До Август време не остана - малките бебоци скоро ще се гушкат с мама!- 2018 Тема 2

  • 38 846
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ееее вие пък много се връзвате...
Това е такъв "лаф", не е медицински доказано Wink

# 16
  • Мнения: 3 029
Днес за първи път забелязах, че имам подуване на краката. Всъщност една колежка ме видя и ми обърна внимание. Сега, вечерта, се погледнах и видях, че са доста подути около областта на глезена. Освен това не можах да обуя едни джапанки 37 номер, а обичайно нося 36.

Това всичкото, за съжаление, е нормално... С предната бременност беше доста зле, сега малко по-добре. Стига да спада до сутринта и да не е драстично в областта на лицето и ръцете, не е притеснително
Всъщност и ръцете ми бяха подути сутринта и едвам ги сгънах в юмрук. Имам още отоци на краката. Мерих си кръвното. То, както обикновено, е ниско - 90/60. Днес специално се чувствам ужасно кофти. Качила съм 9 кг., а имам усещането, че са 90 кг. Тромавост, болки в кръста, вървеж като на патка. От вчера съм в 36 седмица.

# 17
  • Мнения: 22
И на мен ми е тежко вече в 9 месец, изведнъж ми натежа. В 37 седмица обаче още успявам да си направя педикюра, а съм + 18 кг.... Снощи се разходих до спешното, сдухах се малко като видях колко реално е всичко. Днес лежа вкъщи и се надявам поне още десетина дни да не родя.... Мрън! А досега всичко беше толкова леко и безпроблемно.

# 18
  • Мнения: 9 196
Само да "позлорадствам" малко влизам ... толкова е яко да родиш най-накрая! Започва да ти се връща тялото, енергията, да ти стават дрехите, даже и леки упражнения да си правиш, а бебетата са толкова сладки същества с муцуните си и звуците, дори и оня специфичен рев на новородено - нито много силен, нито много тих, супер е!

Тия дето разправят да си почиваш, докато си бременна - нищо не разбират. Като родиш всичко е много по-добре. Simple Smile

Не се отчайвайте, малко ви остава на всички, болки, молки, течения, шийки - всичко ще остане в миналото.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 884
Salsisha, напълно те разбирам и подкрепям! Няма по-голямо облекчение от това да родиш, просто не издържам вече и ми иде да се затичам към операционната маса!

# 20
  • Мнения: 1 268
Най-тежкия месец.
Задъхване, умора, нетърпение, просто не ми се мисли!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Това мнение чаках Simple Smile Благодаря, Салсиша Simple Smile и запис в темата.

# 22
  • Мнения: 925
Права си Салсиша...И аз не разбирам тези дето се наслаждават на бременността.Да,хубаво е,но и адски уморително.И аз снощи се разкарай до спешното и искаха да ме остават,но отказах.Скасена шийка и разкритие 3 см,че аз съм така от един месец.Господ си знае работата.

# 23
  • Мнения: 366
Аз уж снощи се записах в новата ни тема. Гледам днес никакви известия, чак ми стана странно. Влезох да проверя и ми е изтрито записването Flushed
И ние все още сме си 2 в 1. Поне контракциите няколко дни почти ги няма, чак ми е странно

# 24
  • Мнения: 431
Аз уж снощи се записах в новата ни тема. Гледам днес никакви известия, чак ми стана странно. Влезох да проверя и ми е изтрито записването Flushed
И ние все още сме си 2 в 1. Поне контракциите няколко дни почти ги няма, чак ми е странно
И аз така🙄
Момичета, май на никоя не и се чака вече след като влезе в 9 месец 🤪. Аз чакам вторник с нетърпение да видим коя дата ще ми определят за цезарово. Още нищо не съм изпрала и подготвила само се ослушвам и викам “ и тази седмица да мине и тогава” 😀.

# 25
  • Мнения: 67
Момичета, да си кажа и тук, но на 23.07 ме приемат за раждане. Още не се знае дали ще предизвикват естествено раждане или ще е секцио, но бебенцето се оказа с много голяма глава. Имаме наследственост в семейството и това тревожи лекарите. Като се добави и диабета, не искат да рискуват.

Аз започнах вече да се настройвам, че събитието ще е съвсем скоро и се опитвам да не мисля много как ще се стекат нещата. Важното е, че всичко ще бъде наред накрая. Честно казано вече ми тежи толкова много, че нямам търпение.

Очаква се раждането да бъде 37-38-ма седмица, като мъникът тогава вероятно ще е над 3 кг. Стискайте палци! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 511
Аз уж снощи се записах в новата ни тема. Гледам днес никакви известия, чак ми стана странно. Влезох да проверя и ми е изтрито записването Flushed
И ние все още сме си 2 в 1. Поне контракциите няколко дни почти ги няма, чак ми е странно

Дами, аз създадох новата тема, но нямам идея как се администрира Grinning и какво означава ,,да се запишем''. Ако някой знае как става, нека да ми каже или направо да го направи.

# 27
  • Мнения: 2 124
Здравейте, може ли да се запиша при Вас, било то и накрая? Аз съм от септемврийските мами бях за 04.09, но се оказа, че ми е сгрешен терминът и ми го изместиха за 25.08, като според лекарите няма да изкарам и до края на август, предполагат, че ще се случат нещата най-късно към средата на август. Аз съм в 34 г.с а бебенцето е 2200 гр. и е заело изходна позиция с главичка ниско в таза това се установи на последния преглед.

# 28
  • Мнения: 1 604
Оооо да, супер е да родиш най- накрая. Такова облекчение е, и аз хем нямам търпение вече, хем като си представя и лошо ми става. Бебе и малък батко вкъщи.... ужас. Много е трудоемко да си бременна, но освен , че разполагаш отново с тялото си след раждането, нещата не са особено розови. Толкова много работа е да се грижиш за бебе....
И аз мисля, че съм с разкритие вече. Само се моля да вляза в август.
Момичета, за мен подуването на лицето е сигурен знак за много скорошно раждане.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 884
На мен грижата по сина ми като новороден беше песен. Вярно, че той беле кротко бебе, не мога да не призная, но просто никаква работа нямах. Нахранхвам, оригвам го и го слагам да спи и следващите три часа буквално се чудех какво да правя, защото още на първата тричасова пауза си бях подредила и изчистила, а на следващата и сготвила. Пералнята се въртеше постоянно, все едно е обществена, ама и това не е ме е затормозяеало, защото имах сушилня. Единствената досада беше цеденето на кърма, но при менто продължи малко, защото минахме само на АМ, а пък тоя път ще е на АМ от самото начало. А това да си пак в старата си физическа форма, а не да се чувстваш като ветеран от войната, беше направо Божи дар. Вярно, че през нощта пак не се спи идеално, става се на определени интервали за бебето, но спането си е спане, въртиш си както си искаш, вместо да се намествам с възглавници 15 минутки и точно като съм се настанила що годе удибно, да ми допикае Rage Няма болки и всичко е су-пер Purple Heart

Общи условия

Активация на акаунт