За или против тоалетна с бидетна арматура

  • 6 621
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Какво мислите за тоалетните с вградена бидетна арматура - за или против? Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 448
Ние имаме такова от години и честно казано така свикнах,че като отида на място,на което няма ми е много трудно.Ще ти е доста от полза според мен.

# 2
  • Мнения: 9 870
Дори не знам какво означава въпросът ти - вградена бидетна арматура?? Питаш за тоалетни с биде ли?
Аз никога не съм ползвала биде и не искам да имам такова.

# 3
  • София
  • Мнения: 16 024
Румка, ти може и да не си ползвала и да не знаеш какво е.
Но според името на авторката - религията повелява да има подобна джаджа.
Сега сериозно -  имахме в един апартамент в Истанбул-
Удобство си е, независимо от вероизповядването.
Но самата тоал. чиния изисква много добро почистване и хигиена.

# 4
  • Мнения: 9 870
Мен би ме било гмус да ползвам в хотел или обществено място такова. Всяка вечер в банята, а лятото и сутрин, и вечер. Ако си ползвате по принцип, си сложете, ама заема място. Ами ако и мъжът поиска писоар

# 5
  • Мнения: 19
Дори не знам какво означава въпросът ти - вградена бидетна арматура?? Питаш за тоалетни с биде ли?
Аз никога не съм ползвала биде и не искам да имам такова.
Мен би ме било гмус да ползвам в хотел или обществено място такова. Всяка вечер в банята, а лятото и сутрин, и вечер. Ако си ползвате по принцип, си сложете, ама заема място. Ами ако и мъжът поиска писоар

Аз самата също никога не съм ползвала, нито пък религията ми го повелява (както е посочено в едикия от коментарите). Обзавеждам апартамент и ми е предложена такава опция, затова реших да се допитам до групата

# 6
  • Мнения: 9 870
имаш Предвид - сега ви правят банята и те питат дали да заложат изводи за биде? Това ли е въпросът ти?

Ако нямаш намерение да слагаш, за какво са ти изводите? А ако не ползваш, защо да заема място?
Извинявам се ако съм засегнала някого Simple Smile Сори

# 7
  • Мнения: 19
имаш Предвид - сега ви правят банята и те питат дали да заложат изводи за биде? Това ли е въпросът ти?

Ако нямаш намерение да слагаш, за какво са ти изводите? А ако не ползваш, защо да заема място?
Извинявам се ако съм засегнала някого Simple Smile Сори

Да, сега ми правят банята! Не става въпрос за отделно биде. Самата тоалетна чиния е с биде. Затова попитах за отзиви, евентуално ако някой има, понеже майсторите ги хвалят

# 8
  • Мнения: 9 870
Ах, сетих се - виждала съм го тук-там. Дано някой се включи, който е ползвал.

# 9
  • Мнения: 4 808
Ние, когато оправяхме тоалетната, бяхме твърдо решили, че искаме биде. Ходихме и гледахме и такъв вариант - 2 в 1, но ни се стори доста нехигиенично. А специално тази тоалетна се ползва и от гости. Затова си сложихме отделно биде и не съжаляваме. Биде ще има и във втората баня, но комбинирано не бихме сложили никога.

# 10
  • Мнения: 19
Благодаря ти за мнението, мисля че ще се съглася с теб. Аз не мога даже да си представя точно как ще функционира това нещо. Търсих някакви видеа в ютуб, но има само рекламни

# 11
  • Мнения: 4 808
Благодаря ти за мнението, мисля че ще се съглася с теб. Аз не мога даже да си представя точно как ще функционира това нещо. Търсих някакви видеа в ютуб, но има само рекламни
Отиди в някой магазин от типа на "Практикер" и поискай да ти го покажат какво представлява. От пръв поглед се вижда разликата между само биде и такова в тоалетна чиния. В новата къща най-много се радваме на бидето и ваната. Не го ползваме заради религиозни причини, а от хигиенни съображения, вече не мога да си представя да отида по голяма нужда и да не се измия. Бидето е голямо удобство, ползваме го за подмиване, за миене на краката, понякога дори обувки пера в него.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 006
Тука питането за биде, което вътре в тоалетната чиния ли е или за такова, което с външен смесител и подвижен чучур? То второто на места го водят биде, на места интимен душ. Такова, мисля, че ще е удобно за помещения с баня, макар че ако душът /за нормално къпане/ е на около 1-2м. не виждам причина да не се ползва той. Ако става въпрос за неподвижно биде, което е в тоалетната чиния - не виждам как би се използвало от жена, предвид посоката на водата.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 384
Ние имаме биде вкъщи, отделно от тоалетната чиния и ни е много удобно. Даже като купихме апартамента преустроихме малко банята, за да можем да отворим място и за биде, освен тоалетната чиния. Тоалетна чиния с вградено биде съм виждала по хотели, но лично за мен не е много хигиенично и не съм използвала.

# 14
  • Мнения: 19
Ние имаме биде вкъщи, отделно от тоалетната чиния и ни е много удобно. Даже като купихме апартамента преустроихме малко банята, за да можем да отворим място и за биде, освен тоалетната чиния. Тоалетна чиния с вградено биде съм виждала по хотели, но лично за мен не е много хигиенично и не съм използвала.
 
Става въпрос точно за тоал чиния с вградено биде, но след коментарите, които прочетох стигам до извода, че е по-добре без него.
За отделно биде нямам място
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт