До Август време не остана - малките бебоци скоро ще се гушкат с мама!- 2018 Тема 2

  • 38 962
  • 761
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 444
Добре дошла бебкааа Simple Smile Бързо възстановяване и много прекрасни мигове :*

# 211
  • Мнения: 2 124
Честито бебче да сте живи и здрави, усмихнати и щастливи. Страхотни мерки сте се родили Heart Eyes
Планово ли беше секциото?

# 212
  • Мнения: 431
Честито на новите мами!!! Да растат здрави бебчета и да пълнят памперсите 😀.
Отчет и от мен..назначиха ми дата за секцио 27/07, тогава ще съм 38гс+1ден иначе термина ми е за 10/08. Натисках се за естествено, но ми казаха с че с моето минало от операции няма как да стане. Стана ми малко кофти но стига вс да е добре с бебка и мен, друго няма значение.
За матрака на легълцето ми казаха от магазина само да го изкараме 10тина дни преди да легне бебка извън наелона да “диша”. Иначе количката всичко което може да махна ще бъде изпрано. Решила съм в понеделник да се захвана с пералните и гладенето Simple Smile.
Моля ви кажете ми коя е тази група във Фейса?

# 213
  • Мнения: 727
Честито, Диана! Бъдете здрави и усмихнати и все така положително настроени! Simple Smile

# 214
  • Мнения: 1 604
Добре дошла на бебе Доротея. Дано се успокои и да не е толкова ревлива. На мама бързо възстановяване. Трудното след секцио предстои 😉

Буена- аз пия бускулизин, да. Ставам сутри , хапват и взимам витамин, магнезий и бускулизин. До следобеда нямам проблеми. Действа ми добре. Миналата Б почти цялата изкарах на 3*1 на ден. Но- шпато въобще не ми помага на мен. Сега взимам само по един бускулизин на ден, защото съм накрая и не ми се ще да забавям много процеса, но просто някой път контракциите са много продължителни и чести макар и все още безболезнени.

Аз съм пред кабинета на доктора. Така е забавил часовете днес, че ще си отстоя.

# 215
  • София
  • Мнения: 504
Честито, Диди! Да расте здрава и с късмет малката Доротея. Бързо възстановяване.

# 216
  • Мнения: X
Добре дошла Доротея !
Бъдете здрави с мама 🌞

Имам нужда да порева...бях на преглед и моята лъвица си е увила пъпната връв около вратлето. Само веднъж, но док каза, че е 50 на 50 да се оплете повече или да се развие.
В нета прочетох за много родили така, но и много по-спешност приети.
Към момента само ми каза, че трябва да следя движенията и при най-малкото съмнение за по-усилени или по-отслабени движения да си обадя.
Уж не съм виновна аз, ама знам ли. Вечер се въртя като щурава все ми е неудобно и изпитвам вина, че заради мен се е оплела. А не знам какво да направя, за да се отплете 😢

# 217
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Euforia, аз съм била с няколко пъти увита пъпна връв. Уловили го 2 седмици преди ражданети по по-слабите тонове. Майка ми смята, че е защото се протягала да простира и все ми се кара за това сега. Родила съм се нормално ден преди термина, като са ми следели тоновете доста често. Тъй че споко, не мисля, че имаш вина или може да направиш нещо. Почивай повече и да ви следят.

# 218
  • Мнения: 2 124
Няма шансове да се е оплела заради теб, така се е случило просто, може на всеки да се случи, абсурдно е себе си да виниш. Може да се разплете, слушай лекарите имай им вяра. Една моя позната бебето й си беше увило  пъпната връв два пъти около врата и един път около мишницата, направиха й секцио и извадиха бебчето живо и здраво без усложнения въпреки сериозното заплитане.

# 219
  • Мнения: 1 604
Какво значи ти да й следиш движенията? Как може на теб да оствят преценката кое движение е притеснително кое не. Абсурдно просто. Че в това положение за мен всяко движение или липсата му ще е повод да откача. При кой лекар се следиш?

Аз се прибрах от преглед. Очаквах, че ще каже, че почти е време да излиза юнала вече.... няма такова нещо. Плътна шийка, никакви признаци. А аз се притесних, че чантата за родилното не съм стегнала. Няма да е в близките две седмици. Ще си дочака да започне 37-ма.

# 220
  • Мнения: 385
Аз утре влизам в 36 гс и започвам да се притеснявам, че никой не гледа имам ли разкритие, как е шийката и т.н., а имам правена конизация на шийката преди 2 години. Вчера бях на тонове за 2ри път и всичко изглежда ОК. После ме видяха на ехографа колкото да измерят BPD на юнака и това е то.

# 221
  • Мнения: X
Еми как лекаря ще ме следи 24ч в денонощието ?!  Thinking
Иначе съм при д-р Карагьозов.
Джинджър предвид, че си пловдивчанка не вярвам да не го знаеш.
Имам му пълно доверие по принцип, ноооо душичката ми е стегната.
И не аз да преценя кое е притеснително и кое не, а да сигнализирам при промяна на честотата от към до момента.

Последна редакция: чт, 19 юли 2018, 17:07 от Анонимен

# 222
  • Русе
  • Мнения: 38
Благодаря ви момичета! Скоро и вие да се похвалите с ревливите си творения 😉 Аз чакам с нетърпение раздвижването след няколко часа и да минава по-бързо нощта. Някой беше питал - секциото беше планово по медицински причини.

# 223
  • София
  • Мнения: 4 884
Благодаря ви момичета! Скоро и вие да се похвалите с ревливите си творения 😉 Аз чакам с нетърпение раздвижването след няколко часа и да минава по-бързо нощта. Някой беше питал - секциото беше планово по медицински причини.

Диана, честита радост Purple Heart  Прекрасни мерки! Аз да питам познаха ли теглото на бебето? 

# 224
  • Мнения: 2 124
Благодаря ви момичета! Скоро и вие да се похвалите с ревливите си творения 😉 Аз чакам с нетърпение раздвижването след няколко часа и да минава по-бързо нощта. Някой беше питал - секциото беше планово по медицински причини.
С твоят пост, че секциото не е страшно ме зареди изключително много с положителна енергия Hug

Общи условия

Активация на акаунт