Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 663
  • 731
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 732
По време на сън очите се въртят по всевъзможни начини,не се притеснявайте,нормално е.

# 406
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Здравейте ! Синът ми на 9г пие конвулекс от юни  и левебон от юли. Нормално ли е да има разширени зеници ?
Постоянно ли са разширени?

Сутринта забелязах нещо, което не бях виждала до сега - стори ми се, че малката забелва очите докато спи. Повтори се няколко пъти, не помня точно колко. Нямаше нито треперене, извиване и други подобни, само това с очите.

Да, сутрин по-малко , вечер доста. Сравнявам с останалите от семейството, неговите  са поне 3 пъти по-широки от нашите.

# 407
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
А преди да почне лекарствата така ли са били?

# 408
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Не, не са били. От около 2 месеца е така. Няма оплаквания и зрението е ок. Чудя се дали е левебона.

# 409
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Не, не са били. От около 2 месеца е така. Няма оплаквания и зрението е ок. Чудя се дали е левебона.


Кажи на невролога който ви следи.

# 410
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760

Сутринта забелязах нещо, което не бях виждала до сега - стори ми се, че малката забелва очите докато спи. Повтори се няколко пъти, не помня точно колко. Нямаше нито треперене, извиване и други подобни, само това с очите.

Това е във фазата на REM сън и е напълно нормално.

# 411
  • Мнения: 1 980
Здравейте, синът ми е на 2г. и 5м. Отключи епилепсия преди една година, като гърчовете му се изразяваха в преглъщане и потрепване на крайниците. Правеше ги на около 40-50 дни. От 7м. е на лечение с Конвулекс и не е имал гърчове. Проблемът е, че ми прави впечатление, че потрепва леко по време на съм. Обикновено потрепват ръка или крак, като потрепването е еднократно (не е непрекъснато, както по време на гърч). Трябва да правим контролно ЕЕГ през януари, но аз се притеснявам дали това не са някакви пристъпи. Мисля, че и като по- малък съм го забелязвала да потрепва така. Случвало ли се е при вашите деца? Не знам вече кое е нормално и кое не.

# 412
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Да, и аз съм забелязвала потръпвания по време на сън, мисля, че това не са гърчове, всички трепваме понякога спейки.

# 413
  • Мнения: 1 980
Seanon, благодаря за отговора. И аз знам, че е нормално да има трепвания по време на сън. На мен самата ми се случва. Питах и други мои приятелки, които казват, че са го наблюдавали и при техните деца. Обаче споделих и с личния лекар и той ме наплаши, че това можело да е някаква рядка форма на епилепсия, която не знаели как да лекуват и т.н. При него потрепванията са еднократни, но се случват често. Той като цяло се сепва от шумове, така че не знам в такива моменти дали не се разбужда и сменя фазата на съня. Мисля, че не съм забелязала да го прави, когато е дълбоко заспал. При неговия невролог много трудно се запазват часове и не мога да запиша от днес за утре. Смятах да взема час за януари, защото тогава стават 6м. от последното ЕЕГ.

# 414
  • Мнения: 732
На моя син пристъпите са точно такива потрепвания по време на сън.Доказани са като епилептични с ЕЕГ по време на сън.Нормално човек потрепва докато спи в началото на съня,но после не бива да има.Нашите са обикновено рязко изхвърляне на ръка и крак или потрепвания като от ток на цялото тяло.Потрепване на лицето,основно бузата,едностранно.Най-добре направете сънно ЕЕГ.

# 415
  • Мнения: 1 980
При моя син е само леко трепване главно на пръстите, липсват останалите неща. Нашите ЕЕГ-та досега винаги са били сънни. А какви са прогнозите за този вид епилепсия? Оказва ли влияние върху развитието и опасна ли е? Лекува ли се?

# 416
  • Мнения: 732
Нашата засега не се поддава на лекарствата,но не се е отразила на развитието на детето.Прогноза не са ми дали,не им е много ясно.

# 417
  • Мнения: 534
Момичета имам нужда от помощ.В коя болница може да ни приемат в понеделник за няколко дни без предварителна уговорка.Детето е навършило 18.В Се Наум може би няма да стане.Там системата за прием е безумна.Прочетох за Софиямед и Александровска.Не съм звъняла още.Не мога да взема решение.Може и в Пловдив.Снощи след пет позвънявания на различни лекари в Ст Загора получих 5 съвета да търся помощ в София.На никои не му се поема отговорност.

# 418
  • Мнения: 190
Здравейте. След напиване с уиски преди година , наследващия ден получих пристъп , който се повтаря всеки ден от тогава. Той представлява: леки притрепвания в мускулите на лявата страна на тялото като нервни тикове. Хората не ги забелязват. Аз ги усещам само. Една година си мислех че ще получа инсулт или че съм получил въпреки Ямр, доплери, скенер на глава и шия, Еег. След тези потрепвания, траят около 15 минути следва една отпуснатост на мускулите на цялото тяло-трудно стоя прав, ще ми се да легна и да поспа, през това време сякаш и съзнанието ми е замъглено, чувствам обърканост, лек шум от лявото ухо. След около 1 час тази отпадналост преминава и се чувствам добре до следващия пристъп, а той може да се яви още същия или най-късно на следващия ден . И така всеки ден. Невролозите смятат че е паник атака. еег- то ми е напълно нормално , правих го във Варна, траеше 30 минути с хипервентилация и тест за светлина. На 30 години съм. Животът ми се преобърна с това състояние. Според вас като виждали епи пристъпи - прилича ли ви по симптоми моето състояние? И смятате ли че 30минутно еег може да е ок, а да имам епилепсия отключена от алкохола ? За д-р Алексиев в София какво мислите , неговите Еег-та колко време траят?

# 419
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Здравейте. След напиване с уиски преди година , наследващия ден получих пристъп , който се повтаря всеки ден от тогава. Той представлява: леки притрепвания в мускулите на лявата страна на тялото като нервни тикове. Хората не ги забелязват. Аз ги усещам само. Една година си мислех че ще получа инсулт или че съм получил въпреки Ямр, доплери, скенер на глава и шия, Еег. След тези потрепвания, траят около 15 минути следва една отпуснатост на мускулите на цялото тяло-трудно стоя прав, ще ми се да легна и да поспа, през това време сякаш и съзнанието ми е замъглено, чувствам обърканост, лек шум от лявото ухо. След около 1 час тази отпадналост преминава и се чувствам добре до следващия пристъп, а той може да се яви още същия или най-късно на следващия ден . И така всеки ден. Невролозите смятат че е паник атака. еег- то ми е напълно нормално , правих го във Варна, траеше 30 минути с хипервентилация и тест за светлина. На 30 години съм. Животът ми се преобърна с това състояние. Според вас като виждали епи пристъпи - прилича ли ви по симптоми моето състояние? И смятате ли че 30минутно еег може да е ок, а да имам епилепсия отключена от алкохола ? За д-р Алексиев в София какво мислите , неговите Еег-та колко време траят?

Заминавай при Алексиев, той е най-добрия електроецефалографист,  може предното еег да не е било чисто, а просто да не са го разчели правилно.

Общи условия

Активация на акаунт