Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 040
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 242
Здравейте,  след стотици  опити да  маскирам гадния вкус на репитенда, открих, че добавянето на кокосово масло напълно неутрализира гадостта. Дано съм  била полезна.
В Турция  ходехме  при доктор Биназ.  Въпреки, че  имахме някои успехи при нея,  сега от позицията на времето  мога да кажа, че тя допусна много  грешки с нас и престанахме до ходим.

# 46
  • Мнения: 2 288
И моят син е много превъзбуден и притеснението ми е точно да не се увеличи възбудата в мозъка. Всъщност с чуждите хора се държи нормално и изглежда дори кротък, но на нас доста ни се тръшка и лесно се ядова, започва да пищи и да се мята напред, ако не му угаждаме на всяка прищявка.
И при него целта е подпомагане на двигателното развитие, понеже има проблем с едната ръка и най- вече с фината моторика. Вече започва да хваща, но му е доста трудно и искам да го улесня с каквото мога. Аз не съм се консултирала още с невролог за този препарат. Ако ми дадат зелена светлина лекарите, ще го взема.
Дъщеря ми, на 2 и 8 месеца, се държи по същия начин. Когато имаме гости или е сред непозната обстановка,  е най-кроткото дете. Дори в яслата я хвалят колко много слуша. Вкъщи е АД. Аз започнах Брейн бустера, но съм нередовна с даването и не мога още да кажа как точно действа при нея. Давах и рибено масло, което страшно й отвори апетита и за съжаление ще го спирам. И двете ги предписа невроложката. Като брейн бустера ни направи схема до прием 2х5 мл.

# 47
  • Мнения: 9 800
И моят е почти на 3 г. Само излизане навън ми спестява драмите и тръшканията. Има мега много енергия, и дори да нямам грам сили, ставам и се завличам, иначе ме досъсипва. Много е енергичен у дома, в яслата е мил и сладък и само го хвалят

# 48
  • Мнения: 1 976
Благодаря за отговорите, момичета. Моят син е на 2г. и 1м. Явно в тази възраст са така. Нас с мъжа ми все ни обвиняват, че прекалено го глезим и затова се държи по този начин.
И аз съм все уморена. Сутрин едва ставам. Ама, важното е да са живи и здрави децата. Решила съм да си го гледам до 3- годишна възраст, и ако всичко е наред, директно ще го пусна на градина. Много се изкушавам да му купя този Brain Booster. На следващото ходене при невролога ще попитам за мнението му.

# 49
  • Мнения: 92
Здравейте. Досега четох в темата и реших да се регистрирам и да задам въпрос, ако имате възможност да ми отговорите. Дъщеря ми е на 7 години и от близо половин година е с диагноза парциална епилепсия. От близо месец приема депакин и клонарекс и към момента няма пристъпи. Тъй като лекуващият ни лекар е изключително арогантен се налага да потърсим друг невролог. В момента ме притеснява факта,че след толкова месеци в лутане открихме медикамент ( или по-скоро комбинация от такива ), който овладява пристъпите и не знам ако продължим лечението при друг лекар доколко нещата могат съвсем да се объркат. Едва ли друг лекар би въвел нещо различно към момента,но всеки си има свои методи- та въпросът ми е веднъж намерен един медикамент променя ли се дозировката му в процеса на лечение и наистина ли всяко макар и малко отклонение от дозата може да е фатално ( с това ни плаши лекуващият ни към момента лекар )? Ако нечие детенце е приемало клонарекс може ли информация дали 1,5 милиграма на ден не е прекалено много за такъв малък организъм?  Благодаря предварително .

# 50
  • Мнения: 2 181
Спокойно си намерете друг лекар.Детето е с овладени пристъпи и новия лекар само ще го следи.Ако се влоши може да се промени терапията, а ако прецени може да намали дозата на лекарствата.При всяка смяна или въвеждане на друго лекарство има вероятност от нови пристъпи, но това може и да се случи и без промяна на лекарствата.За съжаление, при епилепсията няма нищо сигурно...
Синът ми на 7 е пил 3х1 ривотрил, което си е клонарекс от 0,5мг.

# 51
  • Мнения: 92
Благодаря !

Препоръчаха ми др. Литвиненко- в търсачката на бгмама не намирам много информация за него,а малкото,което писано е негативно. Някой от вас бил ли е при него и какви са отзивите?

# 52
  • Мнения: 773
Сменили сме много лекари през годините. Проф.Чавдаров бе този който ни предписа Депакин ,пристъпите бяха овладяни но поради отвратителното отношение към нас се наложи да отидем при друг невролог. Лекарството си остана същото . Изобщо ни е ставало дума за смяна. Така че не се притеснявайте . Ходили сме и при Литвиненко, но не бяхме доволни. Но има майчета които са с добро мнение за него.

# 53
  • Мнения: 92
Сменили сме много лекари през годините. Проф.Чавдаров бе този който ни предписа Депакин ,пристъпите бяха овладяни но поради отвратителното отношение към нас се наложи да отидем при друг невролог. Лекарството си остана същото . Изобщо ни е ставало дума за смяна. Така че не се притеснявайте . Ходили сме и при Литвиненко, но не бяхме доволни. Но има майчета които са с добро мнение за него.

Здравейте. А все още ли приемате Депакин и колко време? Има ли тук дечица,чиито пристъпи са овладяни и лекарствата са спрени? Знам,че лечението става с години- просто се чудя дали тези лекарства само подтискат пристъпите или наистина се лекуват?

# 54
  • Мнения: 773
Да, все още сме на Депакин. Пием го в продължение на много години. За съжаление при предишния преглед смятахме да се спират , но тези изтръпвания за които се оплакваше на краката вчера лекуващата каза че са вид пристъп. И се наложи да увеличи с малко дозата. За огромно мое съжаление.

# 55
  • Мнения: 92
Извинявайте,че съм толкова активна и ако досаждам,но още един въпрос- при овладени пристъпи необходимо ли на  детето да се направи въпреки това ЕЕГ? Имам предвид месец след това- страх ме е пак да не предизвикат пристъпи с ЕЕГ и всичко да започне отначало. Не съм наясно с много неща и затова си позволявам да питам ..

# 56
  • Мнения: 732
ЕЕГ не би могло да предизвика пристъпи.А дали ще се прави ще прецени невролога

# 57
  • Мнения: 9 800
Моят пие конвулекс 3-2-3 мл на ден, но на всеки 3-4 м прави гърчове. Какво ще ни изпишат, знаете ли? 2.9 г. Сме

# 58
  • Мнения: 7
МЕНе ходеттр прНе ходете
    https://[/list]

    # 59
    • Мнения: 1 976
    rumka833, вие валпроева изследвате ли и какви са й стойностите? Колко килограма е детето?

    Общи условия

    Активация на акаунт