А можете ли да кърмите на тъмно?

  • 2 559
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 205
Ами не съм кърмила на тъмно, ама си мисля - ако аз не му уцеля джучките, той вече е с достатъчно гънки на мозъчето, за да се ориентира за зърното. Поне нощем като го взема (той спи отделно в кошарката си, с нощна лампичка сме) с едно движение захапва без въобще да търси и без да го намествам, още докато го нося към моето легло. Обикновено даже не си отваря очетата, защото е в полусънно състояние; аз не чакам да даде знак за манджа, понеже обикновено преливам и ме боли.
Ако спи преди 4, защо не пробваш да го нахраниш, докато спи и още не се е разбудил? Може пък да се унесе още по-дълбоко от усещането за пълно коремче и въобще да не се разбуди.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Мога всякак да кърмя Laughing
На тази възраст и Мая почна да прави тези ранно-сутрешни игри, при това - на тъмно. Понеже и ние с баща й сме хора (по последни данни бяхме, поне), аз малко брутално действах Blush Увивах я в одеало да не може да ръкомаха и тя, като нямаше какво по-интересно да прави, сучеше и заспиваше. Първо се въртеше по 30-40 минути, постепенно свикна, че по тъмни доби игри няма и започна само да суче и заспива без игри.

# 17
  • Мнения: 414
И през ум не ми е минавало да светкам лампата като кърмя нощем. Даже за памперс не съм я светкала...
Те сами се вакуумират на правилното място според мен, нямат нужда от наместване, а за това не им трябва светлина. Ани яде по сто пъти нощем и ако трябва да светкам всеки път сигурно и тя ще иска да си играе  Laughing Ако трябваше пък и да ставам, съвсем щях да съм недоволна, така че подавам цица в сънно състояние и продължавам да си спя, пък тя си муца муца, обръща ми гръб и пак си заспива. Мойте се опитаха като малки и на съмване, с кокошките, да се будят да играят, ама мама не става преди 9, та като видяха, че не им връзва се отказаха и да видиш как си спят...

# 18
  • София
  • Мнения: 44 014
нощем само на тъмно се кърмим - никакъв проблем няма Wink

# 19
  • Мнения: 8 917
Кърмеше се по всяко време, на всяка светлина, във всяка поза Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 089
кърмихме се на тъмно. но, ако трябва нещо различно да правя, или светвам лампатра, или си слагам очилата. че на тъмно и без цайси съм за никъде Simple Smile въпреки че много неща правя опипвайки - знам кое къде стои и така...

# 21
  • Мнения: 3 591
Ако спи преди 4, защо не пробваш да го нахраниш, докато спи и още не се е разбудил? Може пък да се унесе още по-дълбоко от усещането за пълно коремче и въобще да не се разбуди.

аз не съм обеснила добре - по принцип той си яде нощем, защото аз работя и денем изяда "с клизма" около 100мл общо най-много за всичките си хранения. Та нощем като засуче и пуска чак сутринта. Затова и спи с мен. Баткото ни не суче, ама и той спи с нас в леглото(от страната на таткото защото аз местя бебето от едната на другата си страна като се разбудя.Така че нощем той изяда има няма поне 700мл.Спи и яде.
Ще опитам да спя без лампа и дано и при нас е някакъв период. Не ми се беше случвало досега бебе да не ми спи нощем. Обикновенно цицата им действаше достатъчно приспиващо. Чудя се и дали не иска да навакса контакта с мен - да осъзнава вече че му липсвам прекалено много Cry

# 22
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
хи хи и ние си имаме моментите на нощтното кърмене ... след като и на мен ми мисна да ставам и да се кърмим и после 100 часа приспиване ето го нашия трик ... свалихме решетката на леглото и нивото му / на по-долното / и долепихме спалнята ни до детското креватче-те са на почти еднакви нива и така кото се размрънка я чувам и се примъквам към нея да я накърмя ... спести ми много безсънни нощи,така не се събужда напълно и нещата стават в просъница ... за осветление ползвам една малка детска нощна лампа или гесеме-то ми  Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 3 390
Ние нощем не се храним, но вода давам на тъмно.По принцип като се събуди /към 4 часа/давам биберон, ако не стане го гушкам и му давам вода на тъмно.Не сменям памперса, за да не го разбудя. Ако случайно се е наакал и се наложи смяна на памперса, включвам телевизора. Е, сигурно не мога да го избърша с мокрите кърпички идеално на такава светлина, но сутрин,като яде към 6 часа, му измивам дупето.

# 24
  • Мнения: 1 735
Ние нощем не се храним, но вода давам на тъмно.По принцип като се събуди /към 4 часа/давам биберон, ако не стане го гушкам и му давам вода на тъмно.Не сменям памперса, за да не го разбудя. Ако случайно се е наакал и се наложи смяна на памперса, включвам телевизора. Е, сигурно не мога да го избърша с мокрите кърпички идеално на такава светлина, но сутрин,като яде към 6 часа, му измивам дупето.
Защо даваш вода? newsm78

# 25
  • Мнения: 1 559
   Moга, понякога не мога на светло (все има нещо интересно наоколо) Mr. Green На нас за осветление ни служи лампата в коридора, имаме стъкло на вратата на стаята, където спим, и през него прониква малко светлина - зрението бързо се адаптира и се вижда Grinning Пробвай вариант с приглушена светлина (като нашия или пък със слаба нощна лампа, с тв, с джи ес ем...). Успех!

# 26
  • Мнения: 2 381
Спим все още на нощна лампа и така кърмя.
Чудя се и дали не иска да навакса контакта с мен - да осъзнава вече че му липсвам прекалено много Cry
Може и това да е.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ние сме на осветление от коридора т.е. лека светлина. На село ми се наложи през ноща да се оправяме на тъмно - става, стига да свикнеш, а бебо за сега разлика не прави.
 При нас странносто е, че до преди два дни не се будеше нощно време, а сега цока на интервал около 4 чса и през ноща... и хич и не знам на какво се дължи ...

# 28
  • София
  • Мнения: 6 246
Чудя се и дали не иска да навакса контакта с мен - да осъзнава вече че му липсвам прекалено много Cry
Възможно е точно това да е причината. След като започнах работа Емко започна да се буди дори по 3-4 пъти на нощ (което за нас е супер много, като се има предвид, че първите 6-7 м. спеше непробудно цяла нощ, след това се будеше по-скоро инцидентно). Въпреки че при нас го има и фактора зъби.

# 29
  • Мнения: 1 735
Чудя се и дали не иска да навакса контакта с мен - да осъзнава вече че му липсвам прекалено много Cry
Възможно е точно това да е причината. След като започнах работа Емко започна да се буди дори по 3-4 пъти на нощ (което за нас е супер много, като се има предвид, че първите 6-7 м. спеше непробудно цяла нощ, след това се будеше по-скоро инцидентно). Въпреки че при нас го има и фактора зъби.
Да ,и на мен ми звучи логично ,да се опитва да си навакса любов ,душичката.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт