Има ли желаещи мами,да спираме цигарите?

  • 11 699
  • 197
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 855
Браво момичета!!! Подкрепям ви напълно, дано се справите  Peace Аз ги спрях, като видях че теста ми е положителен. Не очаквах да успея, защото пушех доста, долу-горе по 1 кутия на ден  Crazy И като се сетя с каква наслада ги опъвах сутрин с глътката кафе...  Mr. Green Но за сега се справям и не ми се е допушило, дано не ги почна, ще се боря със зъби и нокти  Praynig

# 16
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Браво на всички, които са успели да ги спрат тези гадни цигари. И успех на всички, които искат да се откажат от този ужасен порок. Аз също съм пушачка, въпреки че ми се иска да не съм. Ама пусти му навик... smile3516. Колко ми е трудно само да си представя, че сутрин ще си направя кафе и няма да запаля Cry. В последно време често си мисля за отказване. В началото на годината си казвах "като им вдигнат цените на 2.60, вече няма да си купувам и ще ги спра", да ама не, нарочно си повтарям колко излишни пари давам за цигари, пък като сметна и цигарите на Милото, става ужасТ  #Crazy. Даже съм си купила Табекс, може би преди година. Ама събира прах при другите хапчета. Кажете как да се настроя психически, че мога да пия кафе без  smile3546, или пък лятото по плажа с биричка в ръка... cheers, как да не запалиш. Ама едно време като съм ги пропушила, ммм дебела глава, не слуша. Уж имам силна воля, пък... Не ми се ще да се наложи да ги откажа заради  newsm30  smile3504. Иска ми се по-рано.

# 17
  • Мнения: 755
Браво момичета!!! Подкрепям ви напълно, дано се справите  Peace Аз ги спрях, като видях че теста ми е положителен. Не очаквах да успея, защото пушех доста, долу-горе по 1 кутия на ден  Crazy И като се сетя с каква наслада ги опъвах сутрин с глътката кафе...  Mr. Green Но за сега се справям и не ми се е допушило, дано не ги почна, ще се боря със зъби и нокти  Praynig
Браво на теб! Peace Аз ги бях отказала за две години дакато бях бременна и после докато кърмех, но когато спрях не издържах и запалих........ тъпа работа! После е въпроса също да устикаш Sick Успех на всички!!! Peace

# 18
  • Мнения: 1 269
Опитвам се да ги стра от месец.Ама все си викам последна кутия,и така мога да си карам догодина.купих табекс пия едно хап4е и дотам.пуша по4ти 2 кутии,а ги бях отказала за 3.пропуших ги отново на маитап,зорлем.
Е днеска ще е .последната кутия и няма да купувам пове4е
моиме4а пили таблекс споделете помага ли или силна воля му е маиката/

# 19
  • Мнения: 206
Да, има желаещи... АЗ!..
Ужасна пушачка, две кутии на ден... Sick

Е, поне е осъзнато желанието, и е взето решение. На практика нещата, обаче, стоят иначе. Впрочем преди около два месеца опитах. Три дни. Само воля. И изпаднах в жестока абстиненция. И...  Cry

За табекса - специално ме помолиха приятели да не го ползвам, но не искам да всявам излишни настроения сред момичетата, на които е помогнал. Важното е, че са успели.

Моето мнение - иска се само воля. Инат!!!
Какво възнамерявам да направя. Скоро (надявам се) отново ще опитам. При силно зависими, като мен, периодът на детоксикация явно е по-дълъг. Така че трябва да се опита и да се премине.
Още нещо - искам да комбинирам със спорт и диета. Ясно ви е защо. Диетата я правя и сега, но спорта... Sick

Искам да споделя информация, за която може би сте наясно. Скоро Eve-Nadine се интересуваше от спада на метаболизма при отказ на цигарите. Попадна ми изследване, където точно се дефинира, че 1 цигара изгаря 10 ккал. Не е много, но... Умножете 40 цигари по 10 = 400 ккал. Това вече е цифра, и то голяма. Следователно голямо търчане ще падне, за да се компенсира... Mr. Green

Сериозната ми мисъл е, че лятото е изключително подходящ сезон за това; че може да се комбинира с диета от зеленчуци, макар и не супер рестриктивна; че сутрин може и трябва да се прави крос - мързеливите като мен да му мислят; че водата в големи количества е задължителна; и че всичко е въпрос вече на воля.

