галено име на Александър?!

  • 11 637
  • 188
  •   1
Отговори
# 180
Аз съм с две ръце за Алекс  Grinning
Свикнете го от сега да си е Алекс, за да не стига до там, че да няма как да си изкривят езиците другите, които са свикнали със Сашо/ко    bouquet

# 181
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Алекс ,разбира се...

# 182
  • Мнения: 592
Аз съм с две ръце за Алекс  Grinning
Свикнете го от сега да си е Алекс, за да не стига до там, че да няма как да си изкривят езиците другите, които са свикнали със Сашо/ко    bouquet

# 183
  • Мнения: 903
Определено Алекс  Hug

# 184
  • Мнения: 4 392
Алекс
Ал

# 185
# 186
  • Мнения: 679
Аз съм с две ръце за Алекс  Grinning
Свикнете го от сега да си е Алекс, за да не стига до там, че да няма как да си изкривят езиците другите, които са свикнали със Сашо/ко    bouquet
newsm10

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Едва ли от форума ще си избереш "галеното име на Александър". Струва ми се, че повечето поддържат идеята за "Алекс". Ако и ти си на това мнение, но не можеш да се справиш с изкривеното "Сашко" ще ти кажа ние как постъпихме. Още докато обсъждахме как ще се казва бебо и се  спряхме на Александър, мъжът ми каза "Не искам да се казва Александър, защото ще му казват "Сашо". Това е напълно нормално при вида на повечето имена звучащи на български като Тошо, Пешо, Гошо и т.н. Нищо общо с първоизточника. Та още като се роди нашето бебче му казвахме Алекс и на обръщения като "Сашко" , "Саше" и т.н. тактично отговаряхме, че той се казва Алекс и така всички свикнаха още от самото начало. Естествено далеч съм от мисълта, че в бъдеще няма да го наричат Сашо, но детето като си знае как си му казва мама и тати, само ще се справя в такива ситуации. Сега си му казваме Але, Алечко и др.такива, които каката измисля. Естествено за в бъдеще, като стане големичък - Алекс. С поздрав  bouquet

# 188

Общи условия

Активация на акаунт