Забременели след ин витро - Тема 44

  • 83 615
  • 747
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 311
Здравейте, момичета! Моля ви тези от вас, които не се виждат на първа страничка с бебоци или с термини, да ми драснат по едно изречение, за да ги добавя. Извинявам се за неудобството, но не ми стига времето...
Успех на всички и честито на новите мамита Kissing Heart

# 586
  • София
  • Мнения: 10 642
Kkattllea, отдавна е време да прехвърлиш темата на някое от бременните момичета Simple Smile

# 587
  • Мнения: 260
Здравейте , Имам нужда да се искажа и да чуя мнение . На 27 съм ( от скоро )  и Имам две бременности по нормален път .1) та бремменост приключи в 20 ГС с нормално изглеждащо бебе но за жалост Даун . След  9 месеца имам аборт в 8 ГС с тризономия 16 ( несъвместимост с живот ) , между 2 те бремменности е правена двойна спермограма ( Астенозооспермия ) и Кариотип и на двамата , Който е в норма . Да уточня първия път стана за година , втория от първия път . Та в Надежда ни предложиха Инвитро на ЕСтествен цикл , В Щерев ни предложиха Стимулация и ПИД . В Бахчеджи Доктор Карликая каза Следното , Че това което ни се е случило е случайност , И като цяло имаме 2 варианта , Или да пробваме сами и да се надяваме всичко да е 6 от третия път , Или да направим инвитро . И като цяло бяхме решили да правим инвитро в Турция , ( Да и да добавя имахме 27% фрагментация на спермотозоидите , Но доктора изобщо не им обърна внимание , Пи 3 месеца добавки от Бъчваров , Още не сме направили тест какво се е променило ) Та Карликая каза още че спермата влияела само с 10% на уврежданията, И като цяло се бях навила за инвитрото докато тука не ме заболя корем на нервна почва и решихме да отложим с 2-3 месеца . И ти да видиш почнах да мисля за естественна бремменост . Писах и на Проф . Кременски който каза същото , Че това е двойна случайност , И че шансовете за такъв винал в третия път са си като при абсолютно нормална бременност 15-25% зависимост от възрастта . И сега още повече мисля , Хем искам да пробвам сама хем се е страх , Хем знам че инвитрото е мааааалко по сигурно , хем ме е  страх от всички тия процедури и нерви . Общо взето имам нужда от мнение

# 588
  • Мнения: 311
Аз отдавна питах, но никой не изяви желание. Ще пробвам отново Simple Smile
Та някоя от вас да има желание да поеме темата натам? Simple Smile

Kkattllea, отдавна е време да прехвърлиш темата на някое от бременните момичета Simple Smile

# 589
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета, kkattllea гледа близнаци и цяла година, от както е родила поддържа темата.
Хайде някой от новите бременни се заеме.

# 590
  • Мнения: 19 687
Здравейте , Имам нужда да се искажа и да чуя мнение . На 27 съм ( от скоро )  и Имам две бременности по нормален път .1) та бремменост приключи в 20 ГС с нормално изглеждащо бебе но за жалост Даун . След  9 месеца имам аборт в 8 ГС с тризономия 16 ( несъвместимост с живот ) , между 2 те бремменности е правена двойна спермограма ( Астенозооспермия ) и Кариотип и на двамата , Който е в норма . Да уточня първия път стана за година , втория от първия път . Та в Надежда ни предложиха Инвитро на ЕСтествен цикл , В Щерев ни предложиха Стимулация и ПИД . В Бахчеджи Доктор Карликая каза Следното , Че това което ни се е случило е случайност , И като цяло имаме 2 варианта , Или да пробваме сами и да се надяваме всичко да е 6 от третия път , Или да направим инвитро . И като цяло бяхме решили да правим инвитро в Турция , ( Да и да добавя имахме 27% фрагментация на спермотозоидите , Но доктора изобщо не им обърна внимание , Пи 3 месеца добавки от Бъчваров , Още не сме направили тест какво се е променило ) Та Карликая каза още че спермата влияела само с 10% на уврежданията, И като цяло се бях навила за инвитрото докато тука не ме заболя корем на нервна почва и решихме да отложим с 2-3 месеца . И ти да видиш почнах да мисля за естественна бремменост . Писах и на Проф . Кременски който каза същото , Че това е двойна случайност , И че шансовете за такъв винал в третия път са си като при абсолютно нормална бременност 15-25% зависимост от възрастта . И сега още повече мисля , Хем искам да пробвам сама хем се е страх , Хем знам че инвитрото е мааааалко по сигурно , хем ме е  страх от всички тия процедури и нерви . Общо взето имам нужда от мнение
Ин витрото пак не ти е сигурно на 100%, но ако правиш ПИД, има голяма вероятност при добър резултат всичко да е наред. Ти си млада, но вече доста изстрадала, така че аз лично бих заложила на стимулация при Карликая. Имат много добри ембриолози, няма да те набримчи с тежка стимулация, ще направят ПИД и няма да чакаш с месеци за час...за мен е най-добрия вариант.

# 591
  • Мнения: X
Angelina, запиши си час за генетична консултация в Надежда, която е безплатна за пациенти на клиниката. Там ще те посъветват какво да правиш.

# 592
  • Мнения: 260
Кристи мерси за съвета .
Герда . Там ни е правена Консултацията и Кариотипа , като цяло нещо Надежда не е моето място . Не го усещам и само размотаване . Sad

# 593
  • Мнения: 465
Кристи мерси за съвета .
Герда . Там ни е правена Консултацията и Кариотипа , като цяло нещо Надежда не е моето място . Не го усещам и само размотаване . Sad
+1 с вашето мнение за Надежда ! Много мога да допълня по тази тема, но е хубаво, че сама сте си дали сметка за какво иде реч.
Аз препоръчвам с 2 ръце д-р Карликая - ако не ви помогне (което се надявам да не става 😉), поне няма да ви губи излишно времето и да ви лъже в очите.
Успех и дано вземете най- правилното решение за вас самата !

# 594
  • Мнения: X
Ангелина, където и да се насочиш - успех!

# 595
  • Пловдив
  • Мнения: 591
И според мен ПИД би било най-доброто решение! Успех, стискам палци!

# 596
  • Мнения: 4 087
Ин витрото ако не се направи ПИД вдига шанса за генетични проблеми при плода, това беше взето предид и по време на БХС......

# 597
  • Мнения: 423
Cherry, какво имаш в предвид, като давам кръв за БХС трябва ли да кажа, че сме правили ПИД?

# 598
  • Мнения: 4 087
Ами мен ме разпитваха, да защото ти правят и преизчислен риск на база на различни показатели. -възраст, показатели от ехографа, предишни бременности и деца с проблеми, начин на зачеване, питаха ми за семейна анамнеза, пуша ли пия ли и т.н.....

# 599
  • Мнения: 298
Здравейте, момичета, как се справяте с гаденето, в девета седмица съм и сутрин не е толкова зле даже си изяждам закуската с апетит, по обяд започва да ми се гади повече и обяда изяждам с нежелание, а вечерята през сълзи, тогава ми се гади най много, понякога я пропускам ям плодове, грейпфрут и банан вместо нея. Не повръщам, но е неудобство голямо, пия изцеден лимон понякога, но не е голям ефекта, не мисля за лекарства на този етап, ако вас нещо ви облекчава, ще се радвам да споделите.

Общи условия

Активация на акаунт