багаж за втора градска

  • 1 715
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 298
Платих на лекаря след раждането, т.е. таткото му плати.

Бях сигурна, че искам епидурална, уговорих с лекаря и анестезиолог, за което платих още 200 лв. Жената също беше тотално ангажирана с мен и готова да дойде по всяко време на денонощието. Предполагам, че може да получиш упойка и без предварителна уговорка с анестезиолог, не знам колко ще струва.
Аз лично съм наистина възхитена от моята анестезиоложка, всичко беше изпълнено идеално, не усещах болка, усещах си обаче напъните, родих много бързо и лесно, с два напъна и нямах никакви странични ефекти от упойката. Тя дори дойде след 2 дни в отделението да види как съм.

Присъствието на бащата е НЕвъзможно - предродилна и родилна зала са само по една, няма къде да те отделят, за да може да влезе бащата, а се предполага, че нито той ще иска да гледа другите родилки, нито те него. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 182
pigi,simka ти е отговорила за епидуралната...аз раждах и двата пъти без упойка Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 118
Родих във Втора грдаска през април след предварителна уговорка с лекаря, който ми следеше бремеността. Сложиха ми епидурална - предварително се уговорих с анестезиолог, но от нея не усещах напъните и беба я извадиха с форцепс  Cry. Слава Богу тя е добре, но аз съм с много шевове и се възстанових бавно. След раждането лекарите ми обясниха, че имало и такъв риск, та за това не слагали епидурална, освен по настояване на пациента. На момичето, раждащо до мен и поставиха нещо, което малко да я упои, за да не усеща болката. Условията в болницата са добри - по две в стая, чисто е, има телевизор, а тоалетните са две на етажа. Към това, кото са написали момичетата за багажа мога да добавя да си вземете нещо за четене и задължително водичка. Памперси и на мен ми казаха след раждането, за да не заемали място. Свиждане за съжаление няма, но доктора ни показа на таткото на вратата след раждането  Simple Smile. Всеки ден може да ви носят храна и други неща, които се дават на санитарката и тя ги разнася по стаите. Това, което ми хареса най-много е, че бебчетата са в стаите при мама и когато сте уморени може да ги оставяте в отделението, нощем например, за да може да поспите, че после немааааа  baby_neutral  Simple Smile. Повечето от неонатолозите са внимателни и обясняват включително и за кърменето, но май цаката е да питате за всичко, което ви хрумне. На мен ми носеха бебчо на три часа да я слагам на гърда, защото не бях в състояние да се грижа за нея  Sad и Слава Богу кърмата ми слезе на третия ден. Другите лекари и акушерките също бяха любезни на визитациите, а шефът на отделението има много готини чувство за хумор и се майтапи с родилките. Преди изписването минава завждащ отделението за новородвни д-р Масларска - много симпатична и отзивчива жена и обяснява всичко за състоянието на детето и важни неща за отглежането му.
Успех на всички бъдещи мами  Heart Eyes. Пожелавам ви мнооого леко раждане на сладките бебоци и ако нещо друго ви интересува за Втора градска питайте.

# 33
Simka, благодаря за изчерпателната информация. Разбира се благодаря и на всички други мами за споделеното. Просто много ме е страх от раждането - най-вече от всички неизвестности. Но както ме успокояват - няма неродено бебе. Всички са излезли  Shocked е, едни по-лесно, други по-трудно

# 34
  • Мнения: 1 182
Simka, благодаря за изчерпателната информация. Разбира се благодаря и на всички други мами за споделеното. Просто много ме е страх от раждането - най-вече от всички неизвестности. Но както ме успокояват - няма неродено бебе. Всички са излезли  Shocked е, едни по-лесно, други по-трудно


Желая леко раждане на теб и на всички бъдещи мами.Всеки го е страх-но виж мен-родих без упойки и двата пъти и то големи бебета-първото 4 кг. а второто 4.400 Hug

# 35
  • Мнения: 88
Само да добавя за записването на бебо- за мамите с брак трябва да се донесе акта за граждански брак и двете лични карти/ на мама и тати/, за мамите без брак,таковците който припознават бебетата трябва да платят някаква такса от 10 лв. на касата на болницата.


Nandi, а тези документи в оригинал ли трябва да се носят или копие и ако е второто - обикновено копие или с нот.заверка, защото лични карти току-така не се разнасят /на тати имам предвид.

# 36
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Ами таткото нали ще е там на изписването и тогава ще си даде личната карта,няма проблем.Някои болници обаче искат нотариално заверена декларация от таткото,че детето е негово ако нямате брак.В Окръжна болница-София е така.

# 37
Аз раждах там през м.април без уговорка при д-р Домусчиев и акушерка Капитанска нямам думи да опиша колко съм доволна от тях  и като професионалисти и като ХОРА раждах нормално без упойка  дори мога да кажа че и санитарките са много мили
единствиното нещо което не ми хареса беше че имаше доста циганки които пушеха в тоалетните и прозореца беше вечно отворен и беше доста студено но все пак тово не зависи от персонала
за багажа вече са ти казал достатъчно леко раждане и повече усмивки

Общи условия

Активация на акаунт