91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов"- тема 3

  • 78 831
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 921
Галимар, превеждам в общи линии само моето, на Милето пропускам, че ще е смешно да превеждам на бг стихове, които галят егото ми😀Та недодяланите ми рими призоваваха приетите деца да си намерят убедителна причина да учат в тази гимназия немския с любов и с кеф.Казваше се също,че от средата на септември ги чака направата на първи крачки,учене надуми, множество задължения, заради които понякога неусетно могат да го докарат и до учене до късно. И накрая "гениалното" заключение, че наученото няма да е напразно и ще им е нужно в живота...

# 31
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Е, щом трябва да се галим и на български  Mr. Green

Що след таз лирика мож да се рече?
Но никой не се пита
защо нашта Русалка е толкоз надарена.
Наистина ли тя не ползва никъв трик?
Не! Не! И тя нявгаш учила е в туй супер школо,
сбрала е там знания, ценно Know-How  и ги е складирала кат истинска катерица.  Mr. Green
91-ва езикова гимназия очаква и наште чавета
и от това на мен ми става супер мега гот!  Mr. Green


# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Браво,  Русалке!
Добре дошли на новите попълнения!
Надявам се да сме си полезни!

# 33
  • София
  • Мнения: 18 679
Айде сега и Милето...Така ме е яд, че не знам монголски - щях да ви шашна направо Laughing

# 34
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Хаха, Белинда! Тъкмо си мислех, че с моя испански съм за съседната тема. Ама ще си налягам дупата тук Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 2 635
Te дори тенденциозно ги делят, ако идват от едно училище.


Абсолютно не е така.

# 36
  • София
  • Мнения: 17 921
И в паралелката на голямата ми девойка в 8 клас имаше деца от едно и също училище, и в тази на малките също. Предвид това, че последната почти не е търпяла промени в 9 и 11 клас, е показателно, че има няколко деца от 120-то, няколко от 32-ро, няколко от 125-то.

# 37
  • Мнения: 502
Дами, направо сте стахотни. Ако кажа, че се радвам, че моето дете ще учи с вашите - ще е твърде слабо.
Само дето като видях стиховете на немски - викам ей сЯ я втасахме Joy

Хаха, Белинда! Тъкмо си мислех, че с моя испански съм за съседната тема. Ама ще си налягам дупата тук Wink

Хахха, и аз мислех да пиша на испански, да видите вие какво е, ама си викам - ще ме изхвърлят с шут към Волдемор JoyJoyJoy. Не стига че нова, ами и нахална JoyJoy

# 38
  • Мнения: 37
Здравейте Дами, записахме единия младеж днес и вече сме част от зайците на 91 НЕГ. След това веднага записахме и втория във 73 СОУ. Чакат ни интересна гимназиална степен! Ще ви следя с интерес и благодарност за цялата информация която споделяте тук!

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
A, ето най-сетне един човек, който наистина ще може да сравни двете гимназии, тъй като ще има по едно дете и в двете, и то едновременно Grinning Сироб, а защо не ползвахте предимството за близнаци? Самите момчета ли си искаха да учат отделно? Понеже гледам, че ще учат едно и също - немски, явно не е било до различни интереси Grinning Рядко явление сте, да знаеш!

Някой има ли отзиви от срещата на зайците Hug

# 40
  • столицата
  • Мнения: 3 760
И за мен ще е интересно сравнението в реално време между НЕГ и 73-то. Въпреки, че всяко дете /дори близнак/ си е различно.

# 41
  • Мнения: 37
A, ето най-сетне един човек, който наистина ще може да сравни двете гимназии, тъй като ще има по едно дете и в двете, и то едновременно Grinning Сироб, а защо не ползвахте предимството за близнаци? Самите момчета ли си искаха да учат отделно? Понеже гледам, че ще учат едно и също - немски, явно не е било до различни интереси Grinning Рядко явление сте, да знаеш!

Някой има ли отзиви от срещата на зайците Hug

Младежите са точно с една година разлика, та предимството не важи за нас! Малкия  тръгна на 6 годинки без   пет  дни на училище 😊.  Надявам се да си помагат, нито единия не е учил немски. Намерихме групата на зайците в ФБ на 91, но големия каза срам ме е мамо, никой не познавам, не ми е удобно.... За разлика от малкия, който още на входа вече се заговори с едно момченце.
Изчетох внимателно всичко и да ви кажа, много ме впечатли един пост ( май някой татко), който приветстваше зайците и каза да не се впечатляваме от двойките по немски в началото! Супер, вече сме малко по- спокойни!👍

# 42
  • София
  • Мнения: 18 679
Двойките винаги ще ме притесняват Smiling Imp
Моето първо три на релси беше точно в подготве, на плодове, зеленчуци и въобще храна. Така, едноооо, петдесетина нови думи бяха, взети в четвъртък и аз от мързел, викам си - утре е петък, ще ги уча през уикенда. Да, ама в петък още първия час - я тука едно бързо контролно на манджата Stuck Out Tongue Closed Eyes Та, бях нацелила някой и друг плод, и свинското, другото беше леш Joy

# 43
  • столицата
  • Мнения: 3 760
И няма причина за срам - повечето деца нямаха познати, а и  сега всички са настроени на вълна нови запознанства.Смело да се запознава.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 921
Чак пък двойки..Да, децата не са свикнали в началото (ако не са учили до момента) с родове (разминаващи се често с нашите), с различни множествени числа, с главни букви за всички съществителни и т.н, та въпреки мерака и положеното старание може и да не са много добри или отлични. Но бързо се ориентират Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт