Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 67

  • 55 556
  • 749
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 087
В коя клиника си?

Какъв е шанса с тоя голям естрадиол да са изтървали зрелите и да са останали за пунктиране само незрели...?

При мен нещо такова май се получи, изтърваха няколко големи от зор да вадят от десният яйчник нещо, а там ест. всички беше незряло.....добре, че имах още няколко, които извадиха от левият, но и в него 1-2 си заминаха според моите скромни сметки. Имаш ли копие на стимулационният протокол, в който описват по колко я имаш на всеки преглед и с каква големина?

# 361
  • София
  • Мнения: 1 358
В Щерев съм.
Нямам протокол, ама едва ли...
Смятаме, че е бил висок и заради голямата киста, която имах. Иначе г/д си отговаряше на фоликулите. Освен тези незрели яйцеклетки имало и такива с деформации или нещо подобно...
Следващият път щели да правят пак икси, но и калциева активация.

# 362
  • Мнения: 4 087
Гледам в Щерев имат много добре оборудвано ембриологично звено. Дано другият опит ти е на късмет!

Мерила ли си нива на витамините- витамин Д, фолатите?

# 363
  • Мнения: 1 278
Аксения, съжалявам за лошия резултат. Кариотип правихме в Щерев (150 лв на човек), за около 20 дни става. Тромбофилия (320 лв.беше мия пакет) пусни в Геника или в Майчин дом. Генетика доц.Димова в Щерев работи и в МД. Имаше и някакви тестове за съвместимост между партньорите. Прехивяемост на сперматозоидите  и отделно ДНК фрагментация може, но е много скъпо 450 лв мисля беше. Ние приложихме вместо него ИМСИ последния път, но консултирай се с ембриолозите.
Може да започнете  да пиете добавки евентуално* за повишаване качеството на яйцеклетката/сперматозоидите и за цялостно добро състояние на организма. Но това не е панацея.
Изследвай Вит.В12 и Д, АМХ, пролактин. Има още много необходими изследвания, но тях, както всъщност и тромбофилията, лекарите ги назначават след няколко неуспеха. Според мен трябва да са преди каквито и да било опити, понякога лекарите се опитват да ни щадят, но за мен е загуба на време.

# 364
  • Варна
  • Мнения: 669
Изследването за съвместимост се казва Крос-Мач тест. И според мен то е по-важно от кариотипа. От този кариотип какво толкова могат да видят, че го препоръчват на всички, не знам... А и да има нещо, което не както трябва, нищо не може да се направи после, освен ПИД ...

# 365
  • София
  • Мнения: 23 162
значи пид не е нищо  newsm78

# 366
  • София
  • Мнения: 1 358
И аз това попитах, ако има несъвместимост, аджеба какво следва? Не ми отговори.
В Геника ще ги направим и двете, за да не ме бодат по няколко пъти. Ще пусна и витамин Д, Б12 и като излязат се разбрахме да отида пак. Не знам какво да пия...като излязат всички изследвания ще отида да ги види и ще настоявам за витамини и добавки, то има около 3 месеца докато взема новата заповед, има време да се повлияе нещо, ако въобще може.
Аз също смятам, че тези изследвания трябва да се правят преди процедура, знам че са много скъпи ама все пак... Всички ми разправят как ми било първо инвитро, нямало с какво преди това да се сравнява или да се правят изводо и ала бала, което има логика, ама направо ме вбесява

# 367
  • София
  • Мнения: 7 645
Aко има несъвместимост при крос-мач теста се вливат имуновенини. Ако има ембриотоксини, пак се правят вливки, за нк клетки пак същото...
То като цяло за всичко свързано с имунния отговор се влива едно и също.

# 368
  • Варна
  • Мнения: 669
Имах предвид като превантивно лечение, ако излезе нещо на кариотипа.

За подобряване на качеството на Я на мен от Щерев ми препоръчаха нагревки и физиотерапия. ;/

# 369
  • Мнения: 4 087
Мен много ме натискаха за тоя кариотип и за генетични , преди първото дете, а аз типично за мен много упорито отказвах. Но аз имах серия БХ бременности и просто си знаех, че единственият скапан проблем е МФ.

На мен си бях пуснала АНА и АФА профил и НК клетките, който беше съвсем нормален....тромбофилията ми я хванаха чаааак след като забременях  и то личният ми гинеколог.......


Ама при налична ЕМ, според мен шанса да имаш нещо автоимунно вече не е малък. Лекувана ли е тази ендометриоза? Търси и рови според мен там сериозно. Как са естрогените на обикновен цикъл?

# 370
  • София
  • Мнения: 1 358
Извинявам се за последователните постове, но имам въпрос. Малага казва че в Щерев кариотипа е 150 лева/на човек, питах в Геника, и там ми искат по 240лв. на човек - дали става въпрос за едно и също, защото разликата е драстична... На мен доктора ми каза, че за да не ме бодяли два пъти да ги направя на едно място, но ако разликата е почти 200 лева, нямам против и 5 пъти да ми вземат кръв ; )
Малага ти кога го прави изследването във Щерев? Някой друг дали е правил скоро? Гледах в сайта и ценоразписа, но не го намирам...

# 371
  • Мнения: 3 902
Кариотип може и в Малинов за 150 на човек. Там има и основен пакет тромбофилии за 140мисля, че бяха 5 мутации. Отделно там можеш и имунология с едно боц да пуснеш, но ти препоръчвам преди това консултация с Русев, за да те ориентира какво ти трябва.

Тъжно, но факт е, че при един опит не може да се отсъди какво и що... а щом ти е бил такъв естрадиола от кистата не мисля, че е ЕМ, по-скоро някакъв тип фоликул задържан или станал на киста. Не са ми много ясни всички варианти, ама и аз изредих много... Аз също имам ЕМ и никога не ми е бил висок естрадиола от нея. При мен я пунктираха след пункция, но тя не растя по време на опитите. Всъщност познавам още 2девойки с ЕМ, при които положението е като при мен. Според мен просто не са ти провели добре стимулацията... но да лечението на ЕМ е бременност/менопауза. Парадокс, но ще го сбориш и ще забременееш!

# 372
  • Мнения: 1 278
Кариотип правихме на 05.05.2018 и след като се оказа проблем с този на ММ, направих консултация с генетика, по време на която разгледахме заедно всички хромозоми в генотипа му. Попитай в Геника как го правят. В Щерев например някои от снимките, които бяха правили генетиците, не бяха с добро качество, но проблемните хромозоми и аз ги видях. При ММ две хромозоми са слети в една и има около 20% шанс за здраво дете, а пък и възрастта при двамата и моят НЯР е допълнителен утежняващ фактор. Не губете време. Ако имаш въпроси за Щерев, пиши ми. Ще правя пети трансфер там.

# 373
  • Мнения: 1 033
Не съм запозната с изследванията , за които говорите, но проверете цените и в Националната генетична лаборатория в Майчин дом. Цените им са доста по-ниски. Освен това имат генетик на разположение за консултация, безплатно е. Някои изследвания от частни лаборатории се носят и обработват там. Та струва си да се провери. Информативно - направих си тромбофилия + муковисцидоза за 200лв вместо за 500лв. Успех

# 374
  • София
  • Мнения: 10 642
НГЛ не правят кариотип!

Общи условия

Активация на акаунт