Кош за новородени...?!?!?

  • 1 723
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 970
МОля майките,които са използвали такъв кош към коли4ката( т.нар. зимен кош),нека споделят до колко месе4на възраст са го ползвали newsm78В на4алото на август о4акваме беб4е и в момента сме на вълна  избор на коли4ка,та се 4удя да ли ще има нужда от този кош и дали няма,то4но когато стане зимата да ни е умалял Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 6 039
до 6-тия месец.

# 2
  • Мнения: 643
На нас ни трябваше до 4 месец, ( после ни стана малък) но според мен не е крайно необходим, особено, ако бебето ще е лятно, както при вас.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 360
в каталога на количките Нео Нато, например, за този кош пише - до 4 месечна възраст на бебето.
след размисъл, разглеждане и консултации с продавачи, стигнах до извода, че за летни бебета, моделите на Нео-Нато, САМ 3 в 1 и подобните им, които включват кош за новородено, кошница за кола и силно олекотена лятна количка, не са подходящи.
нашите бебета, живот и здраве, зимата ще бъдат на 4-9 месеца, кошът за новородени категорично няма да ги събира, а лятната количка, дори и с прикрепен гюрук от коша, пак е силно проветрива.

# 4
  • Мнения: 47 956
моето момиченце се роди август,количка взехме от една позната-полска,арти,със зимен и летен кош,но зимния е много голям,и го ползвахме цялата зима-до към март месец(значи до около 6-7 месеца)после минахме на летен,и после взех силно олекотена лятна количка
ако модела е с голям зимен кош,препоръчвам да си вземеш,защото зимния кош е затворен отвсякъде,и пропуска много по-малко студ и вятър от кош на комб количка!а бебето на 4-5 месеца е още малко и според мен е необходимо да е защитено от атмосферните условия
ако обаче коша е от тия малките,дето повече приличат на портбебе,по-добре не си взимай,защото до зимата може и да е умалял

# 5
  • Мнения: 4 970
ако обаче коша е от тия малките,дето повече приличат на портбебе,по-добре не си взимай,защото до зимата може и да е умалял
Какво имеш предвид под "малките" newsm78Те не са ли стандартни като размери?Тези ,които гледам са с вътрешен размер около 80см сължина Rolling EyesДа колко месечна възраст мога да го използвам?

# 6
  • Мнения: 89
Нети трябва кош а само кошницата за кола 0-13кг. Нашия едва го изтикахме до три и нещо месеца и му стана некомфортно вътре. Въпреки че Вики е Януарско бебе можехме да минем и само с кошничката.

# 7
  • Мнения: 2 069
Бебето ми е мартенско, въпреки това си купих количка 3 в 1 с кош и я возих до 5 месец в него - не й умаля, просто искаше да стои полуседнала и да гледа.
Имах и кошница за кола, според мен е супер неудачна за малко бебе и за по-дълга разходка - пробвах я 1-2 пъти - ами бебето беше сгънато като кифла... А в големия кош си спи спокойно, даже се обръщаше по корем. После за зимата си взех чувалче за количка и си реших проблема със студовете.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 380
аз родих също август месец, количката ми е 3в1 на Chicco, зимният кош е 74 см.дължина, и го ползвах...до преди 2 седмици!  Simple Smile  вярно,че сме по-дребнички и слабички-в момента е 74см. Значи, цяла есен и зима сме били изключително със зимния кош, февруари,март-пак с него,но по често вече в полуседнало положение, а последните месеци го слагах в него за следобедния сън на терасата. Като избирах количка много се двоумих за зимния кош, повече чувах негативни отзиви, но за мен се оказа супер удобство (никакви притеснения от времето-всеки ден край морето, въпреки честите силни ветрове), комфорт за бебчо-много удобно се спинка вътре,за разлика от кошчето за кола.

# 9
  • Мнения: 8 917
ако обаче коша е от тия малките,дето повече приличат на портбебе,по-добре не си взимай,защото до зимата може и да е умалял
Какво имеш предвид под "малките" newsm78Те не са ли стандартни като размери?Тези ,които гледам са с вътрешен размер около 80см сължина Rolling EyesДа колко месечна възраст мога да го използвам?
Извинявай, но аз така и не разбрах за порт бебе ли питаш или за кош?

# 10
  • Мнения: 4 970
[Извинявай, но аз така и не разбрах за порт бебе ли питаш или за кош?
Питам за твърд зимен кош- от тези,които се свалят после на отделен модул.
А като цяло става дума за конфигурация 3в1-Стандартна коли4ка с летния й седящ вариант,кош4е за кола и въпросния зимен кош,който го водят за новородени Grinning

# 11
  • Мнения: 47 956
за зимен кош става въпрос,но според мен на някои марки са малко по-малки,затова съм се изразила че приличат на портбебе
според мен не са стандартни размерите на зимните и комб кошчета за количка,мое мнение е това,едни са по-широки,други по-тесни или къси
пак да кажа,че съм" за" зимем кош

# 12
  • Мнения: 137
аз очаквам моя бебешок ачалото на септември и също съм в дилема за коша. аз определено държа на зимния кош.

преди 2 дни ни подариха използвана количка комбинирана на чиполино. искам само да отбележа, че не знам каква е разликата между портбебе и коша. доколкото си представям портбебето е меко с дръжки и става за ходене на консултации, но не се закрепя за количката. Та, нашата количка има кош, който обаче отстрани е мек, разгъва се с едни скоби, които г държат на височина, иначе дъното си е твърдо. освен външната част има и вътрешна, която е от бял плат и се сваля, за да се пере. не знам дали ще му духа на бебо като почнат студовете, но за сега мисля да я изпера и да пробвам първо време с нея. ако видя, че не става веднага ще я сменя разбира се.
Днес гледах в сайт колички на Нео нато с кош - стори ми се, че той е пластмасов или поне изглежда твърд отвън. дали това не е по-добър вариант.

За столчетата, които се закрепя към количките не ми се виждат удобни. Представете и вие как бихте се чувствали да ви сложат да спите сгънати. вижда ми се гадно. Иначе съм решила да си купя такова столче за пренасяне на бебока, пък и зо колата.

целувки

Общи условия

Активация на акаунт