Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 67

  • 55 703
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 087
Момичета, колко горе долу трябва да е лигавицата при пункция, 3 дни преди пункция ми е около 10мм. До сега никога, колкото лекари са ме гледали, не са ми казвали, че имам проблем с лигавицата, точно обратното, даже имам един полип махан преди година и половина и винаги е била даже по-дебеличка и това са го отчитали лекарите, за да я наблюдават.

При стимулация сега ме напъват освен с Пурегона, с Фемара, Естрофем и ме натискат за виагра. Отказвах им ги, а ми се карат. Моето лично усещане е , че последното нещо, което ще е проблема е лигавицата, предвид цялата ми мед история до сега. Притеснявам се и от естрогените, защото съм обременена от майка ми, има 2 операции от хормонален зависим рак на гърдата, а аз по принцип съм си с доминантен естроген. Излезе ли от нормите и почвам да вдигам кръвно и да ми се разхлопва сърцето. Изписвали са ми противозачатъчни на естрогенна основа, така ми е действало, сега пробвах да ги приема естрофема и фемарата, не спах цяла вечер от сърцебиене и категорично отказах.......Седя и се чудя само какво не и харесва на 10мм лигавица, при все че почна ли прогестерона, ще порасне още.

# 76
  • Мнения: 1 278
При успешния ми опит пункцията беше на 5,5 лигавица, ЕТ на 8,4.
Моята е тънка, преди зет имах много естрофем, климата и виагра от вечерта преди Трансфер за 10 дни.
Сега следващо инвитро с ЕТ на 8,4 с виагра до теста и естрофем 3х1. Не мисля, че твоята е тънка, но има значение и структурата йй. Трябва да бъде S1 или S2.

# 77
  • София
  • Мнения: 23 164
добре е 10мм, азне виждам смисъл да се тъпчеш с още лекарства заради нея.
тя и прекалено дебела не е хубаво.
10 си е в идеалните граници.
най-безобидно за лигавицата е вит Е.

# 78
  • Мнения: 4 087
Това не го ли правят прогестероните по -скоро/дано да ме натиснат с прогестерон, аз ще си го пусна, защото при мен той е критично нисък/, пролиферирането?

Натискам вечерна иглика и омеги.....от началото аз

# 79
  • Мнения: 1 327
На успешния ми опит 2 дни преди пункция -13 мм без естрофем.

# 80
  • Мнения: 7 191
10мм е идеална лигавица. Естрогена я удебелява, а прогестерона я прави с необходимата структура за имплантация.

# 81
  • Мнения: 4 087
Ако им кажа,че пия и добавки за детоксификация от естрогените, ще паднат сигурно.......ама те ме питаха, тръгнах да обяснявам и ми казаха, че не ги интересуват билките....ми хубаво Simple Smile

В интерес на истината се чувствам мн добре за сега, пък останалото, каквото сабя покаже. По-важното е да съм здрава, този опит ми е най-вече жест към мъжът ми и да си дадем шанс различен. В понеделник ще ми е пункцията, та ще се чуе. Интересно ми беше само за тая лигавица какъв е зора.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 669
Аз изобщо не знам колко ми е била лигавицата.

Последна редакция: сб, 21 юли 2018, 16:34 от Pollly

# 83
  • Мнения: 1 433
Поли, не си задавай по този начин въпроса, че има такива с несполучливи опити точно с такива ембриони. Наслаждавай се на трансфера и мисли положително. Всичко ще е наред.

# 84
  • Мнения: 3 902
Поли, аз бях с такъв трансфер. Морула и излюпен бластоцист. Как рита сега в корема ми едно от тях:)

# 85
  • Мнения: 4 087
Днес, лигавица- 12мм, пак настоя за виаграта или естрофема, но в крайна сметка се съгласи с мен и прие, че искам да ме щади, след като достигнахме до мисленето, че на фона на едно живо и здраво и родено дете, това е само бонус и не на всяка цена. Радва ме, че е съобразителен и се надявам да ме рабира.

На отказването аз съм цар, но да пия лекарства за всеки случай, не ми е стила, особено като съм наясно с рисковете и евентуалните ползи.

Пункция в понеделник, проблем е , че левият яйчник и връз големичък вече и някак си е минал зад матката.......е такова чудо как е станало, някой има ли идея, направо ми звучи футористично

# 86
  • Мнения: 7 191
Какъв е този лекар, на който 12 мм лигавица не му харесва?!

Успешна пункция пожелавам!

# 87
  • Мнения: 1 734
Аз не съм имала минал зад матката яйчник,но за сметка на това съм имала "повдигнат" яйчник и не успяха да извадят всички фоликули без да ги спукат.Само един изкараха 😢...здрав с Я вътре....

# 88
  • Мнения: 4 087
Ясна работата......еми, шанс, каквото , такова, нищо не може да се направи за жалост. Кофтито е, че точно в него са ми годните и хубави фоликулчета, поне по ехографска оценка, другият е слаба работа и не се знае.....ще се чуе.

П.П Тъпото е , че до вчера си беше на мястото, как е успял да се извърти сега точно не знам, ама явно съм си късметлийка, не че не го знам.

# 89
  • Мнения: 1 734
Ако четеш английски, виж какво споделя една пациентка в канадски форум за твоя случай,как са изкарали фоликулите: "  My right ovary normally sits in a high position as well.  During my first IVF cycle, as the ovary grew with follicles, it moved a bit and went behind the uterus.  I was worried too that they wouldn't be able to access the eggs!  My clinic had me do an enema each night for 2 days to see if it would help bring the ovary back to a place where they could access it normally.  Unfortunately, it didn't work.  However, my RE said not to worry...he would go through my abdomen to access it.  And that is what they did.  Everything went smooth and he was able to collect all the eggs on that side.
 
Now, I do know that not all REs will perform abdominal egg retrievals.  Perhaps you can ask your doctor to see if this would be an option if nothing else works? "😊

Общи условия

Активация на акаунт