Това е от мен. Засега... Hug

# 20
  • Мнения: 217
Не съм пушила от 12 часа и половина  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 426
В ученическите ми години бях заклета пушачка,но ги спрях 2 години преди да забременея с воля и спорт без дъвки лепенки и т.н.Опитах се да ги намаля, но не стана затова пробвах от раз.Първата седмица ми беше мн. трудно след това ми  се гадеше от дима.10 месеца след като родих се изкуших и оттогава спирам и  започвам като искам  което е рядко. Много е важно другите около теб да не пушат по лесно е. В момента съм в процес на спиране (от 5 дни)Успех на всички.

# 22
  • Мнения: 5 299
Ох, на мен от скоро ми се върти тази идея доста сериозно, и най-вече заради финансите. Минавам 1 кутия на ден, и направо безумно ми се виждат да давам по 5 лв на ден за цигари Cry Cry Cry Имам още 1 стек, и после мисля да се пробвам да спирам. Пожелавам успех на всички  bouquet

# 23
  • Мнения: 139
И аз ще се пробвам!!! Доста трудно ще е, защото съм заклета пушачка и повече от близките ми пушат. Даже веднъж синът ми заяви, че съм много грозна, когато пуша и ми обясни колко са вредни цигарите (а той е на 7 години). Сега един въпрос към бившите пушачки: как ги отказахте - от раз или постепенно?   Embarassed Cry

# 24
  • Мнения: 597
Сега чак успях да се намъкна във форума,че цял ден бях на работа...Лелеее...много ви се зарадвах,че толкова много сте писали,и има много навити мами,като мен да спираме тази гнусотия....Наистина ,остава да си определим дата,и да се гмурнем в това "изживяване..".Предлагам ви....четвъртък,8 ми юни,защото не е понеделник-тогава  си е ден за диетите...и не е първо число,на което все се проваляме по правило,а също има и Велики четвъртък....и тъй като от това по Велико напъване едва ли ще сме изживявали.смятам че е добра дата. Имаме малко време за психическа настройка- да не е като "от вратата  за..",през което време може и по 1 чибук,като за последно,нали? Също така,мамите,които по-късно са видяли каква чета сформираме,ще имат време,ако преценят,да се включат  и те,а не да изпуснат влака...Предлагам,всяка една да пише как се чувства,кой и иде да убие,заколи,изяде../да внимават диетуващите мами !/ Ще отчитаме,дали някой е започнал да папка много и да качва килца, кой с какво заменя цигарата,идеи,предложения,и всичко,за което се сетите....От мне това,ако имате други предложения,дайте да ги оформим,и ......да почваме. Другите мами,да следят и да дават акъл..тези,които ве4е са се преборили ! Приемаме всякакви предложения,които ще помогнат на отбора.

# 25
  • Мнения: 811
аз дойдох на работа само с две цигари Mr. Green и вече ги изпуших,изядох три шоколадови бонбона и сега се чудя как ще издържа още един час до обяд,че вече примирам от глад Mr. Green
определено цигарите ще ги заменя с шоколад Mr. Green
сега не ми е нервно,но като се наобядвам ще започна да търся фас знам си ooooh!

# 26
  • Мнения: 597
Аз се подготвям и настройвам психически за 4етвъртък,да ги спирам.Като знам на предишните ми опити колко нервна бях,и колко ме болеше главата,направо умирах...не знам как ще се справя,но много искам този път да успея.Малко се тревожа за диетата ми и за качванто на кг,за което много мами се оплакват..но ще рискувам,даже и да ка4а килца,за мен това ще е най-голямата победа...

# 27
  • Мнения: 139
Браво на мен - не съм пушила от 2 часа! Но сега приключих с хапването и нещо започвам да нервнича. В четвъртък започваме! Аз предлагам, ако някоя от нас започне да "издиша", веднага във форума, за да се разсейваме по някакъв начин. Сигурно ще ни е трудно, но ще се подкрепяме, нали? newsm10

# 28
  • Мнения: 732
Виждам, че в момента слабееш и мисля, че ще е по-добре първо да приключиш със слабеенето и тогава да отказваш цигарите.
Вярвай ми няма нищо по-лошо от жена на диета, отказваща пушенето Mr. Green Казвам ти го от собствен опит, защото и аз докато бях на диета спрях цигарите и се чувствах отвратително и ужасно. Пък за нервните изблици да не говорим #Crazy Sick

# 29
  • София
  • Мнения: 154
Като бивш пушач мога да ти кажа - не е лесно, но не е и невъзможно.
Успех в начинанието.  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт