За малко да не ви наглежда 4овек и много се развихряте с писането, браво така е много приятно.
А снимките са много хубави, сякаШ съм ви на гости така:)

Пък за жабките, приятелите на мъжа ми винаги си хапват като ходим в китайски ресторант: бут4ета или пържени или на скара...Добре, 4е моят не яде, 4е аз не съм им фен.

Виждам, 4е има оЩе една мама, която 4ака госпожица, 4естито на amymommy и от мен!

Все е обла4но и прохладно и аз никак не съжалявам, въпреки 4е такова на4ало на лятото ми е малко неприви4но, но има време и за жегите.

Ами това от мен за сега, после пак:)

# 244
  • Мнения: 2 427
Thank's Denise!!! Heart Eyes
I ti li chakash bebe momichenze?
Quanto sei bella Romaaaaaa......
Boje, kak mi se hodi do Rim!Moje bi ste mi se naloji.Balgarskia mi pasport izticha prez avgust i ste triabva da se podnoviava.Niamam idea dali moga da go napravia niakade po nablizo do nas ili triabva da se hodi chak do Rim.Znam che v Torino i milano ima pochetni konsulstva ,no ne znam dali bih mogla chraz tiah da si podnovia pasporta.Inache patuvaneto bi bilo chudesno ,no kak ste se djunjurkam po patistata s tozi bebok v koremcheto ne mi e iasno. newsm78

# 245
  • Мнения: 3 425
Амимомми, разбрахSimple SmileНе се притеснявай!Всичко ще е ок! Peace

 alert Без разсърдени,но днес аз влизам във владетелска роля    superuu  и моля Амимомми да пише на кирилица,че след малко ще дойде някой джедай и ще ти каже същото!Ще свикнеш с Кредор-а споко...и аз му се нервех в началото  newsm52

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 18:59 от Kaлa(Bella13)

# 246
  • Мнения: 6 167
ето я и жабарката))))

калче,ние не влязохме, имаше голяма опашка.
но видях. цели, пържени, като цацата на морето ( нямат глави и сигурно са изчистени), после цвета е като на цацата, нали знаеш .. бяла и жълта от солта и брашното..
народа си седи, къса си ги и хапва, пийва и така. в 22ч. свършва предлагането и се отваря дансинга - квартала денси на музика романьола и така. живот си живеят.

ние нищо не изчакахме, ходихме на тривиална пицца.

новите попълнения ! - Ани като си 'дойде' ще включи имената на картата, аз в списъка... така ще станем милиони. май трябва да търсим по-голяма карта))))

днес свеки ме пита дали искаме  аимаме бебе. милата, как се пристраши незнам, аз си глътнах граматиката, италиански, английски всичко изфиряса.
обясних там на 2 на 3 че искаме и така))))

 amymommy , не можеш ли да пишеш на кирилица?
иначе, аз сигурно ще искам ( като сме бременни де) всякакви такива изследвания, щото съм на 32... а съпруга ми на 42. тоест, сигурно и от възрастта зависи кой прави амниоцентеза и тн.
абе , живот и здраве после ще му мислим. първо имаме да забременеем)))

  bouquet

# 247
  • Мнения: 3 425
Лени,аморе забременяваш само ти...да те уведомя,че да не се стреснеш,че Дамиано  не дебелее и не му отичат краката  Joy
Жабките и аз така си ги представям,макар 4е нещо не ме привлича дори името им...но ако съм на такава феста сигурно ще опитам фантазирайки,че е кентъки  eat
А защо ли на италианците им викаме жабарчета?!
Абе я да питам за италианските списания!Какво купувате вие?Аз понякога(от година не бях го купувала) си взимам Донна Модерна с Каза Идеа!Госипи-те не са ми страст!

 Crazy

# 248
  • Мнения: 6 167
да, бе Калко, аморе... само аз.... и какво дебелеене, аз повече от това не мога да дебелея.
нали знаете, че голяма част от дебелите жени отслабват по време на бременността си. дано да е така, щото 120 кила не искам да ставам)))


аз исках да купя ванити феър, да вида бранджелина, но тука изчезна няколко минути след публикувнаето. иначе разглеждам тези , които са по баровете А, Амика и тн.
но искам да аси избера мое женско списание и тук ( в БГ Ева купувах дълго време....).въпреки, че не понасям тия списания, където пише колко струва съответната чантичка и от къде...

