Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
  • София
Аз си обгорих вчера маската, защото наистина се запотяваше много. За съжаление евентурално чак септември ще мога да тествам дали се е редуцирало замъгляването. Иначе нищо не и стана, обгорих хубаво наколко пъти стъклата, избърсах със салфетка, а днес мисля и с паста за зъби да я търкам:)

Може и залудо да е, защото планирам да си взема нова маска, че тази ми пропускаше много вода, чак носа ми се пълнеше:)

# 46
  • Sofia
Какво мислите за този тип "buoy bags"?
Не съм имала досега, но се чудя дали да не се обзаведа. Simple Smile
За непознатите, във въпросната буй-чанта може да сложите ценните си вещи – телефон, пари, ключове, слънчеви очила – без да се притеснявате, че ще бъдат увредени от морската вода, защото чантата се надува и стои на повърхността, без да потъва.
Единственият недостатък може би е, че няма как да се гмуркаш с нея, но аз, така или иначе, рядко го правя.
Някой има ли такава или подобна чанта?

# 47
Смятам, че такъв тип чанти са прекрасна идея. Освен че пазят ценните неща сухи, са много подходящи ако плувате на места, където има доста лодки - и за вас добре, а и тези, които управляват лодката ще са ви благодарни!

Марипоса, благодаря за информацията. Ще се опитам да ги открием тези места Wink

# 48
  • Sofia
О, да, за това с лодките не се бях сетила, но определено е така. Simple Smile

# 49
Някой ползва ли Cressi Penta или Marea? Чудя се коя е по-подходяща за малко лице. Четох мнения и за двете.
Харесва ми този комплект
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01M5BVRNA/ref=ox_sc_act_image_7?s … R8XB7XF&psc=1
Намерих и някакъв препарат за отстраняване на фабричното покритие See drops. Някой ползвал ли го е?
В София има ли къде да се сменят стъклата на маската с диоптрични при нужда?

# 50
  • Sofia
Да, аз ползвам точно Cressi Marea в момента. Peace Това е моят комплект.
Penta-та също я бях загледала преди време.

Маската ми харесва, изглежда доста качествена. Мисля, че ми пасва добре – моето лице, обаче, е по-скоро средно към голямо (като за жена, разбира се).
Рядко се изпотява, а вода се случва да влезе дори още по-рядко, така че ѝ слагам положителна оценка.

Мъжът ми ползва шнорхела от комплекта и казва, че много му харесва. Peace

# 51
  • София
Sea drops за антифог е добре, за почистване не мога да кажа, само за антифог си го използваме.
Диоптрични стъкла в София май само в Дайвтек, само Aqua Lung Look 2 се предлага като модел с опция за такива стъкла. За стария Look принципно също има с диоптър, ама е стар модел и само нещо изостанало или на старо ако се намери. Всъщност в Египет съм видяла най-богат избор на диоптрични стъкла и модели Simple Smile, че и цените им там са доста по-ниски.

# 52
Цитат
Да, аз ползвам точно Cressi Marea в момента. Peace Това е моят комплект.
Penta-та също я бях загледала преди време.

Маската ми харесва, изглежда доста качествена. Мисля, че ми пасва добре – моето лице, обаче, е по-скоро средно към голямо (като за жена, разбира се).
Рядко се изпотява, а вода се случва да влезе дори още по-рядко, така че ѝ слагам положителна оценка.

Мъжът ми ползва шнорхела от комплекта и казва, че много му харесва. Peace
Аз искам точно Alpha Ultra Dry шнорхел и затова се насочих към тези два комплекта, но предпочитам прозрачен силикон и жълтото на Penta ми харесва повече. Тъй като нямам опит не мога да преценя дали ще ми е по-добре с черен или прозрачен силикон, но съм малко късогледа и ми се струва, че при прозрачния ще имам по-добра видимост и светлина. Може и да се заблуждавам, все пак нямам никакъв опит.

svetla81 аз мислех, че стъклата се сменят както в оптиките, без значение марката на очилата, носиш си ги и ти ги сменят според твоя диоптър и рецепта с подходящи стъкла. Иначе в Амазон видях стъкла на Cressi, но те са примерно -1, а аз съм -0,5 на едното и -0,75 на другото око и няма да ми е добре с тях.

За премахването продуктът е този, само се чудя защо на клипа търкат от вън, аз си мислех, че от вътрешната страна трябва да се изчистят стъклата
http://podvoda.bg/cat/cena-opisanie/potshistvasht-raztvor-za-nov … -buff-mcnett-383/

# 53
  • София
anbibian, мерси за линкчето, не го бях виждала това, може да се изпробва някой ден Simple Smile, нашето е antifog&cleaner на sea drops и само против изпотяване го използваме. Предполагам търкат отвън само за демонстрация. Аз също ги минавам и отвън с паста за зъби като са нови, но по-важното е отвътре да се махне.
Гледам, че и в podvoda.bg има няколко модела на scuba pro с опция за диотрични стъкла, cressi също имат такъв модел, но не съм го мяркала в БГ.  На теб за толкова малък диоптър изобщо не ти трябва маска с корекция, за поне 2 диоптъра има смисъл, принципно обектите във водата изглеждат по-големи защото коефициентът на пречупване на светлината е различен.

# 54
Мой близки имат такъв буй. Техният е още по-голям, става да се сложи дори бутилка с вода и плажна кърпа. Идеално е да преплуват до някой пуст плаж, до който се стига само по вода. Ако се влиза с харпун е задължително да плуваш с буй. По принцип буйовете са предвидени да имат достатъчно дълго въже, за да можеш и да се гмуркаш.

# 55
  • Sofia
wild poppy, изначално търсих по-голям и с по-дълго въженце, но сякаш не намирам, поне в Amazon. Не съм се ровила особено много, де. Rolling Eyes

# 56
Ще ги питам тия дни какъв е и ще ти пиша.

# 57
Дами, някой да е шнорхелувал (това ли е глаголът на български?) в Акаба, Йордания? Раян еър са пуснали твърде примамливи цени за ноември, когато водата там е още достатъчно топла, но ми се искаше да знам кои плажове - частен или публичен, или шнорхелинг турове с лодка са най-интересни.

# 58
Макарон, ако отидете то Акаба, бих препоръчала да отидете на гмуркане. Невероятна красота! Не знам какви са твоите понятия за достатъчно топла вода, но за мен през ноември втората там е студена.

# 59
Аз да попитам отново - препоръчайте интересни места за гмуркане в района на северна Евия, Гърция.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт