Забременели след ин витро - Тема 44

  • 83 636
  • 747
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4 087
Серклажа не е панацея и е нож с две остриета, особено в напреднала седмица, може да допринесе до ускоряване на контракциите и разкритие, инфекция....не се прави просто така, а заради сериозни предпоставки.

# 466
  • Мнения: 2 999
Подобен серклаж в 6-ти месец доведе до инфекция и загуба на бебето на моя близка приятелка в рамките на 48 часа и то при известен наш доктор. Не съветвам!!!!

# 467
  • Мнения: 277
Dundiu честито, да са живи и здрави успех!
Момичета вие как мислите да раждате? Аз се чудя нормално или секцио, първото ми беше нормално, но изобщо не беше приятно дори контракциите бяха ужасни и не ми сложиха епидурална упойка. Разбрах, че сега и да ми сложат такава при нормално раждане можело да не ме хване напълно и все пак нали се слага при разкритие 5см. Имам още два месеца трябва да го мисля.

# 468
  • Мнения: 3 902
Моят избор е нормално, ако няма медицинси показания. Не виждам защо трябва да се подлагам на операция. В крайна сметка природата не е като да не е мислила по въпроса:) така и ще раждам, освен ако в последния момент нещо не се промени:)

# 469
  • Мнения: 100
А защо мислиш, че секциото е приятно?

# 470
  • Мнения: 277
А защо мислиш, че секциото е приятно?
Ами незнам нали няма да има контракции и няма да има болка е поне до като родиш, ясно ми е че след това корема ще ме боли от операцията. То като се замисля и след нормално раждане пак се възстановяваш около месец, не може да седиш нормално имаш и там шевове, аз поне имах.

# 471
  • Мнения: X
При естественото раждане контракции има преди това.
При секцио контракциите са след това.

# 472
  • Мнения: 4 087
аз така и не ги усетих тия контракции след......ама докато се раздвижа си беше кофти. Като цяло колкото и странно да звучи имах едно супер леко секцио инвъзстановяване, като изключим там час, два докато тръгна.

# 473
  • Мнения: 728
Аз не съм усещала контракции след секциото...

# 474
  • София
  • Мнения: 10 642
Те след това не се усещат точно като контракциите преди раждане, повече се усеща като болка. Но няма как да ги няма.

# 475
  • Мнения: 4 087
Болка имаше само докато ставах и то само докато ми дадоха свещичка.

# 476
  • София
  • Мнения: 10 642
Абе, аз 3 дни си мислех, че никога няма да спре да ме боли...
Вярно, че ми беше 3то рязане на същото място...

# 477
  • Мнения: 19 687
Абе, аз 3 дни си мислех, че никога няма да спре да ме боли...
И аз така. Без рязане три пъти.

# 478
  • Мнения: 728
И при мен болката беше само при ставане, сядане и лягане... не съм имала приблеми... НО всеки има различен праг на болка, всяка операция си е различна... пък и вече както е при Nandin 3 пъти рязана...

# 479
  • Сливен
  • Мнения: 825
За мен беше четвърто - мислех аи че съм свикнало но уви. Болката със системата която включват след секциото беше ужасна а свещичките уж за болка от тях повече ме болеше и ги отказах
Което и да избереш си има болка

Общи условия

Активация на акаунт