Шнорхелинг – в изучаване на подводния свят

  • 38 877
  • 186
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 050
Joy Joy Joy

Аз затова обичам гръцкото море - вода кристал. Нашето не ми харесва изобщо... Да не говорим за медузите, които са колкото, цитирам, футболни топки. Е, вИдя ли такова, и аз тръгвам скорострелно към брега. Но всеки път с огромната вероятност да не стигна дотам заради удавяне, причинено от стрес и страх. Освен това има и едни гадни щипалки, които щипят...Бррр Simple Smile

Иначе случайна, близка среща с делфин, бих искала Heart Eyes



# 76
  • Мнения: 10 965
Делфини има доста повече в Черно море напоследък Simple Smile (не че аз не харесвам гръцкото повече!) Иначе медузите в Егейско могат да бъдат ооотврат. Тази е от малките, но пък бяха стотици.

П.П. Хаха, извинявам се, не в Егейско, а в Йонийско съм я снимала! Stuck Out Tongue

# 77
  • Мнения: 18 268
Миналата година по Великден към Тасос и на самия Тасос бяха стотици. Точно такива бели като родните. На Халкидики съм виждала огромна, колкото баскетболна топка, жълто-оранжева с някакви сини точки.

# 78
  • Мнения: 10 965
Май излизат през пролетта. Април и май съм засичала най-много медузи в Гърция, на различни места. През сезона като че ли няма сериозни проблеми.

# 79
  • Мнения: 18 268
Действително през сезона такова чудо не съм виждала.

# 80
  • Мнения: 4 994
На Халкидики съм виждала огромна, колкото баскетболна топка, жълто-оранжева с някакви сини точки.
Но са толкова красиви!

Видях няколко такива на Пелион, не парят.

# 81
  • Мнения: 18 268
Точно, само си беше издула шапката и изглеждаше още по внушителна. Не знаех, че не парят, предпочитам и да не разбирам от личен опит. Отдалече, отдалече и кой от къде е. Grinning

# 82
  • Мнения: 1 050
Като тази показаната от Макарон видяхме и ние. И "нашата" си имаше такова миниатюрно рибенце за компания Simple Smile

# 83
  • Мнения: 3 635
Препоръчайте ми паста за зъби, с която да третирам маската си. Sea Buff се изложи. 2 пъти третирах с него, измих хубаво, пръсках със спрей против запотяване и днес в басейна пак се замъгли. Утре имам последен шанс да тествам на басейн и ми се иска да обработя с паста за зъби.

# 84
  • Мнения: 18 268
Black cat, бях обещала да ти кажа преди известно време какъв е големият буй на моите познати. Beuchat е марката.

# 85
  • София
  • Мнения: 241
Здравейте и от мен! Страхотна тема! Аз не съм голям шнорхелист(не че не ми харесва, просто бързо ме хваща паниката от това че нямам дъно под краката си) , но ММ е. Любимите му места за шнорхелуване са
1. Калогрия бийч, зад отсрещния остров на плаж. Прави клипчета постоянно във водата, та от там се наслаждавам и аз. Зад острова има страшно много риба, коралчета.
2.Лас Бандодас, натам също от лявата страна има скала и голяма бездна зад стената. Казва, че е уникално красиво, на клипчета та изглежда красиво, но и плашещо за мен.
3.Порто калиали на Атон. Там няколко пъти намери от тези големи миди, много рибки и корали.
4.плажа на Порто Карас, Ситония. Има много риби, различни риби, други красоти не е виждал и снимал.
5.Сардиния. Били сме на Плажовете от страна на Каляри.Там водата е уникално чиста и синя, пясък, ситен пясък, но освен рибки друго с шнорхела не се вижда. Рибите са всякакви, малки, големи, бели, цветни... ❤️
За тези се сещам.
Сега проучвам къде да ходим догодина, търсим място което хем да става за шнорхелуване, хем да не е много каменисто и много дълбоко. Ако някой може да ни посъветва... ❤️❤️❤️

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Black cat, бях обещала да ти кажа преди известно време какъв е големият буй на моите познати. Beuchat е марката.

Много ти благодаря, че не си забравила! bouquet Ще погледна нещата на тази марка.

Нашата лятна почивка също приключи и имам доста за споделяне (както за екипировката, която ползвахме, така и относно интересни места за шнорхелуване на Скопелос), но ще ми отнеме известно време да синтезирам цялата информация и да я post-на. Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 454
Планирам почивката за тази година в Гърция и ми се иска да има интересни места за шнорхелинг . Миналата година бяхме на Кефалония и останах очарована - най-вече от Антисамос, но на и Петани, на Палио Стафида, дори на малкия плаж на Асос - има какво да се види. Иска ми се и тази година да намеря нещо такова - красиви плажове и същевременно да има и какво да се гледа в морето. Гледах северна Евия, но самите плажове не ми се струват много впечатляващи ...

# 88
  • Мнения: 10 965
Bibia, ако не ти е проблем по-голямата сума за ферибот - Скопелос и Алонисос имат и красиви плажове, и подходящи места за шнорхелинг.

Тъкмо повод Black Cat да разкаже по-подробно какво са видели под водата на Скопелос миналото лято Simple Smile

# 89
  • Мнения: 799
Планирам почивката за тази година в Гърция и ми се иска да има интересни места за шнорхелинг . Миналата година бяхме на Кефалония и останах очарована - най-вече от Антисамос, но на и Петани, на Палио Стафида, дори на малкия плаж на Асос - има какво да се види. Иска ми се и тази година да намеря нещо такова - красиви плажове и същевременно да има и какво да се гледа в морето. Гледах северна Евия, но самите плажове не ми се струват много впечатляващи ...


За северна Евия, ако решите за шнорхеинг по-впечерляващи са Лихадонисия, около островчетата има голямо разнообразие от морски обитатели както и Nisiotissa ( точно срещу плажа има малко островче, около него е много интересно. ).

Общи условия

Активация на акаунт