Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 юли 2018, 12:54 ч.

91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов"- тема 3

• 19 233
  • 299
  •   2
Отговори
# 30
  • На планетата Земя
Nach dieser Lyrik was kann man sagen?
Da stellt sich niemand keine Fragen
warum unsre Russalke so begabt ist.
Benutzt sie wirklich keine List?
Nein! Nein! Sie hatte auch in dieser Superschule mal studiert,
dort Wissen, wertvolles Know-How richtig deponiert.
91. Sprachschule erwartet unsre Kinder ebenso,
da bin wirklich super mega froh!  Mr. Green

Русалке, ти си виновна, повреди ни, на немски ни повреди  Joy Joy hahaha hahaha

galimar, хич не се филмирам с конспиративни теории, чатим си просто. Аз го казах, имайки предвид опит/разговори на родители при записване от минали години. Сега може да са променили нещата. Да правят каквото решат, това не са решаващи неща.  Peace

# 31
  • София
хаха, Милето,няма списък....Музата са ми вълните, шептят ми на немски...Joy
Само една "забележка" имам към творбата ти и тя касае ника ми, това с русалката е в превод от...немски.Оригиналът е eine in Rente gegangene Nixe, та накратко Nixe Simple Smile

# 32
  • На планетата Земя
 Joy Joy Joy АААА, така ли било! Да го беше оставила на немски!
Аз нарочно не исках да преведа Русалка, защото така си е супер дебилно и готино (като не знаехме някоя дума на DE, така си я правехме набързо да звучи поне).
Ама Nixe щеше да си стои трепач. Абе знае си римата работата.  Heart Eyes

А за List, това значение имах аз предвид:

https://www.duden.de/rechtschreibung/List_Finte_Schlaeue

# 33
Записвам се и аз!

# 34
  • столицата
ААаа, моля ви, като сме майки с чада в НЕГ това не означава автоматично, че всички владеем НЕ.
Моля с превод на БЕ както е в секцията на Немския отдел Simple Smile)

Добре дошли на новите попълнения от второ класиране! Да са щастливи и доволни децата ви!
Интересно ще е да видим с колко са паднали баловете тази година за второто.

# 35
  • На планетата Земя
Ако може да се има вяра на странната статистика на РУО София, то след второ класиране минималният бал е:

девойки 452 точки
младежи 436 точки

# 36
  • София
Галимар, превеждам в общи линии само моето, на Милето пропускам, че ще е смешно да превеждам на бг стихове, които галят егото ми😀Та недодяланите ми рими призоваваха приетите деца да си намерят убедителна причина да учат в тази гимназия немския с любов и с кеф.Казваше се също,че от средата на септември ги чака направата на първи крачки,учене надуми, множество задължения, заради които понякога неусетно могат да го докарат и до учене до късно. И накрая "гениалното" заключение, че наученото няма да е напразно и ще им е нужно в живота...

# 37
  • На планетата Земя
Е, щом трябва да се галим и на български  Mr. Green

Що след таз лирика мож да се рече?
Но никой не се пита
защо нашта Русалка е толкоз надарена.
Наистина ли тя не ползва никъв трик?
Не! Не! И тя нявгаш учила е в туй супер школо,
сбрала е там знания, ценно Know-How  и ги е складирала кат истинска катерица.  Mr. Green
91-ва езикова гимназия очаква и наште чавета
и от това на мен ми става супер мега гот!  Mr. Green

# 38
  • Sofia
Браво,  Русалке!
Добре дошли на новите попълнения!
Надявам се да сме си полезни!

# 39
  • София
Айде сега и Милето...Така ме е яд, че не знам монголски - щях да ви шашна направо Laughing

# 40
  • тук-там
Хаха, Белинда! Тъкмо си мислех, че с моя испански съм за съседната тема. Ама ще си налягам дупата тук Wink

# 41
Te дори тенденциозно ги делят, ако идват от едно училище.

Абсолютно не е така.

# 42
  • София
И в паралелката на голямата ми девойка в 8 клас имаше деца от едно и също училище, и в тази на малките също. Предвид това, че последната почти не е търпяла промени в 9 и 11 клас, е показателно, че има няколко деца от 120-то, няколко от 32-ро, няколко от 125-то.

# 43
Дами, направо сте стахотни. Ако кажа, че се радвам, че моето дете ще учи с вашите - ще е твърде слабо.
Само дето като видях стиховете на немски - викам ей сЯ я втасахме Joy

Хаха, Белинда! Тъкмо си мислех, че с моя испански съм за съседната тема. Ама ще си налягам дупата тук Wink

Хахха, и аз мислех да пиша на испански, да видите вие какво е, ама си викам - ще ме изхвърлят с шут към Волдемор JoyJoyJoy. Не стига че нова, ами и нахална JoyJoy

# 44
Здравейте Дами, записахме единия младеж днес и вече сме част от зайците на 91 НЕГ. След това веднага записахме и втория във 73 СОУ. Чакат ни интересна гимназиална степен! Ще ви следя с интерес и благодарност за цялата информация която споделяте тук!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт