Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 90
Salex_n2, кое място е Нисиотиса?

# 91
Salex_n2, кое място е Нисиотиса?

Това е едно плажче преди Неос Пиргос, след Агиокампос. Островчето се казва по същия начин, според мен плажа са го кръстили на него

https://www.google.bg/maps/place/beach+Nisiotissa/@38.9406197,23 … 0488608,15z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x14a7352c05416231:0xa1c4ca9ec33133ae!2sParalia+Nisiotissa!3b1!8m2!3d38.9386301!4d23.0422301!3m4!1s0x14a734d07fd34e29:0x64a747a25abb1986!8m2!3d38.9407438!4d23.0578163

# 92
Мерси!

Сетих се наблизо там и за това място
https://goo.gl/maps/GhbGNdMzm3q

# 93
  • Sofia
Здравейте, момичета, много се радвам, че сте изтупали темата от прахта. Heart Eyes

Тъкмо повод Black Cat да разкаже по-подробно какво са видели под водата на Скопелос миналото лято Simple Smile
Параход, обезателно ще разкажа, не съм се отказала или нещо подобно – просто, колкото и абсурдно да звучи, така и не намерих време да подредя снимките от лятната ми почивка и да опиша всичко подробно, а мразя да пускам посредствени разкази.
Първо, разбира се, ще се отчета в темата за Гърция, както си му е редът. Simple Smile

# 94
Някой по-нагоре беше споменал Лихадонисия на Евия като спот за шнорхелинг. Умната там, не знам как е за шнорхелинг, обаче има много силно и опасно крайбрежно течение - по протежение на целия плаж Кавос. Там беше единственото (засега) място в Гърция, където имах сериозни затруднения да се върна обратно на брега.

Всъщност Евия и по-конкретно Халкида е известна със силните си и ритмично сменящи посокота си подводни течения, феномен, който мисля и до днес не е изяснен напълно.   

# 95
Един друг добър за мен шнорхелинг спот е на Корфу, Палеокастрица, островчето срещу плажа Аг. Триада. Само трябва да се внимава с регулярно преминаващите туристически лодки в провлака м/у плажа и островчето.

Да се оглеждаш за акули в Гърция е доста смешно. "Опасността" обаче да попаднете очи в очи с морски тюлени е съвсем реална на някои спотове - засичали сме се на Ситония - Пар. Сикия и на споменатото по-горе Лихадониси (Евия). 

Последна редакция: вт, 08 яну 2019, 09:50 от Pirin1

# 96
Някой по-нагоре беше споменал Лихадонисия на Евия като спот за шнорхелинг. Умната там, не знам как е за шнорхелинг, обаче има много силно и опасно крайбрежно течение - по протежение на целия плаж Кавос. Там беше единственото (засега) място в Гърция, където имах сериозни затруднения да се върна обратно на брега.

Всъщност Евия и по-конкретно Халкида е известна със силните си и ритмично сменящи посокота си подводни течения, феномен, който мисля и до днес не е изяснен напълно.   

Около Кавос, може би е така наистина, но на Лихандонисия ( самите островчета) при тихо море е ОК. Тъй като не е урбанизирано, има голямо разнообразие от морски обитатели.

Общи условия

Активация на акаунт