Цикъл...

  • 1 082
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте... рядко пиша тук,но наистина исках да се обърна и към вас.Ще съм ви много благодарна ако изкажете мнение и ще се опитам да бъда кратка. На 21 години съм,винаги съм имала нередовен цикъл и като казвам нередовен най-много около една седмица ми е закъснявало,но никога  не е така точен както при повечето ми познати. Преди два месеца обаче 20 дена ми закъсня, отидох на гинеколог, прегледа ме, аз се притеснявах да не съм бременна, но гинеколожката ми каза, че не се вижда нищо и ми предписа дуфастон по схема 3 пъти по 2 на ден като ми каза "Ако до 4 дни не ти дойде, ВЕДНАГА при мен" което ме стресна супер много,разбира се за това с майка ми не бях говорила. По принцип сме супер близки,но за такива неща винаги съм се притеснявала да говоря с нея и просто не и казах. На другия ден от първите 2 хапчета ми дойде веднага още след 30 минути. След това трябваше след края на цикъла да започна отново да го пия в продължение на 14 дена по 2 хапчета за да се било нормализирало,така ми го обясни жената. Направих го аз, но 2 3 дена пропуснах, защото не бях в нас (забравих си хапчетата) след което се върнах и продължих останалите дни до 14-тия. Два месеца подред ми идваше с един ден разлика което е нормално и реших,че хапчетата са помогнали. Този месец се случи обаче същото, 14 дена вече цикъл нямам. Реших да направя същото по същата схема ( това беше на моя глава,знам че не трябва и повече няма) пих ти 3 дена по 6 хапчета на ден се падат, ЦИКЪЛ НИКАКЪВ. Направих си тест 5 дена след закъснението, отрицателен и след две седмици още два отново отрицателни. Цикъла ми трябваше да дойде на 26 Юни, като искам да добавя,че с приятеля ми правихме секс на 24 два дена пред това без презерватив и се притесних да не е станало  нещо. Но почти 3 седмици ще стане и оттогава, и от датата на която трябваше да ми дойде и 3-те теста показаха,че няма нищо и въпроса ми е след тези хапчета ЗАЩО НЕ ИДВА? ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЛИ Е ПРИЧИНАТА ДА Е БРЕМЕННОСТ? Защото когато лекарката ми каза "И ако не ти дойде до 4 дена, веднага при мен" първия път, аз веднага го разбрах като,че може причината да е бебе и да предприемем мерки, защото отидох именно поради страха ,че може да е това, нещо което на този етап не желаех. След това въртях че въртях, споделих на майка (тя е мед.сестра) именно,защото исках да наблегна на хапчетата, които пих ДАЛИ Е ВЪЗМОЖНО СЛЕД ТАКАВА ДОЗА ДА НЕ ДОЙДЕ и тя ме пита тест направи ли си, обясних й че са отрицателни и каза да не се притеснявам. Каза да изчакаме още малко и този месец, например и ще ме прати при един познат лекар за ехограф, за да ми предпишат така каза някакви хормони с цел лечение, нещо такова. Обаче този цикъл, докато не дойде аз на тези тестове не вярвам,притеснено ми е, повече така безотговорна няма да бъда предвид цикъла ми, но не ми дава мира,въпреки че , споделих на майка, го мисля много.

Последна редакция: чт, 12 юли 2018, 23:24 от kiraaa1

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Може да е киста на яйчниците...

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 933
Причини за закъснение на цикъла са много:хормонален дисбаланс(особено след такива слонски дози Дуфастон),поликистозни яйчници,стрес.Не чакай "това" да дойде,а иди на лекар.Обсъди ситуацията обстойно с него,кажи му как си приемала медикамента,за да може да  решите проблема.
На 30 съм и цикълът ми никога не е бил редовен,никога не съм пила хапчета,но това не ми попречи да имам две деца.

# 3
  • Мнения: 448
Не е бременност,след като тестовете ти са отрицателни.Виждам,че не си много навътре в темата за забременяване,явно защото не искаш още деца,но ако се разровиш да прочетеш как става сама ще се обедиш,че не е бременност.Бременността е само една от причините да ти закъснее.Има куп въсможности.Попринцип веднъж в годината се приема за нормално да ти закъснее малко повече,без да има някакъв проблем.Обаче,ако се повтори,вече е лошо,така че моя съвет е веднага да отидеш на лекар.На мен този месец ми закъсня за втори път тази година с повече от две седмици.Първият път (януари),за щастие нямах проблем,но този път вече не е нормално,за това още преди седмица си запазих час.Съветвам те да направиш същото.И ако нищо не се види при прегледа и цитонамазката ти е добре да пуснеш изследване на хормоните на щитовидната жлеза,а и не само,Лекарят ти ще те насочи.

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте ,на 15 съм и цикъла ми дойде миналата година на 3 март попринцип ми идва през месец и последният път който имах тази година беше на 25януари.Аз имам приложение което показва кога ще ми дойде .Там пише че ще ми дойде днес 18 март но като се събудих няма цикъл.Моля помогнете ми защото много ме е страх. И да питам как да го предизвикам да ми дойде???Ще съм ви много благодарна❤

# 5
  • Мнения: X
Няма как да го предизвикаш...

Общи условия

Активация на акаунт