Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 67

  • 55 466
  • 749
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
Според мен е по към долната граница и сигурно ще ти назначат капки Вигантол. Аз така успях да си го вдигна. Лекаря, при който ходиш, ще ти каже каква доза Simple Smile Успех при инвитрото!

# 601
  • София
  • Мнения: 1 055
Здравейте,от дълго време съм в проблемното и преди години писах в тая тема.След последното ин витро си дадох малко почивка и сега отново съм на старта.И имам една главоблъсканица,кои протокол е по подходящ при СПКЯ,както и на кои препарати за стимулация се реагир по добре.Аз съм с поликистоза и реагирам доста бурно винаги правя хиперстимулация,ясно ми е че всеки организъм е различен и искам да съм подготвена  за коментар с лекаря с какво да ме стимулира.Споделете опита си.

# 602
  • Мнения: 4 087
Ултракъс с антагонист......и ниски дози.

# 603
  • Мнения: 74
Момичета как са ми иследванията

# 604
  • Мнения: 271
Момичета как са ми иследванията

Положителни за уреаплазма. Отдолу е описано от какво се повлиява. Лекаря като види амтибиограмата ще ти изпише нещо.

# 605
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Здравейте, предстои ми икси, но имах задържан фоликул и ми изписаха регулон от 18 до 28 ден, после да чакам да ми дойде и от 2 ден да пия нова опаковка. Днес ми е 6 ден след 10-те хапчета и ни вест, ни кост от цикъл. Случвало ли ви се е да пиете ОК по такава схема и дали е нормално такива закъснение?

# 606
  • Мнения: 277
Момичета, преди месец и половина е направена спермограмата и другите там микробиологии и т. н, които трябват преди инвитрото. .Още не можем да започнем процедура,заради пустия фоликул, въпросът ми е, ще трябва ли да правим нова СП, тъй като пише, че микробиологията за мен и мъжът ми -актуалност на резултатите- 30 дни преди пункция, а за спермограмата пише, поне един месец преди пункция...... Thinking

# 607
  • Мнения: 1 433
Принципно спермограмата може да е различна всеки месец. Но едва ли ще има такива изминения и няма да искат нова, ако стартирате скоро. А защо не го пунктират фуликулаи да стартирате със същият цикъл, който предстои?

# 608
  • Мнения: 277
До Петък съм на хапчета, след това чакам Мц и съм на УЗ да видим какво е станало, казаха ми, че ако е още там продължавам с хапчетата, не са ми предлагали да го пунктират..... Thinking
Направо незнам......

# 609
  • Мнения: 1 433
Напълно е в реда на нещата да се пунктира, особено, ако често задържаш и не се повлияваш от противозачатъчни. Според мен е губене на време с тях. Дано да греша и да се изчистиш.

# 610
  • Мнения: 213
Да, може да се пунктира заедно с другите и може да се започне симулация със задържан фоликул. При мен бяха два но преди да се започне стимулация ми пуснаха хормони - естрадиол, ЛХ и ФСХ, за да види доктора дали са действащи или не/поне така ми обясни/. След това почнах инжекции и накрая при пункцията и тези двата бяха извадени. Но преди това бях два месеца на противозачатъчни. Много зависи от доктора и от самия организъм.

# 611
  • Мнения: 4 087
Масово кисти се появяват заради противозачатъчните, не се повлияват от тях......
Да вдигнат ръка всички , които са пили само 1-2 месеца противозачатъчни/както ги изписват уж да се стабилизираш хормонално/ и са нямали кисти.....дали има такива.

# 612
  • Мнения: 404
Аз пих Ясмин само 1 опаковка и нямах задържани фоликули.  А Стимулацията ми беше само 1, най-малката доза, не си спомням какво беше, понеже клонях към поликистоза. Извадиха 20 Я при  пункцията.

# 613
  • Мнения: 258
Винаги може ако отговаряте на критериите на фонда и клиниката работи с нея да подадете документи и докато чакате ако имате пари, да направите самофинансиран опит Simple Smile

И този вариант го мислехме. Все пак нищо не губим. Току виж да се получат нещата бързо.

# 614
  • Мнения: 1 433
Пункцията на ЗФ е все по-честа практика. Голям процент от жените, не се повлияват от противозачатъчни. Обикновено се прави на 2 ден от цикъла и се стартира още същият ден със стимулацията.

Общи условия

Активация на акаунт