Какво правите с козметиката, която не ползвате

  • 10 502
  • 112
  •   1
Отговори
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
По различни причини съм зарязала купища козметика - бяла и декоративна, но някак си не мога да я подаря на приятелки след като вече съм я разопаковала и ползвала. Доколко един крем, например, който е в тубичка може без проблем да се подари? Тези в кутия е ясно, че дори да съм бъркала вътре със шпатула, не мога да ги предложа. Червило, пудра, сенки - също. Само молив, подострен наново съм давала на колежка да се гримира. След това пак си го подострих и го ползвах.

# 1
  • Мнения: X
Това и на мен ми е голям проблем.
Включвам се да следя мнения.
Кремовете си ги мажа по краката,но все пак кремове за по над 50-60 лв. не ми допада по този начин.

# 2
  • Мнения: 35 873
изхвърлям

# 3
  • Мнения: 999
Единствено на майка ми нямам проблем да подаря нещо отворено/ползвано веднъж-два пъти, колкото да разбера, че по някаква причина не съм го уцелила.

Давам всичко на нея, тя преценява какво ползва, но май повечето неща й влизат в употреба.

# 4
  • София
  • Мнения: 27 999
Повечето пъти я хвърлям, много рядко има възможност да я дам на някого.

# 5
  • Мнения: 325
Подарявам на роднини или приятелки. Само кремове за лице, в които се бърка, не подарявам, а изхвърлям. Все пак се вече се старая да не трупам излишни неща.

# 6
  • Мнения: 279
Подарявам на майка ми,тя по принцип не дава много пари за козметика и кремове ,а неща които на нея не и допадат или не са за нея по някаква причина ги давам на сестра ми.Даже се случва да си взема сама ако нещо и хареса пък аз го ползвам

# 7
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 362
Изхвърлям или ги подарявам на майка ми.
Сенки, лакове, лосиони - подарявам на приятелките си.
Напоследък съм доста умерена в покупките си, голям напредък е това. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 820
   Изхвърлям всичко, когато изтече годността. Не мога да подаря на някого нещо, което не го използвам, след като вече съм го използвала няколко пъти. Рядко се гримирам и така че гримове често хвърлям, а съм дала доста пари за тях. Дори и фон дьо тен не си слагам. А с лаковете - мога да ги дам на майка ми, ако й харесва цвета. Рядко се лакирам. Обикновено баща ми ги взима да лакира, направените от него плувки за въдици. Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 38 118
Дъщерята вече се гримира, така че прехвърлям доста неща на нея. Странно, обаче продукти, които не стоят добре на моята кожа, са добре на нейната.
Други неща подарявам на една приятелка.
Парфюмите ги пускам за продажба, пазя кутиите.

Последна редакция: пн, 09 юли 2018, 13:56 от bubanka

# 10
  • София
  • Мнения: 19 911
Което става за даване - давам на приятелки, което не - хвърлям.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 250
Парфюми, лакове за нокти, продукти за коса, грим - при свекървата. Кремове за лице и ръце, лосиони за тяло - при баба ми.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 882
Изхвърлям с обещанието, че ще купувам по-рядко и по-малко.

# 13
  • Мнения: 18 579
Бб кремове се е случвало да подарявам, защото съм казвала, че не ме кефи особено даден бб крем, а някоя близка си го е поисквала да го пробва. Шампоани, душ гелове и пр. използвам за миене на ръце, четката за коса, мивката... С кремове си мажа петите или ако и за пети не ми харесват, обувки, чанти и пр. кожени неща. Балсами и маски за коса постояват малко, ако се чудя дали няма да ги ползвам някой път, и после ги хвърлям. Спирали, сенки и червила хвърлям. Парфюми почти не ползвам, седят си 2-3 за "красота" в шкафа, лакове за нокти изобщо не употребявам, но сигурно бих ги изхвърлила, ако не мисля, че може да ми влязат в употреба за някия битова дейност.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 118
А, сетих се. Има една циганка чистачка, чисти ни входа. Понякога й оставям някое пликче до вратата, тя си знае.

Общи условия

Активация на акаунт