Гледахте ли Сблъсък:"Кой е виновен за ниския прираст: държавата или хората?"

  • 2 751
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 912
Учудващо не видях коментари и клюки по темата, а живо ме интерeсува какво мислят днешните мами по тази тема и още...какво ви е мнението за Валя Банкова и нейното мнение? ;-)Shoot the answers! #2gunfire

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не го гледах, защото въпросът ми се стори супер тъп и е само повод за караници между участниците. Държавата- това са хората в нея! Rolling Eyes
Прирастът е разликата между раждаемостта и смъртността... Какво всъщност коментираха? newsm78

# 2
  • Мнения: 912
Да, по принцип беше ясно, че болшинството ще са на страната на 'държавата е виновна', защото това ни е бил манталитетът в продължение на толкова години през комунизма и досега...Валя Банкова, шеф на рекламна агенция, защитаваше другата страна, че е 'въпрос на личен избор'. Била родила децата си, сега тийнейджъри, във военно време в Сърбия и т.н.
Някой от вас познава ли тази жена 'по-интимно'?

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Прирастът е разликата между раждаемостта и смъртността... Какво всъщност коментираха? newsm78
Грешка- изпуснах емиграцията и имиграцията (механичното движение) ooooh!

Та какво коментираха- само раждаемостта или въобще движението на населението? newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 5 828
не го гледах, кои бяха участниците?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Гледах го и за пореден път бях възмутена как канят хора абсолютно неподготвени, с невероятно тъпи разсъждения и не на последно място презадоволени ???
Само един пример от нелепите изказвания на въпросната госпожа:
опонетката: На кой да си оставя детето за да се върна на работа /става въпрос за бебе/
Валя Банкова: Ами ще си го водите с вас на работа
  Shocked
Абсолютна олигофренка
намам какво повече да добавя !
На мен лично Държавата ми е длъжна, защото плащам данъци, а не виждам и грам условия за да отглеждам детето си НОРМАЛНО !

# 6
  • Мнения: 7 186
опонетката: На кой да си оставя детето за да се върна на работа /става въпрос за бебе/
Валя Банкова: Ами ще си го водите с вас на работа
  Shocked
Абсолютна олигофренка
намам какво повече да добавя !
На мен лично Държавата ми е длъжна, защото плащам данъци, а не виждам и грам условия за да отглеждам детето си НОРМАЛНО !

Това изказване и мен ме хвърли в джаза. Някой ако ме светне как става номера с детето на работа евала му правя. Wink
По въпроса- естествено, че държавата има вина за ниския прираст. А личния избор е отделен въпрос.

# 7
  • Мнения: 3 880
Може да се гледа zаписа на www.neterra.net.
Аz погледах 3_4 минути, първо zаЩото нямам време в момента, но най_вече zаЩото онаzи Валя Банкова много ме иzнерви и не исках да си раzвалям настроението с такива неориентирани особи, на които единствената им цел е да спорят, беz да се усеЩат, че дрънкат врели некипели, на всичкото отгоре и имат супер самочувствие на всичкоzнаеЩи и всичкоможеЩи. Такива хора не са мой тип, но може довечера да го иzгледам до край.

# 8
  • Мнения: 2 282
И двете страни бяха гОла вОда. Не бяха подготвени нито с доводи, нито с числа. Или поне не са от тези, които могат да кажат подходящото нещо в подходящия момент. Например: Като няма ясли, оставете си децата на бавачка, и ходете на работа. И тук опонентката трябваше просто да спомене цените на часните ясли/градини (момата и за това говори), цената на прилична бавачка и една средна заплата. Моята максимална заплата например напоследък беше 360 лв., а бавачките ми искат около 400 лева месечно. А това, че в повечето ясли не искат да приемат деца на 1 годинка? въпреки, че би трябвало...
Абе не би трябвало да съм разочарована. Обикновено в това предаване само си чешат езиците на висок глас по популярни теми. И дори и някой да каже нещо умно, то не се чува заради поне още 2мата, които говорят заедно с него.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Обикновено в това предаване само си чешат езиците на висок глас по популярни теми. И дори и някой да каже нещо умно, то не се чува заради поне още 2мата, които говорят заедно с него.
PeaceЗатова и спрях да го гледам.

# 10
  • Мнения: 2 282
PeaceЗатова и спрях да го гледам.
и аз, ама от предния ден рекламираха темата, та позадържах на канала.

# 11
  • Мнения: 912
 Sunglasses LaughingНапълно съм съгласна с всички отговори, особено тези късаещи въпросната госпожа Банкова...Тя се появява винаги там, където иска да се покаже като просперираща кариеристка, която се справя отлично както с отглежаденето на двете си деца, така и със свалянето на млади мъже...писнало ми е от такива груби надути жени, които са твърде заети да висят по dating сайтове и да развалят чужди семейства, и по разни предавания със силно изразени сексуални нотки,  а са вечно незадоволени...меко казано

# 12
  • Мнения: 116
Аз в неделя си имам по-добри занимания от това да слушам разни олигофрени да с джавкат пред екрана, изобшо не схващам посланието на това предаване , нито пък целта му...

# 13
  • Мнения: 912
Така е, но когато в неделя всички сме семейно вкъщи и се предлага такова предаване рано сутрин... Rolling Eyes Confused А в случая беше на тематика пряко засягаща и мен като нова майка.
Съгласна, съм че не трябва да се чака на държавата, било то на 160те или на 18те лв. (аз лично детските не ги получавам и не желая), още повече, че кафенетата и дискотеката са винаги пълни, но те нещата са свързани...И при най-добро желание и мотивация, да се върне една млада майка на работа, не е улеснена по никакъв начин...Пенсионираните баби изнемогват, а не може да им се прехвърли майчинство, ако не са трудово осигурени, а заплащането за детегледачка е непосилно за много...Живяла съм в Канада и там прирастът не е висок, разчитат на имиграцията. Предпочитам майчинството да е по-кратко, но по-добре платено и да имам свободния избор и възможност да си взема детегледачка вкъщи, но...избрах да се върна и родя в България и детето ми е да е българче, а сега с течение на отпуска ми по майчинство се чувствам все по угнетена и обеззверена като всички останали...защо е така? Cry
Плюс това, имам малко лична неприязън към тази жена, макар да е преуспяла и привидно модерна, не смятам, че дори с това успя да защити и оправдае позицията си на работеща независима майка! Въобще всичко беше само за показност и "15 минути известност" doh ето това ме издразни в нея smile3515

# 14

Общи условия

Активация на акаунт