Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 юли 2018, 12:54 ч.

91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов"- тема 3

• 20 745
  • 341
  •   1
Отговори
# 165
Паралелките с разпределението на 8-те класове се обявяват на 14.09 (поне така беше миналата година). Родителска среща има в първите дни след 15.09, тази година след 17.09.

# 166
От колко часа е обявяването на паралелките?

# 167
  • На планетата Земя
На сайта миналата година са качени явно след 17 часа, защото pdf файловете са с индикация 17 часа и 8  минути  Mr. Green
На вратата на училището сигурно ги залепват малко по-рано.

Дойде си учебната година, моето момиче е готово, няма търпение да започват и да се запознаят. И тя се радва, че няма да има униформи, артистична натура е и не обича да я слагат в рамки. На първия учебен ден мислим да отидем, тя няма нищо против. Ще ни е последният, а и ще можем да повъздишаме с баща й носталгично, спомняйки си нашите години там. Ако разрешат децата, може и да ги снимаме, за да се намират след години във фото спомените.

# 168
  • тук-там
Ама защо толкова късно обявяват разпределението? Доста време са имали да го изработят. Странно ми се струва!

# 169
  • тук-там
А коя смяна са зайците ще обявят ли?

# 170
  • На планетата Земя
Зайците ще са и двете смени, класовете ще се разделят на две. Така че ... чакаме.

# 171
А двете Лайстунг паралелки в 9 клас в една смяна ли са?

# 172
А двете Лайстунг паралелки в 9 клас в една смяна ли са?
Всички 9-токласници са в една смяна.

# 173
  • където и да е,само да не съм сама
Колко мили трепетни вълнения долавям предните постове......познати и отминали толкова бързо.....
В 9 клас вече се чустват много големи:)
Мисля, че обявявнето на списъците умишлено е толкова късно.
Пожелавам успех, здраве и една емоционално положителна учебна година на всички-зайци, попораснали зайци, бъдещи абитуриенти...., а и на нас.

п.п. Незнам дали тази година ще има борса за учебници, но на моята госпожица са в много добро състояние и ще ги продава /ако някой проявява интерес да ми пише на лични/.

# 174
  • столицата
От изнесения на сайта списък с учебници за 9 клас установих,че английският като втори език ще се изучава от ниво А1. Вярно е,че може някое дете да не е учило АЕ досега, но дори от обща култура, нет и музика децата вече са поне на А2. Определено съм изненадана. И в допълнение, лайстунг паралелките ще са с учебник за В2???

# 175
  • София
Назад коментирахме евентуална техническа грешка с това А1, но подозирам, че няма такава..До миналата година само 91 НЕГ и 164 ГПИЕ започваха английския от В1\В2 в 9 клас.Всички останали почваха от нулата.Затова сега хвърлих поглед на списъка на испанската.Ами и там е А1, значи отгоре е наложено уеднаквяване по новата система.Жалко, голямо губене на време ще е английският в масовия случай. Излиза така, че по-смислено е да се избере руски.
А лайстунг всъщност не е съвсем показател, за тях по немската система английският не се явява втори чужд след немския.

# 176
  • София
Това ще е пълно безумие. На отворените врати казаха, че започват от В1-2. Преценили сме си, че това ни устройва, сега - ново 20 Rolling Eyes
Всъщност, не знам защо се учудвам. МОН просто така ни изрИформираха, че...Satisfied След второто първо класиране, второто второ класиране, що пък да няма сега и второ първо ниво по езика...Надявам се, поне немския ще го започнат откъдето трябва...

# 177
  • София
Белинда, училището в случая няма вина..Години наред английският в него  почваше от някое В, независимо че другаде беше от А1.Сами едва ли са решили да го променят, ако не е грешка, то със сигурност е спуснато отгоре след 5-6-7 класиране.В гимназията има доста учители по английски заради именно дежирно преобладаващия  избор на езика  като втори.Такова положение вероятно ще доведе до отлив на желаещите да учат английски като втори език, което пък ще рефлектира върху преподавателите.А пък учителката по руски е само една.
ПП Питах в темата за испанската от любопитство, нали днес са имали родителска, и се втрещих от отговора.Решено било, почвало се с А1  в 9 клас и същото това елементарно ниво се покривало  в края на 10-ти. Директорката хич не била доволна..

Последна редакция: чт, 13 сеп 2018, 22:05 от пенсионирана русалка

# 178
  • София
Ясно...Ами, английския си остава с курсове тогава. В училище - руски. Той А1 го е учил в...не знам...трети клас?!

# 179
Руски, привет! Извините, руский, привет!
Девойката е в потрес, обаче предпочита руски пред английски за втори клас.
Утре ще се обадя да попитам, все пак...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт