Позволено ли е спането по корем?

  • 5 070
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,
Бременна съм 20г.с и от известно време имам проблем със съня.По принцип винаги спя по корем,но напоследък се притеснявам да не нараня бебчо,и се опитвам да спя в други пози,но не се получава.В някакъв момент заспивам отново по корем и така се събуждам сутрин.Опасно ли е за бебето?Чувала съм че възглавниците за бременни помагат,моля препоръчайте ми модел и марка?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Здравейте, за мен беше особено трудно да спра да спя по корем, ама в последния триместър беше и невъзможно :д не е забранено и като цяло няма как да навредите на бебето. То е защитено в тялото ви, разбира се може да изпита дискомфорт ако бъде притиснато. Много зависи и от неговата позиция. По принцип казват, че е много по-лесно спането по гръб, тъй като тогава имало някакво притискане на вена, по която то си набавя кислород, но пак зависи от позицията на бебо. Води се, че е най-добре да се спи на дясната страна май беше - за най-добър кръвоток към плода. Е, при всички случаи аз съм се будила в напреднала бременност по корем - да чукам на дърво всичко си беше ок с беба. Просто следете движенията и как се чувствате вие. И споко, в един момент права ще ви е най-удобно да спите :д
Колкото до възглавница - не съм си купувала такава. Слагах си една голяма обикновена между краката и една зад гърба

# 2
  • Мнения: 2 173
Най-подходящо е да се спи наляво. По гръб се притиска вена кава, евентуално и аортата без значение положението на детето. По корем... не знам, струва ми се абсурдно, не ви ли боли. На дясно също може.

# 3
  • Мнения: 25
Този проблем и аз го имах. Преди да забременея винаги заспивах по корем и не можех да заспя в никаква друга позиция. Като забременях, обаче вече се наложи да сменя този навик. Беше трудно, но като нямаш друг избор.

# 4
  • Мнения: 116
Не знам дали е вредно, но е добре да свикнете да спите на страни, написали са ви вече защо.
Така или иначе скоро няма да можете да спите по корем, коремчето като стабе по- голямо е невъзможно.
И аз преди спях все по корем, през бременността се отказах, сега заради кърмене и напрежение в гърдите все още не смея.

# 5
  • Мнения: 1 174
Каквото и да правих накрая все по корем спях, нищо не ми е станало, нито на мен нито на деца ми. Единственото неудобство беше сутрин, колкото по-големи ставаха бебетата, толкова повече ми притискаха органите. Първите глътки въздух, сутрин след като станех бяха болезнени и неприятни. Никога не разбрах, как другите жене успяват да си наложат да спят на която и да е избрана от тях страна.

# 6
  • гр.Бургас
  • Мнения: 152
Попринцип не е проблем за бебето че спите по корем. Въпроса е дали ви е удобно и на двамата. Най- вероятно след някоя друга седмица няма да можете да си позволявате това удоволствие. Аз лично също много обичах да спя по корем преди да забременея. Сега обаче ми е просто невъзможно .Бебето само ми показва как му е удобно и как не , така че следете за реакция от негова страна. 

# 7
  • Мнения: 2 173
Аз малко да се извъртя върху корема и се почва едно лудо ритане... може зависи от физиологията на жената, ако има тънка коремна стена или няма сланинки, аз не съм имала шкембак никога, от пъпа на горе всичко е ребра и зъби.

# 8
  • Мнения: 234
Аз спях по корем докагато ми беше удобно,така ме посъветва гинеколожка Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 560
Аз пък съм човек, който цял живот все основно по корем спи. Докато бях бременна, много ме беше страх да не се обърна по корем насън. Не се обърнах нито веднъж, поне не съм усетила. Мъжа ми, обаче, потвърди, че не го правя.  Спях основно надясно обърната. Явно подсъзнателно съм си забранявала да се обръщам по корем, щото сега пак основно така  си спя. Сори за спама😊

# 10
  • Мнения: 110
То си е направо невъзможно да спиш по корем в напреднала бременност...

# 11
  • Мнения: 1 174
То си е направо невъзможно да спиш по корем в напреднала бременност...
Няма невъзможни неша Grinning, като стане въпрос за спане,  аз до 35 г.с. спях по корем, задължително със свит крак и ми беше добре.

# 12
  • Мнения: 110
То си е направо невъзможно да спиш по корем в напреднала бременност...
Няма невъзможни неша Grinning, като стане въпрос за спане,  аз до 35 г.с. спях по корем, задължително със свит крак и ми беше добре.

Ххахаха, навикът си е навик... преодолява и непреодолимото явно Grinning

# 13
  • Мнения: 978
Преди да забременея аз също заспивах по корем и в нито една друга поза не можех да заспя. Но в мига, в който разбрах, че съм бременна - спрях и започнах да заспивам на една страна, най-често наляво. Да, първоначално е много трудно и едвам успяваш да заспиш, но както с всяко нещо, се свиква и с новата поза за спане.

# 14
  • Мнения: 298
Имам една възглавница за бременни и много ми помага да заспя, но не е нужно да купуваш специална- може и с обикновена между бедрата. Моята е подарък от мъжа ми, иначе едва ли щях сама да тръгна да купувам нещо,  което само заема място и се ползва броени месеци. Дано ми потрябва за още едно бебче! Препоръчва се да се спи наляво по принцип, по корем не е удобно за теб и детенцето. Здраво бебче и лека бременност ти желая! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт