СЕДМИ клас – 13 – Ваканция е!!! И малко трети тур!

  • 64 172
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7 871
Не е упомената нито ЛК нито паспорт... Но аз пътувам обикновено с 3 деца с две различни фамилии и то не моята, но пък се запънаха за най-големия почти пълнолетен Simple Smile, който в конкретния случай имаше освен декларацията да пътува с мен и декларация да пътува сам Smiling Imp

# 721
  • София
  • Мнения: 17 905
Пак си е заяждане на конкретен служител, преди броени дни близначките ми (на 18 години без двадесетина дни) ползваха пак лична карта само за Гърция, фамилията им също е различна от моята. Simple Smile

# 722
  • Мнения: 2 672
Скрит текст:
Здравейте,
имам въпрос извън темата с кандидатстването, но може и да има някой запознат със законите в БГ,
та затова реших да се посъветвам с вас. Става въпрос за пътуване в чужбина - двамата със сина ми ще пътуваме другия месец, но до сега той не е излизал зад граница и не съм наясно какви документи ще ми трябват. Тъй като случаят ни е малко особен - той няма баща, в акта му за раждане баща не фигурира, носи моите имена като бащино и фамилно,
има лична карта (на 14г. е), в която имената му съвпадат с моите. Но се притеснявам, да не ни спрат на границата и дали не трябва да нося някакъв допълнителен документ, за да доказвам, че няма втори родител - не е осиновяван в последствие - и не е нужно пълномощно от него. ( Задгранични паспорти не ни трябват. )
Скрит текст:
Ще съм благодарна за някакъв съвет. Не знам дали да ходя да се консултирам с нотариус.
Извинявам се пак за отклонението от темата.
Задграничен паспорт трябва при напускане на страната на лица под 18 години, дори с лична карта. Носи си копие на акта за раждане и оригинала или нотариално заверено копие Hands V
ЗА ЕС, Швейцария, екс Югославия и не знам кои други не трябва. Дъщеря ми е пътувала в ЕС само с лична карта.

# 723
  • София
  • Мнения: 392
Утре ще излезнат ли официално резултати за 3-то класиране или това ще е само информация за кандидатстващите - някой да припомни?

# 724
  • столицата
  • Мнения: 3 754
Ако питаш за публична статистика за минималните балове,миналата година не ги обявиха. Информацията от тук:). доколкото мамите споделят.

# 725
  • София
  • Мнения: 18 679
Жива да не бях - Антигона била интересна Open Mouth Satisfied Харесва му това, че е написана като пиеса, а не като роман...Та днес обяснявах за древността и как всичко всъщност е било не точно литература, а повече драматургия, за поетите, за хоровете. Интересно му стана. Обаче Дон Кихот не става и това е!

# 726
  • Мнения: 1 559
Вчера купих Дон Кихот, днес го беше почнала и каза, че по-става,  след Илиада всичко ще й се стори по-интересно май май .
Явно има значение поредността при нас🤔 . Да видим след него кое ще й  предложа...

# 727
# 728
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз ги поръчах всичките накуп - да си ги миксва според настроението Joy Лошото е, че бебето тази вечер беше напипало Антигоната, зарязана небрежно на дивана, та си хапна май малко Flushed  Подготвя се и то за 8-ми клас Joy

# 729

Общи условия

Активация на акаунт