Галено име

  • 9 830
  • 36
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 273
Здравейте, имаме дъщеря на име Катрин. Предложете ми как да и казваме на галено освен Катринче, което ми идва дълго. Не ни харесва Кати, Катя и Кате. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 031
Кейт, Кейти

# 2
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Дъщеря ми има приятелка Катрин,казват и Кети.

# 3
  • Мнения: 884
Кика,Кари

# 4
  • Мнения: 1 174
За всички ще е Катринче, моето предложение е да не и "умалявате" името, Катрин е прекрасно и всякакви съкращения убиват чара му.

# 5
  • Мнения: 884
Аз също говоря на пълни имена.Казвали са ми че било грубо.Защо да е грубо? Това си е името на човека,дори и на мъжа си казвам на пълното име.Не мога да си извъртя устата и да му кажа на галено,после ще се пукнем от смях и двамата.Той също ако не ми вика с някое умалително,глезено и там какво се казва,ми вика с цялото ми име.

# 6
  • Мнения: 18 503
КАТИ е толкова сладко. Аз бих й казвала с кеф така. Защо не ви харесва,чудя ви се.? Даже онзи ден си го мислех, че ако имам второ момиче може да я кръстя Катрин и ще й казвам Кати или Кети. 😊Много са ми сладки и кокетни.
Вие поне имате хубави варианти за галено име. При нас няма. На моята Изабела си й казвам Изабела или умалявам на '"ка. "
Не обичам галени като цяло. Пълните имена са толкова по-красиво звучащи. Но у нас твърде много се държи на галеното.
Кръстила съм я Изабела не друго. И това й е името. И аз на мъжа ми никога не съм му казала друго освен на цяло име. Не мога да си представя да му кажа на галено. И да му грозя иначе хубавото име. Името му не позволя галени.

# 7
  • Мнения: 3 029
За всички ще е Катринче, моето предложение е да не и "умалявате" името, Катрин е прекрасно и всякакви съкращения убиват чара му.
Абсолютно споделям това мнение. Повечето имена, когато се съкращават и умаляват, губят чара си. Редки са случаите, когато харесвам името в съкратен и гален вариант повече от пълния му такъв. В случая с Катрин няма нещо, което да е по-добро от цялото му изговаряне. Избираме име на децата си, което да ни харесва как звучи, а после се чудим как да го променяме самите ние. Да не говоря колко ме дразни, когато околните го променят по тяхна си преценка.

# 8
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Това изкривяване на името е гадно.Просто българските обръщения не пасват на английски имена.
Катринче,Брайънчо съм чувала също,Изабелче,Джулио....не звучат добре....

Иначе името е хубаво и умалителните също-Кати,Кейт,Кети...
Но аз бих използвала цялото име-Катрин,много ми харесва,а и не е дълго.


# 9
  • Мнения: 18 503
За мен Изабелка много добре си звучи. Толкова съм свикнала вече. Обаче виж Катринче не мога да си оплета езика да го кажа.

# 10
  • Мнения: 3 029
Изабела и Катрин са много хубави имена. Аз не бих ги съкращавала по никакъв начин. Много добре ми звучат имената в комплект за две сестрички. Simple Smile

# 11
  • Германия
  • Мнения: 3 401
Кики

И аз не бих го съкращавала, името е прекрасно

Не съм фен на умалителни, галени и други съкращения, когато името не ги предлага. Сега за имена като моето си има отвърдени галени, но като няма - няма. Айде сега да се пънем да измислим нещо и накрая какво се получава?! Някое недоразумение

На дъщеря ми й казвам най-често (на немски) мишленце, врабченце, сладка мишчица и други подобни, ММ също.

На други хора съм забранила да се опитват да й съкратят името, и без това няма много накъде

# 12
  • Мнения: 5 012
Кика,Кики. Иначе на мен най ми харесва или Катрин или Кати.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 723
"Кати" на първо четене.
А може и детето само да си избере галеното име.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 001
И аз съм за Катрин, но ако държиш да го съкратиш може и Трини, Трин.

Общи условия

Активация на акаунт