Секцио - въпроси ?

  • 2 515
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте мами! Simple Smile
Не съм сигурна дали темата ми е за тук , извинявам се предварително. Та историята ми е такава , че преди 10 дни родих чрез спешно “секцио” , никога не бях чела по време на бременност за този метод , защото се надявах да раждам нормално , но уви наложи се по този начин и аз бях и съм напълно незапозната с нея . Всичко ми дойде доста тежко , държаха ме 10 дни след секциото в болницата за възстановяване , едва днес стъпнах на краката си . Както и да е просто ме интересуват няколко въпроса свързани след раждането със секцио и ще съм ви много благодарна да чуя при вас как е било Simple Smile
Въпроси:
- Кога може да се възвърнат половите контакти и най-вече боли ли секса? 
- По време на полов контакт белега (раната) болеше ли ви?
- Усещали ли сте болки и дискомфорт при уриниране и в областта на ануса при голяма нужда ?
- Кога мога да започна да правя резки движения и да вдигам тежко?
- А тренировки кога могат да се започнат? (Коремни преси)
Може да ви прозвучат глупави въпросите ми , но наистина не съм грам запозната с това просто ми дойде като гръм от ясно небе и ще се радвам да ми помогнете за възтановяването ми ! Благодаря ви Simple Smile
Също така искам и да допълня , че незнайно защо от деня на операцията имам страшно желание за секс , въпреки страшните болки , и въпроса ми относно това дали ще боли полов контакт идва от там , че на 5 тия ден след секциото ми взеха влагалищен секрет с малка клечка за уши и си умрях от болка , все едно ми беше за първи път и сега малко съм се наплашила и въпреки това не спирам да мисля за полов контакт .. странно!? .....
Благодаря ви за отговорите предварително ! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 031
Здравей, раздвижили са те на 10ти ден след секцио или аз не разбирам правилно?
Относно секса, изчаках около 2 месеца след раждането.
Не ме болеше нищо, но си дай повече време за коремни натоварвания и упражнения, все пак това е операция.

# 2
  • Мнения: X
Здравей, раздвижили са те на 10ти ден след секцио или аз не разбирам правилно?
Относно секса, изчаках около 2 месеца след раждането.
Не ме болеше нищо, но си дай повече време за коремни натоварвания и упражнения, все пак това е операция.

Раздвижиха ме на 3 тия ден след секциото и то не ме раздвижиха , а ме тупнаха на леглото и ме оставиха да се оправям сама , аз в момента в който се опитах да стана и ми причерня от упойката още и не можех да се движа до 10 тия ден като бабичка ходех 30 минути до тоалетната и обратно (която ми беше на две крачки), свалиха ми конците и днес съм малко по добре и успях да стана .
Благодаря ти за отговара!

# 3
  • Мнения: 3 031
При всеки е различно, не се притеснявай. Ще става се по-добре  Simple Smile
Използвай хората около теб и си гледай възстановяваненто и комфорта. Има време да се мъчиш с упражнения Hug

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 933
Много късно са те раздвижили.Мен още на следващия ден ме вдигнаха.Болеше ме ужасно,но ставах и бикалях леглото.
На въпросите ти:
Операцията ме болеше 20 дни.
Секс правих след 40 дни и нямаше болка.
При пълен пикочен мехур усещах придърпване,но не и болка.Не съм изпитвала болка при дефекация.
По-тежки неща започнах да вдигам след 3 месеца(по настояване на мъжа ми).
Корени преси не съм правила,защото имам проблеми с гръбнака.
Имай предвид,че всичко е индивидуално за всеки,без последните 2 въпроса.

# 5
  • Мнения: X
Много късно са те раздвижили.Мен още на следващия ден ме вдигнаха.Болеше ме ужасно,но ставах и бикалях леглото.
На въпросите ти:
Операцията ме болеше 20 дни.
Секс правих след 40 дни и нямаше болка.
При пълен пикочен мехур усещах придърпване,но не и болка.Не съм изпитвала болка при дефекация.
По-тежки неща започнах да вдигам след 3 месеца(по настояване на мъжа ми).
Корени преси не съм правила,защото имам проблеми с гръбнака.
Имай предвид,че всичко е индивидуално за всеки,без последните 2 въпроса.

Благодаря ви! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 28
Раздвижиха ме 3 часа след операцията. Вечерта бебето си беше при мен. Секс правихме на 7-8 ден след операцията,нямах никаква болка. Мисля обаче,че при всеки е различно Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 173
И аз станах на следващия ден. Секс след 2 месеца, но не заради операцията, болки при WC не съм имала, тежко съм вдигала след 3 месец, но инцидентно, детето си го носех спокойно, него не го считам за тежко.

