К1 годеническа виза за САЩ 2018

  • 22 212
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте,мами!
Предварително се извинявам ако има подобни теми,но я пиша,защото ми трябва актуален отговор и мнения,тъй като нещата както знаем се променят доста динамично в САЩ.
Моят приятел живее от много години в Америка със зелена карта,но чак миналата година (юни 2017) подаде документи за гражданство,които документи все още чака и може би ще ги получи до 3-4 месеца. Ние сме заедно от година и половина,но се познаваме доста по-отдавна. Аз съм ходила на студентска бригада в САЩ 2 пъти.
Въпросът ми е знаете ли в момента колко време отнема самата процедура от подаването на петицията от американският гражданин до изпращането на вече одобрените документи в София? Питам защото според него откакто Тръмп е на власт и последните 2 години администрацията страшно много се бави с имигрантските петиции и документи за гражданство. Факт е че преди това за гражданство документите са се разглеждали за 4-5 месеца,сега ги бавят година и нещо. Предполагаме че и с годеническата виза сроковете ще са подобни-преди е ставало за 4-6 месеца. Има ли някой от вас,който скоро е минал през тази процедура? Другият ми вариант е да запиша 2-ро висше(тъй като първото го завърших семестриално,но все още не съм си взела държавните изпити) и пролетта на 2019 ако ми дадат виза и да замина по този начин,който ще е по-бърз и там вече да уредим документите на място. Много ще съм ви благодарна за съвет и мнение,тъй като не знам как стоят в момента нещата и колко време би отнело и кой вариант да избера, вече искам да сме си заедно ...  Sad

# 1
  • Мнения: 1
Здравейте , аз чакам отг за годеническа виза вече 10 месеца !!!ОТГОВОР ОТ САЩ!! Пълен кошмар е!!

# 2
  • Мнения: 76
Здравейте , аз чакам отг за годеническа виза вече 10 месеца !!!ОТГОВОР ОТ САЩ!! Пълен кошмар е!!
Ахх,напълно Ви разбирам! Sad
Ако не е тайна,може ли да споделите къде е подадена петицията(в кой регион),тъй като разбрах,че във всеки регион е различно времето за обработване,явно някои са по-натоварени. Иначе в сайта на USCIS в момента дават срок м/у 5-7 месеца...
А след като получите отговора,знаете ли след колко време можете официално да заминете(включително и интервю и др документи,които се подготвят през това време)?
Пожелавам ви скоро нещата да ви се наредят! Simple Smile

# 3
  • някъде
  • Мнения: 979
Здравейте , аз чакам отг за годеническа виза вече 10 месеца !!!ОТГОВОР ОТ САЩ!! Пълен кошмар е!!
Ахх,напълно Ви разбирам! Sad
Ако не е тайна,може ли да споделите къде е подадена петицията(в кой регион),тъй като разбрах,че във всеки регион е различно времето за обработване,явно някои са по-натоварени. Иначе в сайта на USCIS в момента дават срок м/у 5-7 месеца...
А след като получите отговора,знаете ли след колко време можете официално да заминете(включително и интервю и др документи,които се подготвят през това време)?
Пожелавам ви скоро нещата да ви се наредят! Simple Smile

Не мога да отговоря на личното ви съобщение,тъй като сте забранила получаването им.Девет месеца отне цялата процедура.

# 4
  • Мнения: 76
Извинявам се. Нещо обърках мненията. Сега видях,че вие сте цитирали горното мнение. Значи на вас ви е отнело 9 месеца. А петицията 2017 ли е била пусната? ☺

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте .. Имам два въпроса ! Годеникът ми е в Америка , но е с зелена карта .. дали може да ми изпрати годеническа виза след като още не е взел гражданство ?? И другият въпрос ми е , кое според вас ще бъде по сигурно и по бързо да се оженим в България .. или с годеническата виза ?

# 6
  • Down south
  • Мнения: 7 617
Притежател на зелена карта не може да подаде документи за годеническа виза.
Колко време му остава до кандидатстване за гражданство? Освен този период, добави 6-9 месеца процедура.  Напоследък явно нещата са доста бавни в това отношение.

Можеш да дойдеш тук и да сключите брак, но трябва да поддържаш легален статут.

# 7
  • Мнения: 1 433
Най-бързо е К1 виза след като стане гражданин, сега не може. С подаването до вземане на виза е точно 6м. Това е за 2016г. След сключването на брак до 90 дни от влизането в САЩ, отнема около една година да получите временна ЗК за 2г. 90 дни преди да изтече се подава за постоянна ЗК и 1г след получаване на втората ЗК, може да се кандидатства за гражданство. Трябва да имате 18м събрано присъствие в щатите през тези 3г след получаване на първата ЗК.
Искат 2 или 3г назад доходи на бъдещият американски гражданин, които трябва да са над определа сума годишно. Незнам сега колко е тавана. С това доказва, че е в състояние да си издържа годеницата, докато чака за ЗК

# 8
  • Мнения: 16
Здравейте, аз в момента съм на финалната права до получаване на годеническа виза. Петицията може да бъде подадена само от американски гражданин, като за доказателство за гражданството се изпраща акт за раждане или снимка на паспорта.

Ние подадохме документи в средата на март месец и получихме одобрение в края на септември т.е. отне ни около 6 месеца.

В момента чакаме за case number, очаквам интервюто ми да е към края на ноември или началото на декември.


Относно кандидатстването за J1 и брак там, моето мнение е, че не е добра идея. Използването на този тип виза с имигрантска цел се смята за измама и може да доведе до черен печат. Много е вероятно да се наложи да доказвате, че не сте имали имигранска цел, кандидатствайки за J1, ако след сватбата останете и подадете документи за ЗК (adjustment of status) т.е  може да ви откажат кандидатурата.

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте! Ние подадохме документи ноември, 2017 и получихме офобрение от USICS в началото на септември. NVC изпратиха документите към България на 05.10.2018 и миналия петък си получих писмото. От моя опит- при USICS няма логика, това от къде се пращат документите няма значение. Ако не всички, то 90% от петициите за годеници ги разглеждат в Калифорния. Нашето забавяне се получи заради security check,  който продължи близо 3 месеца, доколкото знаем, и в нашата ситуация нямаше какво да се направи, освен да се чака. Докараха ме почти до нервна криза!  Това за 6 месеца е вече мит- преди е било така, но вече не е. На мен сега ми предстои интервю, а още нямам дата, така че грубо на нас ни отне година +/-. Някой може ли да подскаже от тези които вече са минали интервюто - като им пратиш мейл или се обадиш за насрочване дата за след колко време ти дават? Имаш ли някакъв избор от дати?

# 10
  • Мнения: 16
Наскоро си писах с едно момче и той каза, че са му насрочили интервю около 2 седмици след като се е свързал с тях. Преди това е трябвало да получи пакет 3, който идва по пощата.

# 11
  • Мнения: 1 433
Избираш дата след като имаш нужните прегледи, които се изискват.

# 12
  • Мнения: 16
Пускам ъпдейт по моя случай 😁:

Процедурата с интервюто се оказа много по-бърза, отколкото мислехме.

*На 28 септ получихме одобрение. (NOA2)
*На 12 октомври петицията беше вече в NVC и имахме case#.
*На 16 октомври изпратиха документите към посолството и на 17 бяха пристигнали.
*На 25 октомври получих писмото от посолството.
*На 26ти (петък) писах на посолството и запазих дата за интервю за 31 Октомври (сряда), изборът беше между 31.10 и 19.11. След това веднага си запазих час за медицински преглед в Грийнберг, прегледа направих на 29 октомври (понеделник), на 31 преди интервюто минах да си взема резултатите.
*Получих визата на 5 ноември (понеделник).

Последна редакция: чт, 08 ное 2018, 15:55 от Wtrav

# 13
  • Мнения: 1 433
Айде, честито! Сега стягайте сватбата. Имате 90 дни от влизането в Америка да сключите брак. После зелената карта идва след около една година от подаването на документите от сключването на брак. Може и повече.

# 14
  • Мнения: 3
Здравейте ! 
Може ли някой да каже как протича интервюто ?
Благодаря предварително 😊

Общи условия

Активация на акаунт