СЕДМИ клас – 13 – Ваканция е!!! И малко трети тур!

  • 64 164
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
И аз не разбрах как се записвате,  затова пиша тук:
Момче - 1АЕГ, втори език испански + бел
Днес го записахме, дори разбрахме в кой клас ще бъде и с кой класен  Simple Smile
И никакво отпускно не са искали.
Редовно четях темата и ми беше супер полезна.
Благодарна съм и на всички!!!

Последна редакция: пн, 16 юли 2018, 12:29 от katokotka

# 16
  • София
  • Мнения: 9 374
Поздрави от ПаФос, Кипър със 8мо класничката и нейната... търпелива майка.   Simple Smile
За сутрешното ви кафе:

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Последна редакция: пн, 16 юли 2018, 09:28 от kopche

# 17
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
Мерси за новата тема.
Ние днес ходихме до 32-ро рано-рано да се запишем, още не бяха отворили.. Simple Smile))))))) Сега отиваме на плаж, този ще ни е първия за сезона. Егати лятото, егати и смотаното време...

# 18
  • София
  • Мнения: 2 834
Запишете и мен, моля.

Първа пералня - АЕ/РЕ момиче

# 19
  • София
  • Мнения: 12
Здравейте! Един хлапак от мен в ТУЕС - системно програмиране. Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 166
И ние се записахме, 7мо - момиче:)

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
Имаме огромен проблем, от старото училище не искат да дадат на дзверчето отпусно.  😟 Дайте съвет!

# 22
  • Мнения: 37
За домовата книга и от мен: един младеж в 91 НЕГ и един младеж в 73 НЕ/ ФЕ

# 23
  • София
  • Мнения: 3 043
Здравейте, и благодаря за новата тема. Много късмет от мен на участващите в трето класиране и на чакащите повиквателна от училищата извън пипалата на МОН!
Снощи, заспивайки, си мислих за механизма на третото класиране (ама то, щото книгата ми нещо не ме грабна и докато чета, мислите ми блуждаят). Та това трето класиране си е чудна предпоставка за рушветаджийство в много широк спектър. Поправете ме ако греша (надявам се да съм в грешка), но масовият случай, когато детето е прието по, да кажем, второ желание в училище Х и малко не достига за училище У - то се записва, за да не изгуби и без това "престижното" място. Излизат свободните места за трето се оказва, че има 2 места в училище У. Отивам при директора на училище Х, за да направя официалната част на процедурата - да си изтегля документите. Да, но това място, което освобождавам, не се включва към свободните за трето, защото те вече са обявени. То си остава за четвърто класиране. Разбирам се за сумата и си тегля долументите. Приемат детето в училище У - чудесно, директорът на училище Х обявява мястото за четвърто класиране (или не го прави, негова си работа). Не го приемат - ОК, родителите носят плика където трябва и вече дали на формално четвърто или дори без такова, детето се връща в училище Х, като може и никой да разбере цялата галимация по теглене на документи и повторно записване.
Никак не ми е ясно как точно става договарянето на подкупи и никога не съм го правила, но по разкази на очевидци, в много сфери хора си "се гледат" съвсем добре от подобни приходи...

Торнадо, реално не са длъжни. Проблемът е, че ти си буфера. Нека от новото училище се обадят в канцеларията на старото и се изяснят...

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И ние благополучно се занесохме днес с дребното да я запиша - за домовата книга момиче, ФЕГ, ИЕ / М.
Стана много бързо, независимо от купищата листове за попълване - а като гледах списъка, в който се пише със зелен химикал, тя беше третото записано момиче в нейната паралелка - останалите още не се бяха наканили явно.

Сега обмисляме дали да ходи на лагера, който се организира преди започването на учебната година за зайците Thinking

# 25
  • Мнения: 1 231
Имаме огромен проблем, от старото училище не искат да дадат на дзверчето отпусно.  😟 Дайте съвет!
Даколкото разбрах от прочетеното дотук, по новия закон не е необходимо такова отпусно за записване. Потърси някъде в предната тема, Дидева го беше разяснила.

# 26
  • Мнения: 5 382
Записвам се, не съм от София, а от Черноморието - това  за Домовата книга - 4  ЕГ   -  момиче - ФЕ / АЕ

Последна редакция: пн, 16 юли 2018, 11:03 от *Камея

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 206
Привет в новата тема!
И от нас стиснати палчета за всички, които чакат трето класиране.
За домовата книга - изпратих данните на лично съобщение на Лоренца.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 816
Супер е новата тема, благодаря!
22 май ще е девическа гимназия като гледам.
Успех на трето класиране на децата, да ги приемат точно където искат!

# 29
  • столицата
  • Мнения: 3 754
Отивайте без отпусно.

Общи условия

Активация на акаунт