Коремни преси може след 3 месец ако няма диастаза. Иначе трябва да се възстанови.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 081
Явно си имала някакви усложнения, за да те държат 10 дни.
Към въпросите:
1. Когато се почувстваш готова. При всички положения след спирането на лохиите.
2. Не ме е болял нито белегът, нито нищо.
3. Не.
4. Попитай лекар. Аз, лично, още на другия ден обгрижвах и вдйгах бебето, на 4 -тия ден, след изписването пуснах вкъщи прахосмукачка, понеже имах забвлежки към почистеното от ММ Simple Smile
6. Упражнения- след шестия месец.
Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 507
И мен ме раздвижиха часове след операцията. Секс ми казаха, че мога да правя след 50 дни. Имаше някаква болка при полови контакт, но по-скоро чисто психологическа беше причината.
Тежко освен бебето не съм вдигала. Дълго ме болеше самата операция и сега като вървя дълго я усещам.

# 10
  • Мнения: 410
Здравей, аз също родих секцио по спешност. И аз се чувствах странно, защото въобще не го очаквах и мноого ме болеше първите 4 дни, макар да бях раздвижена на следващият ден. Та по въпросите:
1. Посъветвай се с гинеколога ти, щом си родила по спешност и са взимали толкова рано секрет, яено има нещо.
2. Не съм усещала болка при белега, но вече девет месеца хем е безчувствено мястото, хем при допир ме хваща ток, странно е...
3. Около 15 дни ме болеше пикочният мехур при пишкане.
4. Резките движения неусетно ще започнеш да ги правиш
5. За коремните така и не разбрах кога може, но можеш да слагаш колан от и след 20-тият ден. Възможно по-стегнат

# 11
  • Мнения: 35
Здравейте,  увитата пъпна връв около врата на бебето в 24 г.с. показание ли е за планово секцио ? А можели да се задуши бебето

# 12
  • Мнения: 118
Здрасти,
Подред:
Не е ставало дума, но изчаках може би 2 месеца, нямах желание просто.
Не ме е болял белегът, по-скоро усещах сухота, заради кърменето и пбърканите хормони, след известно време се нормализираха нещата, и с повечко лубрикант...
Не, не съм усещала болки при ходене до тоалетната, но ме пареше при малка нужда и пих от таблетките с червена боровинка.
За резките движения ми трябваше време да се окопитя, докато започна да ги правя, някак си не се чувствах стабилна. Тежко (ок. 10кг) съм вдигала може би месец-два след секциото.
Като бях на контролния преглед месец след операцията, докторът ми каза, че мога да почна упражнения, първо по-леки, разбира се.

Надявам се да съм била полезна.

Здравейте мами! Simple Smile
Не съм сигурна дали темата ми е за тук , извинявам се предварително. Та историята ми е такава , че преди 10 дни родих чрез спешно “секцио” , никога не бях чела по време на бременност за този метод , защото се надявах да раждам нормално , но уви наложи се по този начин и аз бях и съм напълно незапозната с нея . Всичко ми дойде доста тежко , държаха ме 10 дни след секциото в болницата за възстановяване , едва днес стъпнах на краката си . Както и да е просто ме интересуват няколко въпроса свързани след раждането със секцио и ще съм ви много благодарна да чуя при вас как е било Simple Smile
Въпроси:
- Кога може да се възвърнат половите контакти и най-вече боли ли секса? 
- По време на полов контакт белега (раната) болеше ли ви?
- Усещали ли сте болки и дискомфорт при уриниране и в областта на ануса при голяма нужда ?
- Кога мога да започна да правя резки движения и да вдигам тежко?
- А тренировки кога могат да се започнат? (Коремни преси)
Може да ви прозвучат глупави въпросите ми , но наистина не съм грам запозната с това просто ми дойде като гръм от ясно небе и ще се радвам да ми помогнете за възтановяването ми ! Благодаря ви Simple Smile
Също така искам и да допълня , че незнайно защо от деня на операцията имам страшно желание за секс , въпреки страшните болки , и въпроса ми относно това дали ще боли полов контакт идва от там , че на 5 тия ден след секциото ми взеха влагалищен секрет с малка клечка за уши и си умрях от болка , все едно ми беше за първи път и сега малко съм се наплашила и въпреки това не спирам да мисля за полов контакт .. странно!? .....
Благодаря ви за отговорите предварително ! Simple Smile

# 13
  • Мнения: X
Благодаря ви много за вниманието и отговорите ! Simple Smile

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 933
Здравейте,  увитата пъпна връв около врата на бебето в 24 г.с. показание ли е за планово секцио ? А можели да се задуши бебето
На този етап от бременността пъпната връв се увива и развива при движенията на бебето и е рано да се говори за планово секцио.Обкъди това с лекаря си.

Общи условия

Активация на акаунт