Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 67

  • 55 590
  • 749
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 358
Аз мисля да си взема болничен след пункцията (доколкото знам е 2 седмици), той стига до теста. Обаче не знам после ако е положителен, дали дават болничен и как може да не ходиш на работа.

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 13:42 от Axenia

# 226
  • Мнения: 1 327
На мен и след теста ми дадоха още 30 дни Simple Smile .Общо 65 дни ми издадоха от болницата.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 358
Това в коя болница? Аз си харесвам работата, не е физически натоварена - обаче е адски стрес. Не мисля да си го причинявам след пункцията и трансфера.

# 228
  • Мнения: 1 327
В Надежда дават .Предполагам ,че и на други места ще дават .

# 229
  • София
  • Мнения: 7 645
След първия трансфер почти не станах, дойде ми на 3-4-ти ден от него цикъла....

На следващите два трансфер почти не съм почивала - и в къщи чистех, навън се разхождах. Гледах само да не се навеждам много, да не скачам, да не се разпъвам с ръцете и ако се изморих си почивах за малко. Ако ме заболеше или задърпаше нещо, спирах за момент да почина и като ми мине продължавах. И в двата имах имплантация - първия  биохимична, втория - аборт в 6-та седмица. Нямаше общо с движението.
Каквото и да се прави след трансфер (без да се прекалява) ако един ембрион е добър и средата за него в матката е добра - ще се хване и ще се роди. Така мисля аз с многото примери около мен.


Скрит текст:
Познавам две жени, забременели естествено, които не са искали бебетата и са се опитали с всячески сили да абортират - вдигане на тежко, интензивен спорт, скачане, пиене на някакви лекарства... Децата са вече големи. Друг е въпроса, че това с лекарствата може да се отрази на здравето. (за мен не е ок всичко това, но просто си мисля, че ако ще стане - ще стане)

# 230
  • Мнения: 199
На мен след пункцията ми дадоха 15 дни болничен, но аз съм счетоводител и в офиса имам 2 деванчета. Питах доктора мога ли да ходя на работа и той каза, че няма никакъв проблем. Само първия ден се прибрах от трансфера и спах (явно от диазепама), но след това съм на работа, спокойно ми е и сега нямам много работа.

# 231
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Аз не станах от леглото  след трансфера, ама още от 6ти ден ми почнаха проблемите и на 9ти ден цикъл Sad.Така че според мен няма правилна формула какво да се прави.

# 232
  • Мнения: 277
Здравейте момичета,имам едно въпросче.
Скоро ще се присъединя към вас.В момента съм на противозачатъчни, преди инвитро.Днес си правих изследване, обременяване с глюкоза.Тъй като чак Понеделник ще го пращам ,ми се искаше да знам дали всичко е наред.Извинявам се ,че не е по темата.
Ще Ви бъда много благодарна:hugs:

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 14:30 от skarlet

# 233
  • София
  • Мнения: 1 358
Аз искам да не ходя на работа не за да лежа, а точно обратното Simple Smile Ще ми се да имам време да се разхождам с кучето, да пия кафе с приятелки, да съм спокойна просто - та обмислям , ако не ми дадат болничен, ще си пусна отпуска Simple Smile
Аз го правя за мое успокоение, не че ще се отрази толкова на имплантация .

# 234
  • София
  • Мнения: 7 645
Здравейте момичета,имам едно въпросче.
Скоро ще се присъединя към вас.В момента съм на противозачатъчни, преди инвитро.Днес си правих изследване, обременяване с глюкоза.Тъй като чак Понеделник ще го пращам ,ми се искаше да знам дали всичко е наред.Извинявам се ,че не е по темата.
Ще Ви бъда много благодарна:hugs:


имаш ИР, но лека, нисковъглехидратна диета + спорт ще подобри нещата

# 235
  • Варна
  • Мнения: 669
Момичета, защо забраняват кафе и шоколад след трансфер? Че и ред други неща... се чудя сега?...

# 236
  • Мнения: 4 087
аз кафето го спрях още преди трансфера.....два дни съм на сухо, като цяло добрите гинеколози не го препоръчват при бременност......защо, има мн причини, стеснява кръвоносните съдове, повишава кръвното....повишава естрадиола и т.н....

# 237
  • София
  • Мнения: 1 358
Здравейте,
Днес си пуснах формони и стойностите на 6 ден от МЦ са:  LH - 6.04 IU/I, Estradiol 8630 pmol/l, progesterone 1.54 nmol/l
Как мислите, добре ли са ? При прегледа на 1ви ден от МЦ имаше 9АФ, почнах Бемфола 150+150 от втори ден.

# 238
  • Мнения: 1 327
На мен ми позволяват едно кафе иначе съм като парцал цял ден .След трансфера не пих първите 6 дни ,докато свърши имплантацията ,защото казват че предизвиква контракции .Но ако се разровите назад в темата сме го коментирали ,че това е така само и единствено в огромни количества!

# 239
  • Мнения: 1 416
Здравейте,
Днес си пуснах формони и стойностите на 6 ден от МЦ са:  LH - 6.04 IU/I, Estradiol 8630 pmol/l, progesterone 1.54 nmol/l
Как мислите, добре ли са ? При прегледа на 1ви ден от МЦ имаше 9АФ, почнах Бемфола 150+150 от втори ден.

    Е2 ми се струва бая високчък

Общи условия

Активация на акаунт