кажете, Ойл оф Олаз някой ползва ли крем? трябва да си купя крем за лице, но не искам Ореал , Нивеа , ( а за Клиник не ми се дават 50-60 евро..) , та, какъв да пробвам?! newsm78

# 249
  • Мнения: 5 475
Boje, kak mi se hodi do Rim!Moje bi ste mi se naloji.Balgarskia mi pasport izticha prez avgust i ste triabva da se podnoviava.Niamam idea dali moga da go napravia niakade po nablizo do nas ili triabva da se hodi chak do Rim.Znam che v Torino i milano ima pochetni konsulstva

  Здравей amymommy,радвам се че си приела поканата ми да се присъединиш към нас !  Wink
 В Милано има генерално консулство от юни миналата година,което работи и спокойно върши всичко,което прави и посолството в Рим. Peace
  Това са му адреса и телефона

CONSOLATO GENERALE - MILANO
Via Bonaventura Cavalieri, 4
20100 Milano

Tel: 02/29060176 02/29012225
 
информация дават по телефона всеки ден от 16,30 до 17,30 часа.
А работното им време е всеки ден от 9,30 до 11,30 часа.

  от личния ми опит и висене там,ще те посъветвам да идеш и да попълниш бланките за подмяна на личните документи ,и да упълномощиш някой в Бг да ти ги направи...по дипломатически път ще загубиш 6 месеца и това е начина,който е по-бърз и лесен.  Peace

 
 

# 250
  • Мнения: 5 475
А  ,между другото поканих и още една неаполитанска мама Дарси,която скоро ще се присъедини към нас.  Hug
  Лени аз купувам списание "TU" има от всичко по малко и не е много скъпо!  Peace
 

# 251
  • Мнения: 3 425
Гери,чудесно   bouquet Така ще се понапълнят централните и южните части на ботуша   bouquet
Лени, кат се развихрят хормоните ще се изумиш организма ти на какво е способен  Peace ,но е чудесно преживяване!Не е за изпускане  Heart Eyes апропо ...аз си мислех,че като кърмя ще отслабвам,но изпуснах големия балон и съм забила на +10кг и не мърдам.... успокоявам се,че има кърмачки дет надебеляват  Sad
Айде ти се обремени пък после пак ще си лафим по темата  Hug  

# 252
  • Мнения: 2 427
Много е трудно да се пише на кирилица...пиша това за 5 път и все прецаквам несто преди да го публикувам...уфааааааааааааааа...ужасно е,трябва да търся нещо по рационално като решение на това. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Georgia:Много ти благодаря за информациата за смениането на паспорта,адски ме радва новината ти че за тези неща мога да ходя само до Милано а не чаааааккк до Рим.Особенно сега на този етап.24 000 baci! Heart Eyes
Момичета,тъй като нещо много се изнервям по времето на всякави си там световни европейски и други футболни събитя(мъжа ми върне ли се от работа и залепва като хипнотизиран пред ТВ-то),реших да си купя  фасаген и да боядисам в нас.Изпаряващия се фасаген дали е вреден за бременните? newsm78

# 253
  • Мнения: 5 475
на сайта
 http://www.2cyr.com/ може да пишеш на латиница и като кликнеш го конверираш...после до постни тук..мисля ,че е по-лесно!  Wink

Ето ти и безплатна програма за кирилизиране
http://cyrilla.act-soft.com/

или може да се извади кирилица от самата опреативна система,ако си с Уиндоус ..както е обяснено тук

http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm

  bouquet

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 19:50 от Giorgia

# 254
  • Мнения: 2 427
Аз сам абонирана за Vogue вече 3 година ,с абонамента излиза 35 евро,докато ако трябва да купувам списанието от магазин на брой са около 5 евро ако не се лъжа.Иначе сега сме на фаза купуване и реконструкция на къща и се затрупваме със списания за дома .Според моята статистика най -добро е Elle Decor ,следвано от  Casa D и AD.Четяхме и едно списание как точно беше Психологие или нещо от сорта,но много ни депресираше.Мъжа ми в момента е фен на Donna e mamma PartyОил оф олаз би трябвало да е добра марка,избраха го за крем на годината-бях разглеждала сайта. 
Георгиа не ме глези толкова че ще вземе да ми стане навик.Мерси.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт