индийско сари

  • 15 494
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 953
вчера ми щукна една луда идея.на сватбата да съм в индийско сари.какво мислите.сигурна съм че ще се опитат да ме разубедят но на мен пък много ми харесват.за това си мисля че хем ще е красиво,интересно,и различно. newsm78 очаквам да ми кажете,но честно,какво е мнението ви.

# 1
  • Мнения: 6 315
Има наистина много красиви сарита, но не зная дали няма да те линчуват близките ти Simple Smile.

Ето това си става за сватба според мен . А това: си е сватбено Simple Smile. Но не зная от къде можеш да си набавиш хубаво оригинално сари, а и не са особено евтини.

# 2
  • Мнения: 8 917
Ясно е,че каквото решиш това  ще бъде, но ми изглежда непълно newsm78

# 3
  • Мнения: 2 723
Мисля, че идеята е страхотна. Не са кой знае колко скъпи, роклята ще ти е по-скъпа. Аз имам едно - зелено и златно и го купувах от Тайланд, за 200 долара. До колкото знам цените им са си все такива, естествено зависи от изработката

# 4
  • Мнения: 7 474
Ще изглежда смешно, ако мъжа ти до теб е в обикновен костюм  newsm78
Иначе, ако сватбата е на плажа и мъжа ти е в нещо подобно по -става Peace
Или сватбата е в индийски ресторант, с нещо да се върже Peace

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 14:48 от Leo

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз бих го направила, ако има и друг смисъл- не само вида на дрехата....Например ако хората ме знаеха, че се интересувам от индийско кино, религия, филми, култура или нещо друго- да.....но просто така за идеята не бих го направила....обичам нещата да имат смисъл......дори и да е скрит

# 6
  • Мнения: 8 917
Аз бих го направила, ако има и друг смисъл- не само вида на дрехата....Например ако хората ме знаеха, че се интересувам от индийско кино, религия, филми, култура или нещо друго- да.....но просто така за идеята не бих го направила....обичам нещата да имат смисъл......дори и да е скрит
Това имах предвид и аз Thinking

# 7
  • Мнения: 4 202
Супер идея, давай смело, поне ще е нещо запомнящо се, а не "сметанова торта"   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 040
Не ми допада на мен тая идея ... иначе много харесвам сари-тата и мин. седмица гледах едно предаване за индийките и показаха как се увиват, та пробвах с един чаршаф в нас ...  hahaha

# 9
  • Мнения: 293
давай! особено ако - както казаха по-горе - сватбата е в индийски ресторант  Grinning  Винаги съм мразела "сметановите торти" Thinking

само не знам как се "опакова" туй чудо.. вкъщи имаме 2 - донесени отдавна от Индия, но.. така и не разбрах как да ги омота около себе си Laughing

# 10
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
А младоженеца как ще е пременен?
Сватбената рокля не е задължително да е "сметанова торта". Има много стилни и хубави рокли. Peace

# 11
  • Мнения: 817
В "Жадо" има най- различни индийски одежди.Аз си купих онзи ден едно бяло /забравих как се казваше/ ставало да се носи в/ху дънки а и самостоятелно ,аз лично ще го ползвам за плажа върху банския примерно.много е красиво а и маше и доста по- пищни неща.Заслужави си да се разгледа.

# 12
  • Мнения: 4 965
Аз бих го направила, ако има и друг смисъл- не само вида на дрехата....Например ако хората ме знаеха, че се интересувам от индийско кино, религия, филми, култура или нещо друго- да.....но просто така за идеята не бих го направила....обичам нещата да имат смисъл......дори и да е скрит

Само ако това е в сила - иначе идеята не ми допада.
Също така, небих го облякла, ако правя венчавка.
Иначе, идеята е оригинална. Защо не си облечеш "обикновена" булчинска рокля за церемонията, а после за самото тържество не облечеш някое бяло сари (особено, ако сватбата е вечерна и в индийски ресторант). Мъжът ти също трябва да е с подходящ костюм.
Като цяло, сарито е много красива дреха и не са чак толкова скъпи. Не помня цената, но имам черно със златно и виолетово от Шри Ланка - много го обичам, но го нося основно лятото на морето (увито настрани - има поне 5-6 начина за обличането му) или само като оригинална пола (в комбинация с едноцветна тениска).

# 13
  • Мнения: 953
оф.това е само идея.няма да е в индийски р-нт,но и мъж ми няма да е с традиционен костюм.другото може да е по традиция,но ние винаги влагаме и нещо свое.винаги с нещо се отличаваме и понеже си правим сами нещата си помислих че може да е вариант.имам време да мисля и без това нищо още не съм направила.пък и такова спокойствие ми цари напоследък че .......чак се плаша.благодаря на всички за мненията ви.ще са ми от полза.иначе ме интересуват индийски,арабски испански дрехи,култура,живот и т.н.

