Нещо разхлабващо за кърмеща мама

  • 2 974
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 242
мда.. не за бебо - за мама..

Момичета, какво мога да пия за разхлабване? Дуфалак или нещо от сорта? Че положението вече става сериозно.. От тая епизотомия и конците изобщо не мога да ходя до WC  Confused
Нищо запичащо не ям - даже напротив..  пия много вода.. Ама ми се струва, че и от обездвижване и стоенето постоянно седнала (кърмим се с малкия бебок на поискване) ситуацията става още по-зле..

Много ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 351
Аз пиех Дуфалак. Предполагам, че няма проблем след като го предписват и на бебета newsm78. На моето поне не се отрази.

# 2
  • Мнения: 1 559
    честито бебче! Да ти е здравичко и много да те радва! Grinning
    По темата - да, Дуфалак можеш да пиеш спокойно (има приложена схема към него). Пробвай с повечко плодове - сега има черешки например Party Пий много течности и избягвай картофи, ориз, сухари, банани. Може да си вземеш чай Блевит Л (трудно се намира по аптеките, поръчай си го от някой детстки магазин) - дават го при констипация (демек запек) на бременни и бебета (аз на бебето не посмях да го давам понеже е с киви и някакъв екзотичен плод, какъвто не съм виждала какво представлява). Освен това в аптеките пробават едни разхлабващи шоколадчета със сена и джинджифил - при мен действат. Може да пробваш и с чай от сена, но ако си с чувствителен стомах, по-добре недей Naughty Предизвиква много бурна перисталтика (поне при мен) - пробвай първо с мъничка доза.
   Скоро да се отървеш от този проблем!

# 3
  • Мнения: 1 547
Мама Ели чудесно ти е отговорила  Grinning Добавям само, че може да включиш в менюто си и овесени ядки, приготвени както на теб ти е вкусно. Отначало ги ядях с прясно мляко, в момента закусвам всяка сутрин с 1 кофичка натурална Активиа и 3-4 супени лъжици мюсли. Много добре ми се отразява на стомаха. Абсолютно редовна съм  Mr. Green
Като за начало пробвай с Дуфалак, защото си много прясно родила и по-натам ако мюслито ти присъства ежедневно в менюто, няма да имаш проблеми  Wink

# 4
  • Мнения: 8 917
Чай Блевит Л при бебка вършеше и все още върши чудеса Peace

# 5
  • Мнения: 3 760
Честито бебенце!   bouquet
Не ползвай чайове и други продукти със сена! Противопоказна е при кърмене!
Иначе - каквото са ти написали момичетата!
Успех и бързо адаптиране към живота с бебе  Laughing

# 6
  • Мнения: 3 447
На мен ми помагаше нектар от круши - 1-2 чаши сутрин на гладно. Овесените ядки също.

# 7
  • Мнения: 750
duhi_puhi, и аз от епизотомията около 9 дни не можах да се освободя от напрежението. То при всеки напън виех тихичко и правех гримаси. С Активия не съм пробвала или с чая на Блевит, но овесените ядки ми помогнаха много. Като разбрах, че единия конец започна да се топи, набрах кураж да се отърва от " чудото" и си отдъхнах Blush Преди да папам овес си вземах по чаена лъжичка сусамов тахан суров. Тежичък е за приемане, но се отразява добре на червата. И от момента на освобождаване на напрежението в оная заветна сутрин, проблем не съм имала. Е, ще наболява докато заздравее мястото, ама като стане първия път, после по- плавно минава.
Момичета, чая на Блевит ще го имам предвид, ако се закучи положението я при мен, я при бебка. Една алтернатива повече е все-пак. Благодаря Flutter

# 8
  • Мнения: 1 559
Не ползвай чайове и други продукти със сена! Противопоказна е при кърмене!

   Чаят Блевит Л не е със сена,а с плодови екстракти. А сената защо е противопоказна при кърмене (не знаех, не съм забелязала да се отразява някак на дребното като я пиех)?

# 9
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
честито бебче  Heart Eyes
аз ще споделя при мен как стояха нещата - също бях с епизотомия и много ме боляха шевовете но за щастие този проблем ми се размина и дори бях "много редовна" но още от болницата ядях много плодове - ябълки,сини сливи-сушени и задушени после,круши и многооо вода пиех

# 10
  • Мнения: 8 242
Много ви благодаря момичета  Hug

Дуфалака веднага си го взех и почнах с него.. И сладко от рози ям, и кисело мляко с трици.. и череши ..
Довечера и овесени ядки ще пробвам  Rolling Eyes

Досега проблеми с туй никога не съм имала, даже и по време на бременността.. Ама тия шевове ми разказаха играта просто  Shocked

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Изпитана безотказна рецепта...
Череши, прясно мляко и вода... От трите по много... Редуваш ги няколко пъти и резултата е невероятно разхлабване... Бързо ще забравиш, че някога си имала подобен проблем...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 12
Честито бебче!
Аз също имах такъв проблем след раждането и пробвах какво ли не. Беше някакъв кошмар ooooh!.Допитах се до лекарката на сина ми и тя ми каза да опитам с по 1 с.л. течен парафин.При мен това ми помогна много бързо.

П.п: Доколкото разбрах течния парафин не се абсорбира от организма.

# 13
  • София
  • Мнения: 545
И аз имах същия проблем.Комбинация от шевове и хемороиди  Rolling Eyes  Sick   Sick  .
В родилното ми дадоха Бизалакс...(макар на опаковката да пише, че принципно се избягва при бременност и кърмене). В къщи също ми се наложи да го пия 1- 2 пъти / по 3 таблетки/...Помага, но лошото е, че като "напъне" и едва стигаш до тоалетната  Sick  #Crazy  Sick
След това почнах да ям Активия и нещата се нормализираха...
А на един познат бързо разхлабващо му действа сладоледа.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
В твоята диета:
- течности 2 - 21/2 литра (чайове, супи, сокове, вода)
- овесени ядки - 1-2 пъти дневно, попарени (с мед, сирене или каквото ти харесва; може и "голи", ако ти понася)
- трици - 1-2 с.л. в ядене или с кисело мляко
- фибри - в бисквити, хлябове (черен хляб, не бял!!!) и пр.
- зелени салати и разхлабващи плодове (може и сушени) - сливи, кайсии, круши и пр.
- червено цвекло - в идеалния вариант сурово на салата
- активиа

Общи условия

Активация на акаунт