Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 035
  • 731
  •   1
Отговори
# 435
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Можете ли да идете до Турция? Тук момичетата споделят все хубави впечатления. Гуш!
Как се организира такова посещения? Или кой го организира?

Иначе преди малко ни смениха Клонарекса с Трилептал и се надяваме нещата да се успокоят вече.

# 436
  • Мнения: 732
при нас,когато нищо друго не помага урбазон върши чудеса.За епито не са ни го изписвали,въпреки че всички невролози са единодушни,че помага,но понеже синът ми има и астма и покрай нея установих,че овладява и гърчовете.

# 437
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
На нас са ни изписвали и Медрол, и Пулмикорт, а при статуса комбинация от Диазепам + Хидрокортизон по схема.
Всичките са кортикостероиди, които доказано помагат при епито.Hands Plus1

# 438
  • Мнения: 9 800
Медрол, урбазон, метилореднозолон е едно и също.

Медрол е старото име, а урбазон е инджекции н мият разтвор.

Помагат определено - и на мен самата са ми слагали урбазон след гърч.

За Турция - виж по-назад в темата, мамите много добре са описали. Посрещат те, настаняват те, изследванията са 2-3 дена. Разполагат с техника и специалисти, каквито тук няма, няма и да има

# 439
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Знам аз за това й писах, че са ни изписвали.Hands Plus1

# 440
  • Мнения: 92
Колко често правите мрт на дечицата? Нашето беше на отворен скенер през юни, сега искат да направят нормално мрт в края на януари. Това не е ли твърде кратък период между двете и по принцип има ли някакви странични ефекти?

# 441
  • Мнения: 179
Няма ограничения, няма странични ефекти. Не е приятно, защото трябва да се лежи абсолютно неподвижно дълго време. Рисковете са само от контрастното вещество. Поискайте силен ЯМР, в някои болници имат 3 Тесла ЯМР.

# 442
  • Мнения: 92
Контрастното вещество при всеки мрт ли се слага?

# 443
  • Мнения: 179
Предполагам, че да. При нас слагат всеки път.

# 444
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Колко често правите мрт на дечицата? Нашето беше на отворен скенер през юни, сега искат да направят нормално мрт в края на януари. Това не е ли твърде кратък период между двете и по принцип има ли някакви странични ефекти?
На моя син правиха през Юли, но сега задействаме за през Януари да направим отново, че не могат да овладеят пристъпите и явно искат пак да видят какво е положението. Да чукна на дърво, след последното ходене при докотора и смяна на лекарства втори ден е чист... дано така продължи се моля на всички богове.

# 445
  • Мнения: 179
Кое лекарство взима сега?

# 446
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Ние имаме 3 ЯМР през 2 години без контраст, първите 2 в Иван Рилски, а третия в Сити Клиник на 3 тесла апарат.
Най-доволна съм от резонанса в Сити Клиник.  И трите резонанса показват едно и също само, че в третия имаме и нови находки.
Изследването е напълно безвредно.

# 447
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Кое лекарство взима сега?
Депакин, Репитенд и сега сменяме Ривотрил с Трилептал. Явно Трилептал-а работи поне за сега.

# 448
  • Мнения: 179
При нас работеше. Махнахме го, защото не можеше да се концентрира.  Дано при вас да се окаже правилното лекарство.

# 449
  • Пловдив
  • Мнения: 170
При нас работеше. Махнахме го, защото не можеше да се концентрира.  Дано при вас да се окаже правилното лекарство.
При нас със старите лекарства не може да се концентрира никак, ако и това така работи незнам просто...

Общи условия

Активация на акаунт