# 14
  • Мнения: 179
Ако не се лъжа, на индийките сватбените  сарита са червени,а бялото е за погребение.Не съм съвсем сигурна,де.

# 15
  • Мнения: 260
Марияна, напълно права си. Скоро четох една книга за Индия и се споменаваше същото. Peace

# 16
  • Мнения: 374
Страхотна идея!!!Давай смело ще бъдеш много шик!!!

В "Жадо" има най- различни индийски одежди.Аз си купих онзи ден едно бяло /забравих как се казваше/ ставало да се носи в/ху дънки а и самостоятелно ,аз лично ще го ползвам за плажа върху банския примерно.много е красиво а и маше и доста по- пищни неща.Заслужави си да се разгледа.
Kъде е товаааа!!!
И скъпо ли е???

# 17
  • София
  • Мнения: 1 043
Ако индийските традиции имат някакво значение, трябва да знаеш следното:

1. Индийките на сватбата си не носят сари, а ленга-чунри. Това е къса блузка, дълга и широка пола (ленга) и воал за главата (чунри). Обикновено е червено, но съм виждала и някои в синьо.
2. Бялото определено е цвят за погребение, както са ти казали и по-горе. Вдовиците също носят бяло сари.

Но ако просто искаш да си по-различна, това дето го писах е без значение. А, между другото, ако държиш все пак да си със сари, имай пред вид, че трудно се носи. Трябва ти известно време да го поносиш, за да се научиш да ходиш с него. Това са ми го казвали индийки, аз никога не съм пробвала. Те самите казват, че не е особено удобно, докато не свикнеш с него. Използвай безопасни игли за закрепването му, иначе има опасност да се разпадне.

И аз да попитам къде е това "Жадо"? Заинтригувах се какви индийски дрехи има там.

# 18
  • Мнения: 7 914
По идея на lila , това ми се вижда много по-подходящо за сватба :

# 19
  • Мнения: 5 475
Ако индийските традиции имат някакво значение, трябва да знаеш следното:
1. Индийките на сватбата си не носят сари, а ленга-чунри. Това е къса блузка, дълга и широка пола (ленга) и воал за главата (чунри). Обикновено е червено, но съм виждала и някои в синьо.
2. Бялото определено е цвят за погребение, както са ти казали и по-горе. Вдовиците също носят бяло сари.

Но ако просто искаш да си по-различна, това дето го писах е без значение. А, между другото, ако държиш все пак да си със сари, имай пред вид, че трудно се носи. Трябва ти известно време да го поносиш, за да се научиш да ходиш с него. Това са ми го казвали индийки, аз никога не съм пробвала.

 Абслютно вярно!И аз съм живяла в Индия и традицията е такава!  Peace

# 20
  • Мнения: 1 655
Индииските сарита за сватба са наистина червени и са обшити със златни орнаменти и са наи скъпата дреха в йивота им, женена съм за пакистанец и там енещо подобно,имат толкова красиви дрехи!
http://www.ethnictours.co.za/images/sari-instructions.jpg
за арабските пък бих казала че на сватба те са с рокли маркови и обсипани с камъни, а традиционните дрехи които се наричат абая не се обличат вече от всички, само които иска и са доста шик а и са много удобни, не се мачкат, перат се и съхнат мног бързо, черни са за да не пропускат светлина и държат хладно в големите горещини там!!!
това са малко абаии!има снимки!
http://www.easternvogue.com/abaya.htm

# 21
  • Мнения: 289
Индииските сарита за сватба са наистина червени и са обшити със златни орнаменти и са наи скъпата дреха в йивота им, женена съм за пакистанец и там енещо подобно,имат толкова красиви дрехи!
http://www.ethnictours.co.za/images/sari-instructions.jpg
за арабските пък бих казала че на сватба те са с рокли маркови и обсипани с камъни, а традиционните дрехи които се наричат абая не се обличат вече от всички, само които иска и са доста шик а и са много удобни, не се мачкат, перат се и съхнат мног бързо, черни са за да не пропускат светлина и държат хладно в големите горещини там!!!
това са малко абаии!има снимки!
http://www.easternvogue.com/abaya.htm

Ух че красивооооооооо  bouquet

Сари за булка - хм. Сигурно би ми харесало, но аз си исках истинска рокля за принцеси. Нали свадбата е приказка- твоята приказка би могла да е индийска - те са толкова КРАСИВИ. Ако всичко останало е в този стил - давай! Само че недей с бяло - аз малко вярвам, че съдбата не бива да се предизвиква Peace

Общи условия

Активация на акаунт