за морковите?

  • 924
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
 Бебо е почти на 4 месеца.Започнах да го захранвам от 3 месец с плодови пюрета. Преди това бяхме на сокчета от ябълка и морков. Откакто му давам пюретата намалих до минимум сока от моркови(много се запича).Въпроса ми е колко често трябва да присъства в менюто му моркова и под каква форма?  Каква е ползата от него?  newsm78

# 1
  • Мнения: 922
най-доброто нещо е разнообразното меню...
Но аз давам картоф и морко почти всеки ден - варени, под формата на пюре, като добавям някакъв плод за разнообразие - череши, ябълка, банан...
Сурови моркови още не съм й давала, но не мисля, че има нещо притеснително... най-много да придобие по-жълтеникъв тен от морковения сок Wink

# 2
  • Мнения: 2 897
Мисля,че малко рано си започнала с плодовите пюренца и сокчета.Това също може да е причина за запичането .Въпреки,че са ми препоръчвали плодови сокчета и пюренца,аз се въздържах и започнах да ги давам на моето момченце в края на 4-я месец.Не сме имали никакви проблеми със запичане,при все,че в зеленчуковите му пюрета задължително присъстват морковите(които пък започнах да давам като стана на 5м.).
Достатъчно е и един път дневно (количеството определяш според това на колко месеца е бебето) да даваш храна,съдържаща моркови,било то под формата на сокче(можеш да даваш на два пъти) или зеленчуково пюре с моркови,моркови в комбинация с друг зеленчук.Ако си започнала да го захранваш със зеленчукови пюрета(пак да спомена-за мен е малко раничко Thinking)пробвай ранни моркови с картофи на Hipp,мисля,че на бебчо ще му хареса Grinning,но добавяй и мляко,защото само пюрето не замества едно от храненията!
Що се отнася до ползата,да, морковите са изключително полезни! Не случайно присъстват почти във всички пюренца-те са богати на пектин,лецитин,инвертна захар,съдържат каротин(вит.А),витамини B1,B2,PP,C,както и K,Na,Ca,Mg,I,Fe.
А за да нямате проблеми със запичането комбинирай дневните дажби :пр.ако даваш сокче от морков или ябълка , то зеленчуковото пюре да е тиква и картоф,или ако на обяд даваш моркови,сокчето може да е от сливи,или пюренцето от круша. Laughing

# 3
  • Мнения: 2 959
...Започнах да го захранвам от 3 месец с плодови пюрета. Преди това бяхме на сокчета от ябълка и морков. ...
Атракция, а всъщност Ти кърмиш ли изобщо, нищо не си споменала? Thinking От каква възраст си започнала тез сокчета?  newsm78 Моита щерка до момента сок не е опитвала, учим се да пием чиста вода. За ползата от моркова, Зорие Ти е казала.  Peace Първото зеленчуково пюре което съм дала на Дана беше от морков. А за честотата на моркова, при нас беше задължителен всеки ден, но примесен я с грах, или със зелен боб. Но това стана когато тя беше вече привикнала към всички плодове и зеленчуци. Ти май раничко си го започнала това захранване, според мен?! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 630
Виж тук
Има още много в библиотеката
Успех Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 630
Виж тук
Линкът в предишния постинг не се отваря, затова ето го отново.

# 6
  • Мнения: 5 026
 Благодаря!

# 7
  • Мнения: 4 242
  Каква е ползата от него?  newsm78
На вашата възраст по-скоро вреди.
*Стомаха и цялата храносмилателна система са незрели за твърда храна.
*Енергията която би трябвало да отиде за растеж и развитие на бебето се похабява в ненужно усилие да се справи с тежката храна, голям % от която не се усвоява.
*Морковите са нитратни а бебешките чревни стени са твърде пропускливи, нитратите каквто знаем всички са отрова.
Всички нужни вещества се набавят от кърмата, до 6-7 месец тя е напълно достатъчна да покрие абсолютно всяка нужда на твоето дете!

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 02:07 от Мери

Общи условия

Активация на акаунт